Природний світ "Весело нам узимку!"

Про матеріал
Заняття було спрямоване на розширення уявлень дітей про зиму, властивості снігу та особливості зимової погоди. На початку діти спостерігали за зимовим пейзажем з вікна, описували погоду, слухали поетичні рядки, що створили емоційний настрій і зацікавили темою заняття. У ході заняття вихованці закріпили знання про зимовий одяг, його значення для збереження здоров’я, добирали одяг для ляльок, брали участь у рухливих іграх, що сприяли фізичній активності та згуртованості. Під час дослідницької діяльності діти вивчали властивості снігу, спостерігали, як він змінюється під впливом тепла, та робили елементарні висновки. Ігрові завдання й пошукова діяльність допомогли розвивати уважність, мислення й уміння працювати разом. Заняття пройшло у доброзичливій атмосфері, сприяло формуванню пізнавального інтересу, любові до зимових ігор та дбайливого ставлення одне до одного.
Перегляд файлу

Природний світ

Тема:  Весело нам узимку!

Мета: розширювати у дітей елементарні уявлення про сніг (білий, м’який, пухнастий, холодний; під дією тепла розтає; коли мокрий — ліпиться; сухий розсипається та ін.); формувати уявлення про особливості зимової погоди, її вплив на організм людини; учити піклуватися про своє здоров’я в холодну пору року під час перебування на вулиці (зимовий одяг); спонукати до рухової активності; розвивати бажання брати участь у колективних зимових іграх та розвагах; продовжувати ознайомлювати з різноманітними руховими іграми з використанням снігу; залучати до дослідно-експериментальної діяльності; виховувати вміння злагоджено гратися, бути чуйними та уважними одне до одного.

Матеріал: ємність зі снігом; ємності для снігу, що потім розтане (для кожної дитини); гуашеві фарби для фарбування води; речі для прикрашення снігової баби на вулиці — відро, ґудзики, морквина, мітла; стрілочки для гри; зимовий одяг для ляльок — хлопчика і дівчинки (або їх предметні зображення).

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент

Вихователь пропонує дітям підійти до вікна.

— Діти, погляньте, який гарний день подарувала нам сьогодні зимонька. Розкажіть, що ви бачите. Сьогодні безвітряний, ясний, сонячний, морозний, чудовий день. Усе навколо вкрите снігом, що іскриться в сонячному промінні.

Вихователь читає дітям уривок з вірша Олени Пчілки.

Новину сьогодні зранку

День вчорашній нам приніс:

Білі стріхи, білі призьби,

Біле поле, білий ліс.

Ліс стоїть такий поважний,

Мов дідусь старий та сивий.

Погляда на шлях широкий,

На просторі білі ниви.

З-між дерев не обізветься

Ні звірина, ані птаство,—

Та кортить санчата взяти

І піти в зимове царство.

ІІ. Основна частина

— Як ви сьогодні одягнулися для прогулянки зимового дня? Правильно. Зимовий одяг зручний і теплий, щоб ви не застудилися.

Я МОРОЗУ НЕ БОЮСЬ Грицько Бойко

Я морозу не боюсь! —

В кожушину одягнуся.

Хай мороз не злиться —

Я у рукавицях.

Хай мороз не коле так —

В мене шапка з кролика.

Хай мороз на хвалиться —

Я у теплих валянцях.

Я морозу не боюсь! —

Під ногами: хрусь, хрусь.

Дидактична гра «Одягнемо на прогулянку Оксанку і Тарасика»

Вихователь пропонує дітям назвати зимовий одяг, зображений на предметних картинках (або зимовий одяг для ляльок) для хлопчика і для дівчинки. Слід дібрати одяг для ляльки Тарасика і ляльки Оксанки для зимової прогулянки і послідовно одягти їх. Діти обговорюють послідовність одягання.

— Молодці, діти. Тепер наші ляльки на замерзнуть на зимовій прогулянці. Пограймо!

Рухлива гра «Протопчемо доріжку»

Вихователь пропонує дітям вишикуватися одне за одним, пересуватися дрібними кроками — «протоптувати доріжку в снігу».

Ми в садку гуляли пішки,

Ми протупали доріжку,

Ось таку, таку, таку

У сніжку доріженьку.

Кожен йшов і тупцював —

Сніг одразу присідав,

Присідав під чобітками,

Під дитячими ногами.

Після цього вихователь пропонує дітям інші прийоми «притоптування доріжки» — йти боковим приставним кроком, підстрибувати на обох ногах уперед, «паровозиком». Вихователь стежить за дотриманням відстані між дітьми, щоб вони не наштовхувалися одне на одного, учить бути дружними і доброзичливими.

Вправа на відновлення дихання

Ой, хмариноньки, хмаринки!   (Піднімають руки вгору,  роблять глибокий вдих через ніс.)

Не шкодуйте для нас сніжинки!  (Опускають руки вниз, видих.)

— Нещодавно йшов пухкий, дрібненький сніг. Ми розглядали сніжинки. Вони не трималися купи, навіть коли ми їх намагалися стулити у долоньках. Сніг був сухим — розсипався. А чи вдасться нам зліпити сніжок у кімнаті?

Вихователь заносить до кімнати ємність зі снігом для дослідження властивостей снігу.

Проведення досліду

— Погляньте на сніг. Який він? (Білий, чистий) Ми це зараз перевіримо.

Вихователь пропонує дітям зліпити сніжки із снігу. Сніжки ліпляться, адже сніг у теплі стає вологим.

— Які сніжки у вас? (Круглі, міцні, білі, вологі, тверді, щільні) Покладімо наші красиві білі сніжки в окремі ємності, щоб побачити, що з ними станеться в кімнаті. (Від тепла сніг розтане, перетвориться на не зовсім чисту воду. Потім цю воду можна підфарбувати, вилити у формочки і поставити на холод на час прогулянки. Діти мають пересвідчитися, що сніг у кімнаті від тепла тане. Вода замерзаючи перетворюється на лід.)

— Молодці, наступне завдання складне і дещо казкове. Допоможуть нам деякі речі-помічники. Де вони? Їх спочатку необхідно знайти!

Гра «За стрілочкою йди — потрібні речі знайди!»

Діти разом із вихователем ідуть по стрілочках, які він заздалегідь розклав на килимі. Діти знаходять мітлу та відерце, у якому — морквина і два ґудзики.

Діти приносять знайдені предмети, називають та показують їх.

— Кого ми вміємо ліпити зі снігу? (Сніговика, снігову бабу) Правильно, молодці! Що в нашої баби буде замість шапки? (Відро) Замість очей? (Ґудзики) Навіщо нам потрібна морквина? (Із неї зробимо сніговій бабі ніс.) Рот сніговій бабі можна зробити зі звичайної сухої гілочки. Для того щоб наша бабуся вийшла великою та гарною, нам доведеться дружно працювати. Нехай наша снігова

баба не стоїть без діла, а допомагає двірникові, наприклад, доріжки від снігу на подвір’ї промітає. Що їй потрібно для цього дати? (Мітлу)

III. Підсумок

— Молодці! Час збиратися на прогулянку і взяти з собою всі необхідні речі для ліплення снігової баби. Не забудьте взяти ємності з водою для спостереження за водою.

 

docx
Додано
5 січня
Переглядів
116
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку