18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Тематична вікторина з предмету охорона праці на тему : «Перша допомога при різних видах травм»

Про матеріал

Тематична вікторина розроблена з метою узагальнити, систематизувати та повторити матеріали з розділу "Надання першої допомоги" та навчити небоятись застосовувати теоретичні знання на практиці, працювати в групах та виконувати нестандартні завдання.

Перегляд файлу

                                              ДНЗ «Чортківське ВПУ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тематична вікторина

 з предмету охорона праці

 на тему : «Перша допомога при різних видах травм»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготував викладач: Карпик С.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017 р.

 


Тема: Перша допомога при різних видах травм.
Мета:
• узагальнити, систематизувати та повторити матеріал з теми «Надання першої допомоги»

1) надавати першу допомогу при отруєнні чадним газом, опіках різних ступенів, переломах кісток;
2) застосовувати теоретичні знання на практиці;
3) працювати в групах;
4) виконувати нестандартні завдання;
5) узагальнювати i систематизувати вивчений матеріал, вибирати головне, робити висновки;
• виховувати:
1) дбайливе ставлення до свого життя та здоров’я, 
2) почуття співпричетності до долі та проблем інших, відповідальність за близьких, оточуючих.
3) культуру спілкування один з одним.

Обладнання: 
1. Завдання для вікторини.
2. Картки з написом назв команд.
3. Матеріал для надання першої допомоги


Попереднє домашнє завдання: 
1. Підготувати девіз команд. 

Щоб у вашому домі не було біди,
Будьте обережні скрізь і завжди.

План конспект заходу.
I. Організаційний момент.
• Ознайомлення членів журі стосовно оцінювання завдань вікторини.
• Ознайомлення членів команд стосовно поведінки під час вікторини та інших організаційних питань.
 
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
1. Вступне слово ведучого.


Добрий день шановні учні. Я радий вітати вас в кабінеті охорони праці. Запрошую всіх вас прийняти участь у тематичній вікторині.
Щодня в світі фіксуються тисячі подій, при яких відбувається порушення нормальних умов життя і діяльності людей і які можуть призвести або призводять до загибелі. Ці події ми називаємо нещасними випадками. Від них у житті не застрахований жоден з нас. 
Нажаль, стикаючись з лихом, багато людей неспроможні ефективно допомогти потерпілому. Чому так? Чому людина стає безпорадною, коли стикається з небезпекою? Відповідь до банальності проста: не вистачило знань, рішучості, волі, часу. 
Ті питання, які ми пригадаємо сьогодні допоможуть правильно прийняти рішення і не допустити зволікання в діях по наданню першої долікарської допомоги. 
(Оголошення теми вікторини).

ІІІ. Проведення вікторини
1. Слово вчителя.
У житті, основи різних наук ви повинні знати,
Тому сьогодні ми будемо охорону праці вивчати
Цю тему ви вже добре знаєте
Тому матеріал лише пригадаєте.
Отримані раніше знання потрібно вам повторити, 
Крім того, узагальнити та на практиці закріпити.
Пропоную вам змагання,
Конкурси хитрі й цікаві завдання.

2. Представлення членів журі.


Представляю вам членів поважного журі, від яких залежить доля кожного з вас.

3. Представлення команд.

4. Виконання завдань вікторини.


І тур «Привітання».
Кожній команді пропонується представити себе, оголосити свій девіз, привітати команду суперників та членів журі.
Оцінка: максимальна кількість балів 5.
ІІ тур «Мозковий штурм»
Кожній команді по черзі пропонується 10 запитань, які передбачають коротку відповідь. Члени команди повинні відповідати досить швидко, оскільки часу на роздуми немає. Відповідає той, хто знає відповідь. 
Запитання для команд:


І команда.
1. Комплекс заходів, що здійснюють хворим в стані клінічної смерті називається … (реанімацією). 
2. Як потрібно правильно виходити із задимленого приміщення… (повзком).
3. Ушкодження тканин організму під дією кислоти… (хімічний опік).
4. Розрізняють два види переломів, а саме: …(відкриті та закриті).
5. Отруйний газ, який утворюється під час горіння… (чадний газ).
6. Про який ступінь опіку свідчить поява пухирів на шкірі… (про ІІ ступінь).
7. Скільки ступенів має опік… (чотири).
8. Ділянку шкіри, ушкоджену лугом слід обробити…(слабким розчином оцту і водою).
9. При ураженні потерпілого електричним струмом перше, що треба зробити – це …(припинити дію електричного струму).
10. Найважливішими ознаками клінічної смерті є…(відсутність дихання і серцебиття).


ІІ команда.
1. Людина, що проводить комплекс заходів хворому у стані клінічної смерті називається …(реаніматором).
2. Сукупність простих доцільних дій, спрямованих на збереження здоров'я і життя потерпілого…(перша допомога).
3. Розрізняють три види кровотечі, а саме: капілярну…(венозну та артеріальну).
4. До якого класу хімічних речовин належить чадний газ…(до оксидів).
5. За якого ступеня опіку обвуглюються тканини… (при IV ступені)
6. Ушкодження тканин організму під дією вогню… (термічний опік).
7. Протигаз, респіратор, ватно-марлева пов’язка – це…(Індивідуальні засоби захисту органів дихання).
8. Скільки ступенів має відмороження…(чотири).
9. Ділянку шкіри, ушкоджену кислотою слід обробити…(розчином соди та водою).
10. Клінічна смерть відрізняється від біологічної тим, що…(людину ще можна оживити).


Оцінка туру: за кожну вірну відповідь 1 бал. Максимальна кількість балів 10.
 

ІІІ тур «Вгадай травму»

Два учасники із різних команд виходять на середину та по черзі обирають білет із назвою травми та на жестах мають доступно пояснити другому учаснику щоб той вгадав вид травми . Оцінка за вгадану травму 1 бал

ІV тур «Виправ помилки»
Кожній команді по черзі пропонують речення з помилками. Помилки треба знайти та виправити. Якщо команда не відповідає, то шанс відповісти отримує друга команда.

Оцінка туру: за кожну вірну відповідь 1 бал


Текст


1. Розрізняють обмороження 3 ступенів… (Чотирьох).


2. Зі стану біологічної смерті людину ще можна повернути до життя…(не можна, бо відмирають клітини головного мозку).


3. При отруєнні чадним газом треба людині дати випити велику кількість молока…(Під час отруєння чадним газом не можна людині давати пити, тем більше молоко, яке сприяє швидкому всмоктуванню отрути).


4. При зупинці артеріальної чи венозної кровотечі, джгут накладають

строком на 3-4 години…( до 2 годин).


5. При появі пухирів, під час опіку ІІ ступеню, проколіть їх і накладіть асептичну пов’язку…( пухирі проколювати не можна, це може призвести до їх інфікування).


6. При відмороженні щік сильно потріть їх снігом…(терти відморожену ділянку шкіри снігом не можна, достатньо потерти їх м’якою тканиною чи спиртом).


7. Тривалість клінічної смерті необмежена у часі…(обмежена у часі).


8. При ураженні людини електричним струмом необхідно спочатку оцінити стан потерпілого, а потім відключити дію електричного струму…(навпаки).


9. Якщо причиною опіку є дія на шкіру кислоти чи лугу, то опік називають термічним…(хімічним).


10. Якщо на людині горить одяг запропонуйте їй побігати, щоб повітря згасило вогонь…(Не можна бігти, бо це повітря ще більше роздмухає полум’я).

V тур Конкурс капітанів
Гра «Хто такий? Що таке?»
Грає капітан команди. Гравець повинен пояснити якомога більше слів чи їх сполучень, які йому будуть пропонувати.
Оцінка туру: 1 бал за вірне пояснення. Максимальна кількість балів – кількість вірних пояснень за одну хвилину.

1. Хімічний опік. (Ушкодження шкіри кислотою чи лугом).
2. Відмороження. (Ушкодження шкіри тривалою дією низької температури).
3. Відкритий. (Перелом).
4. Настойка йоду. (Засіб, що застосовують при обробці рани).
5. Клінічна смерть. (Зупинка серцебиття і диханні, клітини мозку не ушкоджені).
6. Термічний опік. (Ушкодження шкіри джерелом високої температури).
7. Перелом. (Порушення цілісності кістки).
8. Кровотеча. (Ушкодження кровоносних судин).
9. Нашатирний спирт (Засіб, який виводить людину зі стану непритомності). 
10. Реаніматор. (Людина, що проводить комплекс заходів хворому у стані клінічної смерті).
11. Капілярна. (Кровотеча)
12. Пожежник. (Людина, яка гасить пожежі).
13. Зупинка серцебиття. (Одна з ознак смерті).
14. Чадний газ. (Отруйний газ, що утворюється при пожежі).
15. Джгут. (Застосовується при зупинці кровотечі).
16. Шина. (Застосовується при переломі).
17. Бинт.(Обов’язковий елемент аптечки, що застосовується для накладання пов’язки).
18. Штучне дихання. (Штучне відновлення дихання при його зупинці).
19. Пухирі. (Утворюються під час опіку ІІ ступеню).
20. Вогнегасник. (Спеціальний засіб гасіння пожежі).

VІ тур Естафета 
«Врятуй та допоможи»
Із однієї команди і другої  виходить два учасника і один член з команди надає допомогу другому при уявному переломі руки на швидкість і якість та команда яка справиться із завданням краще отримує 10 балів

ІV. Підведення підсумків. 
1. Заключне слово викладача.

Ну що ж закінчилася наша вікторина. Хочу сказати велике дякую всім, хто приймав в ній участь. Ви молодці. Ви показали досить глибокі знання. Гадаю, що всі ці теоретичні знання ви зможете використати на практиці, у повсякденному житті. 
Але, напевно, вас цікавить кінцевий результат. Мені дуже хотілось би сказати, що перемогла дружба, бо ви всі були на висоті. Але існує наука цифр – математика. Саме знання цієї науки допомогли нашому журі визначити переможця. 

2. Оголошення результатів вікторини (слово журі).
Членам журі ми слово надамо
Та кращу команду виберемо.

3. Нагородження переможців.

До нових зустрічей, до побачення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкритий перелом руки

Черепно-мозкова травма

Термічний опік руки

Запорошення очей

Носова кровотеча

Удар електричним струмом

Закритий перелом ноги

Алкогольне отруєння

Харчове отруєння

Артеріальна кровотеча

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Назва конкурсу

оцінка в балах першій команді

оцінка в балах другій команді

назва команди:

ШВИДКА ДОПОМОГА

 

назва команди :

АРТЕРІЯ ЖИТТЯ

 

 І тур «Привітання».

(Максимальна оцінка 5 балів)

 

 

 ІІ тур «Мозковий штурм

(За кожну правильну відповідь 1 бал)

 

 

ІІІ тур «Вгадай травму»

(Максимальна оцінка 10 балів)

 

 

 ІV тур «Виправ помилки»

(За кожну правильну відповідь 1 бал)

 

 

V тур Конкурс капітанів

(За кожну правильну відповідь 1 бал)

 

 

VІ тур Естафета 

(Максимальна оцінка 10 балів)

 

 

Підсумок балів:

 

 

 

 

 

Назва конкурсу

оцінка в балах першій команді

оцінка в балах другій команді

назва команди:

ШВИДКА ДОПОМОГА

 

назва команди :

АРТЕРІЯ ЖИТТЯ

 

 І тур «Привітання».

(Максимальна оцінка 5 балів)

 

 

 ІІ тур «Мозковий штурм

(За кожну правильну відповідь 1 бал)

 

 

ІІІ тур «Вгадай травму»

(Максимальна оцінка 10 балів)

 

 

 ІV тур «Виправ помилки»

(За кожну правильну відповідь 1 бал)

 

 

V тур Конкурс капітанів

(За кожну правильну відповідь 1 бал)

 

 

VІ тур Естафета 

(Максимальна оцінка 10 балів)

 

 

Підсумок балів:

 

 

 

 

 

Назва конкурсу

оцінка в балах першій команді

оцінка в балах другій команді

назва команди:

ШВИДКА ДОПОМОГА

 

назва команди :

АРТЕРІЯ ЖИТТЯ

 

 І тур «Привітання».

(Максимальна оцінка 5 балів)

 

 

 ІІ тур «Мозковий штурм

(За кожну правильну відповідь 1 бал)

 

 

ІІІ тур «Вгадай травму»

(Максимальна оцінка 10 балів)

 

 

 ІV тур «Виправ помилки»

(За кожну правильну відповідь 1 бал)

 

 

V тур Конкурс капітанів

(За кожну правильну відповідь 1 бал)

 

 

VІ тур Естафета 

(Максимальна оцінка 10 балів)

 

 

Підсумок балів:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ШВИДКА ДОПОМОГА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АРТЕРІЯ

ЖИТТЯ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 10
Оцінки та відгуки
  1. Борщ Олена Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Довгоброд Любов Василівна
    Дякую! Цікава вікторина!
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Довгоброд Любов Василівна
    Дякую! Цікава вікторина!
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Довгоброд Любов Василівна
    Дякую! Цікава вікторина!
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Довгоброд Любов Василівна
    Дякую! Цікава вікторина!
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  6. Довгоброд Любов Василівна
    Дякую! Цікава вікторина!
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  7. Жовтюк Галина Маркіянівна
    Етапи конкурсу продумані і цікаві.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  8. Шамрило Юрій Іванович
    Цікава форма перевірки знань.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  9. Василюк Марія Михайлівна
    Змістовно та оригінально.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  10. Маркіна Ірина Геннадіївна
    Учні люблять ігрові форми проведення занять.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 7 відгуків
doc
Додано
3 березня 2018
Переглядів
3520
Оцінка розробки
4.9 (10 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку