11 травня о 19:00Вебінар: Трудові відносини в закладі освіти: права, обов’язки та соціальні гарантії

Рухлива гра на уроці фізичної культури з елементами баскетболу «М'яч капітану» 8 клас

Про матеріал
Рухлива гра на уроці фізичної культури з елементами баскетболу «М'яч капітану» (9-10 класи) Мета: Розвивати спритність та увагу.
Перегляд файлу

 

«М'яч капітану»

(9-10  класи)

Мета: Розвивати спритність та увагу.

Місце проведення:  спортивний зал

Час проведення: 10..10

Кількість учасників: 21 чоловік

Інвентар та атрибути:  кольорові пов'язки, баскетбольний м'яч.

Схема гри

Зміст іправила гри

Варіанти гри

 

       -  діти

       -  вихователь

 

коло

Підготовка до гри. В залі (на майданчику розміром не менше 6X12 м) обкреслюються два протилежні кути і проводяться паралельно лінії, створюючи коридори біля кожного кута – нейтральні зони. Посередині майданчика креслять коло для початку гри.Гравці діляться на дві рівні команди; в кожній вибирають капітана і водячого. Одна команда від іншої відрізняється пов'язками. Ловці команд встають в кутках залу. Гравці з різних команд розміщуються парами по всьому майданчику довільно. У центральному колі знаходяться капітани, кожний особою у бік свого ловця.

Зміст гри:Керівник, вийшовши на середину майданчика, кидає м'яч вгору між капітанами. Кожний з них прагне відбити м'яч своїм гравцям. Заволодівши м'ячем, гравці кожної команди прагнуть шляхом передач підвести м'яч якомога ближче до свого гравця і кинути його так, щоб він піймав його на льоту. Супротивники прагнуть перехопити м'яч і, у свою чергу, підвести його і кинути своєму ловцю. Гравці заважають ловцю піймати м'яч. При цьому в нейтральну зону не мають права заходити ні граючі, ні ловець.

Гравці кожної команди діляться на захисників і нападаючих. Ті і інші пересуваються по всьому полю, але захисники прагнуть бути ближче до свого ловця, а нападаючі – ближче до ловця супротивників.

Коли ловець з однієї команди піймає м'яч на льоту, гра починається знову з центру майданчика, а за ловлю м'яча ловцем команда одержує очко.

Перша половина гри триває 10-15хв, після чого команди обміняються сторонами майданчика і грають другу половину гри. Виграє команда, що отримала більше очок.

Правила гри:.. 1. Бігати з м'ячем не дозволяється. Гравець з м'ячем може зробити не більше 2 кроків, а на 3-му передати м'яч. В іншому випадку супротивники викидають м'яч збоку, напроти того місця, де допущена помилка. 2.М'яч вважається спійманим, якщо ловець піймав його в повітрі або після відскоку від супротивника. М'яч, спійманий після відскоку від землі або стіни, не зараховується. 3.М'яч, що вилетів за межу майданчика, вкидає гравець команди супротивника з місця, де м'яч пролетів межу. 4. Якщо захисник або нападаючий зайдуть в нейтральну зону, м'яч вкидається супротивником збоку. 5. Якщо ловець при ловлі м'яча вискочить в нейтральну зону, ловля не зараховується. 6. Після того, як ловець піймає м'яч, гру починають з середини або супротивник вкидає м'яч з лицьової сторони біля кута майданчика (за домовленістю). 7. Не можна штовхати один одного і виривати м'яч. За порушення цього правила дається штрафний кидок: потерпілий гравець стає в 5–6м від свого ловця і кидає йому м'яч, який може відбивати тільки один із захисників команди супротивника (всі інші знаходяться за штрафною лінією). Штрафна лінія креслиться в 5–6м від межі кута, в якому знаходиться ловець. 8. Якщо 2 гравці одночасно схоплять м'яч, дається спірний кидок (див. опис гри «Боротьба за м'яч»).

Немає

 

 

 

 

 

docx
Додано
5 травня 2020
Переглядів
400
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку