20 вересня о 18:00Вебінар: Numicon (Нумікон): проста математика для всіх

Тема заходу: « Вінтажний фешн-марафон» для 8-9 класів

Про матеріал

Позакласний захід на тему: « Вінтажний фешн-марафон»

(для учнів 8-9 класів)

У новій програмі трудового навчання учнів 5-9 класів, яка затверджена наказом Міністерства освіти та науки України від 07.06.2017 № 804, зазначено, що зміст навчальної програми орієнтовано на «формування в учнів ключових і предметних компетентностей, які покликані наблизити процес трудового навчання до життєвих потреб учня, його інтересів та природних здібностей».

Для реалізації цієї мети необхідно залучати учнів до проектної діяльності не тільки на уроках але і у позакласний час. Тому і був розроблений цей захід « Вінтажний фешн-марафон» для учнів 8-9 класі.

Метою заходу є формування ключових компетентностей: загальнокультурних компетентностей: здатність оцінювати досягнення національної та світової культури, орієнтуватися в культурному та духовному контексті сучасного суспільства; проектно-технологічних компетентностей: здатність застосовувати знання, уміння та особистий досвід у предметно-перетворювальній діяльності; предметних компетентностей: ознайомити учнів із професією художника – модельєра (дизайнера одягу), поглибити знання учнів про стиль одягу та імідж людини, розвивати просторове мислення, уяву, фантазію, творчі здібності учнів; виховувати прагнення до особистої творчості; комунікативних компетентностей: вміння особистості спілкуватися.

Формою організації заходу є конкурс молодих модельєрів, (показ дизайнерської колекції, захист творчої роботи, участь в інтелектуальних конкурсах).

Для проведення заходу були використані: роздатковий матеріал для конкурсу «Справа в капелюсі», інтерактивна вікторина, кадри з кінофільмів «Солом'яний капелюх», «Карнавальна ніч», художні світлини з колекції відомих модельєрів, зразки дитячих робіт, презентація до заходу, подіум для демонстрації дитячих колекцій.

Автор на цьому заході не тільки актуалізував набуті знання, а також познайомив учнів із новою інформацією за темою «Фразеологізми про капелюх» у виді міні – доповідей учениць. Були проведені конкурси «Уся справа в капелюсі», Фешн-марафон на якому учні демонстрували свої вироби. Були проведени «Хвилинка відпочинку» з переглядом уривку з кінофільму «Карнавальна ніч», також проведена інтелектуальна вікторина (інтерактивне бліц – опитування).

Для нагородження дітей були виготовленні спеціальні подарунки.

Перегляд файлу

Тема заходу: « Вінтажний фешн-марафон»

Щоб здивуватися, потрібна мить,

 а щоб зробити дивовижну річ,

потрібні роки терпіння

і наполегливої праці.

Клод Гельвецій

 

Мета заходу: формування ключових компетентностей:

 • загальнокультурних компетентностей: здатність оцінювати досягнення національної та світової культури, орієнтуватися в культурному та духовному контексті сучасного суспільства;
 • проектно-технологічних компетентностей: здатність застосовувати знання, уміння та особистий досвід у предметно-перетворювальній діяльності;
 • предметних компетентностей: ознайомити учнів із професією художника – модельєра (дизайнера одягу), поглибити знання учнів про стиль одягу та імідж людини, розвивати просторове мислення, уяву, фантазію, творчі здібності учнів; виховувати прагнення до особистої творчості;
 • комунікативних компетентностей: вміння особистості спілкуватися.

 

Оснащення заходу:

 • інформаційні засоби навчання: презентація до заходу  (за посиланням), інтерактивна вікторина, роздатковий матеріал для конкурсу «Справа в капелюсі»;
 • кадри з кінофільмів «Солом’яний капелюх», «Карнавальна ніч»;
 • художні світлини з колекції відомих модельєрів;
 • зразки дитячих робіт;
 • подіум для демонстрації дитячих колекцій.

Форма організації: конкурс молодих модельєрів, (показ дизайнерської колекції, захист творчої роботи, участь в інтелектуальних конкурсах).

Терміни і поняття:

Модельєр (кутюр’є) – спеціаліст із виготовлення моделей одягу, засновник експериментальних зразків, що визначає спосіб і стиль, загальне конструктивне рішення та нові технологічні рішення, розробки декору, вибір кольору та матеріалу, продумують аксесуари та різноманітні доповнення.

Дизайнер одягу – це фахівець легкої промисловості, що займається проектуванням швейних виробів.

Стиль одягу – певна акцентованість ансамблю, продиктована наступними ознаками: віком, статтю, професією, соціальним статусом, приналежністю до субкультури, історичної епохи, особистим смаком людини та індивідуальними особливостями.

Літературний ряд: Слова і музика Геннадія Желуденка - вірш «Погода і мода».

Музичний ряд: пісні з кінофільмів «Солом’яний капелюх» у виконанні Андрія Миронова та «Карнавальна ніч» у виконанні Людмили Гурченко.

Міжпредметні зв’язки: література, музичне мистецтво.

 

Структура заходу :

 

 1. Організація уваги учасників, вітання гостей і членів журі та проголошення умов конкурсу (3 хв).
 2. Жеребкування учасниць конкурсу ( 3 хв).
 3. Представлення членів журі ( 2 хв).
 4. Мотивація навчальної діяльності: перемога в конкурсі – вищий бал за роботу(1хв).
 5. Актуалізація набутого навчального матеріалу учнями (2 хв).
 6. Знайомство з новою інформацією (5-7 хв).
 7. Доповіді учнів по темі «Фразеологізми про капелюх» (5-7 хв).
 8. Конкурс «Уся справа в капелюсі». Пояснення основних понять (15 хвилин).
 9. Фешн-марафон. Демонстрація виробів (20 хв).
 10. «Хвилинка відпочинку»: перегляд уривку з кінофільму «Карнавальна ніч»(5 хв).
 11. Інтелектуальна вікторина (інтерактивне бліц-опитування – 10 хв).
 12. Заключне слово ведучого (Прослухати вірш – 5 хв).
 13. Виступ журі та нагородження переможців (5 хв).
 14. Підсумок  заходу, оголошення результатів (3 хв).

 

 

ПЛАН ЗАХОДУ

 1. Організаційна частина
 •        Вітання гостей
 •        Оголошення умов конкурсу та вимог до учасниць марафону
 1. Проводимо жеребкування
 2. Представлення членів журі

Переможців конкурсу молодих дизайнерів обиратимуть талановиті, обізнані, компетентні члени журі: _____________________________________________________

 1. Мотивація навчальної діяльності

Кожна з вас може стати переможцем конкурсу та отримати вищий бал, грамоту та медаль. Я бажаю перемогти найкращим ученицям. Всім успіху в роботі.

 1. Актуалізація навчального матеріалу

Вступне слово ведучого. Ведучий пояснює умови проведення марафону та знайомить з історією виникнення стилю «вінтаж». Ексклюзив із бабусиної скрині.

Світ моди дивовижний і незвичайний. Уже хоча б тому, що час у ньому існує абсолютно за іншими законами. Доки за віконцем листопад, що пронизує холодом, у світі моди можливе все: і квітуча весна, і навіть спекотне літо. І якщо в нашому календарі сьогодні 2016 рік, то мода дає можливість подорожувати у часі.

Сьогодні ми оголошуємо ВІНТАЖНИЙ FASHION МАРАФОН! Молоді талановиті дизайнери продемонструють свої колекції, покажуть шоу і подарують масу емоцій гостям і маленьким модницям! Крім цього, дівчатка продемонструють свої знання, навички, кмітливість і винахідливість.

 1. Сприйняття й засвоєння  нового матеріалу

Ні для кого не є таємницею, що мода минулого століття актуальна і сьогодні. Зокрема, це стосується стилю вінтаж. Видатні дизайнери присвятили цілі колекції цьому напряму. Проте не всі знають, що складає основу цієї течії і як правильно створити вінтажний образ. Для тих, хто хоче виглядати стильно, підкресливши при цьому свою індивідуальність, незамінним буде вінтажний стиль.

Що ж таке вінтаж?

Вінтаж - це речі, які були виготовлені давно, тобто передають дух своєї епохи, і такі, що не втратили актуальності. Словом, ті, що були модні колись, але добре збереглися сьогодні. Цей напрям епатажний і сміливий. Вінтажна сукня або сумочка - річ актуальна і стильна. Я пропоную озирнутися назад – у часи минулого століття, про яке сучасне покоління знає тільки по фотокартках із сімейного альбому та фільмів минулої епохи. Запрошую всіх перегорнути сторінки старовинного альбому і розглянути наші художні світлини - романтичну замальовку про молодих дівчат, які намагалися правильно будувати своє життя, збиралися вечорами з гітарами і мріяли про світле майбутнє.

Якщо ж перевести слово " вінтаж" на мову моди, то отримаємо автентичний або оригінальний одяг 20-80 років минулого століття. Французьке слово " вінтаж" малює в нашій уяві незвичайно привабливі образи: старовинні мережива ручної роботи, пишні спідниці, витончені сукні, розшиті бісером. І це невипадково, адже вінтаж - це відродження модних тенденцій давноминулої епохи.

Аксесуари в стилі вінтаж

Стиль вінтаж також припускає наявність певних аксесуарів того або іншого часу, не забувайте про них. Перше місце займають брошки і намиста, також вам доведеться пошукати відповідні окуляри, сумки, пояси, рукавички, шляпки.

Капелюшок - завершальний штрих в образі будь-якої жінки. Про капелюшки можна говорити нескінченно. Давайте прослухаємо одну музичну розповідь.

Звучить пісня з кінофільму «Солом’яний капелюшок»

 1. Доповіді учениць про фразеологізми, які стосуються капелюшків
 1. Звідки пішов такий вислів "на злодієві шапка горить"?

За переказами, одна людина довго умовляла односельців зізнатися, хто пограбував його хату. Перехожий вирішив допомогти нещасному і голосно сказав: "Ось злодій не знає, а на нім зараз шапка горить!" Справжній злодій мимоволі схопився за шапку і видав себе.

 1. Що означає вислів "прийшов до шапкового розбору"?

На Русі під час кулачних боїв із бійцівських голів злітали шапки. А після бою кожен починав свою шапку відшукувати - починався шапковий розбір. Відтоді і говорять, що той, хто прийшов до шапкового розбору,  запізнився на бої.

 1. Що означає вислів «уся справа в капелюсі»!

Найпоширенішою і правдоподібною версією на сьогоднішній день є версія про гінців. Смисл цієї версії полягає в тому, що раніше гінці – листоноші зашивали собі під підкладку головного убору (капелюх, шапку) цінні папери.

 1. Ще одна версія фразеологізму «уся справа в капелюсі»!

Вважається те, що з давніх часів усі суперечливі справи вирішувалися жеребкуванням. А для цього використовували капелюх, в який клали шматочки чого-небудь, позначаючи предмет суперечок. Тому і говорили, що справа вирішиться через капелюх.

 1. Ще одна інтерпретація  вислову «уся справа в капелюсі»!

Походження вислову «уся справа в капелюсі» полягає в тому, що посадові особи брали хабарі, які клали під капелюх чи інший головний убір.

Але скільки б версій не було, значення фразеологізму «уся справа в капелюсі» для нас полягає в тому, що справу розпочато. І решта справи цілком здійсненна.

 1. Проводимо конкурс «Уся справа в капелюсі»

Підводимо підсумки конкурсу та гортаємо наш альбом далі.

Можливо, серед наших сьогоднішніх молодих дизайнерів знаходиться талановитий модельєр, який буде створювати одяг артистам кіно та театру, або хтось створить імперію власного одягу та досягне висот відомих кутюр’є. Колекції, представлені на сьогоднішньому марафоні моди, різноманітні, як саме життя. У своїх роботах дизайнери створили різні образи: від м'якої жіночності до відкритого кокетства. Деякі фахівці за допомогою одягу намагались виразити своє відчуття краси і гармонії, деякі - професійні навички, а деякі - почуття гумору. Усі представлені колекції мають свої цікаві особливості.

Отже, уявіть, що ви знаходитесь у просторому залі, наповненому звуками, глядачами, представниками преси. Світло змінюється із звичайного на "театральне" і починається дефіле...

 

 1. Проводимо фешн-марафон
 2. «Хвилинка відпочинку»

Поки члени журі визначають найкращі роботи молодих дизайнерів та оцінюють їх виступ, ми перегорнемо ще одну сторінку нашого альбому та виявимо своє захоплення чарівними жінками-акторками, які створювали вінтажний стиль і стали справжніми іконами стилю минулої епохи.

Одяг зірок минулого - сектор вінтажного ринку, де, окрім естетичної гідності речі, важлива її приналежність відомій персоні. Серед фаворитів - туалети вічних ікон стилю Елізабет Тейлор, Мэрилин Монро та Марлен Дітрих, Ада Роговцева, Валерія Заклунна, Любов Орлова та Людмила Гурченко.

Людмила Гурченко народилася в Харкові. Талановита українська акторка була справжньою зіркою. За життя вона отримала багато нагород. Надзвичайно пишалася своїм орденом «Народний посол України». Л. Гурченко – українка, яка стала справжнім символом епохи, - це шалений погляд, струнка постава, блиск вишуканості і неповторна посмішка. Про неї можна говорити багато, але краще один раз побачити.

Переглянути кадри з кінофільму «Карнавальна ніч»

Надаємо слово журі для оголошення підсумків. (Журі вибирає сім найкращих робіт для проходження в другий тур)

 1. Проводимо «Інтелектуальну вікторину»

До участі в другому турі запрошуються сім учасниць.

 1. Заключне слово ведучого

Одяг у стилі вінтаж зараз на піку моди. Важко встояти перед чарівністю старих речей У моді завжди залишаються вінтажні сукні, ремені, сумки і гаманці, джинси, шарфи, пальто, окуляри, куртки, блузи, прикраси і багато чого іншого. Вінтаж - стиль минулих років, елегантності і витонченості. Вінтаж - це стильно, дорого, модно!

 

 1. Виступ журі та нагородження переможців

Королевою подіуму визнано ученицю ___ класу______ та її модель___________

Друге місце зайняла учениця _____________ зі своєю моделлю___________

На третьому місці учениця _______ разом зі своєю колекцією та моделлю_____

Приз глядацьких симпатій отримує чарівна _________ та її модель ___________

 1. Підсумки заходу

Оголошення результатів та нагородження всіх учасниць пам’ятними подарунками.

Ведучий під музику читає гарні слова:

Погода і мода по суті й природі

Звичайно ж, різняться - це ясно усім!

Та є й дещо схоже в погоди і моди,

Є дещо в них спільне багато у чім!

Обом притаманні ще тії замашки,

Обидві залежать від маси причин,

І годі чекати від них на поблажку,

І, певно, обпікся об них не один!

То що ж буде в моді? І що у погоді?

Коротке чи довге? Тепло чи мороз?

Завбачити важко погоду і моду,

А нам же доконче потрібен прогноз!

 

Приходять вони, не питаючи згоди,

Бува - жартома, а бува - і всерйоз!

Погода і мода легкі на пригоду,

Охочі до примхи, меткі на курйоз...

Уже ж як відколють, уже ж як відмочать,

Хоч смійся, хоч плач...та ще й ніде втекти!

Захочуть - півсвіту із глузду зіскочить,

Захочуть - то й весь! їм це легко змогти!

То що ж буде в моді? І що у погоді?

Вузьке чи широке? Зюйд-вест чи норд-ост?

Завбачити важко погоду і моду,

А нам же доконче потрібен прогноз!

 

Казала, прийдеш в будь-яку непогоду,

Та марно чекав я тебе в курені!

Погода - як мода: жіночого роду

І норову також, даруйте мені!

То що ж буде в моді? І що у погоді?

Які ще сюрпризи, який ще хаос?

Завбачити важко погоду і моду,

А нам же доконче потрібен прогноз!

Яких же чекати від моди й погоди

Фасонів і стилів, тайфунів і гроз?

Щоб бути готовим до їхніх приходів,

Нам конче потрібен надійний прогноз!

docx
Додано
27 березня 2018
Переглядів
230
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку