12 травня о 18:00Вебінар: Лайфхаки з використання сервісу LearningApps в освітньому процесі

Показова виховна година

Про матеріал
Допомогти учням зрозуміти, що означає бути добрим та творити добро; розвивати в дітях бажання творити добро,шляхом власного прикладу.
Перегляд файлу

Новотроїцький заклад

загальної середньої освіти

Андрівської сільської ради

Бердянського району

Запорізької області

 

Година класного керівника:

«Роби добро, і воно тобі повернеться

 

РОБИТИ ДОБРО НІКОЛИ НЕ ПІЗНО* - «Волинь» — незалежна громадсько–політична  газета

 

 

 

Підготувала :

 класний керівник 9 класу

Аракелян Анна Григорівна

 

 

 

 

08 квітня 2021 року

Тема:  Роби добро, і воно тобі повернеться!

Мета: допомогти учням зрозуміти, що означає бути добрим та творити               добро;  розвивати в дітях бажання творити добро,шляхом власного прикладу;

           формувати в учнів риси  людяності, милосердя, співчуття, здатності      допомагати тим, хто потребує уваги та допомоги;

Епіграф

Вмій бути добрим до інших

не тільки коли тобі добре,

але і коли погано

 саме це і показує твою людяність.

Марія Ногаєва

Обладнання: епіграф до уроку, відео про склянку молока, моток ниток для психологічної вправи «Павутинка», фарби, олівці.

Хід виховної години

І. Вступне слово вчителя

Доброго сонячного дня, дорогі дев’ятикласники та гості!

 Ви знаєте, що  потрібно людині для того, щоб бути щасливою?...Авжеж, здоров’я, хороші друзі, повага від інших людей, дбайливі рідні, а ще потрібно, щоб поруч із вами були завжди добрі люди, які завжди вас зрозуміють та підтримають.

До вашої уваги я пропоную переглянути відео. Ви повинні звернути увагу на дошку, де розміщенні запитання, на які потрібно дати відповіді, після того як переглянете. (Ютуб «Притча о стакане молока» (до слез))

 Запитання:

  1. Що сталося з хлопчиком?
  2. Чим розрахувалася жінка за своє лікування?
  3. Чому вчить притча?

   А що таке доброта? (Роздуми учнів, висловлювання)- співчуття, милосердя, добре ставлення, людяність, взаємодопомога, розуміння, щирість, щедрість, підтримка ін..

Сьогоднішня тема нашого виховного показового заходу:  Роби добро, і воно тобі повернеться!

       Епіграф

«Життя коротке,

 поспішайте творити добро».

Олександр Довженко

    Доброта – це уміння співчувати іншій людині, відгукуватися на її горе, яке може спіткати кожного з нас, це милосердя по відношенню до того, хто потребує допомоги, це добре ставлення до всіх людей.

   Але, на жаль, не всі люди хочуть творити добро для інших, живучи зі своїми неправильними принципами. А ще інколи доводиться чути, що в наш час доброта не в моді. Але це не так. Добрі й співчутливі люди завжди потрібні.

 ІІ. Вправа Павутина: З уроків біології ви знаєте, павуки плетуть павутину.  зараз я пропоную Вам сплести павутину, як це роблять павуки. А навіщо? Перш за все, багато видів павуків використовують павутину для будівництва притулків, жител, при ловлі здобичі. Павуки використовують павутину і для пересування.

(Учень бере моток з нитками називає добру справу, яку зробив у своєму житті утворюючи павутинка.


 


ІІІ. Психологічна вправа «Кольори»

 Ви колись чули, а можливо знаєте, що є така наука як психологія.        Психологія  наука про сукупність психологічних явищ та поведінку людини, вищих тварин, яка пояснюється на основі цих явищ. А окрім цього поняття є ще таке поняття як   психологія кольору  (це така наука в психології, яка вивчає вплив психологічного впливу кольору на людину). Те, як ми ставимося до будь-чого, відображає наш внутрішній світ, І колір, в цьому контексті, не є винятком.

 Психологи на базі колірних переваг або любові до певних кольорів роблять висновки про характер людини, його схильності, менталітеті, психічному стані і стані здоров'я.

Пам’ятаєте прислів’я?: «Скажи мені, хто твір друг, і я скажу тобі, хто ти» «Покажи мені, який колір тобі подобається, і я скажу - хто ти» - таким чином можна перефразувати відомий вислів і отримати перше враження про незнайому людину. Напевно, ви не раз замислювалися про те, чому вам подобаються ті чи інші кольори, і чому ви абсолютно не переносите інших?

Завдання:

Зараз перед вами на столі лежать фарби я вам пропоную обрати колір який подобається, на аркуші паперу зобразити свою руку та розфарбувати її і ми дещо про вас дізнаємося.

Розшифровка кольорів

Білий колір-Люди, які віддають перевагу білому кольору, у них розвинені інтуїція, уява, вони глибоко віруючі і релігійні. У житті воліють спокій і мир. Це полярні люди - вони то віддаляються, то наближаються, то схильні до співчуття, то абсолютно відчуженим і занурені в себе. Віддають перевагу білий колір люди дуже мрійливі, і саме через це вони можуть стати релігійними фанатиками або знайти свій особливий світ в наркотичної залежності.

Червоний колір-Люди, які з усіх кольорів віддають перевагу червоному, - це натури дуже пристрасні. Причому жагучі вони в усьому - і в любові, і роботі, і в дружбі. Вони люблять командувати, бути лідерами в будь-якій ситуації. Але справжні лідери можуть з них вийти лише в тому випадку, якщо вони не піддаються своїм емоціям. Ці люди зазвичай не страждають від докорів сумління, дуже люблять життя і всіма можливими і неможливими способами домагаються здійснення своїх бажань і планів. Любителі червоного дуже швидко дратуються, вони здатні до шалених вибухів і скандалів, але так само швидко, як і заводяться, вони відходять, прощають, остигають.

Блакитний колір- Люди, які віддають перевагу темно-блакитний колір, колір нічного неба, - це мандрівники в широкому розумінні цього слова. Вони прагнуть до знань, відчувають, що існує потойбічний світ, який звичайні люди не помічають за своїми буденними турботами і клопотами. Але таке прагнення до неспокійного життя, сповнене пригод, часто штовхає таких людей до кар'єри військових, моряків. Вони часто захоплюються вельми аристократичними видами спорту, наприклад верховою їздою. Вони дуже товариські, доброзичливі. Відповідно, їх люблять і у них зазвичай дуже багато друзів і подруг. Їм подобається бути в колективі, в суспільстві.

Коричневий колір- Любителі коричневого кольору - це вкрай врівноважені, грунтовні люди. Вони продумують наперед всі свої вчинки, завжди тягнуться до нових знань. Вони цінують і вважають за краще самотність, тишу, спокій. Це люди по життю досить суворі і стійкі. Вони відносяться до речей акуратно, з ощадливістю. Ті, хто любить коричневі відтінки, прагнуть до влади всіма силами, повільно і грунтовно, вони твердо і міцно стоять на ногах. Любителі коричневого - це не той тип людей, яких «зустрічають по одягу». Перше  на яких можна покластися в скрутну хвилину. Якщо любитель коричневого ставить перед собою якусь мету, він домагається її реалізації наполегливо і планомірно. У яких вже серйозні плани, думки і продумані рішення.

Зелений колір- Любителі темно-зелених тонів - люди вперті і наполегливі. Ті, хто люблять поєднання золотого з зеленим, створюють всі земні блага, забезпечують собі матеріальну стійкість, вони солідні. Вони цінують спокій і природу. Ці люди дуже принципові і жорсткі в своїх поглядах, тому часто їм слід задуматися про те, що інші теж мають право на власний погляд. Можливо, якщо вони поставлять себе на місце іншої людини, вони доб'ються не тільки успіху в житті, але і придбають справжніх друзів, яких їм так не вистачає. Ці люди - ті, за спиною яких близькі відчувають себе, як за кам'яною стіною. Вони викликають у своїх друзів і близьких відчуття безпеки і захищеності.

Жовтий колір- Любителі жовтого кольору - це люди творчі, сильні волею і духом. Вони люблять владу, прагнуть до неї, вміють концентрувати силу і волю і направляти саме туди, де вона найбільш ефективна. Причому ці люди вміють працювати до сьомого поту і так само повноцінно відпочивати. Любителі жовтого кольору відкриті, їх життя повне яскравих миттєвостей, які часто вони самі і створюють. Ці люди розумні і чутливі, вони прагнуть виключно на щастя, якого і намагаються домогтися в житті. Любителі жовтого дуже щедрі люди, вони заслужено користуються визнанням близьких, друзів, колег. Вони вміють вчитися жити у самого життя і передавати свій досвід іншим. Це люди дуже наполегливі і терплячі.

Фіолетовий колір- Любителі фіолетового кольору - люди незвичайні, креативні, неординарні, вони прагнуть до свободи, незалежності і простору. Їхнє життя - це суцільний сюрприз, несподіванка. Це не рівна дорога, а скажений гірський серпантин, це не пряма лінія, а божевільний зигзаг. Це товариські люди, але їм, за великим рахунком, цікаво тільки творче спілкування на теми мистецтва, науки.Любителі фіолетового кольору інтелектуальні не тому, що вони довго просиджують за підручниками. Вони розумні від природи, причому їх тонкий розум зазвичай викликає дискомфорт у оточуючих людей, вони вважають себе поруч з любителями фіолетового неосвіченими і людьми нижчого якості. Тому любителі фіолетового намагаються спілкуватися з собі подібними, з людьми того ж кола.

Чорний колір- Любителі чорного кольору - це люди, які завжди готові до боротьби, вони пристрасні і запальні. Їх емоції дуже яскраві і екстремальні, вони поглинають їх цілком, без залишку. Якщо любитель чорного любить, то всією душею, якщо ненавидить, то смертельно. Чорний колір - це бунт, стихія, ніч. Любителі чорного часто не реально оцінюють ситуацію, а тому переоцінюють свої сили, програють і глибоко страждають.

   Отже, наші переваги у виборі кольору - це своєрідні сигнали нашої особистості, за допомогою яких ми демонструємо себе оточуючим і добиваємося їх оцінки. Більшість з нас робить це несвідомо, але якби ми навчилися розуміти мову і психологію кольору, то такі знання нам знадобилися б не тільки в повсякденному житті, навчанні, але і в професійній діяльності.

 ІV.   «Янгол добра»

Чи намагалися ви бути «Янголом добра» для людей, які потребують вашої допомоги?

  І ці руки, які ви розфарбували, Ваші руки, якими ви повинні вчитися робити добро.

       У наш час діти мають все: комп’ютери, мобільні телефони, гарний одяг, вишукані іграшки та речі, але не задумуються над тим, що чим більше вони матеріально забезпечені, тим більше руйнується моральність душі. Чому серед відносин між дітьми поширена ненависть та зло, зухвалість та презирство?

   Батьки піклуються про своїх дітей, дбаючи про те, щоб вони були забезпечені якнайкраще. Але чомусь на в старості, як «подяку» отримують квиток у будинок перестарілих.  

 Доброта та милосердя – два крила, на яких тримається людство. Без них воно не зможе існувати. Ми не повинні забувати про тих людей, які потребують нашої допомоги. В Україні 2 млн. самотніх, із них 150 тис. живуть у злиднях, а 15 тис.- у будинках-інтернатах. Кожен із них чекає на допомогу, можливо, когось із нас.

  У нас теж є людина, яка чекає допомоги хоч від когось. Це наша учениця, ваша однокласниця. Домашнім завданням для вас було придбати або виготовити своїми руками річ, яка необхідна дівчинці – підліткові. Зараз ви презентуєте нам ці речі і ми з вами підготуємо, ще один сюрприз, так званий бокс най необхідніших речей та відправимо згодом поштою.

(Учні презентують свої речі, для боксу)

 Діти, нехай девізом вашого життя стануть слова О.Довженка: «Життя коротке, поспішайте творити добро».

   Поспішайте творити добро, вчіться співчувати та розуміти один одного. Не намагайтеся комусь зробити зло чи причинити біль, тому що за це рано чи пізно ви будете покарані. Колись ви також опинитеся в скрутній ситуації, і вам ніхто не протягне руки допомоги.

   Мені хотілося б ще раз вам нагадати «золоте правило моралі»: «Стався до людей так, як би ти хотів, щоб вони ставилися до тебе».

docx
Додано
21 квітня
Переглядів
71
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку