Презентація "Добро починається з тебе"

Про матеріал
Матеріал до Першого уроку в 2019-2020 н.р.. Дана презентація рекомендована вчителям початкових класів з метою обміну досвідом.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ Перший урок Підготувала вчитель початкових класів Осинівського ЗЗСО№1 І-ІІ ступенів Корнієнко Н. Г.

Номер слайду 2

• Формувати розуміння понять «добро», «доброта»; уміння диференціювати ознаки доброго і злого; • вчити висловлювати власну думку, розширити і збагатити словниковий запас учнів; • розвивати творчу уяву, почуття доброти, чуйності, милосердя, гуманності, спонукати творити добро, бути милосердним; • виховувати кращі людські якості.

Номер слайду 3

Врятує світ краса Завжди так говорили. Тепер врятують світ лиш доброта, Бо однієї вже краси занадто мало, Бо стільки всюди зла – людина вже не та… Тож, люди на землі! Спішіть добро творити, щоб нам не згинути у морі зла, щоб кожен міг серед краси прожити у царстві справедливості й добра.

Номер слайду 4

Розпочинається година доброти,Тож прошу Вас серця свої відкрити,Щоб зрозуміти і запам’ятати,Лише з добра усе бере початок

Номер слайду 5

Мудрець сказав: «Краса врятує світ!»Але протягом кількох століть. Панує істина проста:«Наш світ рятує доброта».

Номер слайду 6

Сказав мудрець: живи, добро звершай,Та нагород за це не вимагай. Лише в добро й у вищу правду віра. Людину відрізняє від мавпи і від звіра. Хай оживає істина стара: Людина починається з добра!

Номер слайду 7

Ця історія трапилась дуже давно у старовинному місті, де мешкав один мудрець. Слава про його мудрість розійшлася далеко за межі міста. Та жив у тому місті один чоловік, який заздрив славі мудреця. І от вирішив він придумати таке запитання, щоб мудрець не зміг на нього відповісти. Пішов чоловік на узлісся, спіймав метелика, заховав його у долонях і подумав: «Запитаю я в мудреця: скажи, о наймудріший, який метелик у мене в руках — живий чи мертвий?». Якщо він скаже «живий», я стисну долоні, і метелик помре; а якщо скаже «мертвий», я розкрию долоні, і метелик улетить. Ось тоді усі зрозуміють, хто з нас розумніший. Так усе і сталося. Зловивши метелика, лихий чоловік попрямував до мудреця і запитав у нього: «Який метелик у мене, о наймудріший: живий чи мертвий?». І мудрець, який й насправді був дуже розумною людиною, відповів: «Усе у твоїх руках, чоловіче».

Номер слайду 8

-Як ви гадаєте, що мав на увазі мудрець, коли так відповів чоловікові?

Номер слайду 9

Милосердя, біль, повага, тривога, ніжність, війна, хвороба, злагода, байдужість, справедливість, жорстокість, ласка, співчуття. Знайдіть серед них ті, які асоціюються з добром

Номер слайду 10

«Мозковий штурм»що ж таке добро?

Номер слайду 11

Вправа «Мікрофон»1. Які правила доброти ви знаєте?2. Якими ж рисами повинна бути наділена людина, щоб про неї говорили лише добре?3. Як ви думаєте, з кого ж починається добро?

Номер слайду 12

Людина починається з добра, Із ласки і великої любові, Із батьківської хати і двора, З поваги, що звучить у кожнім слові. Людина починається з добра, З уміння співчувати, захистити. Це розуміти всім давно пора, Бо ми прийшли у світ добро творити. Людина починається з добра, Із світла, що серця переповняє. Ця істина, як світ, така стара, А й досі на добро нас надихає. Любов Забашта

Номер слайду 13

Пофантазуємо. Якби добро можна було зобразити у кольорі, яким фарбам ви віддали б перевагу?

Номер слайду 14

Збери прислів'я роби ,- добре,  буде. Добре,  й платять. За, добром, добро

Номер слайду 15

Поясніть прислів'я. Добре роби – добре й буде. За добро добром платять.

Номер слайду 16

Прислів`я про Добро. Світ не без добрих людей. Роби людям добро і воно до тебе повернеться. Життя дається людині на добрі справи. Людина красива не словами, а добрими ділами. Хто людям добра бажає , той і сам має. Перемога завжди за добром. Все добре переймай, а злого – уникай .

Номер слайду 17

Творча робота«Галявина доброти» Оберіть найважливішу, на ваш погляд, рису характеру і прикріпіть вибрану квітку на дошку. чесність доброта совість сміливість

Номер слайду 18

Один із мудреців сказав: «Доброта схожа на сонечко, яке зігріває, огортає теплом душі живих істот, робить життя ясним, світлим, радісним».

Номер слайду 19

Фізкультхвилинка ( ( під музичний супровід )

Номер слайду 20

Гра «Якщо ти добра людина, то повинен…»Умови гри:якщо людина повинна робити те, що називаю я, то ви плескає­те в долоні, а якщо — ні, то нічого не робите• Допомагати мамі мити посуд.• Робити комусь зле, якщо ніхто не бачить.• Не вмиватися.• Берегти рідну природу та охоро­няти її.• Шанувати працю інших людей.• Галасувати, коли хтось відпочи­ває.• Бути вихованими, стриманими.• Обманювати, хвалитися.• Насміхатися з чужого горя.• Добре вчитися, багато читати.• Не слухати батьків.• Допомагати друзям у біді.

Номер слайду 21

• Ділитися тим, що в тебе є.• Ображати інших• Захищати слабкого.• Спати на уроках.• Красти.• Любити своїх батьків.

Номер слайду 22

Гра «Подарунок» Даруємо один одному будь-що (не матеріальне, наприклад: зірку на небі, схід сонця …)

Номер слайду 23

Гра «Мішечки» У рюкзачок складаємо людські чесноти, близькі до добра;У «сміттєвий мішечок»- негативні риси характеру. Байдужість Мужність Справедливість Хвалькуватість Повага до інших Чесність. Брехливість Працелюбність Щедрість Жадібність Розсудливість Щирість. Гідність Жорстокість Злість Любов Зажерливість Егоїзм. Мудрість Заздрість Ледарство Зазнайство Підозрілість Доброзичливість

Номер слайду 24

Справедливість. Повага до інших. Щедрість. Розсудливість. Гідність. Мудрість. Мужність. Чесність. Працелюбність. Щирість. Любов. Доброзичливість. Байдужість. Брехливість. Злість. Зажерливість. Ледарство. Зазнайство. Хвалькуватість. Жадібність. Жорстокість. Егоїзм. Заздрість. Підозрілість

Номер слайду 25

БАЙКАТрапилася ця історія у лісі. Якось маленьке білченя стрибало з гілки на гілку і раптом зірвалося і впало на сплячого вовка. Вовк прокинувся і схопив білченя.«Не їж мене, вовче, відпусти»,— стало проситися мале. «Гаразд,— відповів вовк,— я відпущу тебе. От тільки скажи мені, чого ви, білки, завжди такі веселі. Як погляну на вас, ви весь час стрибаєте та граєте. А мені увесь час сумно».«Спочатку пусти мене на дерево, а звідти я скажу тобі, чого ти весь час сумуєш». Вовк відпустив білченя. Воно скочило на гілку і сказало вовкові: «Ти хочеш знати, чого тобі завжди сумно? Тому що ти злий. Тобі злість серце пече. А ми веселі тому, що добрі і нікому зла не робимо». Так відповіло вовку білченя і пострибало собі далі.- Чого навчає ця байка?

Номер слайду 26

Доброта, як промінь сонця, Що з’явився у імлі, Пригорнувся до віконця І розлився по землі. Доброта, як ласка мами, Віддає любов свою. Ніжить серденько так само. Як і пісенька в гаю. Доброта, як щедрість літа, — Радість, щастя і краса! Як волошка серед жита. Ще, як дощик і роса Пам’ятайте, любі діти, Істина така проста! Найцінніше в цілім світі — Це любов і доброта.

Номер слайду 27

Ситуації1. Прийшли на прийом до лікаря: доброго і злого 2. Поряд з вами живуть сусіди: добрі і злі3. В магазині продавець: добрий і злий

Номер слайду 28

Вправа «Мікрофон»Згадайте про свої вчинки, які залишили добрий слід.

Номер слайду 29

Якщо хочеш, щоб тебе оточувало добро, то пам’ятай: «Добро починається з тебе!»

Номер слайду 30

Вправа "Закінчи речення""Хай добрим ваше серце буде для того щоб…"

Номер слайду 31

Тож будемо творити добрі справи, адже не даремно в народі кажуть:«Добро віддається сторицею.»

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Tron Lana
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
1 вересня
Переглядів
1499
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку