17 березня о 18:00Вебінар: Зорова гімнастика – здоровий відпочинок для очей

Презентація на тему "Історія створення кіноверсії повісті О. Гріна "Пурпурові вітрила""

Про матеріал

Обізнаність та самовираження у сфері культури - одна з ключових компетентностей сучасної людини. Саме культурологічний підхід на уроках зарубіжної літератури сприяє усвідомленню учнями художньої літератури як важливого складника мистецтва, розкриваючи зв'язки художніх творів з іншими видами мистецтва.

Дана презентація містить матеріал, який допоможе зіставити літературні образи з кінообразами, виявити ключові риси характеру персонажів повісті Олександра Гріна "Пурпурові вітрила", утілені в медіаверсіі.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Історія створення кіноверсії повістіОлександра Гріна «Пурпурові вітрила» З досвіду роботи вчителя Єрьоміної О. М.

Номер слайду 2

«Пурпурові вітрила»«Пурпурові вітрила» — художній фільм режисера Олександра Птушко, який вийшов в 1961 році на кіностудії «Мосфільм», як екранізація однойменної повісті-феєрії Олександра Гріна. Прем'єра: 1961 р. (Союз Радянських Соціалістичних Республік). Композитор: Ігор Морозов. Автори сценарію: Алексій Нагорний, Олександр Юровський. Оператори-постановники: Геннадій Цекавий, Віктор Якушев. Художник-постановник: Леван Шенгелія. Навіть в США відбулась прем'єра фільму 7 червня 1961 року.

Номер слайду 3

У маленькому приморському селищі живе відставний моряк Лонгрен, який майструє іграшкові кораблики та ледве зводить кінці з кінцями. Після того, як він овдовів, на руках у нього залишилася маленька дочка Ассоль. Сюжет Одного разу, якийсь старий чоловік пророкує Ассоль, що настане день, коли прекрасний принц забере її на кораблі з червоними вітрилами. Все селище сміється над Ассоль, але наступає той день, коли казка стає дійсністю…

Номер слайду 4

Мрія дівчинки здійснилась: Артур Грей, молодий капітан, який закохується в Ассоль, прибуває до бухти на білосніжному кораблі під пурпуровими вітрилами. Артур Грей, стверджує, що дива треба творити своїми руками. Він змусив всіх повірити в диво. Книга та фільм стали символом кохання й мрій для декількох поколінь.

Номер слайду 5

Місце зйомок. Фільм знімався в Криму, в Тихій бухті, з підготовленими декораціями рибацького селища.

Номер слайду 6

Акторський склад. Анастасія Олександрівна Вертинська. Ассоль. Василь Семенович Лановий. Артур ГрейІван Федорович Переверзєв. Лонгрен. Олег Андрійович Анофрієв. Летік. Сергій Олександрович Мартинсон. ФіліпЄвген. Олександрович Моргунов. Капрал. Павло Михайлович Волков. Польдішок

Номер слайду 7

Актори фільму через роки. Ассоль. Артур Грей. Лонгрен. Летік. Капрал. Польдішок. Філіп. Актори, які грали у фільмі ролі Ассоль та Артура Грея були найгарнішими і стали найпопулярнішими на теренах колишньої держави.

Номер слайду 8

Діти у фільміСаша Лупенко зіграв Артура Грея в дитячі роки. Олена Черемшанова зіграла Ассоль в дитячі роки

Номер слайду 9

Цікаві факти про фільм. Ассоль - перша роль Анастасії Вертинської, якій на той час виповнилось 16 років, героїню озвучувала Ніна Гуляєва. У зйомках фільму брала участь баркентина «Альфа» (вид вітрильних кораблів). Прізвище головного героя відрізняється в кіно (Артур Грєй) від тексту твору (Артур Грей).

Номер слайду 10

Відмінність фільму від книги. Час дії фільму штучно перенесено в минуле в середину XIX століття, тому що в XX столітті попиту на іграшкові вітрильники не було . В книзі Грей купує корабель «Секрет» на гроші матері, у фільмі він наймається на корабель капітаном по протекції капітана Гопа (хоча сам володіє достатніми коштами). У книзі Артур в прекрасних стосунках з матір'ю, вона чекає його з мандрів.

Номер слайду 11

Блискуча феєрія була написана в Петрограді у 1922 році, серед тифу і голоду, а вперше екранізована лише у 1961 році. Вона стала символом кохання та мрій для майбутніх поколінь. Міні-серіал «Правдива історія про Пурпурові вітрила» 2010 року, створено в Україні, режисером Олександром Стеколенком. Сценарій Павла Фінна. Продюсери: Єгор Бенкендорф, Сергій Недзельський, Максим Осадчий. Оператор: Олексій Цвелодуб. Зйомки фільму проходили в Алупці, Коктебелі, Ялті, Баку і Піцунді.

pptx
До підручника
Зарубіжна література 7 клас (Волощук Є.В.)
Додано
10 січня 2018
Переглядів
3275
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку