Виховна година

День української писемності та мови: добірка матеріалів з Бібліотеки «На Урок»

Матеріали, що допоможуть інформативно і цікаво провести заходи, присвячені Дню української писемності та мови.

9 листопада – День української писемності та мови.

Як пройде цей день у вашому навчальному закладі? Можливо, ви організуєте Тиждень української мови, візьмете участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності або проведете інші цікаві заходи, що мають на меті популяризацію і поширення знань про українську писемність та мову – конкурси декламаторів, літературні години, усні журнали, змагання есеїстів, інформаційні години, флешмоби та ін.

Бажаєте дізнатися, як відзначають цей день ваші колеги в різних куточках України? Перегляньте добірку матеріалів, представлених у Бібліотеці «На Урок».

Про матеріал: Пропонований матеріал, що допоможе провести заходи до Дня української писемності та мови, містить історичну довідку про історію свята, появу і поширення кирилиці, труднощі, які здолала українська мова на шляху до отримання статусу державної, а також пісні, вірші та цікаві лінгвістичні матеріали.
Про матеріал: Літературно-музична композиція «О рідна мово, скарбе мій!» має на меті показати учням красу рідної мови, її багатство і велич; виховувати любов до рідної мови, гордість за український народ, який має славне минуле і багату творчу спадщину.
Про матеріал: Пропонована розробка допоможе поглибити знання учнів про красу і багатство української мови, виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього українського, бажання розмовляти рідною мовою, ознайомить дітей з українськими обрядами і звичаями, сприятиме розвитку акторських навичок, уміння працювати в колективі.
Про матеріал: Цей захід має сприяти усвідомленню учнями значення рідної мови; доповнить знання школярів відомостями про виникнення писемності, про історію та розвиток рідної мови; допоможе показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини, сприятиме розвитку комунікативної компетентності, умінь та навичок виразного читання творів різних жанрів.
Про матеріал: Пропонований матеріал містить методичну розробку усного журналу на тему «День української писемності та мови» для учнів середньої школи.
Про матеріал: Розробка виховної години «День української писемності та мови» адресована вчителям початкової та середньої школи. Вона допоможе педагогам розказати учням про історію виникнення і розвитку української писемності.
Про матеріал: Пропонована розробка сприятиме удосконаленню вміння школярів аналізувати й виправляти помилки у мовленні, знаходити недоліки в побудові та мовному оформленні власних і чужих висловлювань; розвиватиме і збагачуватиме мовлення учнів. Такий урок можна провести під час Тижня української мови і літератури або в День української писемності та мови.
Про матеріал: Метою представленого заходу є поглиблення знань учнів про День української писемності та мови, розвиток пам’яті та усного мовлення школярів, навичок виразного читання поетичних творів і декламаторських здібностей; збагачення словникового запасу; виховання естетичного смаку, любові до слова, рідної мови, народу, країни; прищеплення інтересу до результатів власної праці. Необхідне обладнання - презентація, вислови про мову, українська національна символіка (віночки, рушники), Дерево мови, різнокольорове листя, міні-виставка наукової, публіцистичної та художньої літератури про українську мову, відеоуривок «9 листопада – День української писемності та мови», аудіозапис «Мій рідний край».
Про матеріал: Матеріали презентації «День української писемності та мови» (історичні факти про життя і діяльність Кирила та Мефодія, Івана Федорова, Лаврентія Зизанія, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша та інших знаних діячів української культури, зразки основних різновидів давнього письма) можна використати під час проведення заходів, присвячених Дню української писемності та мови, а також на уроках мови та літератури, під час проведення конкурсів, вікторин тощо.
Про матеріал: Пропонований матеріал містить план проведення тижня української писемності та мови й опис проведених заходів – виставки у бібліотеці «Слово про слово», усного журналу, вікторини, гри «Розумники та розумниці», дня ерудитів, виставки «Зошитове свято» та інших цікавих заходів.
Про матеріал: Методична розробка, що містить план роботи на тиждень і сценарій виховного заходу, може бути використана вчителями початкових класів при проведенні предметних тижнів.

Маєте власні цікаві розробки? Додавайте їх до Бібліотеки «На Урок», діліться досвідом з колегами, поповнюйте скарбничку педагогічних ідей!

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter