29 квітня о 18:00Вебінар: Використання технології «перевернутий клас» на уроках хімії

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: " Вступ до курсу тактичної медицини. Причини превентивних смертей унаслідок бойових травм. Етапи надання домедичної допомоги."

Про матеріал
ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: " Вступ до курсу тактичної медицини. Причини превентивних смертей унаслідок бойових травм. Етапи надання домедичної допомоги" висвітлює поняття:що таке тактична медицина, її мета і завдання, 3 етапи (зони) надання домедичної допомоги під час бойових дій.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

РОЗДІЛ «ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА В БОЙОВИХ УМОВАХ»§ 14. Тема: Вступ до курсу тактичної медицини. Причини превентивних смертей унаслідок бойових травм. Етапи надання домедичної допомоги.

Номер слайду 2

Тактична медицина -це надання медичної допомоги під час військових дій.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Було встановлено, що до 90 % усіх поранених помирали або на полі бою, або на етапі транспортування до медичного закладу. Основна причина загибелі поранених - це низька ефективність надання домедичної допомоги на полі бою та низький рівень підготовки тих,хто її надає, - самих бійців, які рятують життя шляхом само- і взаємодопомоги.

Номер слайду 5

Всіх поранених на полі бою можна об'єднати в три категорії:а) поранені, які помруть, незалежно від надання медичної допомоги;б) поранені, які будуть жити, незалежно від отримання медичної допомоги;в) поранені, що можуть померти, якщо не вжити негайні заходи домедичної допомоги.

Номер слайду 6

Серед основних причин смерті третьої категорії поранених є:- масивні кровотечі (91,0 %);- непрохідність верхніх дихальних шляхів (7,9 %);- напружений пневмоторакс - проникне поранення грудної клітки, унаслідок якого невпинно з кожним вдихом збільшується об'єм повітря, що виключає легеню з процесу дихання і може призвести до зупинки серця (1,1 %).

Номер слайду 7

1. Масивні кровотечі. Зупинка такої кровотечі вимагає тугого тампонування рани з посиленням на неї тиску протягом кількох хвилин. В 13,5 % поранені помирали від кровотечі з кінцівок, які можна було б зупинити шляхом своєчасного накладання джгута. За кровотечі з магістральних артерій кінцівок (стегнова, плечова) поранений гине протягом 2 хв (локалізація рани - ділянка плеча (пахвова ямка) або стегна (пахвинна ділянка)). Причина смерті - швидка втрата значної кількості крові, розвиток шоку. Під час кровотечі з судин шиї (сонна артерія, яремна вена) смерть настає теж до 2 хв (локалізація рани - ділянка шиї). Причини смерті - швидка втрата значної кількості крові,

Номер слайду 8

2. Виникнення непрохідності верхніх дихальних шляхів через западання язика за умов втрати свідомості (травма голови, шок) у положенні на спині поранений гине протягом 5-ти хв. Причина смерті - зупинка серця внаслідок недостатнього надходження кисню.

Номер слайду 9

3. Проникне поранення грудної клітки (відкритий або напружений пневмоторакс) смерть настає протягом однієї години (локалізація рани - ділянка грудної клітки). Причини смерті — виключення легені з боку поранення з акту дихання, втрата значної кількості крові.

Номер слайду 10

Смерті, яких можна було б уникнути в умовах бойових дій шляхом надання домедичної допомоги, називають превентивними. Частка поранених, яких можна було б врятувати в такий спосіб, становить 15-27 %.

Номер слайду 11

Під час бойових дій виділяють 3 етапи (зони) надання домедичної допомоги:1. Допомога під вогнем (червона зона) - (CUF, Care Under Fire);2. Допомога в тактичних умовах -секторі укриття (жовта зона) -(TFC, Tactical Field Care);3. Допомога під час тактичної евакуації (зелена зона) - (ТЕС, Tactical Evacuation Care).

Номер слайду 12

У червоній зоні й поранений боєць, і боєць, який може надати домедичну допомогу, перебувають під прямим вогнем супротивника. Є загроза їхньої загибелі.

Номер слайду 13

У червоній зоні необхідно:1. Виконання бойового завдання й насамперед подавити вогонь супротивника. 2. Надати домедичну допомогу пораненому 3. Зупинити критичну кровотечу з кінцівок шляхом накладання джгута4. Швидко евакуювати в безпечну зону. Якщо швидка евакуація неможлива, варто 5. Забезпечити прохідність дихальних шляхів пораненого, перевернувши, за потреби, його в стабільне положення на боці або на животі. За цих умов використовують ресурси аптечки пораненого. Джгут у кожного бійця має бути в найбільш доступному і видному місці.

Номер слайду 14

У жовтій зоні поранений вже не перебуває під безпосереднім вогнем супротивника. Тому пріоритетом у цій ситуації є надання домедичної допомоги першим бійцем, що прибув до пораненого. Останній проводить обстеження пораненого, усуває безпосередні загрозливі для життя стани (масивні кровотечі з кінцівок та вузлові кровотечі, забезпечує прохідність дихальних шляхів, усуває напружений і відкритий пневмоторакс), використовуючи аптечку пораненого. За цих умов на допомогу може прийти бойовий медик взводу або старший бойовий медик роти з додатковими засобами, розташованими в їх наплічниках. Пораненого в жовтій зоні готують до евакуації в медичний заклад.

Номер слайду 15

В зеленій зоні надають постраждалому зазначені вище медичні працівники взводу або роти, які перевіряють, доповнюють або усувають недоліки того, що зроблено до них. За наявності транспортного засобу для евакуації, таку ж допомогу надає персонал цього засобу з використанням наявного табельного обладнання.

Номер слайду 16

Запитання. Які на полі бою виділяють категорії поранених? 2. Які основні причини загибелі поранених на полі бою? 3. Які смерті на полі бою називають превентивними? 4. Яких заходів слід ужити, щоб попередити смертність поранених від бойових поранень? 5. У чому полягає зміст і мета тактичної медицини? 6. Які під час бойових дій виділяють зони надання домедичної допомоги? 7. У чому полягає надання домедичної допомоги в: а) червоній зоні; б) жовтій зоні; в) зеленій зоні?

Номер слайду 17

Домашнє завдання1. Опрацювати § 14. Вступ до курсу тактичної медицини. Причини превентивних смертей унаслідок бойових травм. Етапи надання домедичної допомоги2. Вивчити основні поняття з теми.3. Виконати тести Код доступу 2244853відкривши посиланняjoin.naurok.ua

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Харлан Наталія Петрівна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  4.0
pptx
До підручника
Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний, профільний, для дівчат – Основи медичних знань) 11 клас (Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М..М.)
Додано
24 січня
Переглядів
1649
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку