Тема уроку: «Приготування картопляних супів з крупами, бобовими, макаронними виробами, та різними овочами” Мета уроку: узагальнити отримані теоретичні знання, закріпити практичними

Про матеріал
Український святковий стіл не мислимий без більшості цих страв. Тому на сьогоднішньому уроці ми будемо готувати домашню ковбасу, шинку, холодець, м’ясний хлібець (заєць), свинну рульку, потапці з салом.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

П л а н уроку виробничого навчання. Тема програми: Приготування холодних страв і закусок. Тема уроку: РН.11 Приготування холодних страв і закусок з м’яса, птиці та субпродуктів.

Номер слайду 2

ТЕМА УРОКУ: Приготування домашньої ковбаси, буженини, холодцю, м’ясного хлібця(зайця), м’ясної рульки, потапців за рецептами стародавньої кухні, поєднуючи сучасне оформлення з вимогами до якості.

Номер слайду 3

Шановні здобувачі освіти, тема нашого уроку: Приготування холодних страв з м’яса, птиці та субпродуктів. Сьогодні ви закріпите знання, які отримали на уроках теорії і набудете практичних умінь та навичок домашньої ковбаси, буженини, холодцю, м’ясного хлібця(зайця), м’ясної рульки, потапців за рецептами стародавньої кухні, поєднуючи сучасне оформлення з вимогами до якості.

Номер слайду 4

Сьогодні у нас незвичайний урок, урок на якому ви навчитеся не тільки готувати, але ми ще зануримося в історичне минуле нашого українського народу. Незабаром почнуться новорічно - різдвяні свята, які мають свої традиції. У ці традиції входить також українська кухня. Кожен народ має свою різдвяну кухню, український народ не вийняток.

Номер слайду 5

Давайте пригадаємо, які ви знаєте традиційні українські страви, які готував наш народ на різдвяно - новорічні свята….(домашня ковбаса, шинка, холодець, м’ясний заєць, салтисон, свинна рулька, кровянка, потапці і т.д)

Номер слайду 6

А які страви прикрашають український стіл різдвяні свята та Нового року сьогодні? Хто скаже?Отже, як і колись, так і сьогодні на великі релігійні свята українці готували так і готують традиційні українські страви: домашню ковбасу, буженину, холодець, м’ясний хлібець(заєць), кров'янку, бутерброди.

Номер слайду 7

Український святковий стіл не мислимий без більшості цих страв. Тому на сьогоднішньому уроці ми будемо готувати домашню ковбасу, шинку, холодець, м’ясний хлібець (заєць), свинну рульку, потапці з салом.

Номер слайду 8

Мета: Памятати народні традиції та особливості української кухні; виховувати шанобливе ставлення та інтерес до народних традицій, обрядів, побуту українців; сприяти духовному розвитку особистості.

Номер слайду 9

УПЕРЕДЖУВАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИУЧНІ:………Традиційні страви та звичаї на Щедрий вечір.

Номер слайду 10

Звучить к о л я д к а . «Господарю відчиняйте»Щ Е Д Р І В К АСІЄМ, СІЄМ, ПОСІВАЄМ,ЩАСТЯ – ДОЛІ ВАМ БАЖАЄМ!У ЩАСЛИВІЙ ВАШІЙ ХАТІ, ЩОБ ВИ ВСІ БУЛИ БАГАТІ, ЩОБ ЛЕЖАЛИ НА СТОЛІПАЛЯНИЦІ НЕМАЛІ,ЩОБ БУЛИ У ВАС КОВБАСИ, МОЛОКО І САЛО, Й М'ЯСО, І МЛИНЦІ, І ПИРІЖКИ, І ПУХНАСТІ ПАМПУШКИ. ЩОБ БУЛИ ВИ В ЦІЙ ОСЕЛІІ ЩАСЛИВІ, І ВЕСЕЛІ!

Номер слайду 11

Отже, на порозі свят – вечір, Різдво, Новий рік!Давайте, створимо святковий настрій і приступимо до нашої роботи.

Номер слайду 12

. Повторення вивченого матеріалу. Перш ніж перейти до вивчення нової теми, прошу Вас згадати матеріал, що вивчався на професійно-теоретичних заняттях технології приготування їжі за допомогою інтерактивної вправи «Вікторини». Гра в «Ланцюжок», яка переходить від одного до другого(Один запитує, другий відповідає, другий запитує, третій відповідає…)

Номер слайду 13

КЛОУЗ - тест(В кожне з речень вставте пропущене слово. Пропущені слова додаються). Правила техніки безпеки при роботі з електричною плитою:1. Перед початком роботи оглянути… .2. Перед початком роботи перевірити … .3. Перед початком роботи перевірити наявність …килимка.4. Пересувати каструлі по поверхні плити …обертами.5. Каструлі заповнювати продуктами на ... об’єму.6. Не допускати попадання …. на плиту.7. Відкривати кришку з каструлі рухом … .8. Гарячі каструлі, сковорідки, інший наплитний посуд знімати з плити, користуючись … . Пропущені слова: рушником, круговими, три четверті, рідини, на себе, заземлення, устаткування, гумового.

Номер слайду 14

Пояснення нового матеріалу та способів виконання практичних дій. Послідовність технологічного процесу приготування страв.  Згідно вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики кухар ІV розряду повинен вміти готувати холодні закуски з м’яса, риби, сиру та яєць оформляти та подавати їх згідно вимог. Знати терміни та умови їх зберігання.

Номер слайду 15

Покрокове приготування домашньої ковбаси:1. Підготовка свинних кишок;3. Додати спеції сіль, перець, цибулю, часник, лавр.лист, до фаршу;Фарш добре перемішати, а потім відбити2. Підготовка фаршу для начинки ковбасок – порізати малими шматками м’ясо, а сало перекрутити на м'ясорубці;

Номер слайду 16

Покрокове приготування домашньої ковбаси: Випікати ковбаски у жаровій шафі на вишневих гілках попередньо поколоти ковбасу в кількох місцях при температурі 170град. 1год.(збільшуючи температуру до 200град)

Номер слайду 17

Як робити домашні ковбаски Інгредієнти:1,5 кг ошийка (можна1,2 кг м’яса та 300 г сала);2 невеликі голівки часнику(50гр);2 ч. л. солі (20гр);2ч.л.перцю(без гірки);100 мл крижаної води (2 м свинячої кишки)Приготування: М’ясо нарізати невеликими кубиками. Можна перекрутити на м’ясорубці, але справжня ковбаса готується із кубиків м’яса. Додати часник, сіль, перець та крижану воду. Перемішуй 10 хвилин, бажано руками. Дай настоятися фаршу приблизно 3 години. Натуральну оболонку (кишки) вимочи в суміші води, солі та соди протягом пів години. Потім ретельно промити всередині та зовні, очисти від плівок. Один кінець кишки перев’яжи бавовняною ниткою. Начиняти домашню ковбасу на м’ясорубці зі спеціальною насадкою. Проколи домашню ковбасу зубочисткою через кожні 2-3 см — це потрібно, щоб вийшло зайве повітря, і вона не луснула під час приготування. Запікати ковбасу в духовці при температурі 180 градусів, зрідка перевертаючи і поливаючи її соком, що виділився.

Номер слайду 18

БУЖЕНИНА або ШИНКАБуженина — це запечений шматок м’яса, який натирають запашними травами та спеціями. Без буженини не обходиться будь-яке свято в Україні.

Номер слайду 19

Покроковий рецепт приготування буженини 1. Мясо прошпигувати шпажкою і кілька разів тонким ножем;2. Налити в посудину 2л.води холодної, додати 2ст.л. солі, щоб розвелась і занурити м’ясо на 1год;3. Вийняти і обсушити паперовими рушниками м’ясо;4. Змішуємо спеції для натирання м’яса:5. М’ясо ретельно натерти з усіх боків сумішшю спецій. 6. Зверху поливаємо з обох сторін по 1ст.л. меду і втираємо, та 4 ст.л. гірчиці в зернах обмащуємо.7. Перекладаємо у приготовлений лист, завернувши у фольгу, або рукав для запікання на 30хв. Для просочування спеціями;8. Далі ставимо у духовку на 1год.20хв. при t-190 випік

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

М'ясний хлібець (заєць)

Номер слайду 23

ПОКРОКОВО ГОТУВАТИ «М'ясний хлібець»Для фаршу:450 грам свинного фаршу450 грам яловичого фаршу1 велика цибулина порізати 1 зубець часнику,  1 яйце15 грам манної крупи 2 ч.л. паприки 1 ½ ч.л. солі 1/2 ч.л. чорного меленого перцю1 ч.л. цукру.1. Усі інгредієнти, крім м'яса збити блендером;2. Обидва види меленого м'яса змішати разом з сумішшю з блендера й добре перемішати;3. Форму вистелити пергаментом й викласти в неї 2/3 м'ясного фаршу,; 4. По центру, вздовж форми викласти чищені варені яйця.;5. Накрити рештою м'ясної маси й розрівняти;6. Запікати при температурі 180град. -1год.

Номер слайду 24

Духовку розігріти до 180 ᵒС. Яйця для викладання всередину опустити в киплячу воду і варити 7 хвилин з моменту повторного закипання води. Дістати з води, занурити в холодну воду, а коли вони трохи вистигнуть, обережно почистити, намагаючись не пошкодити білок.2. Усі інгредієнти крім м'яса помістити в чашу блендера й збити все до однорідності. 3. Дно кексової форми 30х10 вистелити пергаментом й викласти в неї 2/3 м'ясного фаршу. Розрівняти й зробити заглиблення для яєць. По центру, вздовж форми викласти чищені яйця.4. Накрити рештою м'ясної маси й розрівняти

Номер слайду 25

Приготування холодцю

Номер слайду 26

ХОЛОДЕЦЬ - ПОКРОКОВО

Номер слайду 27

САЛЬТИСОН - «ЗЕЛЬЦ»

Номер слайду 28

КРОВЯНКА

Номер слайду 29

СВИННА РУЛЬКА

Номер слайду 30

Приготування покроково «Свинної рульки»У великій каструлі закип’ятити воду та викласти у неї рульку. Добре посолити та варити 2 години на тихому вогні.Імбирно-медова смажена свиняча рулька в яблукахІнгредієнти на 8 порцій:2 свинячі рульки – близько 2 кг4 подрібнених зубчики часнику2 ст. л. тертого свіжого імбиру2 ч. л. солі½ ч. л. меленого чорного перцю2 ст. л. оливкової олії5 ріпчастих цибулин1 ст. л. сушеного розмарину1 ст. л. сушеної шавлії100 мл свіжого меду2 солодких яблука

Номер слайду 31

ПОТАПЦІ- БУТЕРБРОДИ

Номер слайду 32

ПЕЧІНКОВИЙ РУЛЕТ

Номер слайду 33

Склад продуктів:½ Кг курячої печінки;3 десертні ложки борошна;1 цибулина;3 десертні ложки густої сметани;2 заздалегідь зварені яйця;50 г вершкового масла;50 г сиру;сіль, мускатний горіх;рослинне масло. Печінку промити, очистити від плівок. Кожен шматочок обваляти в підсоленій борошні. Обсмажити на розігрітій олії протягом 3 – 4 хвилин. Надіслати до печінки полуколечки лука. Готувати продукти разом до м’якості овочів. Додати сметану, сіль, мускатний горіх. Томити інгредієнти під кришкою ще 8 – 9 хвилин. Остудити вміст сковороди. Пюрировать блендером або іншим зручним пристроєм. Для начинки змішати вершкове масло з тертим сиром. Посолити. На плівці або пакеті розкласти шар печінки. Поверх нього розподілити начинку. Акуратно згорнути заготівлю рулетом. Витримати в холодильнику не менше 2 годин.

Номер слайду 34

Вимоги до якості. М'ясо і м'ясопродукти для м'ясних холодних страв нарізають вздовж волокон широкими смужками і викладають на блюдо. Колір відповідає виду продукту для м'ясних — від світло-сірого до темного, на розрізі — рожевий, смак — властивий виду продукту, консистенція – пружна, м'яка.

pptx
Додано
25 листопада
Переглядів
37
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку