У пацiєнта виявлено недостатнiсть мiтрального клапана. Пiсля фiзичного навантаження у нього раптово виникли задишка, клекотливе дихання, видiлення рожевого пiнистого мокротиння. Який патологiчний стан розвинувся в пацiєнта
Жiнка вiком 28 рокiв скаржиться на загальну слабкiсть i гострий бiль у груднiй клiтцi з правого боку, що посилюється пiд час глибокого вдиху та нахилi тулуба в протилежний бiк. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнтка лежить на правому боцi, дихання часте, поверхневе, температура тiла — 37,4oC, права половина грудної клiтки вiдстає в актi дихання, перкуторно над легенями визначається чiткий легеневий звук, аускультативно вислуховується шум тертя плеври. Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?
У чоловiка вiком 50 рокiв раптово виник рiзкий, iнтенсивний, стискальний, пекучий бiль за грудниною з iррадiацiєю в лiву руку та лiву лопатку. Бiль триває впродовж 2-х годин, не знiмається нiтроглiцерином. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнт збуджений, вiдчуває страх смертi, шкiра та видимi слизовi оболонки блiдi, цiаноз губ, пульс — 84/хв, ритмiчний, АТ — 130/80 мм рт. ст., тони серця ослабленi. На ЕКГ вiзуалiзується патологiчний зубець Q у вiдведеннях I, aVL i V1-V2. Для якого клiнiчного варiанта iнфаркту мiокарда це характерно?
У пацiєнта розвинувся анафiлактичний шок. Який лiкарський засiб потрiбно використати насамперед пiд час надання невiдкладної допомоги пацiєнту?
У чоловiка пiсля тряскої їзди виникли сильний нападоподiбний бiль у поперековiй дiлянцi, частi позиви до сечовипускання, нудота, блювання. Об’єктивно спостерiгається: шкiра блiда, пацiєнт збуджений, намагається обрати положення тiла для полегшення болю. Якi заходи долiкарської допомоги доцiльно застосувати в цьому разi
Пацiєнтка скаржиться на погiршення апетиту, неприємний присмак у ротi, печiю, тяжкiсть i розпирання в епiгастральнiй дiлянцi пiсля вживання їжi, нудоту та вiдрижку повiтрям. Для якого виду диспепсiї характернi цi клiнiчнi прояви?
Пацiєнтка вiком 35 рокiв скаржиться на тупий ниючий бiль у правому пiдребер’ї з iррадiацiєю у праве плече, що посилюється пiсля вживання гострої їжi, вiдчуття розпирання в животi, вiдрижку, нудоту, гiркий присмак у ротi, загальну слабкiсть. Пiд час пальпацiї живота визначається болючiсть у правому пiдребер’ї, позитивнi симптоми Кера та Ортнера. Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?
У пацiєнта пiсля фiзичного навантаження виник стискальний бiль за грудниною з iррадiацiєю в лiву руку, триває близько 5 хв. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнт збуджений, шкiрнi покриви блiдi, вологi, пульс — 80/хв, АТ — 130/70 мм рт. ст., тони серця ритмiчнi, звучнi. Який патологiчний стан розвинувся в пацiєнта?
У манiпуляцiйному кабiнетi пiд час взяття кровi з вени пацiєнт знепритомнiв. Яке положення тiла потрiбно забезпечити пацiєнту пiд час надання невiдкладної медичної допомоги?
Укажiть сучасний метод дослiдження стану легень, що використовується для визначення функцiї зовнiшнього дихання та проводиться з метою дiагностики, оцiнки тяжкостi та монiторингу перебiгу ХОЗЛ.
У пацiєнта вiком 32 роки раптово вночi з’явилася експiраторна задишка, що супроводжується сухим кашлем, вiдчуттям стиснення в груднiй клiтцi. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнт займає вимушене положення (сидить, спираючись руками на край лiжка), на вiдстанi чути сухi свистячі хрипи, в актi дихання бере участь додаткова мускулатура. Перкуторно над легенями визначається коробковий звук. Аускультативно вислуховується безлiч сухих свистячих хрипiв. Який патологiчний стан розвинувся у пацiєнта?
Пацiєнт вiком 52 роки скаржиться на нападоподiбний бiль у правому пiдребер’ї з iррадiацiєю в праве плече та праву ключицю, гiркоту в ротi, нудоту. Виникнення цих симптомiв пов’язує iз вживанням смаженої їжi. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнт неспокiйний, язик обкладений жовтим нальотом, пульс — 88/хв, ритмiчний, АТ — 120/80 мм рт. ст. Живiт пiд час пальпацiї м’який, болючий у правому пiдребер’ї, позитивнi симптоми Ортнера, Кера. Препарати якої групи потрiбно застосувати насамперед для надання невiдкладної допомоги?
У пацiєнта терапевтичного вiддiлення дiагностовано виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Яка бактерiя спричиняє це захворювання?
Пацiєнт вiком 55 рокiв, який зловживає алкоголем, скаржиться на нападоподiбний стискальний бiль у верхнiй частинi живота, що з’являється або посилюється пiсля вживання великої кiлькостi жирної їжi, спиртних напоїв, iррадiює у спину (оперiзуючий бiль) та супроводжується нудотою, блюванням, що не приносить полегшення, метеоризм, рiдкi випорожнення. Об’єктивно спостерiгається: шкiра блiда, суха, язик обкладений бiлим нальотом, пульс — 86/хв, АТ — 100/60 мм рт. ст., живiт пiд час пальпацiї болючий у лiвому пiдребер’ї в зонi Шоффара та в точцi Мейо-Робсона. Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?
Для якого захворювання характерна поява таких клiнiчних проявiв (великих дiагностичних критерiїв): кардит, полiартрит, мала хорея, кiльцеподiбна еритема та пiдшкiрнi вузлики?
Пацiєнт вiком 57 рокiв скаржиться на бiль у дрiбних суглобах кистей, що виникає в другiй половинi ночi, ранкову скутiсть, загальну слабкiсть, зниження працездатностi. Об’єктивно спостерiгається: набряк i почервонiння п’ястково-фалангових i мiжфалангових суглобiв обох рук, деформацiя суглобiв у виглядi «плавникiв моржа». Попереднiй дiагноз: ревматоїдний артрит. Який iз нижченаведених методiв дослiдження є найiнформативнiшим для уточнення дiагнозу?
Укажiть специфiчну лабораторну ознаку системного червоного вовчака.
У пацiєнта, який хворiє на виразкову хворобу шлунка, раптово розпочалося блювання «кавовою гущею». Якi заходи невiдкладної допомоги треба провести насамперед на догоспiтальному етапі?
Який симптом найхарактернiший для хронiчного гастриту з пiдвищеною секреторною функцiєю шлунка?
У пацiєнта на тлi перебiгу гострого iнфаркту мiокарда раптово погiршився загальний стан, посилився бiль у серцi, виникла рiзка слабкiсть. Об’єктивно спостерiгається: свiдомiсть сплутана, акроцiаноз, холодний липкий пiт, АТ — 70/30 мм рт. ст., пульс — 110/хв, слабкого наповнення. Яке ускладнення розвинулося в пацiєнта?
Який iз нижченаведених заходiв потрiбно порекомендувати пацiєнту, який хворiє на артерiальну гiпертензiю, для досягнення максимального зниження ризику розвитку серцево-судинних ускладнень?
Якої тактики необхiдно дотримуватися для запобiгання некрозу тканин пiд час внутрiшньовенного введення гiпертонiчного розчину?
Який прилад дозволяє вимiряти пiкову швидкiсть форсованого видиху та використовується для дiагностики та оцiнки ефективностi лiкування хронiчних обструктивних захворювань легень (бронхiальної астми, хронiчного обструктивного бронхiту тощо)?
У пацiєнта затяжний напад бронхiальної астми завершився розвитком астматичного статусу. Який показник є ключовим для призначення оксигенотерапiї?
У пацiєнта терапевтичного вiддiлення, який хворiє на виразкову хворобу шлунка, виник закреп. Укажiть захiд долiкарської допомоги пацiєнту в цьому разi.
У пацiєнта, який хворiє на виразкову хворобу шлунка, з’явилися скарги на швидку втомлюванiсть, втрату апетиту, вiдразу до м’ясної їжi, посилене слиновидiлення, порушення ковтання. Для якого ускладнення характернi цi симптоми?
Який лiкарський засiб використовується для замiсної терапiї у разi недостатностi зовнiшньосекреторної функцiї пiдшлункової залози?
Пацiєнтка скаржиться на ранкову скутiсть, деформацiю i постiйний бiль у дрiбних суглобах, зниження фiзичної активностi. Об’єктивно спостерiгається: симетричнi згинальнi контрактури дрiбних суглобiв. На рентгенограмi кистi й зап’ястка — ерозiї та виражений остеопороз безпосередньо прилеглих до суглоба кiсток, анкiлоз. Для якого захворювання це характерно?
У пацiєнта вiком 50 рокiв пiсля емоцiйного перенавантаження виникли iнтенсивний стискальний пекучий бiль за грудниною, що iррадiює в лiву руку, вiдчуття страху смертi, рiзка загальна слабкiсть. Через 30 хв пiсля сублiнгвального приймання нiтроглiцерину бiль не припинився. Тест на тропонiн I у кровi позитивний. Для якого захворювання характернi такi клiнiколабораторнi показники?
Пацiєнт вiком 37 рокiв скаржиться на кашель iз видiленням великої кiлькостi мокротиння з неприємним запахом, iнколи «повним ротом», задишку, перiодичне пiдвищення температури тiла та зниження працездатностi. Об’єктивно спостерiгається: мокротиння гнiйно-слизового характеру, розшароване. Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?
У пацiєнтки вiком 55 рокiв пiсля емоцiйного перенавантаження з’явилися скарги на головний бiль у потиличнiй дiлянцi, запаморочення, мерехтiння «мушок» перед очима, шум i дзвiн у вухах, блювання. Об’єктивно спостерiгається: пульс — 98/хв, ритмiчний, АТ — 190/100 мм рт. ст. Який патологiчний стан розвинувся у пацiєнтки?
У пацiєнтки вiком 67 рокiв раптово розвинулися загальна слабкiсть, запаморочення, онiмiння лiвої верхньої кiнцiвки, погiршення мовлення та зору. Симптоми зберiгаються понад 24 год. В анамнезi: iшемiчна хвороба серця, перенесений iнфаркт мiокарда. Для якого порушення мозкового кровообiгу характернi цi клiнiчнi прояви?
Пацiєнту вiком 49 рокiв встановлено попереднiй дiагноз: ексудативний плеврит. До якої дiагностичної процедури сестрi медичнiй потрiбно пiдготувати пацiєнта в цьому разi?
Який iз нижченаведених чинникiв належить до немодифiкованих (незмiнних) факторiв ризику розвитку артерiальної гiпертензiї?
Пацiєнт скаржиться на бiль у груднiй клiтцi, особливо пiд час кашлю та глибокому диханнi. Аускультативно в нижньобоковому вiддiлi грудної клiтки на невеликiй її дiлянцi вислуховується патологiчний шум, який добре чути на вдиху та видиху, не змiнює iнтенсивнiсть пiд час кашлю, може вiдчуватися долонею пiд час пальпацiї грудної клiтки. Укажiть цей патологiчний шум.
Яке ускладнення може розвинутися в пацiєнта у разi безконтрольного приймання адреномiметикiв пiд час нападу бронхiальної астми?
У жiнки протягом 1 год пiсля вживання шоколаду на шкiрi тулуба та кiнцiвок з’явився висип у виглядi полiморфних папул блiдо-рожевого кольору, що супроводжується свербежем. Об’єктивно спостерiгається: температура тiла — 37,6oC, пульс — 80/хв, АТ — 110/70 мм рт. ст. Для якого патологiчного стану характернi цi симптоми?
У чоловiка через декiлька годин пiсля вживання неякiсної їжi з’явилися бiль у животi, блювання, яке приносить полегшення, частi рiдкi випорожнення. Об’єктивно спостерiгається: температура тiла — 37,6oC, язик сухий, iз бiлувато-сiрим нальотом, випорожнення не стiйкi. Живiт пiд час пальпацiї м’який, болючий в епiгастральнiй дiлянцi, симптомiв подразнення очеревини не виявлено. Яке захворювання, найiмовiрнiше, розвинулося в пацiєнта?
У чоловiка, якого вжалила бджола, через декiлька хвилин на шкiрi тулуба з’явився висип у виглядi блiдо-рожевих мiхурцiв, що супроводжується свербежем, пiдвищилася температура тiла до 37,5oC, розвинувся бiль у животi. Якi препарати використовуються для лiкування пацiєнта в цьому разi?
Пацiєнту вiком 27 рокiв дiагностовано кропив’янку. Якi продукти потрiбно виключити з рацiону харчування пацiєнта в цьому разi?
Укажiть дiлянку локалiзацiї набряку Квiнке, що є потенцiйно небезпечним для життя.
Укажiть особливостi приймання ферментних препаратiв.
У пацiєнта, який хворiє на цироз печiнки, розвинувся асцит. Яку пункцiю йому доцiльно провести для видалення патологiчного вмiсту (зайвої рiдини) з черевної порожнини?
Укажiть найпоширенiше ускладнення, що є наслiдком гострої ревматичної гарячки.
Укажiть iнгаляцiйний лiкарський засiб, що застосовується для надання невiдкладної медичної допомоги пацiєнту пiд час нападу бронхiальної астми.
Пацiєнту, який хворiє на бронхiальну астму, з метою монiторингу функцiонального стану дихальної системи призначено пiкфлоуметрiю. Який показник визначається за допомогою цiєї дiагностичної методики?
Пацiєнт вiком 40 рокiв протягом останнього мiсяця скаржиться на слабкiсть, швидку втомлюванiсть, пiдвищення температури тiла до 37,3oC, нiчну пiтливiсть, погiршення апетиту, кашель iз видiленням незначної кiлькостi мокротиння, що легко вiдкашлюється. Пiд час опитування з’ясувалося, що пацiєнт контактував з людиною, яка хворiє на туберкульоз. Яке дослiдження доцiльно провести пацiєнту насамперед для встановлення дiагнозу?
Пацiєнт вiком 65 рокiв хворiє на хронiчний гепатит. Який iз нижченаведених симптомiв свiдчить про розвиток у пацiєнта синдрому холестазу?
Пацiєнт хворiє на деформуючий остеоартроз. Укажiть найефективнiший захiд для зменшення механiчних навантажень на суглоби, що уповiльнить прогресування деструктивних змiн у хрящi.
Як називається патологiчний стан, що характеризується болем у суглобi та не супроводжується запальним процесом та/або порушенням рухливостi в ньому?
Пiд час лабораторного дослiдження мокротиння пацiєнта виявлено спiралi Куршмана, кристали Шарко-Лейдена та еозинофiли. Для якого захворювання характернi такi лабораторнi змiни в аналiзi мокротиння?
Як називається метод неiнвазивного дослiдження функцiї зовнiшнього дихання, що проводиться для оцiнки стану легень та бронхiв, дiагностики захворювань дихальної системи та контролю їх лiкування?
Як називається метод неiнвазивного дослiдження функцiї зовнiшнього дихання, що проводиться для оцiнки стану легень та бронхiв, дiагностики захворювань дихальної системи та контролю їх лiкування?
Який iз нижченаведенихметодiв дослiдження є найiнформативнiшим у дiагностицi бронхоектатичної хвороби?
Для якого захворювання характерний такий симптомокомплекс: «маскоподiбне обличчя», кисетоподiбнi складки навколо рота, синдром Рейно
У пацiєнта пiсля вживання лiсових горiхiв раптово виникли захриплiсть голосу, «гавкаючий кашель», утруднене дихання. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнт стривожений, шкiра обличчя цiанотична, повiки та губи набряклi, щiльнi на дотик, свербежу немає, пульс — 84/хв, ритмiчний, АТ — 110/70 мм рт. ст. Який патологiчний стан розвинувся в пацiєнта?
Який iз нижченаведених факторiв ризику зумовлює виникнення серцево-судинних захворювань у людей вiком понад 40 рокiв?
У пульмонологiчному вiддiленнi лiкується пацiєнт iз дiагнозом: бронхоектатична хвороба. Який метод фiзiотерапiї використовується для покращення вiдходження слизу та мокротиння з дихальних шляхiв?
Пацiєнт скаржиться на втрату апетиту, гiркий присмак у ротi, бiль i вiдчуття тяжкостi у правому пiдребер’ї, жовтяничнiсть шкiри i склер, свербiж шкiри, бiль у суглобах. За результатами бiохiмiчного дослiдження кровi виявлено: високий рiвень прямого бiлiрубiну, виражена активнiсть аланiнамiнотрансферази. Для якого захворювання характернi вказанi клiнiко-лабораторнi показники?
Який iз нижченаведенихчинникiв сприяє розвитку виразкової хвороби?
Реабiлiтацiйна програма для збереження функцiї ураженихсуглобiв у пацiєнтiв iз ревматоїдним артритом зазвичай включає рiзнi методи лiкування. Укажiть метод, що спрямований на полiпшення рухливостi та функцiї суглобiв.
У чоловiка пiсля вживання цитрусових з’явився висип на шкiрi у виглядi червонихплям рiзнихрозмiрiв i форми, що супроводжується свербежем. Для якої патологiї характернi цi клiнiчнi прояви?
У пацiєнта пiсля внутрiшньовенного введення антибiотика розвинувся анафiлактичний шок. Який препарат використовується насамперед для надання невiдкладної допомоги пацiєнту?
Пацiєнтка вiком 59 рокiв скаржиться на слабкiсть у правiй верхнiй та нижнiй кiнцiвках, утруднення мовлення, порушення зору. Об’єктивно спостерiгається: АТ — 190/90 мм рт. ст., пульс — 72/хв, ритмiчний, гiпертонус м’язiв правихкiнцiвок, моторна афазiя. За декiлька годин спостереження симптоматика регресувала. Для якої патологiї характернi вказанi клiнiчнi прояви?
У пацiєнта розвинувся ангiоневротичний набряк. Лiкарськi засоби якої фармакологiчної групи потрiбно застосовувати для надання невiдкладної допомоги пацiєнту?
Який метод дiагностики використовується для визначення прохiдностi вiнцевих артерiй?
Пацiєнту вiком 35 рокiв встановлено дiагноз: сухий плеврит. Якi клiнiчнi прояви характернi для цього захворювання?
Для якого захворювання характернi такi клiнiчнi прояви: гарячка, кашель (сухий, згодом вологий iз видiленням слизово-гнiйного мокротиння), посилення голосового тремтiння пiд час пальпацiї грудної клiтки, задишка?
У пацiєнта, який хворiє на рак легень, раптово, пiд час кашлю розпочалося видiлення пiнистої яскраво-червоної кровi з рота. Якi заходи долiкарської допомоги доцiльно розпочати негайно?
Чоловiк вiком 54 роки скаржиться на зниження апетиту, бiль у правому пiдребер’ї, нудоту, здуття живота, слабкiсть. Об’єктивно спостерiгається: субiктеричнiсть склер, «судиннi зiрочки» на шкiрi, почервонiння долонь, на переднiй черевнiй стiнцi вiзуалiзуються розширенi пiдшкiрнi вени («голова медузи»), асцит. Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?
Який вид гастриту (за характером патологiчнихзмiн слизової оболонки шлунка) може розвинутися в потерпiлої особи внаслiдок випадкового споживання концентрованої кислоти (зокрема оцтової кислоти)?
У пацiєнта розвинулися симптоми гострого гастриту в результатi споживання неякiсної їжi. Якi заходи долiкарської допомоги необхiдно надати пацiєнту насамперед?
Укажiть ЕКГ-ознаки, що характернi для нападу стенокардiї.
Для якого клiнiчного варiанта iнфаркту мiокарда характернi вiдсутнiсть больового синдрому та наявнiсть сухого кашлю та прогресуючої задишки?
У пацiєнта на тлi перебiгу гострого iнфаркту мiокарда у першу добу захворювання розвинулися такi симптоми: температура тiла — 37,6oC, пiдвищення рiвня лейкоцитiв, тропонiнiв, мiоглобiну та С-реактивного протеїну у периферичнiй кровi. Який синдром розвинувся в пацiєнта?
Розвиток якого патологiчного стану вказує на те, що в пацiєнта триває III стадiя артерiальної гiпертензiї?
Для дiагностики якого захворювання використовується реакцiя Ваалера-Роуза?
Пацiєнт скаржиться на iнтенсивний бiль i вiдчуття поколювання в руках, судоми в м’язахкистей. З анамнезу вiдомо, що пацiєнт протягом 10-ти рокiв працює забiйником у шахтi. Об’єктивно спостерiгається: кистi цiанотичнi, холоднi на дотик, зниження больової чутливостi за типом «рукавичок». Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?
Пацiєнт вiком 14 рокiв скаржиться на пiдвищення температури тiла до 37,6oC, пiтливiсть, головний бiль, загальну слабкiсть. В анамнезi: контакт iз хворим на туберкульоз. У кровi: лiмфоцитоз, пiдвищення ШОЕ. Виявлено вiраж туберкулiновихпроб. Який патологiчний процес розвивається в органiзмi пацiєнта?
Пацiєнту, який хворiє на бронхоектатичну хворобу, призначено масаж грудної клiтки та дихальну гiмнастику. Укажiть мету проведення цихпроцедур.
У пацiєнта одразу пiсля введення вакцини з’явилися рiзка слабкiсть, запаморочення, прискорене серцебиття, утруднення дихання, вiдчуття страху смертi, шум у вухах. Об’єктивно спостерiгається: шкiра блiда, вкрита холодним потом, дихання часте, поверхневе, пульс — 120/хв, слабкого наповнення, АТ — 70/30 мм рт. ст. Який патологiчний стан розвинувся в пацiєнта?
Для якого захворювання травної системи типовi такi особливостi больового синдрому: бiль в епiгастрiї з’являється натщесерце, вночi або через 3-4 год пiсля останнього вживання їжi та зникає навiть пiсля незначного вживання будь-якихпродуктiв харчування?
У пацiєнта, який довгий час хворiє на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки, спостерiгається змiна симптоматики: бiль у животi став оперiзувальним постiйним, iнтенсивним, припинив залежати вiд уживання їжi. Яке ускладнення основного захворювання, найiмовiрнiше, розвинулося в пацiєнта?
Пацiєнту встановлено дiагноз: пептична виразка шлунка. Який iз нижче наведенихлiкарських засобiв, що входить до складу квадритерапiї цього захворювання, пригнiчує продукцiю кислоти шлункового соку, сприяє зменшенню больовихвiдчуттiв у шлунку та усуває печiю?
У пацiєнтки, яка хворiє на цукровий дiабет 1-го типу, пiсля випадкового передозування iнсулiну виникло вiдчуття голоду, з’явилися рiзка слабкiсть, запаморочення, занепокоєння, тремтiння рук, пiдвищене потовидiлення, прискорене серцебиття. Свiдомiсть збережена. Якi заходи долiкарської допомоги необхiдно надати пацiєнтцi насамперед?
Пацiєнтка вiком 56 рокiв скаржиться на сухiсть у ротi, невгамовну спрагу, загальну слабкiсть, постiйне вiдчуття голоду, втрату маси тiла, свербiж шкiри, часте сечовипускання, порушення зору. Об’єктивно спостерiгається: шкiра суха, лущиться, помiтнi слiди вiд подряпин, пульс — 78/хв, АТ — 150/85 мм рт. ст. Глюкоза кровi — 8,4 ммоль/л. Для якого захворювання характернi цi клiнiко-лабораторнi симптоми?
У пацiєнта пiсля укусу бджоли раптово виник сильний головний бiль, з’явилися психоемоцiйне збудження, нудота, парестезiї, а згодом — судоми з втратою свiдомостi та мимовiльним сечовипусканням i дефекацiєю. АТ — 70/40 мм рт. ст. Який варiант анафiлактичного шоку розвинувся в пацiєнта?
Бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги транспортує пацiєнта з пiдтвердженим дiагнозом: туберкульоз — до спецiалiзованого закладу охорони здоров’я. Який бар’єрний засiб захисту вiд можливого iнфiкування необхiдно застосувати членам бригади?
Яка окружнiсть талiї в чоловiкiв асоцiюється з високим ризиком розвитку артерiальної гiпертензiї, хвороб серця, порушень вуглеводного обмiну тощо?
Укажiть типове ускладнення iнтерстицiальної пневмонiї.
Дорослому пацiєнту встановлено дiагноз: бронхiальна астма. Який шлях введення лiкiв має перевагу пiд час надання невiдкладної допомоги пацiєнту у разi нападу бронхiальної астми?
У чоловiка вiком 62 роки пiсля стресу раптово розвинулися загальна слабкiсть, прискорене серцебиття та рiзкий стискальний бiль за грудниною, що iррадiює в лiву руку та не минає пiсля приймання нiтроглiцерину. Який патологiчний стан, найiмовiрнiше, розвинувся в пацiєнта?
Чоловiку вiком 40 рокiв встановлено попереднiй дiагноз: геморагiчний iнсульт. У якому положеннi потрiбно транспортувати пацiєнта до стацiонару?
Укажiть мiсце накладання електрода iз зеленим маркуванням пiд час проведення електрокардiографiї.
Споживання продуктiв зi збагаченим вмiстом якого мiкроелемента потрiбно порекомендувати пацiєнту, який хворiє на хронiчну серцеву недостатнiсть?
Який суб’єктивний симптом найхарактернiший для кропив’янки?
Який iз нижченаведенихметодiв дослiдження є найiнформативнiшим для дiагностики туберкульозу легень?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома