Презентація до уроку 7 клас: " Тварини- живий організм"

Про матеріал
Презентацію розроблено для учнів 7-х класів середніх загальноосвітніх шкіл, що навчаються за типовою програмою з біології для 6-9 класів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України №405 від 20.04.2018 року. 2 години на тиждень.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тварини- живий організм

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Твари́ни (лат. Animalia або Metazoa) — царство переважно багатоклітинних еукаріотичних (ядерних) організмів, однією з найголовніших ознак якого є гетеротрофність (тобто, споживання готових органічних речовин) та здатність активно рухатись

Номер слайду 4

Характерні особливості тварин:гетеротрофне живлення;рухливість, активність;мінлива форма тіла;зростання, яке обмежене певним періодом життя (до формування дорослого організму);подразливість у вигляді таксисів (у одноклітинних) і рефлексів (у багатоклітинних);у клітинах відсутні клітинні стінки, пластиди, великі вакуолі;запасною речовиною клітин є глікоген.

Номер слайду 5

Зоологія — наука, що вивчає світ тварин та їх взаємозв'язки з навколишнім середовищем.

Номер слайду 6

Карцинологія — ракоподібних, арахнологія — павукоподібних, ентомологія — комах, малакологія — молюсків, іхтіологія — риб, батрахологія — земноводних, герпетологія — плазунів, орнітологія — птахів, мамаліологія — ссавців.

Номер слайду 7

Сукупність тварин тієї чи іншої території вивчає фауністика.

Номер слайду 8

Морфологія вивчає будову, форму тіла тварин. Анатомія вивчає внутрішню будову тварин. Ембріологія вивчає зародків тварин. Гістологія вивчає тканини тварин. Цитологія вивчає клітини

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Методи вивчення тваринних організмів:порівняльно-описовий метод (мікро-, макроскопічні дослідження);експериментальний метод (польові та лабораторні експерименти);моніторинг;моделювання.

Номер слайду 14

Тварини виконують різноманітні ролі в природі та житті людини:беруть участь у запиленні рослин (у Європі 80% покритонасінних рослин запилюється комахами);створюють умови життя для зовнішніх та внутрішніх паразитів;беруть участь у поширенні рослин, грибів, бактерій та вірусів;джерело їжі, сировини, медикаментів;біологічні вороги, що знищують шкідників інших тварин та рослин;мають наукове значення як об'єкт досліджень;використовуються людиною для транспортних, сторожових, спортивно-оздоровчих та багатьох інших цілей;мають естетичне та емоційне значення для людства;викопні рештки тварин використовують для визначення відносного віку шарів гірських порід.

pptx
Додано
2 вересня
Переглядів
349
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку