26 травня о 18:00Вебінар: Як вчителю створити та розвивати власний YouTube-канал

Презентація Цінності дитинства та їх доля у дорослому житті.

Про матеріал
Мета: -допомагати збагнути, у чому полягають цінності дитинства, яку роль відіграють у подальшому житті людини; -пізнавати та гармонізувати свій внутрішній світ, визначати ставлення до конкретної життєвої ситуації; -розвивати інтелектуальні та творчі здібності
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Mark Twain (1835-1910) Тема: Сонячний, радісно-бешкетний світ дитинства в повісті ”Пригоди Тома Сойєра” Семюел Ленгхорн Клеменс селище Флорида штат Міссурі Дитинство Сема м. Ганнібал Народився Вічний підліток – серце хлопчака й голова мудреця. Вільям Дін Ховелс, письменник, співавтор Марка Твена

Номер слайду 2

викликати інтерес до постаті митця, презентувати основні відомості з життя та творчості Марка Твена; усвідомити авторське ставлення до зображуваного, викликати художнє переживання та обмін емоціями; формувати читача з проникливим розумом і чутливим серцем, розвивати навички критичного та творчого мислення. Мета:

Номер слайду 3

Від зустрічі з Марком Твеном та його повістю я очікую... Молодша дочка Марка Твена Сюзен згадувала: "У нього дуже гарне сиве волосся, не дуже густе й не дуже довге, - якраз таке, як слід; римський ніс, завдяки якому його обличчя видається ще красивішим, добрі сині очі й маленькі вусики." Як можна дізнатися про особистість письменника? спогадів, автобіографій, інтерв'ю, художніх творів, статей, мемуарів, шкільного підручника портрету, Інтернету тощо. Зі

Номер слайду 4

Дитинство наче казка. Дитинство - мрій колиска. Дитинство - ясні зорі І купіль у любистку. Зоря мого дитинства На чистім небокраї. Життя мого краплинка Все сяє, сяє, сяє... Усі ми родом з дитинства. Антуан де Сент-Екзюпері, французький письменник Книга життя людини починається зі сторінки дитинства. Валентин Распутін, російський письменник

Номер слайду 5

Інтерв'ю з письменником Містере Марк Твен, можна кілька запитань для місцевої газети? Це Ваша перша подорож до Європи? Цього разу Ви приїхали у справах чи на відпочинок? Так, так. Звичайно. Ні. Друга. Першу подорож я здійснив у 1868 році як кореспондент газети "Альта Каліфорнія". Більше на відпочинок.

Номер слайду 6

Ми знаємо, що Ви народилися у селищі Флорида, штат Міссурі. А в якій родині? Інтерв'ю з письменником Мій батько, Джон Маршалл Клеменс, був суддею. Мати, Джейн Лемптон. мала велике серце - таке велике, що і чуже горе, і чужі радощі знаходили в ньому відгук і притулок. Я народився 30 листопада 1835 року холодної сніжної ночі й став п'ятою дитиною у сім'ї.

Номер слайду 7

Розкажіть, будь ласка, про ваше селище. Інтерв'ю з письменником Я можу сказати, що там було лише 100 жителів і. таким чином, своїм народженням я збільшив населення аж на один відсоток. Не кожен історичний діяч може похвалитися. що зробив більше для свого міста. Проти сміху ніщо не встоїть. О, я бачу, що Ви таки з гумором!

Номер слайду 8

Ваші дитинство і юність пройшли в невеличкому містечку, що заховалося серед зарослих лісом пагорбів на самому березі річки Міссісіпі. А скільки Вам було років, коли ваша родина переїхала до Ганнібалу? Інтерв'ю з письменником 4 роки. Якою була Ваша заповітна мрія у дитинстві? О! У мене не було бажання сильнішого та заповітнішого, ніж стати матросом. Одягти білосніжну форму юнги чи наскрізь пройняту мастилом куртку механіка, затягнутися широким паском та пройтися вулицями Ганнібала ходою лоцмана, звичного до штормів і хитавиці.

Номер слайду 9

Ваше справжнє ім'я "Семюел Клеменс", а псевдонім "Марк Твен“ пов’язаний із юністю - саме тоді Ви працювали лоцманом на Міссісіпі. А що означає Ваш псевдонім? Інтерв'ю з письменником Розумієте, у ті часи, коли я був лоцманом, на річках не було жодного маяка, а лише буйки, які ставив сам лоцман. Замірюючи жердиною глибину ріки, він кричав: "Марк твен!, що означає: "мірка два", тобто достатня глибина для безпечного плавання суден. Вперше я підписався цим псевдонімом у травні 1859 в газеті "Дельта".

Номер слайду 10

Два роки тому вийшла у світ Ваша книга "Пригоди Тома Сойєра", що справила велике враження на читачів. А як Ви вважаєте, про кого цей твір? Інтерв'ю з письменником Я називаю цю книгу гімном дитинства, перекладеним прозою. А взагалі цей твір про юного справжнього американця, фантазера і ділка, вигадливого і прагматичного, хвалькуватого і романтичного, в поведінці якого відчувається не тільки радість дитинства, а й протест проти розміреного буденного життя дорослих. Перші Ваші оповідання з 'явилися на шпальтах газет. Обкладинку ж найпершої Вашої книги прикрашала величезна жаба яскраво-жовтого кольору з оповідання "Славнозвісна жаба-стрибунка з Калаверасу". Хто ж були герої оповідань тісьменника-початківця? Це були невдахи і хвальки, базіки і зухвальці. Будь-яку вигадку я намагався подати як незаперечну правду, залучав фольклорні традиції, перебільшення. Найважливіше для письменника - гумориста - вміти говорити про смішне, зберігаючи поважність тону, не подаючи вигляду, що тебе самого смішить те, про що ти розповідаєш.

Номер слайду 11

Відомо, що Ви багато подорожували. Розкажіть, будь ласка, в яких країнах Ви побували. Яка з подорожей Вас найбільше вразила? Інтерв'ю з письменником Одна з каліфорнійських газет запропонувала мені поїхати на Сандвічеві острови, щоб я описав побут місцевих мешканців. Я з радістю погодився і не пожалкував, тому що саме ця подорож запам'яталась на все життя. Вражаючим для мене став круїз по країнах Середземного моря. Я милувався величним Гібралтаром, що потопає в яскравому мареві іспанського заходу. Мене навіки полонила огорнута нічним мороком під діамантовими розсипами зірок Венеція. Через деякий час, коли я одружився, ми роками жили в Європі, переїжджаючи з місця на місце. Побував у Парижі, Афінах, Римі, Флоренції, Севастополі, Одесі, Ялті тощо, також європейських країнах - Німеччині, Швейцарії. Я обігнув по екватору майже всю земну кулю.

Номер слайду 12

А коли саме ви одружилися ? Інтерв'ю з письменником У 1870 році з Олівією Ленгдон, донькою багатого власника шахт штату Нью-Йорк.

Номер слайду 13

Інтерв'ю з письменником Так. Я думав над цим. Можливо, в майбутньому я напишу твір 'Том Сойєр за кордоном". Ви вже заявили про себе як дитячий письменник. А чи думали Ви про те, щоб наткати продовження цієї захоплюючої історії про Тома Сойєра? А які ще книги для дітей Ви плануєте написати? Я хотів би написати про друга Тома - Гекльберрі Фінна. Ніколи не втрачайте почуття гумору, усі проблеми зустрічайте з усмішкою, адже якщо сміятися над проблемою, то вона зменшується. І наостанок, що б Ви побажали нашим читачам? Дякуємо за прекрасні миті спілкування з Вами та щирі відповіді.

Номер слайду 14

Виразне читання за особами розділу І від слів "Том справді не пішов до школи..." до кінця. Які епізоди повісті передають сонячний, радісно-бешкетний світ дитинства? Тітка Поллі шукає Тома, "звільнення" Тома, "хитрощі" Тома та тітки під час вечері, Том білить паркан, бійка хлопців на вулиці тощо Чому ці епізоди викликають сміх читачів?

Номер слайду 15

Пригадайте інтерв'ю Що вважав Марк Твен найважливішою рисою письменника-гумориста? Здатність говорити про смішне, зберігаючи поважність тону, не подаючи вигляду, що тебе самого смішить те, про що ти розповідаєш Робота зі словником З’ясувати поняття Г У М О Р

Номер слайду 16

"Незакінчене речення“ На сьогоднішньому уроці для мене найважливішим відкриттям було... Малюнок В. Сандуленко Малюнок Ю. Шпака

Номер слайду 17

Домашнє завдання Завершити роботу над випереджувальним завданням – дослідженням з виявлення зв'язків між світом дитинства, відтвореним у повісті "Пригоди Тома Сойєра", та дитинством Сема Клеменса. Підготувати усний стислий переказ епізоду про витівки ігри та пригоди героїв (за власним вибором)

ppt
Додано
7 лютого 2019
Переглядів
895
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку