Теплообмін. Види теплообміну

Про матеріал

Презентація на тему "Теплообмін. Види теплобміну". Використовується для унаочнення отриманого матеріалу. Урок засвоєння нових знань, умінь та навичок.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Теплообмін. Види теплообміну Урок засвоєння нових знань, умінь та навичок (8 клас)

Номер слайду 2

Сьогодні на уроці ми: повторимо поняття внутрішньої енергії та способи її зміни; познайомимося з одним із способів зміни внутрішньої енергії – теплообміном; навчимося пояснювати процеси теплообміну використовуючи молекулярно – кінетичні уявлення; з'ясуємо застосування процесів теплообміну в життєдіяльності людини та їх прояв у природі.

Номер слайду 3

Знайдіть відповідність: Внутрішня енергія. Передача енергії при теплопередачі. Теплообмін та виконання роботи над тілом. Кусок льоду, розжарене вугілля, тіло людини. Тіло змінює своє положення відносно інших тіл. А Внутрішня енергія тіла не змінюється. Б Потенціальна і кінетична енергія частинок з яких складаються тіла. В Енергія передається від більш нагрітого тіла до менш нагрітого. Г Тіла, що мають внутрішню енергію. Д Способи зміни внутрішньої енергії

Номер слайду 4

Перевірка: 1 – Б 2 – В 3 – Д 4 – Г 5 - А

Номер слайду 5

Види теплообміну Теплопровідність Конвекція Випромінювання

Номер слайду 6

Теплопровідність - перенесення енергії від більш нагрітих частин тіла до менш нагрітих в наслідок теплового руху і взаємодії частинок .

Номер слайду 7

Характерні властивості: Теплопровідність здійснюють молекули або інші частинки речовини. При теплопровідності сама речовина не переноситься. Різні речовини мають різну теплопровідність.

Номер слайду 8

Найкращу теплопровідність мають метали (срібло, мідь). Погану теплопровідність мають гази. Рідини займають проміжне положення між металами та газами. Характерні властивості:

Номер слайду 9

Застосування теплопровідності в металах

Номер слайду 10

Застосування теплопровідності в будівництві

Номер слайду 11

Застосування теплопровідності в життєдіяльності людини

Номер слайду 12

Прояв теплопровідності в живій природі

Номер слайду 13

Конвекція - перенесення енергії струменями рідини або газу.

Номер слайду 14

Характерні властивості: Відбувається перенесення речовини. Виникає тільки в рідинах і газах. Проявляється за рахунок переміщення теплих потоків поміж холодних.

Номер слайду 15

Види конвекції Природна Вимушена

Номер слайду 16

Прояв природної конвекції

Номер слайду 17

Використання вимушеної конвекції

Номер слайду 18

Випромінювання - перенесення енергії за допомогою електромагнітних хвиль.

Номер слайду 19

Характерні властивості: Відбувається без перенесення речовини. Може відбуватися у вакуумі. Енергію випромінюють тіла при будь – якій температурі.

Номер слайду 20

Найпотужнішим джерелом випромінювання енергії є Сонце. Тіла, що мають темну поверхню краще поглинають енергію і швидше охолоджуються. Характерні властивості:

Номер слайду 21

Приклади випромінювання енергії

Номер слайду 22

Вплив випромінювання на життєдіяльність людини

Номер слайду 23

Про який вид теплообміну говориться в прислів'ях? 1.Борони вас, Боже, од вербових дров, телячого кожуха, заячої шапки. 2. Де руки гріти, там треба і вогню горіти. 3. Не бери заліза в руки, доки на нього не плюнеш. 4. Хто на гарячім попечеться, то і на холодне дме. 5. Лиха тому зима, в кого кожуха нема.

Номер слайду 24

Бліц – опитування Для пошиття верхнього одягу пропонують такі тканини: сукно, хутро, льон, шовк. Які із цих тканин ви візьмете і чому? Чому горобці і синиці в сильні морози настовбурчують пір’я? Виберіть матеріал, з якого будувати мете стіни багатоповерхового будинку: деревина, метал, залізобетон, звичайна цегла, пориста цегла. Чому добрий господар для того, щоб швидше розтанув сніг, притрушує його землею? Чи є джерелом теплового випромінювання кусок льоду?

Номер слайду 25

Куди треба ставити продукти для кращого їх охолодження: на лід чи під лід? Які фабричні труби краще застосовувати: цегляні чи залізні? Чому посуд для приготування їжі здебільшого виготовляють із металу? Де слід розмістити кватирку у віконній рамі - внизу чи угорі? Чому? “Риба шукає місце, де глибше..." Чому рибалки твердять, що це тільки зимова приказка? Чому вентилятори для очищення повітря здебільшого розміщують біля стелі? З якою метою між димарем та дошками стелі кладуть шар азбесту?

Середня оцінка розробки
Структурованість
1.0
Оригінальність викладу
1.0
Відповідність темі
1.0
Загальна:
1.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Гавриш Ольга Миколаївна
  Чому чужі розробки видаєте під своїм авторством?
  Загальна:
  1.0
  Структурованість
  1.0
  Оригінальність викладу
  1.0
  Відповідність темі
  1.0
ppt
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Інші матеріали
До підручника
Фізика 8 клас (Шут М. І., Мартинюк М.Т., Благодаренко Л.Ю.)
До уроку
Розділ 2. Внутрішня енергія тіла. Теплові процеси
Додано
25 липня 2018
Переглядів
1278
Оцінка розробки
1.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку