Презентація до уроку в 10 класі "Шедеври архітектури, скульптури, живопису Індії. Традиційні художні ремесла Індії: ткацтво, різьблення по дереву, обробка металів тощо. "

Про матеріал
ознайомити учнів з мистецтвом та культурою індійського регіону, звернути увагу на духовні традиції, навчити давати характеристику архітектурним творам; привчати до пошукової роботи, до користування мистецькою термінологією; розвивати самостійне художнє мислення; виховувати ціннісне ставлення до мистецтва; виховувати толерантне ставлення до релігії та ціннісне ставлення до мистецтва.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Традиційні ремесла Індії

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Індія - яскрава, барвиста земля, що володіє багатою культурно-історичною спадщиною. Для людей у ​​всьому світі Індія ототожнюється з древніми ремісничими традиціями, строкатим фольклором, яскравими святами, що відображають філософсько-релігійні ідеї. Кожен регіон Індії володіє власними унікальними ремісничими традиціями. Будь то прекрасна вишивка пхулкарі з північної Індії або філігранна робота зі срібла майстрів східній частини півострова, або різьблення по каменю, якою славиться південь країни або чудові праці ткачів заходу - всі ці ремесла, доведені до досконалості, демонструють майстерність індійських майстрів. Кожне народне ремесло відображає традиції окремого регіону і культури.Індія може пишатися унікальними скарбами народного ремесла, величезним різноманіттям і багатством культури.

Номер слайду 4

Ткацтво було головною галуззю індійського ремесла протягом тисячоліть. Майстри ще в давнину досягли досконалості у виробництві незліченної кількості видів тканин з вовни, бавовни, шовку; грубих і таких прозорих, що крізь сім шарів тканини «видно родимки на тілі красуні». В європейські мови ще в давнину потрапили індійські слова для позначення деяких предметів одягу і тканин, наприклад, кашемір. Ткацтво

Номер слайду 5

Ткацьке ремесло в Індії передається з покоління в покоління. Виробництво прекрасної бавовняної тканини, званої тут "сіті", зробила Індію відомою на весь світ. Головний виробник тканин ручної роботи у всій Індії - штат Тамілнад. Він відомий своїми яскравими сарі з бавовни і шовку. Краї багатьох з них оброблені контрастними тонами або прикрашені срібними і золотими нитками. З тканини не тільки шиють одяг, а й оформляють інтер'єри житлових будинків і храмів; виготовляють храмові картини на тканині. Плетене господарське начиння, меблі і циновки виготовляються з пальмового листя, кокосового волокна, ліан, різних видів очерету і трави.

Номер слайду 6

Різьба по дереву є найпоширенішим видом мистецтва в Індії. З давніх часів дерево, будучи матеріалом доступним і легко оброблюваним, застосовувалося широко і повсюдно, починаючи з виготовлення зброї, знарядь праці, будівництва жител і закінчуючи виготовленням предметів побуту. Традиція різьблення по дереву в Індії веде свою історію з давнини. Про існування цього мистецтва свідчать ранні храми. Різьблення по дереву

Номер слайду 7

В Індії для кожного регіону характерний свій особливий стиль різьблення, що розвивався відповідно до місцевих традицій і з урахуванням порід дерева. Дерев'яні іграшки, ляльки, об'єкти релігійного значення і різьблення - ось зразки народної творчості.

Номер слайду 8

Мистецтво різьблення по каменю виникло в Індії трохи пізніше різьблення по дереву. В Уттар Прадеш воно досягло художніх вершин під час могольского правління, коли був побудований Тадж Махал. Про владу майстрів над каменем найкраще свідчать архітектурні та скульптурні твори храмів Каджурахо. Різьблення по каменю

Номер слайду 9

Індія - одне з небагатьох місць світу, де протягом всієї історії різьблення по каменю було традиційним ремеслом. Століттями відточувана місцевими зодчими майстерність досягла тут своэъ досконалості і неперевершеності.

Номер слайду 10

Килимарство. Перші згадки про килими можна виявити в древніх (500 до н.е. - 550 н.е.) і середньовічних текстах Індії. І все ж індійський килим в своєму класичному розумінні з'явився на світ пізніше. Величезний вплив на формування малюнка і техніки килимарства надав період правління Великих Моголів. Фактура килимових покриттів, що виготовляються в Індії, головним чином пов'язана з кліматичними зонами країни. На півночі в гірських регіонах виробляють переважно вовняні килими, в центральній і південній частині, перш за все, бавовняні, часто прикрашені вишивкою, а також з джуту, пеньки, бамбука і кокоса.

Номер слайду 11

Різновидом індійських килимових покриттів є дуррі - килимки різного розміру, які зазвичай тчуться з бавовни. Їх використовують як приліжкові килимки, стелять біля входу в будинок, використовують як накидку на подушки, табуретки, а також в якості серветок під вази та інші предмети. У них зав'язують свій одяг багато індійців під час подорожей.

Номер слайду 12

Вишивка. Національна індійська вишивка дуже різноманітна. У ній відображена вся складна історія Індії. В індійській вишивці є величезна кількість різних стилів, основні з них - Зардозі (вишивка золотими і срібними нитками), Шиша (вишивка з використанням маленьких круглих дзеркал дулі), Кантхо (вишивка через кілька шарів бавовни або сарі) і Аарі (розшивка тканини тонкою голкою - гачком бісером і пайєтками)

Номер слайду 13

Шиша. Зардозі

Номер слайду 14

Кантха. Аарі

Номер слайду 15

Особливе становище в художньому ремеслі Індії займає різьблення по слоновій кістці-одне з найдавніших мистецтв Індії. Разом зі спеціями і мусліном, слонова кістка була одним з найцінніших товарів, що поставляються з Індії в країни стародавнього світу. Слонова кістка є цінним матеріалом і дуже важким для різьблення. Різьблення по кістці

Номер слайду 16

утвердилося виробництво дрібної пластики: коробочок і шкатулок, рамок, оправи для ручних дзеркал, гребінців, жіночих прикрас та інших декоративних виробів. Темами зображень часто служать сюжети з міфів, особливо епізоди з життя бога Крішни: його дитинство, битви з демонами, любовні зустрічі з Радгою, танці з пастушками - «расліли» і т. д .; часто ці зображення розташовуються в обрамленні з тонко вирізаних квітів і листя або на тлі пейзажу.

Номер слайду 17

Гончарне мистецтво Індії - це давня форма ремесла, історія якого починається з незапам'ятних часів, зв'язує сучасність і минуле, і до цього дня є невід'ємною частиною життя індійців. Безліч стародавніх форм, технік і декоративних стилів досі застосовуються в гончарній справі. Згідно давньоіндійської традиції, гончарі вважаються нащадками самого Вішвакармана - зодчого богів. Кераміка

Номер слайду 18

Багато виробів також використовуються в якості прикрас. Деякі з них - це попільнички, вази для квітів, чайні сервізи, гончарні вироби, прес-пап'є і декоративні фігурки тварин.

Номер слайду 19

Це ще один вид індійського мистецтва, що виражається в глині. Гончарні вироби і кераміка утилітарні і часто декоративні, в той час як порцеляна та художні вироби належать царству мистецтва. Теракота також використовується в підношення численним богам індуїстського пантеону. Тому в кожному регіоні є свій відмітний дизайн, зміст і форма. Теракота

Номер слайду 20

Художній метал Індійські художні вироби з металу славилися високими художніми якостями. Високий рівень обробки демонструють ювелірні прикраси Мохенджо-Даро. Особливого розквіту досягла бронзова буддиська скульптурна ікона. Шедевром ХІ століття є скульптура бога Шиви-Натараджа в космічному танці «народження світів».

Номер слайду 21

Традиційними є тарілки для листя бетеля, підставки для мундштуків, посудини для рожевої води. Начиння виготовлене методом лиття із складних сплавів цинку, свинцю, олова й міді, з золота та срібла.

Номер слайду 22

Ювелірне мистецтвоІсторія виготовлення ювелірних виробів в Індії сягає корінням у сиву давнину. Про коштовностях незвичайної краси і цінності, що прикрашали тіла великих героїв минулого, оповідають нам численні письмові джерела. Згідно ж з археологічними даними, вже в III тисячолітті до н.е. на території Індії ювелірне ремесло процвітало, а місцеві зодчі володіли незрівнянним рівнем майстерності.

Номер слайду 23

В епоху імперії Великих Моголів відчутний вплив іранського стилю.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
 1. Жгута Наталія
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Чигілейчик Жанна Миколаївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Матвійчук Сергій Анатолійович
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
До підручника
Мистецтво 9 клас (Масол Л.М.)
Додано
7 березня 2019
Переглядів
6174
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку