12 серпня о 18:00Вебінар: Краще раз побачити: універсальні інтернет-ресурси для унаочнення навчального матеріалу

Презентація із технологій "Портфоліо в проектній діяльності людини"

Про матеріал

Мета уроку:

—Ознайомити з історією портфоліо, його основними функціями й завданнями, дати уявлення про види портфоліо;
—Навчити визначати складові частини особистого портфоліо;
—Формувати навички складання особистого портфоліо.

Основні поняття:

—Портфоліо, Е-портфоліо;
—Види портфоліо;
—Портфоліо досягнень;
—Портфоліо тематичний;
—Портфоліо комплексний;
—Портфоліо презентаційний.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Портфоліо в проектній діяльності людини(Технології, 11 клас)Підготувалавчитель технологій. Сквирської ЗОШ I-III ст. №2 Морковіна Н. В.

Номер слайду 2

Тема: Портфоліо в проектній діяльності людини (1 год)Мета уроку: Ознайомити з історією портфоліо, його основними функціями й завданнями, дати уявлення про види портфоліо;Навчити визначати складові частини особистого портфоліо;Формувати навички складання особистого портфоліо. Основні поняття: Портфоліо, Е-портфоліо;Види портфоліо;Портфоліо досягнень;Портфоліо тематичний;Портфоліо комплексний;Портфоліо презентаційний.

Номер слайду 3

План уроку 1. Історія портфоліо 2. Основні функції та види портфоліо 3. Технологія створення портфоліо

Номер слайду 4

1. Історія портфоліо Портфоліо (від фр. porter – викладати, формувати, нести й folio – аркуш, сторінка) – досьє, збірка досягнень, фіксація успіхів. Поняття “портфоліо” прийшло із Західної Європи XV-XVI ст. У наш час у сфері бізнесу портфоліо застосовується для показу досягнень фірми, у середовищі фотографів, фотомоделей, дизайнерів – як альбом з фотографіями, для представників інших професій – це папка особистих досягнень за професією. Використання портфоліо у сфері освіти виникла в США в середині 80-х років ХХ століття. 20 років тому портфоліо існувало лише в паперовому варіанті.

Номер слайду 5

Сьогодні до портфоліо додалися сучасні варіанти: електронне портфоліо та електронне он-лайн портфоліо (Е-портфоліо). Е-портфоліо – це ефективний, швидкий, зручний, надійний, хоча й не завжди дешевий варіант портфоліо. Такий вид портфоліо зараз дуже популярний в США та Європі. Важливе значення має прийняття країнами – членами ЄС “Європейського язикового портфоліо” у рамках Європейського року мов (2001), а також електронне портфоліо – “Європейського портфоліо-резюме”, визнаного на всій території ЄС.

Номер слайду 6

2. Основні функції й види портфоліо Основний зміст портфоліо полягає в тому, щоб показати все, на що здатен професіонал на практиці. Портфоліо – це спланована заздалегідь, індивідуальна добірка професійних досягнень, досьє досягнень людини. Це своєрідна самопрезентація.

Номер слайду 7

Функції та цілі портфоліо: 1. Дозволяє простежити всі етапи розвитку професійної діяльності конкретної людини. 2. Дозволяє виробити певну систему, що найбільш повно характеризує людину, яка рекомендується, дозволяючи тим самим дати не тільки характеристику досягнутому, але й побачити перспективу розвитку. 3. Демонструє власні досягнення й зусилля в професійній діяльності (засіб самопрезентації). 4. Дозволяє іншим коротко вивчити шляхи досягнення подібних результатів. 5. Є формою цілеспрямованої систематичної й безперервної самооцінки й корекції результатів досягнень. 6. Є засобом мотивації й стимулювання творчої активності.

Номер слайду 8

Залежно від призначення портфоліо, розрізняють різні види портфоліо: Портфоліо досягнень – найбільший акцент зроблено на документи, що підтверджують успіхи в діяльності. Тематичний портфоліо – найбільший акцент зроблено на виконання творчих робіт в одній або декількох сферах діяльності. Презентаційний портфоліо – створюється для презентації при працевлаштуванні, вступі до навчальних закладів. Комплексний портфоліо – містить у собі елементи попередніх портфоліо.

Номер слайду 9

3. Технологія створення портфоліо. Основні правила створення портфоліо: 1. Інформація має виходити не від третьої особи, а від себе особисто. Тобто ви презентуєте себе (або підприємство розповідає про себе), а не сторонні висловлюють свою думку. 2. Інформація від ваших колег, друзів, відгуки не просто є бажаними – вони обов'язково мають бути включені в портфоліо. 3. Якщо діяльність пов'язана з навчанням або виробництвом, обов'язково необхідно показати досягнення ваших учнів або успіхи підприємств, які використовують вашу продукцію.

Номер слайду 10

Структура портфоліо:  Титульний аркуш  Творча візитка автора  Професійне кредо  Показники професійного рівня і творчого зростання  Цілі, завдання індивідуальної професійної діяльності  Матеріали з досвіду роботи  Плановані перспективи кар’єрного зростання

Номер слайду 11

Домашнє завдання. Визначте структуру портфоліо даних професій:  художник  футболіст  клоун  швея  вихователь дитячого садка  офіціант

pptx
Додано
5 липня 2018
Переглядів
1201
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку