Тема. Звук г, буква «Ге»
Мета. Ознайомити учнів з новою буквою «Ге», її назвою та звуковим значенням. Формувати навички читання слів із цією літерою. Удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений та складовий аналіз слів. Розвивати спостережливість, уміння визначати місце цього звука в слові. Працювати над розвитком мислення в учнів, збагачувати словниковий запас. Виховувати почуття взаємодопомоги.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.
Обладнання. Презентація, мультимедійна дошка, підручник «Українська мова. Буквар» та зошити з друкованою основою.
Хід уроку
І. Організаційна частина
І. Організаційний момент.
Всі почули ви дзвінок –
Він покликав на урок,
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався,
Тож і ми часу не гаймо,
Урок розпочинаймо.
Вправа «Коло настрою».
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні з нами на уроці присутні не тільки гості, але й герої мультфільму. Ельза та сніговик. Їм на телефон прийшло повідомлення про допомогу.
- Хто потребує допомоги ви здогадаєтеся, коли відгадаєте загадки.
У червонім фартушку
птах стрибає по сніжку
І розпитує синичку
Про найближчу годівничку. (Снігур)
По дворах стрибає,
Крихти збирає,
Ростом він маленький,
Сірий, чепурненький.
Справжній молодець!
Хто він?…
(Горобець)
По асфальту чимчикує,
Із людьми про щось воркує…
Сизокрилий, добрий птах,
Знається він на листах! (Голуб)
Настала зима. Під сніговим покривалом зачаїлися і зимують багато тварин. Добре тому, у кого тепле, затишне лігво, барліг, нірка чи гніздо та запасів повна комора. А птахи, які залишилися на зимівлю, сильно страждають від холоду і голоду.
Чи готові ви, діти, допомогти птахам?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Вправа «Нагодуй птахів».
- Щоб нагодувати птахів потрібно відповісти на запитання.
- З чого складаються слова? (Зі звуків.)
- Які дві групи звуків є в нашій мові? (Голосні та приголосні.)
- Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? (Голосні звуки
вимовляються без перешкод, а при вимові приголосних звуків є перешкоди: зуби, губи, язик).
- На які групи діляться приголосні звуки? (Тверді і м’які, дзвінкі і глухі.).
« Що їсть синичка»:
Розгорніть підручник на с. 4. Розгляньте малюнок.
Спостереження за артикуляцією.
- Так який звук чуємо на початку слова?
- Вимовте його ще раз. Чи зустрічає видихуване повітря перешкоду?
- Який це звук?
2. Читання чистомовки.
3. Робота зі скоромовкою.
4. Робота з цеглинками «LEGO»
Вам потрібно дібрати до відповідного слова цеглинку з правильною звуковою схемою.
Оцініть будь ласка, як ви впоралися з роботою (сигнал рукою).
5. Робота у зошитах. Друкування букви «ге».
- Відкрийте зошити. Покладіть їх під нахилом. Знайдіть зразок друкованих літер.
- Самостійно надрукуйте велику та малу букви «ге» до кінця рядка.
Відлуння
Словникові слова.
Читаю слова вам потрібно віднайти звук г і плеснути в долоні.
6.Вкажи місце букви ге
7. Спускайся з гірки і читай речення.
8. Робота з текстом.
9. Виконання Розумників 3 частина (пташки) тема 2
2, 9, 10
Підсумок уроку. Прийом «Мікрофон».