10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація. "Слово до слова-зложиться мова"

Про матеріал

Презентація до мовознавчого турніру з української мови "Слово до слова - зложиться мова", присвячена до Дня рідної мови у вигляді творчих завдань з відповідями.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Мовознавчий турнір«Слово до слова-зложиться мова»

Номер слайду 2

Добрий день, шановні друзі!Ми зустрілись в тіснім крузіСлухать диво калинове –Рідне українське слово.

Номер слайду 3

Любіть Україну у сні й наяву,Вишневу свою Україну. Красу її вічно живу і нову І мову її солов’їну. В. Сосюра «Любіть Україну»

Номер слайду 4

Девіз: «Слово до слова – зложиться мова»

Номер слайду 5

Конкурс «Ерудит»

Номер слайду 6

Запитання для команди «Українські зірочки»1. Державна мова України. 2. З якого знаку починається діалог? 3. Наука, що вивчає звуки мови. 4. Назвіть головні члени речення. 5. Як називаються літери, що записані в певному порядку?6. Самостійна частина мови, що вказує на предмет, його ознаку чи кількість, але не називає його.7. Скільки букв «о» в слові «молоко»? 8. Слово, що має багато значень. 9. Остання буква у слові «сім». 10. Стійке сполучення слів, що за лексичним значенням дорівнюють одному слову.11. Словниковий склад мови. 12. Скільки звуків у слові «джміль»?

Номер слайду 7

Запитання для команди «Розумники»1. Найменша одиниця мови. 2. Слова, що мають спільний корінь. 3. Скільки звуків у слові «легенький» 4. Який знак ставиться в кінці розповідного речення? 5. Яка буква не має звука? 6. Словник, з якого дізнаємося значення слів. 7. Сьомий відмінок нашої мови. 8. Частина слова перед коренем. 9. Речення з однією граматичною основою. 10. У що береться пряма мова? 11. Розмова двох осіб. 12. Що вивчає орфографія?

Номер слайду 8

Завдання конкурсу: Розставити прізвища в алфавітному порядку. У кожному слові підкресліть другу від початку букву. Із цих букв прочитаєте речення. Гавриков, Чубинський, Заньковецька, Гжицький, Січинський, Кухаренко, Кальченко, Кметь, Івченко, Зюков, Абашев, Ухов, Опанасюк, Мстиславець. Конкурс «Розшифруй»

Номер слайду 9

Відповідь: Бажаю Вам успіху!

Номер слайду 10

Конкурс «Перекладач»

Номер слайду 11

Квартира со всеми удобствами. Мама поджарила мне яичницу-глазунью. У вас есть сливочное масло?Самый лучший фильм. Я не получала газету уже две недели. В этой столовой даже стаканы грязные. Пододеяльник был розового цвета.  

Номер слайду 12

Відповіді: Квартира з усіма вигодами. Матуся підсмажила мені окату яєчню. У вас є вершкове масло?Найкраще кіно. Я не отримую газет уже два тижні. У цій їдальні навіть склянки брудні. Підковдра була рожевого кольору.

Номер слайду 13

Конкурс «Знайди помилку»

Номер слайду 14

Помилку допущено в рядку: А спало на думку. Б втратити свідомість. В утамувати спрагу

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Помилку допущено в рядку: А Самий кращий фильм цього року. Б Найраща пора року – осінь. В Цей фільм кращий, ніж який я дивився минулого разу

Номер слайду 17

Правильна відповідь. Має бути найкращий «Самий» – це калька з російської мови

Номер слайду 18

Помилку допущено в рядку: А Дарма я думав, що це мені не по силам. Б Ярослав з Іваном мірялись силами В Сильний та дужий був богатир Київської Русі

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Конкурс «Прямо чи влучно»

Номер слайду 21

Води в рот набрати. Ловити гав. Рукою подати. Ахіллесова п'ята

Номер слайду 22

Конкурс «Римування»Заримувати слова: буває, забуває, мова, діброва

Номер слайду 23

Конкурс «Мнемонічні фрази»Фрази, які допомагають краще запам’ятати конкретну перелічувальну інформацію і називаються мнемонічними.

Номер слайду 24

Де Ти З’їСи Ці Ли. Ни?Після приголосних з цієї фрази – Д, Т, З, С, Ц, Л, Н – можна писати м’який знак (козацький, сьомий, лялька). Де Ти З’їСи Цю Ча. Шу Жи. Ру. Правило “дев’ятки”: після приголосних цієї фрази – Д, Т, З, С, Ц, Ч, Ш, Ж, Р – пишемо голосну И в іншомовних словах, а не І (директор, таксист, режим). Ка. Фе «ПТа. Х»Перед К, П, Т, Ф, Х завжди пишемо префікс с-, а не з- (схопити, сфотографувати, стерти).

Номер слайду 25

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ

pptx
Додано
28 червня 2018
Переглядів
1200
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку