17 липня о 18:00Вебінар: Чи може наука сформувати підприємницьку компетентність?

Презентація "Сонячний, радісно-бешкетний світ дитинства в повісті ”Пригоди Тома Сойєра”

Про матеріал
Мета: -викликати інтерес до постаті митця, презентувати основні відомості з життя та творчості Марка Твена; - усвідомити авторське ставлення до зображуваного, викликати художнє переживання та обмін емоціями; -формувати читача з проникливим розумом і чутливим серцем, розвивати навички критичного та творчого мислення.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: Цінності дитинства та їх доля у дорослому житті ”Пригоди Тома Сойєра”- одна з осяяних книг зарубіжної літератури. О.Старцев, літературознавець

Номер слайду 2

допомагати збагнути, у чому полягають цінності дитинства, яку роль відіграють у подальшому житті людини; пізнавати та гармонізувати свій внутрішній світ, визначати ставлення до конкретної життєвої ситуації; розвивати інтелектуальні та творчі здібності Мета:

Номер слайду 3

Перевіряємо домашнє завдання Генеалогічне дерево Джейн Лемптон 1810-1873 Джон Маршалл Клеменс Генрі Сюзен Ленгдон Плезентс Ганнібал Маргарет Памела Чарлі Дж. Ленгдон Бенджамін Оріон Клеменс Семюель Ленгхорн Клеменс 30.11.1835- 21.04.1910 Джервіс Ленгдон Олівія Льюїс Ленгдон Ленгдон 17.11.1870- 02.06.1872 Осип Габрилович Олівія 19.03.1872- 18.08.1896 Клара 08.06.1874- 19.11.1962 Джейн 26.06.1880- 1909 Олівія Ленгдон 1845-1904 Ніна Габрилович 18.08.1910-17.01.1966 Карл Роджерс

Номер слайду 4

Мозкова атака Чому літературознавці називають повість „Пригоди Тома Сойєра" Марка Твена ідилією, адже Том сирота, живе у сварливої небагатої тітки, вчиться в невігласа-вчителя, відвідує нудну недільну школу; його друг Гек Фіни живе у бочці? Словникова робота Ідилія- опис мирного, спокійного життя, ніжних почуттів та скромних веселощів

Номер слайду 5

Події повісті відбуваються в основному при світлі сонця, під блакитним південним небом, що створює особливу радісну атмосферу. Ісправді це ”осяйна книга світової літератури”. Характеристика персонажів Але реаліст Марк Твен не уникає темних сторін життя. Співставимо ідилічні та темні картини буття в повісті та долю головних героїв. Яких саме? Ось вам загадки. Він завжди шука пригоди. Жартівливий і кмітливий. Дуже хитрий та сміливий Хоч брудний, як та земля. Але все ж не любить вчиться. Завжди друзям допоможе Має подругу він Беккі, Розбишака без житла. Тітку Поллі замість мами. Гека- друга в нагороду, Брата Сіда - в покарання. Здогадайся, хто цей хлопчик, Що завжди шука пригоди? Гекльберрі Фінн Том Сойєр

Номер слайду 6

Пригадайте прототипів славетних героїв Тома Сойєра та Гекльберрі Фінна Том Сойєр Томас Сойєр Співі Вілл Боуен Сем Клеменс Друзі дитинства майбутнього письменника Гек Фінн Том Бленкеншип Скульптура Ф. Хіббарда (м. Ганнібал)

Номер слайду 7

Порівняльна характеристика персонажів Знаходження спільного та відмінного в їхніх образах Чи змальовано у тексті портрети героїв? Що увиразнено в портреті кожного з них? Наведіть цитати. Чому автор не дає загального портрета Тома Сойєра? Як вплинули умови життя на формування Тома та Гека? Знайдіть описи помешкання героїв. Яка функція цих описів у розумінні характерів персонажів? Зверніть увагу на особливості мовлення героїв. Яку роль воно відіграє у характеристиці Тома та Гека? Зачитайте приклади з оригінального тексту, передаючи інтонаційні відтінки й особливості мовлення персонажа (на столах листочки з фрагментом оригінального тексту англійською мовою). Як розкриваються характери героїв у однакових життєвих ситуаціях? У різних? Зверніть увагу на вчинки героїв. Чи допомагають вони висвітлити особливості характеру кожного? Визначте роль персонажа серед інших героїв.

Номер слайду 8

Інсценування “Том білить паркан” - Який загальний закон відкрив Том, коли білив паркан? ("'І кожен хлопець, і кожна доросла людина завжди прагнутимуть і домагатимуться тільки того, чого важко досягти"). - Ви погоджуєтеся із цим твердженням? Як красиво цвітуть білі акації в крихітних палісадниках, обгороджених густо пофарбованими парканами! Ось затишний будиночок. Але тут якесь пожвавлення?

Номер слайду 9

Незважаючи на різницю в умовах життя, Том і Гек дуже схожі між собою. їх єднають не тільки небезпечні пригоди, весела і щира вдача, сміливість, нев'янучий оптимізм, доброта, а й сприйняття світу дорослих. Висновок

Номер слайду 10

- Коли події перестають бути грою та пригодами для наших героїв? - Як Марк Твен передає внутрішні переживання героя? - Про що свідчить вчинок Тома як свідка захисту Мефа Поттера? - Як Гек став героєм в очах мешканців міста?

Номер слайду 11

Співвіднести назви термінів з назвами творів, вивчених у п’ятому класі О.С.Пушкін “Руслан і Людмила” Г.К.Андерсен “Снігова Королева” “Пані Метелиця” Марк Твен “Пригоди Тома Сойєра” Поема Народна казка Літературна казка Який твір залишився без картки з назвою терміну? Повість

Номер слайду 12

Розгорніть підручник “Зарубіжна література” Знайдіть теоретичне поняття Повість - розповідний художній твір, що має розгорнутий сюжет, широко охоплює події з життя головного героя, має певну кількість другорядних персонажів. Знаходження у художньому тексті твору „Пригоди Тома Сойєра" прикладів, що ілюструють поняття „повість'". Які риси притаманні жанру „повість"? Знайдіть приклади з тексту, які ілюструють дане поняття. До визначення „повість" доберіть приклади з літературного матеріалу, що вивчався на уроках зарубіжної та української літератур.

Номер слайду 13

Узагальнення Назвіть головні життєві цінності (за повістю Марка Твена) Що для героїв виявилося найдорожчим? Там, де друзі, завжди тепло. Очі сяють добротою. Милий друг завжди в пригоді Стане зіркою ясною. Окриляє нас надія світла, чиста і чудова. Й може, раптом гірко стане, Є у тебе наш Том Сойєр, Руку він тобі простягне, допоможе і врятує.

Номер слайду 14

Домашнє завдання Підготуватися до переказу фрагменту повісті Марка Твена “Пригоди Тома Сойєра” (“У печері”) Настанови Переказ має бути змістовним. Пам'ятайте про логічний зв'язок частин. Намагайтеся передати події відповідно до тексту. Переказуйте від третьої особи. Використовуйте непряму мову замість діалогу. Визначте суть розмови і спробуйте переказати. Намагайтеся уникати повторів (наприклад: він. вона. Том). Використовуйте різноманітну лексику. Дбайте про емоційність та виразність переказу.

ppt
Додано
7 лютого
Переглядів
265
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку