Презентація до уроку виробничого навчання з професії "Кухар" на тема: "Обробляти бульбоплоди та готувати н/ф з них"

Про матеріал
Українська кухня має багату історію та культурну спадщину, яка передається з покоління в покоління. Одним з найбільш цікавих аспектів української кулінарії є технології приготування страв з овочів та грибів. У сучасних умовах можна використовувати ці страви як основні страви або як гарнір до м'ясних страв. Вони дуже корисні та смачні.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

18.09.2024р. «Виробниче навчання»Професія: «5122 Кухар» Кваліфікація 3 розряд. Модуль РН 1. Обробляти овочі , гриби, фрукти, ягоди, горіхоплідні та готувати н/ф з них. Тема уроку №1: РН 1.1. Обробляти бульбоплоди та готувати н/ф з них. Українська кухня має багату історію та культурну спадщину, яка передається з покоління в покоління. Одним з найбільш цікавих аспектів української кулінарії є технології приготування страв з овочів та грибів. У сучасних умовах можна використовувати ці страви як основні страви або як гарнір до м'ясних страв. Вони дуже корисні та смачні.

Номер слайду 2

Інструктаж з охорони праці та безпечного виконання завдань здобувачами освіти з професії «кухар»Вимоги безпеки перед початком виконання завдань:- Здобувачам освіти слід одягти та застебнути санітарний одяг на всі гудзики (зав'язати на всі зав'язки), не допускаючи звисаючих кінців одягу. Не рекомендується заколювати одяг шпильками, тримати в кишенях одягу гострі, колючі предмети.

Номер слайду 3

Вимоги безпеки під час роботи: При користуванні ріжучим інструментом бути максимально уважним ідисциплінованим. Використовувати інструменти тільки за їх прямим призначенням, не користуватися несправним інструментом. Під час нарізки застосовувати безпечні прийоми роботи. Передавати колючі, ріжучі інструменти рукояткою вперед. Утримувати робоче місце в чистоті, не допускати його забруднення, своєчасно прибирати з підлоги розсипані продукти, розлиту воду.

Номер слайду 4

Що таке маркування, його мета?Виробничі столи, посуд, інвентар та інструменти повинні бути марковані (СО) з урахуванням з призначення для оброблення сирих або готових продуктів харчування щоб уникнути порушень санітарно-гігієнічних норм , які можуть призвести до кишкових розладів. Дошки і ножі повинні бути промарковані: "СМ" - сире м'ясо, «СК» - сирі кури, «СР» - сира риба, «СО» - сирі овочі, «ВМ» - варене м'ясо, «ВР» - варена риба, «ВО» - варені овочі, «гастрономія», «Оселедець», «X» - хліб, «Зелень»;

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Брусочки. Бульби сирої картоплі нарізують на пластинки 0,7-1,0 см завтовшки і розрізують на брусочки 3-4 см завдовжки. Використовують для смаження (ос¬новним способом і у фритюрі) на гарнір для порціонних страв з м'яса і риби, для приготування борщів (крім селянського, полтавського), юшок з макаронними ви¬робами, розсольників.

Номер слайду 9

Кубики. Картоплю спочатку нарізують на пластинки, пластинки на брусочки, а брусочки — на кубики. Залежно від призначення кубики нарізують великих розмірів (висота ребра 2,0-2,5 см), середніх (1,0-1,5 см) і дрібних (0,3-0,5 см). Великими кубиками нарізують сиру картоплю для приготування юшок картопляних, борщів селянського і полтавського, для тушкування; середніми — для тушкування; дрібними — варену картоплю для салатів, гарнірів до холодних страв.

Номер слайду 10

Часточки. Бульби сирої картоплі середнього розміру розрізують уздовж на чотири або шість частин. Використовують для приготування перших страв, тушкування, смаження основним способом і у фритюрі.

Номер слайду 11

Скибочки. Бульби сирої або вареної картоплі спочатку розрізають уздовж на часточки або брусочки, потім шаткують упоперек на скибочки. Залежно від ку¬лінарного використання нарізують скибочки великі (2,5-3,0 см завдовжки, 0,2-0,3 см завтовшки) або середні (1-1,5 см завдовжки, 0,2-0,3 см завтовшки). Використовують великі скибочки сирої картоплі для смаження, вареної — для приготування запечених страв з м'яса і риби, середні скибочки вареної картоплі — для салатів.

Номер слайду 12

Кружальця. Бульбам вареної або сирої картоплі надають форму циліндра діа¬метром 2-3 см, потім нарізують упоперек на кружальця 0,2-0,3 см завтовшки. Кружальця сирої картоплі використовують для смаження основним способом і у фритюрі; вареної — для приготування запечених страв з риби і м'яса.

Номер слайду 13

Кульки, горішки, груші, грибочки вирізують з сирої картоплі за допомогою спеціальних виїмок або застосовують спосіб обточування. Використовують для варіння і смаження у фритюрі.

Номер слайду 14

Спіраль. Для нарізання картоплі спіраллю застосовують спеціальний інструмент. Нарізану картоплю використовують для смаження у фритюрі.

Номер слайду 15

Стружка. Бульбам сирої картоплі надають форму циліндра 2-3 см заввишки, діаметром 3-4 см, потім по колу з нього зрізують стрічку 2,0-2,5 мм завтовшки і 25-30 см завдовжки. Стрічку складають бантиком, перев'язують ниткою і смажать у фритюрі. Використовують на гарнір.

Номер слайду 16

Бочечки. Картоплю середнього розміру обрізують з двох протилежних боків, потім обточують, надаючи форму бочечки. Використовують для варіння і подають на гарнір до риби – вареної і припущеної.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Бажаю успіхів!

pptx
Додав(-ла)
Псялига Ганна
Додано
8 грудня
Переглядів
14
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку