Презентація до уроку в 10 класі "Звучання і рух всесвіту в індійській музиці і танцях. Кінематограф Індії. Болівуд – найбільша у світі кіноіндустрія. Творчість режисера і актора "

Про матеріал
познайомити учнів із кіномистецтвом Індії, історією створення кіноіндустрії, зрозуміти мову кіно, познайомити з кінокомпаніями, життєвим і творчим шляхом режисера і актора Раджі Капура.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Звучання і рух всесвіту в індійській музиці і танцях. Кінематограф Індії. Болівуд – найбільша у світі кіноіндустрія. Творчість режисера і актора Раджа Капура.

Номер слайду 2

Кінематограф Індії

Номер слайду 3

Фільми з характерними піснями і танцями збирають мільйони глядачів у всьому світі. Назва Боллівуд походить від двох слів - Голлівуд і Бомбей - місто, де в основному знімали і знімають фільми мовою хінді. В перші роки існування індійський кінематограф не називався Боллівуд, ця назва з'явилась в другій половині XX століття, коли Індія обігнала Голлівуд за кількістю фільмів, що знімаються.

Номер слайду 4

Боллівуд - це синонім кіноіндустрії індійського міста Мумбаї (колишня Бомбей), названої так за аналогією з Голлівудом (Hollywood) в Каліфорнії (США). Кіно Індії знімається не тільки в Боллівуді. Боллівуд - це фільми, переважно зняті на хінді. На півдні країни діють Толлівуд (фільми на телугу) і Коллівуд (фільми на тамільською мовою)

Номер слайду 5

Відомими кіностудіями Боллівуда є Filmalaya і Film City, розташовані в північній частині Мумбаї. Щорічно на кіностудіях Боллівуда випускається близько 200 фільмів, в основному на мові хінді, але також і на урду і панджабі.

Номер слайду 6

Днем народження такого культурного феномену, як Болівуд, можна вважати 7 липня 1896 року, коли у самому центрі Мумбая, а саме у готелі Воткінс, був представлений короткометражний фільм братів Люм’єр. Ця грандіозна подія, що викликала захоплення публіки, немовби передбачила незвичайний, парадоксальний успіх індійського кіно, коли квитки на прем'єри бронюють заздалегідь.

Номер слайду 7

Часто Боллівудом помилково називають все індійське кіно. Однак, це лише частина великої кіноіндустрії Індії, яка включає в себе і інші виробничі центри, що випускають фільми на декількох різних мовах. З понад 1000 кінострічок, що випускаються в Індії щорічно, на частку Боллівуду припадає приблизно 200-300. Наприклад, з тисячі дев'яносто-один фільму, що вийшов в Індії в 2009 році, на частку хіндіязичних довелося 235 кінострічок .

Номер слайду 8

Індійські кіностудіїТоллівуд або Кінематограф мовою телугу або Кіно Андхра-Прадеш — збірна назва кіноіндустрії в Індії мовою телугу. Толлівуд — південно-індійська кіноіндустрія, заснована в м. Хайдарабад, штат Андхра-Прадеш. Відома як третя за величиною з точки зору кількості фільмів на рік у Індії. Коллівуд або Тамільський кінематограф — збірна назва кіноіндустрії в Індії тамільською мовою. За даними індійського Центрального управління сертифікації кінофільмів, тільки в 2003 році було випущено 155 фільмів тамільською мовою. Моллівуд — це неформальна назва кіноіндустрії індійського штату Керала. Створюється на мові малаялам. За обсягом випущених фільмів є 4 в Індії.

Номер слайду 9

Сандалвуд — це неформальна назва кіноіндустрії індійського штату Карнатак, що випускає продукцією мовою каннада. Також має назву Чанданавана. Є п'ятим кіноцентром. Дхоллівуд — це неформальна назва кіноіндустрії  індійського  штату  Гуджарат. Фільми створюються гуджаратською мовою. В різні часи щорічно створювалося від 20 до 100 фільмів. Чхоллівуд. Пахарівуд. Поллівуд. Оллівуд

Номер слайду 10

Історія індійського кіно. Першим повнометражним індійським німим фільмом став «Раджа Харішчандра» в 1913 році. До 1930 року в країні щорічно вироблялося по 200 кінострічок. Першим звуковим фільмом стала стрічка Алам Ара («Світло світу») (1931) режисера Ардешіра Ірані. У 1937 році Ардешір Ірані відзначився ще одним революційним для місцевого кінематографа досягненням, знявши перший кольоровий фільм на хінді – “Кіса канья”.

Номер слайду 11

Після Другої світової війни з'явився новий жанр - масала, цю назву використовують для позначення фільмів, які поєднують в собі мюзикл, танці, мелодраму і т. д. Південно-індійський кінематограф придбав популярність після виходу на екрани фільму С. С. Васана «Чандралекха». У 1940-х роках на Південну Індію припадала майже половина всіх кінотеатрів країни і кіно стало розглядатися як інструмент культурного відродження

Номер слайду 12

Період з кінця 1940-х і до 1960-х років вважається «Золотим століттям» індійського кіно. У цей період був знятий ряд знакових картин, які на даний момент визнані класикою жанру.

Номер слайду 13

З акторів успішними були Радж Капур, Діліп Кумар, Дев Ананд і Гуру Датт, а серед актрис - Наргіс, Віджаянтімала, Мина Кумарі, Нутан, Мадхубала, Вахіда Рехман і Мала Сінха. У цей період був знятий ряд знакових картин, які на даний момент визнані класикою жанру. Наприклад, фільм, що вийшов в 1951 році, «Бродяга» Раджа Капура, що має як риси розважального фільму, так і соціальну підоснову, став касовим рекордсменом і був номінований на Золоту пальмову гілку Канського кінофестивалю.

Номер слайду 14

На рубежі 1960-х і 1970-х років в боллівудську моду увійшли романтичні фільми з елементами бойовиків. Романтична складова сюжету часто розгорталася на тлі бандитських сутичок. У середині 1970-х Амітабх Баччан створив образ «сердитої молодої людини», поліцейського, що самостійно протистоїть злу.«Раджа»«Закон і помста»

Номер слайду 15

У 1975 році на екрани вийшли такі знакові для Боллівуда фільми, як “Помста і закон”, “Стіна”, «Salaam Bombay!» .

Номер слайду 16

У 1990-ті роки на перший план вийшли комедійні фільми з екшн-сценами. У 2000-ті роки якість зйомки в Боллівуді фільмів неухильно зростало. Багато фільмів стали затребуваними не тільки на азіатському, але і на світовому ринку. Серед таких картин виділяються «Мене звуть Кхан» (2010), що піднімає гострі соціальні та міжнаціональні питання.

Номер слайду 17

Значна частина аудиторії - представники нижчих верств населення країни, даний фактор також враховується при зйомці фільмів. Центральне місце в сюжеті часто займає проста людина, яка силою свого духу може протистояти несправедливості і злу. Достаток фарб, красивих костюмів і музики допомагають глядачам на кілька годин забути про життєві проблеми.

Номер слайду 18

Кіно в Індії постійно розвивається. Часто виходять на екрани високохудожні фільми, сильні драми де виконана велика творча робота на всіх рівнях. Однак більшість фільмів знімаються за шаблоном. Стереотипний сюжет, актори,що працюють за мікроскопічні гонорари. Величезна увага в кіно Боллівуду приділяється музичній складовій. Часто саме від якості музики і пісень залежить успіх фільму.

Номер слайду 19

Творчість режисера і актора Раджа Капура.

Номер слайду 20

Ранбир Радж Капур (хінді राज कपूर, англ. Raj Kapoor) - режисер, продюсер, актор театру і кіно. Геній індійського кіно, прославився романтичними стрічками з соціальним звучанням. На батьківщині Радж Капур зібрав всі існуючі нагороди і регалії і продовжує отримувати їх до цього дня посмертно. Відомий як «індійський Чарлі Чаплін», «батько індійського кіно» і «легендарний шоумен».«Пан 420»«Бродяга»

Номер слайду 21

Народився Радж Капур 14 грудня 1924 року в Пешаварі, колишньому в ті роки Британської колонією (сьогодні це провінція Пакистану). За національністю артист - індієць. Акторська доля була призначена Раджу за фактом народження - батьком майбутньої зірки виявився продюсер і режисер Прітхвіраджа Капур, якому належав власний театр «Prithvi Theatre». Дід Деван Башешвартат Капур теж був актором. Прітхвіраджа Капур

Номер слайду 22

Разом з братами Радж часто проводив час на роботі у тата і рано пізнав таємниці театрального закулісся. У шестирічному віці хлопчик уже виступав на сцені і допомагав працівникам театру - освітлювачів, художникам, прибиральникам. Уже в чотирнадцять років юнак мав завидний досвід професійного актора, виділяючись серед інших експресією, темпераментом і талантом імпровізатора.

Номер слайду 23

Роботу в професії Капур почав з посади асистента режисера на кіностудії «Bombay Talkies», відмовившись вступати до вищого навчального закладу. Тут на власному досвіді молода людина освоїв головні кінематографічні спеціальності, одночасно осягаючи технічні можливості кіномистецтва Заходу, далеко обігнав колоніальну Індію.

Номер слайду 24

Переломним моментом кінокар'єри Раджа Капура став 1947 й - рік здобуття Індією незалежності. Знявшись в декількох кінофільмах, весь гонорар актор вклав в режисерський дебют - картину «Вогонь», де одночасно був виконавцем головної ролі. Згодом це стає фірмовим почерком артиста. Як правило, Радж грає головних героїв у власних картинах. З цієї доленосної картини почалася епоха творчої спілки з чарівною акторкою Наргіс, яка стала незмінною партнеркою актора в шістнадцяти фільмах.

Номер слайду 25

У 1948 році Капур зробив ще один епохальний крок в кар'єрі - заснував кінокомпанію «R. K. Films ». У 26-річному віці артист став наймолодшим індійським режисером на той момент часу. Спочатку Капуру і команді доводилося працювати на чистому ентузіазмі через брак коштів. Але незабаром, багато в чому завдяки таланту автора, «R. K. Films »стала одним з найприбутковіших кіновиробництва в Індії. Ранні кінофільми Капура поетичні і романтичні, проекти йдуть від серця, в той же час зачіпають гострі соціальні питання - проблеми бідності і кастового розшарування в Індії.

Номер слайду 26

По-справжньому грандіозний успіх принесла артисту картина «Бродяга», що вийшла на екрани в 1951 році. Протягом декількох десятиліть фільм входив в топові рейтинги прокату світу. У цій культовій кінострічці Радж Капур вперше постав перед глядачами в образі життєрадісного бродяги, який отримав розвиток в комедії «Пан 420». Пісні з цих картин визнані класикою романтичних композицій індійської фабрики мрій. У 1964 році глядачі побачили перший кольоровий фільм «Сангам», який став останньою роботою актора в якості головного виконавця.

Номер слайду 27

Надалі Капур зосередився на режисерській і продюсерській роботах, рідко з'являючись на кіноекрані. В цілому фільмографія великого актора налічує понад 80 картин. У 1970 році постановник зняв картину «Моє ім'я Клоун», що складається з трьох серій.

Номер слайду 28

Як справжній артист, Радж Капур помер, не припиняючи творити. Під час церемонії в Нью-Делі Капур раптово втратив свідомість. Актора негайно госпіталізували, через місяць він помер в 63-річному віці. Причиною смерті стали ускладнення, викликані астмою. Смерть Раджа сприйняли на батьківщині як національну трагедію. В цей день в країні оголосили траур. Зі смертю Капура завершилася ціла епоха індійського кіномистецтва.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.9
Оригінальність викладу
4.7
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 7
Оцінки та відгуки
 1. Балко Лідія
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Чигілейчик Жанна Миколаївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Dir Ludmila
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Курило Ольга Миколаївна
  Загальна:
  4.0
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  3.0
  Відповідність темі
  5.0
 5. Рослюк Алла
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 6. Єрмак Марина Миколаївна
  Дякую. Потрібний матеріал.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 7. Вітошко Віктор Васильович
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 4 відгука
pptx
Додано
31 березня 2019
Переглядів
6791
Оцінка розробки
4.9 (7 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку