30 вересня о 18:00Вебінар: Використання нестандартних завдань у навчанні природничих дисциплін

Розробки уроків, геометрія 7 клас за новою програмою на 2020-2021 н.р. // I семестр // Урок 04 Кут. Вимірювання кутів. Рівність кутів. Бісектриса кута

Про матеріал

Математика НОВА: WWW.MATNOVA.COM.UA

Урок 04 Кут. Вимірювання кутів. Рівність кутів. Бісектриса кута Комплект розробок складається з конспектів до уроків, презентацій до уроків, самостійних та контрольних робіт і нараховує 32 уроки для I семестру геометрії 7 клас за новою програмою на 2020-2021 н.р. Також на сайті "Математика НОВА" ви можете завантажити календарне планування до цих розробко та знайти всі підручники для 7 класу геометрія. WWW.MATNOVA.COM.UA


Перегляд файлу

____ ________________ 20___ р.

                                                                                                                                                         [ дата ]

Тема: Кут. Вимірювання кутів. Рівність кутів. Бісектриса кута.

Мета:

      Навчальна: засвоїти поняття кута, навчати вимірювати кути, засвоїти поняття рівності кута, бісектриси кута;

      Розвиваюча: розвивати вміння аналізувати отримані знання, правильно користуватися креслярським приладдям; будувати та вимірювати кути;

      Виховна: виховувати інтерес до вивчення точних наук; Компетенції:

      математичні

      комунікативні

Тип уроку: засвоєння нових знань;

Обладнання: конспект, презентація, мультимедійне обладнання;

 

Хід уроку

I.                    Організаційний етап

      Привітання

      Перевірка присутніх на уроці

      Налаштування на роботу

 

II.                Актуалізація опорних знань

 

Запитання для актуалізації опорних знань будуть задаватися під час уроку;

        

III.             Вивчення нового матеріалу

 

>> Кут <<

 

imageЯка геометрична фігура зображена на рисунку?

(Промінь)

 

Як позначити і записати промінь?

(Щоб записати промінь необхідно вказати його початок і будь яку точку на цьому промені)

 

imageimageЧи має промінь кінець?

(Промінь має початок але не має кінця)

 

 

 

Скільки спільних точок можуть мати два промені зі спільною вершиною?

(Одну)

 

 

 

 

 

 

image 

 

Кут – це геометрична фігура, яка складається з двох променів, що виходять з однієї точки.

 

          

Спробуйте збільшити кут

image

Кут не можна збільшити в такий

                                                                                               спосіб, в такому сенсі його сторони

вже є нескінченні

 

 

imageimageНасправді утворюється два кути. В 7 класі ми будемо вивчати тільки ті кути, що є меншими за 180°

 

 

 

 

 

 

 

 

Надалі, коли кажемо «кут», будемо мати на увазі тільки той, що містить будь-який відрізок із кінцями на його сторонах.

          

image 

 

 

 

 

 

Внутрішню область кута прийнято позначати дужками, рівні кути позначають однаковою кількістю дужок.

 

 

 

 

 

// Позначення кутів

 

image image 

Якщо позначати кут його вершиною та

 

 

двома точками на

сторонах, то вершину потрібно ставити посередині

 

∠𝑨𝑶𝑩

Кути можна позначати грецькими літерами

Кути можна позначати цифрами

∠𝑩𝑶𝑨

Кут 𝜷

Кут 𝟏

∠𝑶

          

>> Розгорнутий кут <<

 

imageЯкі геометричні фігури зображено на рисунку? (Доповняльні промені)

 

Розгорнутий кут – це кут, сторони якого є доповняльними променями.

 

Як ви вважаєте, яка частина розгорнутого кута є внутрішньою?

(учні висловлюють власну думку)

 

 

imageТу частину, яку ми розглядаємо як внутрішню – домовимося позначати дужкою.

 

 

>> Вимірювання кутів <<

 

imageОдиниця виміру кутів –  ;

Градусна міра розгорнутого кута –  180°;

1° = image частина розгорнутого кута;

 

 

 

 

Вимірювання дуже малих кутів

 

imageМінута – це  частина                           Позначення:1

 

 

Секунда – це image частина1′                      Позначення:1′′

 

 

Аксіома 6

Кожний кут має певну градусну міру, більшу за нуль. Розгорнутий кут

       дорівнює 𝟏𝟖𝟎°                                      

image 

Яким          приладом   ви      вже вимірювали кути в молодших класах? (Транспортир)

 

 

 

image 

Якою є градусна міра кута 𝛽?

(учні висловлюють власну думку)

 

∠𝜷 = 𝟒𝟎°

 

Якою є градусна міра кута 𝛼?

(учні висловлюють власну думку)

 

∠𝜶 = 𝟖𝟎°

 

Побудуйте в зошиті два власні кути, підпишіть їх та виміряйте градусну міру цих кутів

 

Творче д/з

Дізнайтеся, що вимірюють приладом «астролябія» і як ним користуватися.

 

image 

Якою є градусна міра кута 𝛾?

(учні висловлюють власну думку)

 

𝜸 = 𝟔𝟎° 

 

Якою є градусна міра ∠𝐴𝑂𝐵?(учні висловлюють власну думку)

 

 

 

∠𝑨𝑶𝑩 = 𝜸 + 𝜷 = 𝟔𝟎° + 𝟒𝟎° = 𝟏𝟎𝟎°

 

Основна властивість вимірювання кутів:

Градусна міра кута дорівнює сумі градусних мір кутів, на які він розбивається будь-яким променем, що проходить між його сторонами.

          

>> Рівність кутів <<

image

 

image 

 

Якою є градусна міра ∠𝑀𝑁𝑉?(учні висловлюють власну думку)

 

∠𝑴𝑵𝑽 = 𝟓𝟎° 

 

 

 

 

 

 

 

 

Два кути є рівними, якщо в них однакові градусні міри.

          

// Види кутів

 

imageimage 

 

Прямий

                                                                                                                                                                Прямий кут на рисунках

Градусна міра прямого кута   позначається як «квадратик» дорівнює 90°

                       image                 image 

                                         Гострий                                                  Тупий

           Гострі кути менші від прямого           Тупі кути більші за гострі але менші

від розгорнутого

 

 

 

>> Бісектриса кута <<

image 

 

 

Маючи дані рисунка, що можемо сказати про ∠𝐴𝐵𝑀 і ∠𝑀𝐵𝐶? (учні висловлюють власну думку)

 

 

 

 

 

image 

 

Рівні кути позначаються однаковою кількістю дужок, отже ∠𝑨𝑩𝑴 = ∠𝑴𝑩𝑪.

 

 

 

 

Бісектрисою кута називають промінь, який виходить з його вершини і ділить кут навпіл.

𝐵𝑀 – бісектриса ∠𝐴𝐵𝐶.

 

IV.     Закріплення нових знань та вмінь учнів

№1

Назвіть вершини і сторони кутів

image

 

Відповідь:             1) Вершина: 𝑁

Сторони: 𝑁𝑀, 𝑁𝑉

 

2)    Вершина: 𝑂

Сторони: 𝐴𝑂, 𝑂𝐵

 

3)    Вершина: 𝐿

Сторони: 𝐿𝐾, 𝐿𝑀

          

№2

1.     imageПобудуйте в зошиті подібну геометричну фігуру

2.     Запишіть усі зображені кути

3.     Користуючись транспортиром знайдіть градусні міри будь-яких двох з них

4.     Обчисліть градусну міру третього кута

 

 

Розв’язок:

2)   ∠𝐴𝐵𝐶, ∠𝐴𝐵𝐷, ∠𝐷𝐵𝐶

3)   Кожен учень отримає власні значення градусних мір кутів;

4)   Третій кут можна знайти за основною властивістю вимірювання кутів, наприклад:

∠𝐴𝐵𝐶 = ∠𝐴𝐵𝐷 + ∠𝐷𝐵𝐶

 

№3Накресліть кут, градусна міра якого дорівнює160°, та проведіть його бісектрису.

 

Розв’язок:

 

image∠𝐴𝑂𝐵 = 160°

∠𝐴𝑂𝐶 = ∠𝐶𝑂𝐵 = 80°

𝑂𝐶 – бісектриса ∠𝐴𝑂𝐵

 

 

 

 

 

          

№4 Промінь 𝑂𝐾 проходить між сторонами кута 𝐵𝑂𝐶. Знайдіть градусну міру кута 𝐵𝑂𝐶, якщо ∠𝐵𝑂𝐾 = 38°, ∠𝐾𝑂𝐶 = 42°. Виконайте малюнок.

 

Розв’язок:

image 

 

∠𝐵𝑂𝐶 = ∠𝐵𝑂𝐾 + ∠𝐾𝑂𝐶

∠𝐵𝑂𝐶 = 38° + 42° = 80°

 

 

 

 

 

 

 

№5 Чи проходить промінь 𝐵𝐾 між сторонами кута 𝐴𝐵𝐶, якщо ∠𝐴𝐵𝐶 = 52°, ∠𝐴𝐵𝐾 = 57°. Відповідь обґрунтуйте.

 

Розв’язок:

За основною властивістю вимірювання кутів, градусна міра кута дорівнює сумі градусних мір кутів, на які він розбивається будь-яким променем, що проходить між його сторонами. Отже за цією властивістю сума не може бути більшою за один з доданків, за умовою один з доданків є більшим за суму кутів, тому промінь 𝐵𝐾 не проходить між сторонами кута 𝐴𝐵𝐶.

 

№6

Промінь 𝑂𝐶ділить кут 𝐴𝑂𝐵на два кути. Знайдіть градусну міру кута 𝐵𝑂𝐶, якщо ∠𝐴𝑂𝐵 = 60°і ∠𝐴𝑂𝐶 image𝐴𝑂𝐵.

 

Розв’язок:

image                                                                                         ∠𝐴𝑂𝐶 image𝐴𝑂𝐵| ⇒ ∠𝐴𝑂𝐶    image40°

∠𝐴𝑂𝐵 = 60°

 

∠𝐵𝑂𝐶 = ∠𝐴𝑂𝐵 − ∠𝐴𝑂𝐶 = 60° − 40° = 20°

 

Відповідь: 20°

          

№7 ∠𝑀𝑄𝐵 = 120°. Між сторонами кута проходить промінь 𝑄𝑃 так, що кут PQB у

4 рази менший від кута 𝑀𝑄𝑃. Знайдіть кути 𝑃𝑄𝐵 і𝑀𝑄𝑃.

 

imageДано:

∠𝑀𝑄𝐵 = 120°;

PQB у 4 рази менший від кута𝑀𝑄𝑃;

 

Знайти:

∠𝑃𝑄𝐵−? 

∠𝑀𝑄𝐵−? 

 

 

Розв’язок:

Нехай ∠𝑃𝑄𝐵 = 𝑥, тоді ∠𝑀𝑄𝐵 = 4𝑥

 

За основною властивістю вимірювання відрізків:

∠𝑀𝑄𝐵 = ∠𝑃𝑄𝐵 + ∠𝑀𝑄𝐵

120° = 𝑥 + 4𝑥

5𝑥 = 120°

120°

                 𝑥  image24°

 

Отже:

∠𝑃𝑄𝐵 = 𝑥 = 24°

∠𝑀𝑄𝐵 = 4𝑥 = 4 ∙ 24° = 96°

 

Відповідь: 24° і 96°;

 

V.                Підсумок уроку

      Що таке кут?

      Як можна позначити кут?

      Що є сторонами кута?

      Як називається кут, сторони якого є доповняльними променями?

      У яких одиницях вимірюють кути?

      Які існують види кутів?

      Який кут є прямим?

      Як на рисунку позначити прямий кут?

      Який кут є гострим?

      Який кут є тупим?

      Сформулюйте основну властивість вимірювання кутів

      Які кути називаються рівними?

VI.             Домашнє завдання Опрацювати §3

Виконати №34, 39, 43, 49, 56

Перегляд файлу

____ ________________ 20___ р.

 [ дата ]

Тема: Кут. Вимірювання кутів. Рівність кутів. Бісектриса кута.

Мета:

  • Навчальна: засвоїти поняття кута, навчати вимірювати кути, засвоїти поняття рівності кута, бісектриси кута;
  • Розвиваюча: розвивати вміння аналізувати отримані знання, правильно користуватися креслярським приладдям; будувати та вимірювати кути;
  • Виховна: виховувати інтерес до вивчення точних наук;

Компетенції:

  • математичні
  • комунікативні

Тип уроку: засвоєння нових знань;

Обладнання: конспект, презентація, мультимедійне обладнання;

 

Хід уроку

  1. Організаційний етап
  • Привітання
  • Перевірка присутніх на уроці
  • Налаштування на роботу

 

  1. Актуалізація опорних знань

 

  • Запитання для актуалізації опорних знань будуть задаватися під час уроку;

  1. Вивчення нового матеріалу

 

>> Кут <<

 

  • Яка геометрична фігура зображена на рисунку?

(Промінь)

 

  • Як позначити і записати промінь?

(Щоб записати промінь необхідно вказати його початок і будь яку точку на цьому промені)

 

  • Чи має промінь кінець?

(Промінь має початок але не має кінця)

 

 

  • Скільки спільних точок можуть мати два промені зі спільною вершиною?

(Одну)

 

 

 

 

 

 

 

Кут – це геометрична фігура, яка складається з двох променів, що виходять з однієї точки.

 

 


  • Спробуйте збільшити кут

 

Кут не можна збільшити в такий спосіб, в такому сенсі його сторони вже є нескінченні

 

Насправді утворюється два кути. В 7 класі ми будемо вивчати тільки ті кути, що є меншими за

 

 

 

 

 

 

 

Надалі, коли кажемо «кут», будемо мати на увазі тільки той, що містить будь-який відрізок із кінцями на його сторонах.


 

 

 

 

 

Внутрішню область кута прийнято позначати дужками, рівні кути позначають однаковою кількістю дужок.

 

 

 

 

 

// Позначення кутів

 

Якщо позначати кут його вершиною та двома точками на сторонах, то вершину потрібно ставити посередині

 

Кути можна позначати грецькими літерами

Кути можна позначати цифрами

Кут

Кут

 


>> Розгорнутий кут <<

 

  • Які геометричні фігури зображено на рисунку?

(Доповняльні промені)

 

Розгорнутий кут – це кут, сторони якого є доповняльними променями.

 

  • Як ви вважаєте, яка частина розгорнутого кута є внутрішньою?

(учні висловлюють власну думку)

 

 

Ту частину, яку ми розглядаємо як внутрішню – домовимося позначати дужкою.

 

 

>> Вимірювання кутів <<

Одиниця виміру кутів –  ;

Градусна міра розгорнутого кута –  ;

частина розгорнутого кута;

 

 

 

 

Вимірювання дуже малих кутів

 

Мінута – це частина

 

Позначення:

 

Секунда – це частина

Позначення:

 

 

Аксіома 6

Кожний кут має певну градусну міру, більшу за нуль. Розгорнутий кут дорівнює

  • Яким приладом ви вже вимірювали кути в молодших класах?

(Транспортир)

 

 

 

  • Якою є градусна міра кута ?

(учні висловлюють власну думку)

 

 

  • Якою є градусна міра кута ?

(учні висловлюють власну думку)

 

 

  • Побудуйте в зошиті два власні кути, підпишіть їх та виміряйте градусну міру цих кутів

 

Творче д/з

Дізнайтеся, що вимірюють приладом «астролябія» і як ним користуватися.

 

  • Якою є градусна міра кута ?

(учні висловлюють власну думку)

 

 

  • Якою є градусна міра ?

(учні висловлюють власну думку)

 

 

 

 

Основна властивість вимірювання кутів:

Градусна міра кута дорівнює сумі градусних мір кутів, на які він розбивається будь-яким променем, що проходить між його сторонами.


>> Рівність кутів <<

 

  • Порівняйте на око кути і

(учні висловлюють власну думку)

 

 

 

 

 

 

  • Якою є градусна міра ?

(учні висловлюють власну думку)

 

 

 

 

 

 

 

  • Якою є градусна міра ?

(учні висловлюють власну думку)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Два кути є рівними, якщо в них однакові градусні міри.


// Види кутів

 

Прямий

 

Прямий кут на рисунках позначається як «квадратик»

Градусна міра прямого кута дорівнює

Гострий

Тупий

Гострі кути менші від прямого

Тупі кути більші за гострі але менші від розгорнутого

 

 

 

>> Бісектриса кута <<

 

 

  • Маючи дані рисунка, що можемо сказати про і ?

(учні висловлюють власну думку)

 

 

 

 

 

 

Рівні кути позначаються однаковою кількістю дужок, отже .

 

 

 

 

Бісектрисою кута називають промінь, який виходить з його вершини і ділить кут навпіл.

– бісектриса .

 

  1. Закріплення нових знань та вмінь учнів

№1


Назвіть вершини і сторони кутів

 

Відповідь:

  1. Вершина:

Сторони:

 

 

  1. Вершина:

Сторони:

 

 

  1. Вершина:

Сторони:

 


№2

  1. Побудуйте в зошиті подібну геометричну фігуру
  2. Запишіть усі зображені кути
  3. Користуючись транспортиром знайдіть градусні міри будь-яких двох з них
  4. Обчисліть градусну міру третього кута

 

 

Розв’язок:

2)

3) Кожен учень отримає власні значення градусних мір кутів;

4) Третій кут можна знайти за основною властивістю вимірювання кутів, наприклад:

 

№3

Накресліть кут, градусна міра якого дорівнює , та проведіть його бісектрису.

 

Розв’язок:

– бісектриса

 

 

 

 

 

 

 


№4

Промінь проходить між сторонами кута . Знайдіть градусну міру кута , якщо , . Виконайте малюнок.

 

Розв’язок:

 

 

 

 

 

 

 

 

№5

Чи проходить промінь між сторонами кута , якщо , . Відповідь обґрунтуйте.

 

Розв’язок:

За основною властивістю вимірювання кутів, градусна міра кута дорівнює сумі градусних мір кутів, на які він розбивається будь-яким променем, що проходить між його сторонами. Отже за цією властивістю сума не може бути більшою за один з доданків, за умовою один з доданків є більшим за суму кутів, тому промінь не проходить між сторонами кута .

 

№6

Промінь ділить кут на два кути. Знайдіть градусну міру кута , якщо і .

 

Розв’язок:

 

 

Відповідь:


№7

. Між сторонами кута проходить промінь так, що кут у 4 рази менший від кута . Знайдіть кути і .

Дано:

;

у 4 рази менший від кута ;

 

Знайти:

 

 

Розв’язок:

Нехай , тоді

 

За основною властивістю вимірювання відрізків:

 

Отже:

 

Відповідь: і ;

 

  1. Підсумок уроку
  • Що таке кут?
  • Як можна позначити кут?
  • Що є сторонами кута?
  • Як називається кут, сторони якого є доповняльними променями?
  • У яких одиницях вимірюють кути?
  • Які існують види кутів?
  • Який кут є прямим?
  • Як на рисунку позначити прямий кут?
  • Який кут є гострим?
  • Який кут є тупим?
  • Сформулюйте основну властивість вимірювання кутів
  • Які кути називаються рівними?
  1. Домашнє завдання

Опрацювати §3
Виконати №34, 39, 43, 49, 56

 

 

https://www.matnova.com.ua

1

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Точка і пряма. Властивості точок і прямих. Промінь01.07.2020 Кут. Вимірювання кутів. Рівність кутів. Бісектриса кута01.07.20207 клас. Урок 04 Геометрія

Номер слайду 2

Кут. Кут – це геометрична фігура, яка складається з двох променів, що виходять з однієї точки. Сторони кута. Вершина кута. Яка геометрична фігура зображена на рисунку? Як позначити і записати промінь? 𝑨 𝑶 𝑩 Скільки спільних точок можуть мати два промені зі спільною вершиною? Чи має промінь кінець?

Номер слайду 3

Кут не можна збільшити в такий спосіб, в такому сенсі його сторони вже є нескінченніКут. Кут – це геометрична фігура, яка складається з двох променів, що виходять з однієї точки. Сторони кута. Вершина кута𝑨 𝑶 𝑩 Спробуйте збільшити кут𝑨 𝑶 𝑩 𝑨 𝑶 𝑩 stroke.colorstroke.onstroke.colorstroke.on

Номер слайду 4

Кут не можна збільшити в такий спосіб, в такому сенсі його сторони вже є нескінченніКут. Кут – це геометрична фігура, яка складається з двох променів, що виходять з однієї точки𝑨 𝑶 𝑩 Спробуйте збільшити кут𝑨 𝑶 𝑩 Насправді утворюється два кути. В 7 класі ми будемо вивчати тільки ті кути, що є меншими за 𝟏𝟖𝟎° 

Номер слайду 5

Кут. Кут – це геометрична фігура, яка складається з двох променів, що виходять з однієї точки𝑨 𝑶 𝑩 Насправді утворюється два кути. В 7 класі ми будемо вивчати тільки кути, що є меншими за 𝟏𝟖𝟎° Надалі, коли кажемо «кут», будемо мати на увазі тільки той, що містить будь-який відрізок із кінцями на його сторонах. Внутрішню область кута прийнято позначати дужками, рівні кути позначають однаковою кількістю дужок

Номер слайду 6

Позначення кутів. Кут – це геометрична фігура, яка складається з двох променів, що виходять з однієї точки𝑨 𝑶 𝑩 Надалі, коли кажемо «кут», будемо мати на увазі тільки той, що містить будь-який відрізок із кінцями на його сторонах. Внутрішню область кута прийнято позначати дужками, рівні кути позначають однаковою кількістю дужок𝑨 𝑶 𝑩 𝜷 ∠𝑨𝑶𝑩 ∠𝑩𝑶𝑨 ∠𝑶 Кути можна позначати грецькими літерами. Кут 𝜷 𝟏 Кути можна позначати цифрами. Кут 𝟏 

Номер слайду 7

Розгорнутий кут. Які геометричні фігури зображено на рисунку?Розгорнутий кут – це кут, сторони якого є доповняльними променями. Як ви вважаєте, яка частина площини розгорнутого кута є внутрішньою?Ту частину, яку ми розглядаємо як внутрішню – домовимося позначати дужкою𝑶 

Номер слайду 8

Розгорнутий кут – це кут, сторони якого є доповняльними променями. Ту частину, яку ми розглядаємо як внутрішню – домовимося позначати дужкою. Вимірювання кутів𝑶 Одиниця виміру кутів – 𝟏° Градусна міра розгорнутого кута – 𝟏𝟖𝟎° 𝟏°=𝟏𝟏𝟖𝟎 частина розгорнутого кута Вимірювання дуже малих кутів. Мінута – це 𝟏𝟔𝟎 частина 𝟏° Позначення: 𝟏′ Секунда – це 𝟏𝟔𝟎 частина 𝟏′ Позначення: 𝟏′′ 𝟏° Кожний кут має певну градусну міру, більшу за нуль

Номер слайду 9

Вимірювання кутів. Яким приладом ви вже вимірювали кути в молодших класах?𝜷 𝜶 Якою є градусна міра кута 𝜷? Якою є градусна міра кута 𝜶? ∠𝜷=𝟒𝟎° ∠𝜶=𝟖𝟎° Творче д/з. Дізнайтеся, що вимірюють приладом «астролябія» і як ним користуватися Побудуйте в зошиті два власні кути, підпишіть їх та виміряйте градусну міру цих кутів. Транспортир

Номер слайду 10

Вимірювання кутів𝜷 𝜶 ∠𝜷=𝟒𝟎° ∠𝜶=𝟖𝟎° Творче д/з. Дізнайтеся, що вимірюють приладом «астролябія» і як ним користуватися Побудуйте в зошиті два власні кути, підпишіть їх та виміряйте градусну міру цих кутів𝜸 𝑶 𝑩 𝑨 Якою є градусна міра кута 𝜸? Градусна міра кута дорівнює сумі градусних мір кутів, на які він розбивається будь-яким променем, що проходить між його сторонами. Якою є градусна міра ∠𝑨𝑶𝑩? ∠𝑨𝑶𝑩=𝜸+𝜷=𝟔𝟎°+𝟒𝟎°=𝟏𝟎𝟎° Основна властивість вимірювання кутів. Транспортир

Номер слайду 11

Рівність кутів𝑨 𝑪 𝑴 𝑽 Порівняйте на око кути 𝑨𝑩𝑪 і 𝑴𝑵𝑽 𝑩 ∠𝑨𝑩𝑪=𝟓𝟎° Якою є градусна міра ∠𝑨𝑩𝑪? 𝑵 Якою є градусна міра ∠𝑴𝑵𝑽? ∠𝑴𝑵𝑽=𝟓𝟎° Два кути є рівними, якщо в них однакові градусні міри

Номер слайду 12

Види кутів. Гострий. Гострі кути менші від прямого. Прямий. Градусна міра прямого кута дорівнює 𝟗𝟎° Прямий кут на рисунках позначається як «квадратик» Тупий. Тупі кути більші за гострі але менші від розгорнутого

Номер слайду 13

Бісектриса кута𝑨 𝑩 𝑪 𝑴 Маючи дані рисунка, що можемо сказати про ∠𝑨𝑩𝑴 і ∠𝑴𝑩𝑪? Рівні кути позначаються однаковою кількістю дужок, отже ∠𝑨𝑩𝑴=∠𝑴𝑩𝑪 ∠𝑨𝑩𝑴=∠𝑴𝑩𝑪 Бісектрисою кута називають промінь, який виходить з його вершини і ділить кут навпіл𝑩𝑴 – бісектриса ∠𝑨𝑩𝑪 

Номер слайду 14

Розв’язуємо гуртом1 Назвіть вершини і сторони кутів𝑵 𝑽 𝑴 𝑶 𝑩 𝑨 𝑳 𝑲 𝑴 123

Номер слайду 15

Розв’язуємо гуртом2 Побудуйте в зошиті подібну геометричну фігуру. Запишіть усі зображені кути. Користуючись транспортиром знайдіть градусні міри будь-яких двох з них𝑩 𝑨 𝑪 𝑫 Обчисліть градусну міру третього кутаfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 16

Розв’язуємо гуртом3 Накресліть кут, градусна міра якого дорівнює 𝟏𝟔𝟎°, та проведіть його бісектрису 𝑶 𝑩 𝑨 𝑪 

Номер слайду 17

Розв’язуємо гуртом4 Промінь 𝑶𝑲 проходить між сторонами кута 𝑩𝑶𝑪. Знайдіть градусну міру кута 𝑩𝑶𝑪, якщо ∠𝑩𝑶𝑲=𝟑𝟖°, ∠𝑲𝑶𝑪=𝟒𝟐°. Виконайте малюнок 𝑪 𝑩  𝑲 𝑶 ∠𝑩𝑶𝑪=∠𝑩𝑶𝑲+∠𝑲𝑶𝑪 ∠𝑩𝑶𝑪=𝟑𝟖°+𝟒𝟐°=𝟖𝟎° 𝑪 𝑩  𝑲 𝑶 

Номер слайду 18

Розв’язуємо гуртом5 Чи проходить промінь 𝑩𝑲 між сторонами кута 𝑨𝑩𝑪, якщо ∠𝑨𝑩𝑪=𝟓𝟐°, ∠𝑨𝑩𝑲=𝟓𝟕°. Відповідь обґрунтуйте. 

Номер слайду 19

Розв’язуємо гуртом6 Промінь 𝑶𝑪 ділить кут 𝑨𝑶𝑩 на два кути. Знайдіть градусну міру кута 𝑩𝑶𝑪, якщо ∠𝑨𝑶𝑩=𝟔𝟎° і ∠𝑨𝑶𝑪=𝟐𝟑∠𝑨𝑶𝑩 𝑩 𝑨  𝑪 𝑶 𝑩 𝑨  𝑪 𝑶 

Номер слайду 20

Розв’язуємо гуртом7∠𝑴𝑸𝑩=𝟏𝟐𝟎°. Між сторонами кута проходить промінь 𝑸𝑷 так, що кут 𝑷𝑸𝑩 у 4 рази менший від кута 𝑴𝑸𝑷. Знайдіть кути 𝑷𝑸𝑩 і 𝑴𝑸𝑷. 𝑩 𝑴  𝑷 𝑸 

Номер слайду 21

Відповідаємо. Що таке кут?Як можна позначити кут?Що є сторонами кута?Які існують види кутів?Як називається кут, сторони якого є доповняльними променями?У яких одиницях вимірюють кути?fillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 22

Відповідаємо. Який кут є прямим?Як на рисунку позначити прямий кут?Який кут є гострим?Які кути називаються рівними?Який кут є тупим?Сформулюйте основну властивість вимірювання кутівfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.onfillcolorfill.typefill.on

Номер слайду 23

Точка і пряма. Властивості точок і прямих. Промінь01.07.2020 Опрацювати §3 Виконати №34, 39, 43, 49, 56 Домашнє завдання. Бажаю творчих успіхів!01.07.2020www.matnova.com.ua

zip
Додано
21 липня
Переглядів
712
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку