Тема. Лічильна одиниця «сотня». Лічба сотнями. Порівняння сотень. Арифметичні дії над сотнями.
Мета: ознайомлювати з розрядним складом трицифрових чисел та сотнями формулювати вміння називати трицифрові числа, вчити записувати трицифрові числа; вдосконалювати вміння обчислювати значення виразів, формувати вміння розв'язувати задачі; удосконалювати вміння порівнювати числа; розвивати увагу та спостережливість.
Обладнання: індивідуальні картки, цеглинки LEGO,підручник, робочий зошит.
ХІД УРОКУ
Посміхніться товаришу, що ліворуч від вас,
Привітайтесь із 10 учнем нашого класу.
Потисніть ручку тому, хто народився в листопаді.
II. Актуалізація опорних знань, умінь, уявлень
1. «Мозкова атака»
- Назвіть найменше двоцифрове число? (10)
- Як називають число, що складається з однієї цифри? З двох ? З трьох цифр ?
- Найменше трицифрове число?
- Назвіть число, що містить 2 дес., 5дес. 9 од.?
2. Робота в зошиті.
- Відкриваємо зошит. Записуємо число. Класна робота.
3. Каліграфічна хвилинка.
- Запишіть відповіді до таблиці множення числа 5.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
IV. Оголошення теми, мети, завдань уроку.
( українські купюри )
Сьогодні ми будемо вчитися рахувати великі числа, для того, щоб ви вміли рахувати гроші
Лічильна одиниця «сотня». Лічба сотнями. Порівняння сотень. Арифметичні дії над сотнями.
Колективне виконання завдання.
С. 143, №1 (письмово)
( Робота з картками: обчислити вирази і замінити число літерою алфавіту.)
НЕЙРОФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
V. Вивчення нового матеріалу (первинне засвоєння)
С.144, № 2 ( письмово)
(«Подорож у столицю козаків»).
ПЕРЕГЛЯД фільму «Столиця козаків»
Ознайомлення із особливостями читання й запису трицифрових чисел
Робота зі скриньками онлайн.
VІ. Закріплення, систематизація та узагальнення .
Гра - онлайн «Продовж рядочок»
Робота з індивідуальними картками.(об’єднання в групи за обраним малюнком)
600 + 200 =
900– 100 =
200 + 600 =
800 – 600 =
900 – 600=
VІІ.Рефлексія навчально – пізнавальної діяльності
– Що нового ви дізналися на уроці?
Скільки клітинок буде займати запис трицифрового числа?
- Із якими числами ми познайомились сьогодні на уроці?
Самооцінка кубики LEGO
VІІІ. Домашнє завдання.
Д /з с.147, №8