21 квітня о 15:00Вебінар: Як організувати дистанційний урок «на 12 балів»

Презентація до уроку в 9 класі "Український кінематограф. Персоналії українського кіно

Про матеріал

продовжити знайомство учнів з українським кіноматографом; розвивати естетичний смак, здатність да¬вати естетичну оцінку художнім творам; виховувати інтерес та необхідність спілкування з мистецтвом.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Український кінематограф. Персоналії українського кіно

Номер слайду 2

У 1893 механік-конструктор І. А. Тимченко і фізик Н. А. Любимов створили апарат для відтворення на екрані неперервного руху людей і предметів. У 1896 - 1902 фотограф-художник А. К. Федецький знімав і демонстрував хронікальні кінострічки.

Номер слайду 3

У 1893 Йосип Тимченко здійснив перші в світі кінозйомки – зафільмував вершників і метальників списів. Із 7 листопада до 20 грудня 1893 року в готелі “Франція” (Одеса) демонструвалися ці дві стрічки.

Номер слайду 4

У вересні 1896 року в Харкові фотограф Альфред Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів. А вже в грудні — майже рік у рік з першим публічним кіносеансом у Парижі — Альфред Федецький влаштував кіносеанс у Харківському оперному театрі і показав свою стрічку, яка повністю називалася "Вид харьковского вокзала в момент отхода поезда с находящимся на платформе начальством". Це був перший публічний кіносеанс у Російській імперії та Україні. Альфред Федецький

Номер слайду 5

Перші українські кінострічки вийшли на екран на поч. ХХ ст. за сюжетами творів української літератури, а головні ролі виконували відомі театральні актори М.Заньковецька, І. Мар’яненко, М. Садовський. Користувались популярністю історичні та комедійні стрічки: «Москаль-чарівник», «Сватання на Гончарівці», «Тарас Бульба», «Запорожець за Дунаєм»

Номер слайду 6

Перший український фільм — «Запорізька Січ», зняв в 1911 Данило Сахненко в Катеринославі (нині Дніпро). Меморіальна дошка Д.Сахненку у Дніпрі Кадр з фільму «Запорізька Січ»

Номер слайду 7

З дореволюційним кіно в Україні пов'язана творчість багатьох популярних акторів. Королевою екрану тих часів була Віра Холодна. Пам’ятник Вірі Холодній (Одеса)

Номер слайду 8

Перші кіноательє Популярність нового мистецтва сприяла появі перших кіноательє – «Світлотінь» (Київ), «Мірограф» (Одеса), «Ханжонков і К» (Ялта). Після жовтневого перевороту кіноательє були перейменовані на Київську, Одеську та Ялтинську кіностудії. кіноательє «Ханжонков і К» (Ялта). Перший павільйон Одеської кіностудії

Номер слайду 9

З 1919 р. в Радянській Україні починається тотальне одержавлення кіно. 1922 року було засновано Всеукраїнське фотокіноуправління, якому вдалося реконструювати одеське і ялтинське підприємства, а 1928 року ввести в дію київську кінофабрику (майбутню Київську кіностудію ім. О. Довженка) — одну з найбільших та найсучасніших на той час у світі. Всеукраїнське фотокіноуправління

Номер слайду 10

Ігрове кіно намагалося поєднати революційну тематику з традиційною для попереднього періоду мелодрамою та пригодницькими жанрами.

Номер слайду 11

У 1925 р. на екрани країни вийшов кінофільм Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», що увійшов у десятку кращих фільмів світового кінематографу і став візитною карткою Одеси. Ейзенштейн Сергій Михайлович Кадри з фільму «Броненосець Потьомкін»

Номер слайду 12

Наприкінці 1920-х рр. в українському кінематографі дедалі гучніше почала заявляти про себе нова модерністська течія Неторовані шляхи долав у кіно самобутній режисер і сценарист, відомий скульптор Іван Кавалерідзе («Злива», «Перекоп»).

Номер слайду 13

Особливу роль у становленні українського кіномистецтва відіграли фільми О.Довженка «Звенигора» (1928), «Арсенал» (1929), «Земля» (1930). Творчість Довженка піднесла вітчизняний кінематограф до світового рівня. Стилістика, створена Довженком, поклала початок напряму, який визначають як «українське поетичне кіно». Кадр з фільму «Земля» Українське «поетичне» кіно. Початок

Номер слайду 14

Олександр Довженко (1894-1956) український та радянський письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу «Звенигора» 1928 1958 р. Постановою журі Міжнародної виставки в Брюсселі Довженко визнаний як один із першого десятка провідних митців 60-річної історії мистецтва кіно. «Україна в огні» 1943

Номер слайду 15

У 1930 р. в Україні з'являється перший звуковий фільм — документальна стрічка Дзиги Вертова «Симфонія Донбасу».

Номер слайду 16

Наприкінці 1930-х тотальний терор у СРСР поєднується з кон'юнктурним поверненням до національно-історичної тематики. Фільми «Щорс» (1939) О. Довженка і «Богдан Хмельницький» (1941) Ігоря Савченка — дивовижне поєднання вимушеної заангажованості держзамовлення і очевидної режисерської та акторської обдарованості. Кадри із фільму «Щорс». Кадри із фільму «Богдан Хмельницький».

Номер слайду 17

Українське кіно часів Другої світової війни було переважно підпорядковане ідеологічним завданням воєнної доби. Разом з тим, у цей час були зняті справжні кіношедеври. До них можна віднести фільми «Райдуга» Марка Донського та «Україна в огні» Олександра Довженка. Х/ф «Україна в огні» (1943) Х/ф «Райдуга» (1943)

Номер слайду 18

У часи політичної «відлиги» другої половини 1950-х — поч. 60-х рр. стрімко зростає українська кінопродукція. З'являються фільми, які досі користуються великим глядацьким успіхом: «Весна на Зарічній вулиці», «Спрага», «Сон» , «За двома зайцями». Кадри з фільму “Весна на Зарічній вулиці”. Кадри з фільму «За двома зайцями»

Номер слайду 19

Український кінематограф 1960-70-х років представлений іменами світової ваги: режисери Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Леонід Осика, Микола Мащенко, актори Іван Миколайчук, Юрій Шумський, Гнат Юра, Костянтин Степанков, Микола Гринько, Богдан Ступка. Юрій Іллєнко Сергій Параджанов. Богдан Ступка. Леонід Осика Костянтин Степанков Іван Миколайчук

Номер слайду 20

Сергій Параджанов вірменський і український кінорежисер, народний артист УРСР Міжнародне визнання прийшло до Параджанова після екранізації в 1964 повісті М. Коцюбинського «Тіні забутих предків». Фільм отримав 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них — 24 гран-прі) у двадцять одній країні.

Номер слайду 21

Іван Миколайчук Заслужений артист Української РСР (1968 р.). Всі фільми (а їх було 34). 9 сценаріїв, 2 режисерські роботи стали золотим фондом українського кінематографа: "Білий птах з чорною ознакою«, "Вавилон - ХХ «, "Сон", "Тіні забутих предків", "Бур'ян«,"Захар Беркут"

Номер слайду 22

У цей час з'являються стрічки, які поклали початок унікальному феномену «українського поетичного кіно»: “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова (1964),“Криниця для спраглих” Юрія Іллєнка (1965); “Камінний хрест” Леоніда Осики (1968), “Вірність” Петра Тодоровського (1965).

Номер слайду 23

У роки «застою» у СРСР розгортається новий виток боротьби проти національної української культури. Українське поетичне кіно було визнано владою архаїчним, відірваним від життя, ім'я Довженко почали згадували з оглядкою. На багато років, унаслідок ідеологічної цензури, потрапили на полицю деякі зняті кінофільми (серед них «Криниця для спраглих», «Комісари»). Українськими кіностудіями було знято також кінострічки, які набули великої популярності у всьому СРСР:  «В бій ідуть лише „старі“» “Д’Артан’ян і три мушкетери”, “Пригоди Електроніка”, “Місце зустрічі змінити не можна” , “Чародії”, “Самотня жінка бажає познайомитись”. Кадри з к\ф «Місце зустрічі змінити не можна»

Номер слайду 24

Леонід Федорович Биков Заслужений артист РРФСР (1965), Народний артист УРСР (1974).Найвідоміші фільми – «В бій ідуть лише «старі», «Ати-бати, йшли солдати»; «Максим Перепелиця», “Добровольці”. У Краматорську - літак СУ- 27.У Василькові - МиГ- 29, на борту якого написано "Маестро. Леонід Биков" «Ати-бати, йшли солдати»

Номер слайду 25

За «перебудови» створюється багато фільмів, присвячених гострій соціальній проблематиці — “Астенічний синдром” Кіри Муратової (1989); “Бич Божий”Олега Фіалка (1988); “Розпад” Михайла Бєлікова (1990) та інші. Фільм Юрія Іллєнка «Лебедине озеро. Зона» (1989) здобув широкий міжнародний успіх.

Номер слайду 26

У 1990-х українське телебачення розпочало освоєння поширеного у всьому світі жанру телесеріалу («Роксолана», режисер Бориса Небієрідзе, «Острів любові», режисер Олег Бійма). «Роксолана»

Номер слайду 27

На рубежі 2000-х р. низка українських акторів знімається у закордонних фільмах. Величезний успіх мав фільм польського режисера Єжи Гофмана “Вогнем і мечем”, у якому український актор Богдан Ступка зіграв роль гетьмана Богдана Хмельницького.

Номер слайду 28

Впродовж 1990-х — першої половини 2000-х Олесем Янчуком було знято такі фільми, як «Голод-33» (1991) про трагічну долю української родини часів Голодомору, «Атентат – Осіннє вбивство у Мюнхені» (1995), «Нескоренний» (2000) і «Залізна сотня» (2004).

Номер слайду 29

У 2005 році стрічка «Подорожні» молодого українського режисера Ігоря Стрембіцького отримала Золоту пальмову гілку за короткометражний фільм. Аналогічної золотої відзнаки удостоїлась картина Марини Вроди «Крос» (2011). В 2006 році відбулася також прем'єра першого українського трилеру «Штольня» (продюсер та оператор Олексій Хорошко, режисер Любомир Кобильчук).

Номер слайду 30

Найтитулованіший український художній фільм, що має понад 40 нагород, серед яких три призи Каннського кінофестивалю – «Плем’я» (2014) Мирослава Слабошпицького.

Номер слайду 31

Неігрове та анімаційне кіно Київська кіностудія науково-популярних фільмів зняла величезний масив стрічок, серед яких зустрічалися справжні шедеври жанру («Мова тварин», «Чи думають тварини?», «Сім кроків за обрій» режисера Фелікса Соболєва та ін.). Фелікс Соболєв

Номер слайду 32

Надзвичайно успішним був цей період і для українського анімаційного кіно. Стрічки режисерів Володимира Дахна (серіал «Як козаки…»), Давида Черкаського («Пригоди капітана Врунгеля, «Крила» та ін.), Леоніда Зарубіна («Солом’яний бичок»), Володимира Гончарова («Чумацький шлях») прославили українську анімацію за межами країни.

Номер слайду 33

Режисер – аніматор О. Татарський уперше створив мультфільм із пластилінових ляльок – знамениту «Пластилінову ворону», яка здобула понад 25 нагород на різних фестивалях Величезну популярність здобула серія короткометражних мультиплікаційних фільмів, знятих на студії Київнаукфільму 1967-1984р. «Козаки» режисера В. Дахна

Номер слайду 34

До скарбниці анімації ввійшов мультфільм «Жив був пес» 1982р. Поставлений за українською народною казкою «Сірко» Режисер Е. Назаров

Номер слайду 35

«Пригоди капітана Врунгеля» «Лікар Айболить» «Острів скарбів»

Номер слайду 36

Кіностудія ім.О.Довженка Одеська кіностудія Найвідоміші українські кіностудії

Номер слайду 37

Домашнє завдання: Поповнити електронний каталог відомостями про видатних українських акторів та режисерів

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Столовнік Ольга
  Дякую за презентацію,візьму до роботи.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
До підручника
Мистецтво 9 клас (Масол Л.М.)
Додано
3 березня 2019
Переглядів
5633
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку