24 червня о 18:00Вебінар: Практика створення матеріалів для оформлення та зонування класного приміщення в НУШ

Особистий та відкритий ключі. Сертифікат відкритого ключа.

Про матеріал
Презентація до уроку Особистий та відкритий ключі. Сертифікат відкритого ключа.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Особистий та відкритий ключі. Сертифікат відкритого ключа. За навчальною програмою 2018 року

Номер слайду 2

Запитання. Що таке електронний документ? Які ознаки характерні для електронного документа? Що таке електронний цифровий підпис? Що таке електронний документообіг? Основні принципи електронного документообігу.

Номер слайду 3

Особистий та відкритий ключіЕлектронний цифровий підпис як засіб контролю походження і цілісності інформації є ефективним інструментом забезпечення інформаційної безпеки на всіх рівнях інфраструктури суспільства:від персональної інформаційної безпекидо інформаційної безпеки держави. Тому ЕЦП, зокрема, і інфраструктура відкритих ключів, у цілому, є стратегічною оборонною технологією, від якості й надійності реалізації якої залежить інформаційна безпека України.

Номер слайду 4

Механізм електронного цифрового підпису. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа. Електронний підпис не може бути визнаний недійсним лише через те, що він має електронну форму або не ґрунтується на посиленому сертифікаті ключа. За правовим статусом він прирівнюється до власноручного підпису (печатки).

Номер слайду 5

Механізм електронного цифрового підпису. За умови правильного зберігання власником секретного (особистого) ключа його підробка неможлива. Для функціонування ЕЦП використовують 2 види ключів інформаційного захисту (вони зберігаються в різних файлах): Електронний документ також не можливо підробити: будь-які зміни, не санкціоновано внесені в текст документу, будуть миттєво виявлені. Закритий (особистий) ключ Відкритий ключ 

Номер слайду 6

Особистий ключ ЕЦПЗакритий (особистий) ключ - параметр криптографічного алгоритму формування електронного цифрового підпису, доступний тільки передплатнику. Особистий ключ ЕЦП формується на підставі абсолютно випадкових чисел, що генеруються давачем випадкових чисел, а відкритий ключ обчислюється з особистого ключа ЕЦП так, щоб одержати другий з першого було неможливо.

Номер слайду 7

Особистий ключ ЕЦПОсобистий ключ ЕЦП є унікальною послідовністю символів довжиною 264 біти, яка призначена для створення Електронного цифрового підпису в електронних документах. Працює особистий ключ тільки в парі з відкритим ключем. Особистий ключ необхідно зберігати в таємниці, адже будь-хто, хто дізнається його, зможе підробити Електронний цифровий підпис.

Номер слайду 8

Особистий ключ ЕЦПДокумент підписується ЕЦП за допомогою особистого ключа ЕЦП, який існує в одному екземплярі тільки у його власника. Цьому особистому ключу відповідає відкритий ключ, за допомогою якого можна перевірити відповідність ЕЦП його власнику.

Номер слайду 9

Відкритий ключ ЕЦП. Сертифікат відкритого ключа. Відкритий ключ - параметр криптографічного алгоритму перевірки електронного цифрового підпису, доступний суб'єктам відносин у сфері використання електронного цифрового підпису. Сертифікат відкритого ключа - документ, виданий центром сертифікації ключів, який засвідчує чинність і належність відкритого ключа підписувачу.

Номер слайду 10

Відкритий ключ ЕЦП. Сертифікат відкритого ключа. Відкритий ключ використовується для перевірки ЕЦП одержуваних документів (файлів). Відкритий ключ працює тільки в парі з особистим ключем. Відкритий ключ міститься в Сертифікаті відкритого ключа, і підтверджує приналежність відкритого ключа ЕЦП певній особі.

Номер слайду 11

Відкритий ключ ЕЦП. Сертифікат відкритого ключа. Крім самого відкритого ключа, Сертифікат відкритого ключа містить в собі персональну інформацію про його власника (ім'я, реквізити), унікальний реєстраційний номер, термін дії Сертифікату відкритого ключа. З метою забезпечення цілісності представлених у Сертифікаті даних він підписується особистим ключем Центру сертифікації ключів. Сертифікат відкритого ключа може публікуватися на сайті відповідного ЦСК відповідно до Договору про надання послуг ЕЦП.

Номер слайду 12

Підписання електронного документу ЕЦППри підписанні електронного документу його початковий зміст не змінюється, а додається блок даних, так званий «Електронний цифровий підпис». Отримання цього блоку можна розділити на два етапи:

Номер слайду 13

Підписання електронного документу ЕЦПНа першому етапі за допомогою програмного забезпечення і спеціальної математичної функції обчислюється так званий «відбиток повідомлення». На другому етапі відбиток документу шифрується за допомогою програмного забезпечення і особистого ключа автора.

Номер слайду 14

Підписання електронного документу ЕЦПРозшифрувати ЕЦП і одержати початковий відбиток, який відповідатиме документу, можна тільки використовуючи Сертифікат відкритого ключа автора. Таким чином, обчислення відбитку документу захищає його від модифікації сторонніми особами після підписання, а шифрування особистим ключем автора підтверджує авторство документу.

Номер слайду 15

Перевірка ЕЦП одержаного документу. Перевірка Електронного цифрового підпису одержаного документу проводиться декількома етапами: На першому етапі адресат за допомогою програмного забезпечення Сертифікатом відкритого ключа автора розшифровує підписаний відбиток і одержує відбиток початкового документа.

Номер слайду 16

Перевірка ЕЦП одержаного документу. За допомогою програмного забезпечення і спеціальної математичної функції з документу, який був одержаний, обчислюється його відбиток. При перевірці ЕЦП порівнюються відбитки початкового і одержаного документів. Результат перевірки — одна з відповідей: «вірний»/«невірний».

Номер слайду 17

Перевірка ЕЦП одержаного документу. Електронний цифровий підпис підтверджує достовірність і цілісність документа. Якщо в документ в процесі пересилки були внесені які-небудь зміни, нехай навіть зовсім незначні, то підміна виявиться. Сертифікат відкритого ключа містить персональну інформацію про власника, що дозволяє однозначно ідентифікувати автора документу.

Номер слайду 18

Дякую за увагу!За навчальною програмою 2018 року

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Сиротенко Валентина Іванівна
  Дуже велика подяка за розробку
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
4 листопада 2019
Переглядів
9800
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку