Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Огляд функціональних можливостей та переваг ресурсу TimeGraphics в умовах навчального процесу.

Дати, події, періоди… Часто в уяві школярів це всього-на-всього купа розрізнених цифр. А яка їх хронологія, що відбувалось паралельно, а що чергувалося і в якій саме послідовності?

Мабуть, у кожного виникали проблеми із тим, як, наприклад, провести паралелі між роками правління певних державних діячів, чи у якій послідовності здійснені всесвітньо значущі наукові відкриття, чи коли жили та друкували свої твори видатні письменники тощо. Як усвідомлено запам'ятати інформацію без зубріння? В цьому допоможе яскраве її унаочнення за допомогою спеціальних програм!

В одній із попередніх статей ми розповідали про ресурс Histography. Цей сайт автоматично графічно відображує послідовність певних історичних подій, роки життя видатних особистостей, здійснення наукових відкриттів у межах обраного періоду тощо. Використовувати цей ресурс у навчальному процесі надзвичайно зручно і корисно! А чи можливо створити таку стрічку часу (таймлайн) самостійно?

За допомогою зручного онлайн-сервісу Time.Graphics можна унаочнити певний проміжок часу і показати хронологію подій. Така візуалізація стане в пригоді не лише на історії чи літературі, а й на уроках з будь-якої іншої навчальної дисципліни.

Що таке Time.Graphics

Time.Graphics – безкоштовний онлайн-сервіс, який призначений для створення інтерактивних часових стрічок із додаванням фото, аудіо та відеоматеріалів.

Проект було розроблено у 2017 році російським програмістом Євгеном Мустафіним.

Які переваги Time.Graphics

  • швидкість: новий інтерактивний часовий графік «з нуля» можна створити у 4-5 кроків;
  • багатофункціональність: значний діапазон налаштувань фону, кольорів, форматів доданих матеріалів, розміщення та відображення інформаційних блоків.
  • простота: сервіс має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
  • зрозумілість: налаштувати інтерфейс можна однією з 7 запропонованих мов;
  • інтеграція з іншими ресурсами: для створення часової стрічки можна імпортувати дані з Google Maps, YouTube, Google Таблиці тощо;
  • експорт готового проекту: створену часову стрічку можна експортувати в найбільш популярні соціальні мережі, вбудовувати у власний сайт або скачувати файл в одному з 11 доступних форматах, з яких 6 – безкоштовні, 5 – платні;
  • інформативність: окрім власного проекту, на сайті можна у вільному доступі переглядати популярні часоплини, які були створені іншими користувачами, також тут міститься графічне відображення статистичних даних по окремих країнах, в тому числі в Україні.

Як можна створити таймлайн власноруч у Time.Graphics

Time.Graphics – достатньо зручний у користуванні інструмент. Завдяки простому інтерфейсу та зручному вікну редагування, створити власний таймлайн можна у кілька кроків.

1. Реєстрація на сайті Time.Graphics. Це можна зробити через мейл, Facebook чи Google+. Потім на головній сторінці потрібно натиснути кнопку «створити». Перед вами з'явиться вікно редактора.

2. Базові налаштування вашого проекту. Можна обрати фон (темний, світлий чи певне зображення) та налаштувати доступ (проект може мати публічним чи приватним або відкриватися лише за відповідним посиланням).

Відеоінструкція щодо використання Time.Graphics

3. Внесення даних. Для початку виберіть рік, з якого хочете почати. Натисніть на нього і виберіть дію: позначити подію, період часу, відобразити статистику тощо (графік можна масштабувати від годин до мільярдів років).

До кожного нанесеного значення можна обрати дизайн, колір тексту і положення на стрічці. Також на часовий графік можна додавати фото, відео, будь-яке зображення та аудіо.

Сервіс ресурсу надає можливість одночасного редагування хроніки кількома користувачами. Це особливо важливо, якщо ви оберете створення стрічки часу в якості проектної роботи для окремих груп учнів класу.

4. Збереження таймлайну. Після завершення роботи над проектом натисніть  кнопку «зберегти». Після цього оберіть область з графіку, яка буде головним зображенням.

Після збереження стрічки часу нею можна ділитися у популярних соціальних мережах чи зберігати в одному з 11 доступних форматів.

5. Редагування. Дуже зручно, що готовий проект можна у будь-який момент редагувати, додаючи чи видаляючи певні дані.

Додаткові можливості Time.Graphics

Щоб готовий проект виглядав наочніше, рекомендуємо використовувати різні формати відображення інформації, а також комбінувати текстові блоки з фото і відео матеріалами. На наш погляд, достатньо зручним для запам'ятовування є такий формат проектів, в яких використовуються різні форми представлення інформації.


Запропонуйте школярам створити власний часоплин. Це можуть бути біографічні довідки, хронологія подій, історія певних заходів чи процесів – будь- що!

Залучаючи сучасні інформаційні технології та маючи змогу максимально проявити свої творчі здібності, ваші учні з легкістю опанують навчальний матеріал. Адже процес навчання буде відбуватися у невимушеному, захопливому форматі!

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter