Перевірка додавання і віднімання чисел

Про матеріал
Тема : Перевірка додавання і віднімання чисел Мета: формувати обчислювальні навички, закріплювати вміння утворювати багатоцифрові числа; розв’язувати задачі; розвивати мислення, пам’ять; виховувати моральні якості, свідоме і творче ставлення до навчання. Обладнання: роздатковий матеріал, таблиці, мультимедійний комплект.
Перегляд файлу

Тема : Перевірка додавання і віднімання чисел

Мета: формувати обчислювальні навички, закріплювати вміння утворювати багатоцифрові числа; розв’язувати задачі; розвивати мислення, пам’ять; виховувати моральні якості, свідоме і творче ставлення до навчання.

Обладнання: роздатковий матеріал, таблиці, мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Створення позитивного настрою учнів.

2.   Сформолюйте завдання уроку, які ви ставите перед собою. 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Актуалізації опорних  знань.

         1.  Вправа « Арифметичний діяч»

1. Скільки арифметичних  дій ви знаєте? 4

2. Назвіть компоненти віднімання.( зменшуване, від’ємник, різниця)

3. Назвіть компоненти дії множення ( множник, множник, добуток)

4. Назвіть компоненти дії ділення. ( ділене, дільник, частка)

    - Супер, молодці, пропоную вам визначити свій заряд енергії. Допоможуть вам картки.

  2.  Презентація   ( таблиця множення)

  3.     Фронтальна робота

С. 12 № 46 Читання і пояснення суті буквених рівностей ( які

відображають способи перевірки додавання і віднімання).

           4. Робота з зошитом « Математичний самодиктант»

           5.  с. 12 № 47 Обчислити і виконати перевірку письмово.

637058+108764 = 745822

745822-637058= 108764

 

240270- 31567 = 208703

208703-240270=31567

          6.  Фронтальна робота

Запиши відомі тобі одиниці маси, довжини та їх співвідношення.

 

 

 

 

 

 

 

  1. . Гра  ( презентація)

Розташуй одиниці вимірювання довжини від найменшої до найбільшої.

 

 

1 м = 100 см  - зелена цеглинка

1 дм  =10 см  - жовта цеглинка

1 км = 1000 м – синя цеглинка

100 см = 1 м  - оранжева цеглинка

10 см  = 1 дм  - червона цеглинка

1 см = 10 мм – голубий

           IV. Руханка

           V. Повторення і закріплення навчального матеріалу. Формування та розвиток математичних і ключових компетентностей.
            1. С.13 №49. Робота в парах. Складання і розв’язування задачі за її коротким записом з опорними словами.

1) 926-178= 748 ( кг)- з ІІ ділянки

2) 926+748= 1674(кг)- з І і ІІ ділянки

3) 1674:2= 837(кг)- з ІІІ ділянки

4) 1674+837= 2511(кг)

Відповідь : 2511 кг разом.

         2. Робота в парах с. 13 №50

750 кг+384= 1134 кг= 1 т 134

750 кг-384кг= 366 кг

510 г+ 740г= 1250 г= 1 т 250 кг

740 г- 510г = 230 г

7км600м- 4 км 880 м= 2 кг 720м

  1.         км600м +4 км880 м= 12 км480 м

3. Робота з підручником с. 13 №51

Завезли – 42 м по 4 т

Отримали - ?т 1/8 від

 

  1.     4*42= 168(т)- цукрових буряків
  2.     168:8= 21(т)

Відповідь : з цього буряку вийде 21 тонна цукру.

       4. Робота в парах с. 13 №52.

Розв’язування задач практико зорієнтованого змісту ( про слух і нюх лося; про зір людини)

     5. Робота на картках ( самостійна робота)

VІ. Підсумок уроку.

  1. Рефлексія
  2. Самооцінювання.

VІІ. Домашнє завдання

 Виконати завдання с. 13 № 52, № 53

Інструктаж.

docx
Додано
23 січня
Переглядів
196
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку