19 липня о 18:00Вебінар: Реалізація національно-патріотичного проекту в закладах дошкільної та середньої освіти

Презентація Світ дитинства у повісті “Пригоди Тома Сойєра” та в житті Марка Твена

Про матеріал
Мета: -дослідити факти дитинства американського письменника Марка Твена та відтворення ним у повісті романтичного бачення світу дітьми; -формувати вміння робити аргументовані висновки; -розвивати навички самостійного збирання інформації, роботи в колективі при розв’язанні пізнавальних, творчих завдань.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Світ дитинства у повісті “Пригоди Тома Сойєра” та в житті Марка Твена Разом вчимося, а не тільки виконуємо! Тема:

Номер слайду 2

Мета: дослідити факти дитинства американського письменника Марка Твена та відтворення ним у повісті романтичного бачення світу дітьми; формувати вміння робити аргументовані висновки; розвивати навички самостійного збирання інформації, роботи в колективі при розв’язанні пізнавальних, творчих завдань.

Номер слайду 3

Звідки Марк Твен узяв факти для своєї повісті? Щоб дати відповідь на це питання давайте спробуємо з'ясувати таку проблему прототипів: А чи відтворилися події дитинства Сема Клеменса в Ганнібалі у повісті “Пригоди Тома Сойєра”? Для цього дослідимо і проведемо паралелі між дитячими роками Сема Клеменса та світом дитинства у повісті Марка Твена. Тільки таким чином зможемо досягти головної мети: Знайти нові цікаві факти з життя Марка Твена, невідомі широкому загалу читачів. Внести “краплинку” нового у справу літературознавства.

Номер слайду 4

Доросла людина, письменник Марк Твен незримо присутній у повісті. Події дитинства, що відтворені в повісті освічені посмішкою автора, який з глибин часу споглядає на світ свого дитинства. З а п р о ш у є м о Вас у світ дитинства Сема Клеменса Повість “Пригоди Тома Сойєра” – це спогади письменника про своє дитинство, про те, що він зазнав та зберіг у своєму серці. Тома Сойєра не можна ані на мить відірвати від середовища, в якому він живе і в якому пройшли дитячі роки Сема Клеменса. Зливається воєдино письменник та його персонаж.

Номер слайду 5

“Більшість пригод, про які йдеться в книзі, взято з життя...” Зазначив Марк Твен у передмові до повісті. ...одну-дві я пережив сам, решту – хлопці, які навчалися зі мною у школі. Гек Фінн списаний з натури, Том Сойєр – також, але не з одного оригіналу: цей образ – комбінація рис, властивих трьом знайомим хлопцям.

Номер слайду 6

Рідне місто Марка Твена було назване на честь карфагенського воєначальника (американці мали пристрасть до незвичайних назв). Рідне місто Тома Сойєра автор повісті змальовує сонячним куточком.

Номер слайду 7

Готель

Номер слайду 8

“Автобіографія” - прототипи повісті Тітонька Поллі Мати Сема Джейн Клеменс Мері Сойєр Старша сестра Сема Памела Учитель Роббінс Містер Доусон Гекльберрі Фінн Том Бленкшип Беккі Тетчер Лаура Хокінс

Номер слайду 9

206 Hill Street... - будинок дитинства Марка Твена в Ганнібалі. У цьому маленькому будинку родина Дж.М.Клеменса жила з 1844 р. до 1853 р. Тут зростав Сем. Пізніше як письменник він використав багато фактів зі свого життя у цьому будинку для відтворення пригод Тома. Кімнати цього будинку описані в повісті як кімнати тітоньки Поллі, Тома, Сіда, Мері. “З того моменту, як ви переступите поріг цього незвичайного двоповерхового будинку, ви перенесетеся у далеку давнину. Відчуєте запах їжі, що готують на кухні, й почуєте розмови у вітальні”, які “оживляють” життя Марка Твена в Ганнібалі. До того часу, як ви вийдете з будинку, ви уявите собі Тома, який дозволив сусідові пофарбувати паркан у білий колір”, - запевняють співробітники будинку дитинства Марка Твена.

Номер слайду 10

21 Hill Street... Родинний будинок Еліджен Хокінс тепер називають у Ганнібалі будинком Беккі Тетчер. Тут жила юна Лаура. Сем Клеменс та Лаура Хокінс були друзями в дитинстві та підтримували усе життя. Запрошуємо у подорож, щоб пережити “оживлення” “Пригод Тома Сойєра”. Востаннє Марк Твен наніс візит до Ганннібалу в 1902 році. Через декілька років, у 1907 році, Лаура поїхала зі своєю старшою племінницею у гості до Марка Твена у його новий будинок у Стормфілд (штат Коннектікут).

Номер слайду 11

Лаура вийшла заміж за доктора Джеймса Фрезера та переїхала в Ренсалір (Міссурі) на захід від Ганнібалу. Після смерті чоловіка Лаура повернулася до рідного міста. На даний час другий поверх, вітальня та одна спальня “будинку Беккі” відреставровані та відкриті для відвідувачів. 21 Hill Street... Запрошуємо у подорож, щоб пережити “оживлення” “Пригод Тома Сойєра”.

Номер слайду 12

Перегорнемо сторінки книги... Пригадайте епізоди, в яких письменник змальовує світ дитинства – світ пригод своїх героїв. Уявіть, що ви, діти ХХІ століття, перенеслися у світ твенівських героїв. Чи могли б з вами відбутися такі пригоди? У чому привабливість для юного читача повісті “Пригоди Тома Сойєра”?

Номер слайду 13

Висновок І повість він створив для юних читачів різних поколінь та країн. Адже “Пригоди Тома Сойєра” читали й ваші батьки, тепер пригодами твенівських героїв захоплюєтеся ви, діти нового тисячоліття. Це “осяйна книга”. Бо в ній частинка того неповторного світу, де діти не завжди слухняні, полюбляють бешкетувати, мріють подорожувати. Талановитий письменник, великий фантазер і вигадник, людина веселої вдачі, Марк Твен залишився вірним пам'яті дитинства. Та як у звичайному житті, не завжди є порозуміння між дорослими та дітьми. Ця книга, що написана цікаво та правдиво, - про дітей та для дітей. Але слід зауважити, що із задоволенням її перечитують і дорослі, повертаючись у своє дитинство.

Номер слайду 14

Домашнє завдання (творчим групам) ?! Приготуватися до дослідження, яке ми будемо проводити на заняттях, на тему: «Нащадки Марка Твена» ?! Скласти генеалогічне дерево Клеменсів.

ppt
Додано
7 лютого
Переглядів
244
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку