15 квітня о 18:00Вебінар: Інтегрований STEM-тиждень як ресурс формування цілісності сприйняття світу

Презентація з основ здоров'я "Уміння вчитися"

Про матеріал

Мета:

ознайомити учнів з тим, як складати режим робочого і вихідного дня, як планувати час з урахуванням усіх складових здорового способу життя;
розповісти про чинники, які допомагають і заважають виконувати домашні завдання, розпізнавати ознаки правильно облаштованого робочого місця;
формувати в учнів мотивації дбайливого ставлення до життя і здоров'я.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

РОЗДІЛ 2 Психічна і духовна складові здоров’я Тема: Уміння вчитися  Розпорядок дня школяра.  Раціональний розподіл часу.  Облаштування робочого місця.  Виконання домашніх завдань Підготувала вчитель основ здоров’я Сквирської ЗОШ I-III ст. №2 Морковіна Н. В.

Номер слайду 2

Мета ознайомити учнів з тим, як складати режим робочого і вихідного дня, як планувати час з урахуванням усіх складових здорового способу життя; розповісти про чинники, які допомагають і заважають виконувати домашні завдання, розпізнавати ознаки правильно облаштованого робочого місця; формувати в учнів мотивації дбайливого ставлення до життя і здоров’я.

Номер слайду 3

“Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама” Давньогрецький філософ Сократ

Номер слайду 4

Правила роботи Не запізнюватися, приходити вчасно. Не перебивати. Уважно слухати. Бути доброзичливими. Бути активними. Не критикувати: кожен має право на власну думку. Поважати думку інших. Дотримуватись правил поведінки. Говорити по черзі. Відключати мобільні телефони.

Номер слайду 5

Запам’ятайте! Розпорядок дня – правильне чергування праці та відпочинку, достатній сон, раціональне харчування, регулярні прогулянки.

Номер слайду 6

Основними елементами режиму дня школяра є: навчальні заняття в школі та вдома, активний відпочинок з максимальним перебуванням на свіжому повітрі, регулярне та корисне харчування, повноцінний сон, відвідування гуртків, допомога батькам. Час Вид роботи 07.00 підйом 07.00-07.10 заправляння ліжка, гігієнічні процедури 07.10-07.20 ранкова гімнастика 07.20-07.35 сніданок 07.35-07.45 підготовка до школи 07.45-08.05 дорога до школи 08.05-14.10 навчання в школі 14.10-15.00 дорога додому і прогулянка 15.00-16.00 вільний час, відвідування гуртків 16.00-18.00 виконання домашнього завдання 18.00-19.00 допомога по господарству 19.00-19.30 вечеря разом із батьками 19.30-21.00 вільний час, підготовка до сну 21.00-07.00 сон

Номер слайду 7

Ті, хто не вміє планувати свій час: Не запізнюються до школи; Завжди встигають зробити уроки – і тому краще вчаться; Знаходять час для допомоги батькам – і за це їх хвалять; Мають достатньо часу для відпочинку і розваг. Ті, хто планує свій час: Часто запізнюються – і через це їх вважають неорганізованими і безвідповідальними; Марнують свій час на справи, які не дають користі; Не встигають зробити уроки – і тому вчаться гірше, ніж могли б; Не завжди встигають відпочити – і тому почуваються дуже втомленими; Не встигають допомагати батькам – і цим викликають їхнє невдоволення.

Номер слайду 8

О з д о р о в ч а х в и л и н к а

Номер слайду 9

Облаштування робочого місця Висота стільця і стола має відповідати вашому зростові. Робоче місце має бути добре освітленим. Якщо ви робите уроки у вечірній час, однієї настільної лампи замало. Пам’ятайте, різкого перепаду освітлення не повинно бути, тому вмикайте одночасно настільну лампу і верхнє світло. Робочий стіл має стояти так, щоб світло падало або зліва і зпереду для правшів, або праворуч і зпереду для лівшів. Шкільне приладдя можна розмістити у висувні шухлядки столу або на етажерці, стелажі чи поличці.

Номер слайду 10

Виконання домашніх завдань Поради щодо виконання домашніх завдань: Обов’язково записуй домашнє завдання у щоденник. Намагайся якнайбільше зробити в школі. Не соромся перепитати, якщо є потреба. Найзручніше вчити уроки в окремій кімнаті за робочим столом. Для тих, хто пише правою рукою, світло на стіл має падати зліва, а для тих, хто лівою – з права. Найкраще сидіти спершись спиною на спинку стільця, поставивши ноги на підлогу. З робочого столу слід прибрати усе зайве. Після кожної години занять слід зробити перерву на 15 хвилин. Під час перерви: зміни місце знаходження – вийди з кімнати, пройдися по квартирі чи навколо будинку; зміни вид праці – допоможи рідним (вимий тарілки, винеси сміття); можеш попоїсти, випити чаю; у жодному разі не вмикай телевізор! щоб розслабити втомлену спину і розім’ятися, виконай кілька фізичних вправ.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Рекомендації Привчи себе прокидатися та вставати кожного дня в один і той же час. Щодня виконуй ранкову зарядку. Слідкуй за чистотою тіла, волосся, нігтів та порожниною рота. Намагайся харчуватися в один і той же час. Дотримуйся режиму дня.

Номер слайду 13

Домашнє завдання Прочитати § 8-9, с.44-49 У зошиті-практикумі виконати завдання 1-2, с.23-24.

Номер слайду 14

Дякуємо всім!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Крикуненко Аліна Володимирівна
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
5 липня 2018
Переглядів
1199
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку