До розіграшу
залишилось:
15 днів
Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

​Тема. Ведмеже сімейство. Переказ тексту за колективно складеним планом

Про матеріал

Мета: вчити складати план до тексту; за планом і опорними словами писати переказ оповідання; повторити види речень, ознаки тексту; розвивати спостережливість, усне і писемне мовлення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес і любов до тварин.

Перегляд файлу

Тема. Ведмеже сімейство. Переказ тексту за колективно складеним планом

Мета: вчити складати план до тексту; за планом і опорними словами писати переказ оповідання; повторити види речень, ознаки тексту; розвивати спостережливість, усне і писемне мовлення, увагу, пам’ять; виховувати інтерес і любов до тварин.

Обладнання:

 Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Повідомлення теми і завдань уроку.

1. Відгадування загадки.

 Буркотливий, вайлуватий, ходить лісом дід лахматий.

 Одягнувся в кожушину, мед шукає і малину.

 Літом любить полювати, а зимою – міцно спати.

 Як зачує він весну прокидається від сну.

 (Ведмідь)

 2. Бесіда.

- Що ви знаєте про життя ведмедів?

  • Сьогодні на уроці ми будемо вчитися складати план до тексту і писати переказ «Ведмеже сімейство»
  1. Підготовка до написання переказу.
  1. Словникова робота.

- Давайте вставимо пропущені букви і пояснимо написання даних слів.

В_дмедиха, неле_ко, в_рхові_я, сп_кійно, г_ляв_на, зуп_нилася, дят_л.

  1. Пояснити значення слів.

Обачна – обережно

Лячно – страшно

Сторожкі – дуже обережні і уважні.

Купина – горбик на лузі чи болоті, порослий травою, або мохом.

3 Визначення типу речення.

Чи все спокійно в лісі ?

  • Визначте, яке це речення?
  • Перебудуйте це речення в розповідне.

4. Читання тексту.

 Ведмеже сімейство

На лісову галявину вивела ведмедиха своїх маленьких ведмежат. Зупинилася обачна ведмедиха. Чи все спокійно в лісі?

Туляться до матері ведмежата. Лячно їм у величезному лісі: лише недавно вибралися з теплого барлога. Прислухаються ведмежата. Як шумить вітер у верховітті дерев! Як співає птаство! Ось на сосні дятел вистукує барабанний дріб.

Будуть ведмежата звикати до лісу, гратися й качатися по м’яких купинах, лазити на дерева.

Але нелегко побачити ведмедів. Не побачиш і не почуєш, як тихо зникнути у темному лісі сторожкі звірі.

5. Бесіда по змісту тексту.

 - Назвіть речення, яке вимовляється з окличною інтонацією?

- Хто вийшов на галявину?

- Чому ведмедиха зупинилася?

- Як поводяться ведмежата? Чому?

- Що почули ведмежата у лісі, коли прислухалися?

- Чи легко побачити в лісі ведмедів? Чому?

6. Колективне складання плану.

- Я читатиму кожен абзац тексту, а ви підберіть заголовки до неї.

 План

  1. На лісовій галявині.
  2. Лякливі ведмежата.
  3. До лісу треба звикати.
  4. сторожкі звірі.

7. Запис дієслів з тексту.

- Зараз я читатиму текст, а ви випишіть дієслова?

8. Усний переказ тексту за планом і опорними словами.

- Хто бажає переказати текст за планом, та виписаними словами?

9. Самостійне написання переказу.

10. Перевірка написаного переказу.

- Хто бажає прочитати свою роботу?

- Що порадимо для вдосконалення роботи учням, які щойно виступали.

IV. Підсумок уроку.

  • Що вам запам’яталося вам про ведмедів?
  • Чого навчилися на уроці?
  • Хто задоволений своєю роботою?
  • Хто вважає, що йому потрібно вдосконалити свою роботу? Як саме?

V. Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки,

І зробіть чотири кроки.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Розведіть їх в сторони.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу! Все гаразд.

 

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
docx
Додано
14 лютого
Переглядів
306
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку