У дитячому відділенні. Умовні речення

Про матеріал
Today we are going to discuss the problems of communicating with pediatric clients in private or public curative agencies engaged in activities that provides pain relief, symptom management and supportive services to terminally ill clients and their families. Before speaking on our new topic I’d like to tell you some words about caring for children and problems related to. The concept embraces other functions as independent institutions. In most programs the majority of client and family care and support are given in the setting, extended visiting hours, social gatherings, encouraged visits by children.
Перегляд файлу

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Міністерство охорони здоров’я України

Конотопське медичне училище –комунальний заклад Сумської обласної ради

 

Методична розробка до заняття

 з предмету англійська мова

на тему:

«РОБОТА МЕДСЕСТРИ В ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ:

«У ДИТЯЧОМУ ВІДДІЛЕННІ.

УМОВНІ РЕЧЕННЯ »

 

 

Предмет:   Англійська мова

Спеціальність:   Сестринська справа

Викладач :        Костюченко С. М                                                                                Розглянуто

                                                         на засіданні методичної

комісії соціально-гуманітарних

                                                           дисциплін

           Протокол  __________                                                                                                                                                                                          від„__”________201__р                                                                                                                                      

                                                  Голова МК _______ Немеш О.М.

                                                                                  Конотоп   

2013

  1. Введення.

Today we are going to discuss the problems of communicating with pediatric clients in private or public curative agencies engaged in activities that provides pain relief, symptom management and supportive services to terminally ill clients and their families.

Before speaking on our new topic I’d like to tell you some words about  caring for children  and problems related to. The concept embraces other functions as independent institutions. In most programs the majority of client and family care and support are given in the setting, extended visiting hours, social gatherings, encouraged visits by children.

A person approach towards care in typical polyclinic, hospital, dispensary or nursing home is possible. But in spite of this there are a lot talented doctors, nurses, counselors and many specially trained volunteers devoted to their work and patients.

Тема заняття. У дитячому відділенні. Умовні речення

1.Як медсестрі слід спілкуватися з хворими дітьми ?

  1.  По яким категоріям розрізняють педіатричних хворих
  2. Особливості кожної категорії
  3. Вербальне і невербальне спілкування
  4. Мета заняття. 
  •          Навчальна – ознайомити студентів з основними лексико-граматичними явищами по темі; розглянути вживання нових лексичних одиниць, окреслюючи основні поняття та реалії; вміти використовувати їх в чотирьох мовленнєвих видах діяльності; повторити вивчений матеріал.
  •          Виховна – сформувати пізнавальний інтерес до морально-етичних аспектів теми, застосовуючи англомовні засоби висловлювання.
  •          Розвиваюча – вміти використовувати нову лексику, відповідати на питання по темі, самостійно скласти короткі повідомлення по темі.

Тип уроку – комбінований

  1.    Міжпредметні зв’язки                                                                                                      

Педіатрія, психологія, медична психологія, етика, сестринська справа.

а) забезпечуючі предмети: Педіатрія, медична психологія, етика

б) забезпечені предметом: англійська мова

  1. Матеріальне та методичне забезпечення
  1. Пєтухова О.В., Кравченко О.П. Тексти з книги для читання англійською мовою з теорії та практики медсестринства. – Черкаси: ТОВ « Інтеграл-Техноімпекс», 2007. – 64с., с.23-26.
  2. Верба Г.В., Верба Л.Г. Довідник з граматики англійської мови: Довідк. Вид. – 4-те вид. – К.: Освіта, 1995. – 320с., с.55-64.
  3. Погоших Г.М. Граматика англійської мови в схемах і таблицях. – Х.: Торсінг плюс, 2009 -112с.
  1. Основна та додаткова література
  1. Пєтухова О.В., Кравченко О.П. Тексти з книги для читання англійською мовою з теорії та практики медсестринства. – Черкаси: ТОВ « Інтеграл-Техноімпекс», 2007. – 64с.
  2. Верба Г.В., Верба Л.Г. Довідник з граматики англійської мови: Довідк. Вид. – 4-те вид. – К.: Освіта, 1995. – 320с.
  3. Лотовська Р.М. та ін. Англійська мова для студентів-медиків: Навч. посібник – К.: Вища школа, 1994. -271с.
  4. Остін Д., Кросфільд Т. Англійська мова для медсестер – К.: Медицина, 2009. -176с.
  1. Хід заняття

Організаційний момент – з’ясування дня, дати, місця, пори року.

  1. What day is it today?
  2. What date is it today?
  3. What month is it now?
  4. What season is it now?
  5. Whick day of the English week is it?

У подальшому з’ясовуються чергові та присутні.

  1. Who is on duty today?
  2. Who is present today?
  3. Who is late or absent today?

Запитується склад домашнього завдання та готовність до заняття.

What is your home task?

Read and translate the texts.

Communicating with  pediatric clients .

  1. Контроль кінцевого рівня знань, навичок, вмінь.

Студентам на підставі прочитаних та перекладених текстів пропонується відповісти на контрольні питання на с. 23, 24.

  1. How  should a nurse communicate with pediatric clients?
  2. What categories are distinguished?

 В реченні-відповіді студенту треба визначити форму дієслова головного та підрядного речення .

Кожен студент відповідає тільки на одне запитання. Після усного опитування проводиться письмовий лексичний диктант для перевірки орфоепічних та орфографічних навичок студентів.

Диктант.

  1. pediatric
  2. categories
  3. In order to
  4. health status
  5. be viewed
  6. In isolation
  7. Interview
  8. To obtain
  9. To elicit
  10. Toddler
  11. validation
  12. Secondary
  1. Повідомлення теми, дидактичної мети, плану заняття. Мотивації навчальної діяльності.

Студентам повідомляються лексична тема – У дитячому відділенні. та граматична тема Умовні речення.

На дошці наводяться нові слова до теми:

  1. colic
  1. jaundice
  1. bed-wetting
  1. enuresis
  1. chickenpox
  1. varicella
  1. cradle cap
  1. croup
  1. pricky  heat
  1. measles
  1. mumps
  1. roseola

   Після ознайомлення з лексикою пропонується ознайомитись з ключовими питаннями до лексичної частини занять.

Студентам пропонується відповісти на перші два питання без ознайомлення з навчальним текстом. Після отримання відповідей починається оглядове читання та переклад тексту з пошуком відповідей на запитання до лексичної теми.

  1.  Короткий зміст, тези нового матеріалу.

Після фонетичної зарядки та оглядового читання тексту студентам пропонується граматичний матеріал у вигляді зведеної табульограмми умовних речень. Розглянувши зміст таблиці студентам пропонується ознайомитись з граматичним матеріалом щодо класифікації умовних речень.  Після ознайомлення з тезами граматичної теми студентам пропонується проаналізувати речення в тексті   с.23-24 з метою пошуку та визначення відомих видів умовних речень та уточнити переклад речень.

  1.  Осмислення вивченого.

Після уточненого перекладу тексту студентам пропонується висловити власне відношення до розглянутої лексичної теми та узагальнити свої знання у вигляді коротких повідомлень:

  1. Preschool children
  2. School –aged children
  3.  Adolescents

Заслухавши повідомлення студентів їм пропонується заповнити картки з переліком п’яти речей необхідних для розташування пацієнта доставленого на ношах. Якщо залишається вільний час і студенти налаштовані на плідну працю їм пропонується висловити свої думки.

  1.  Підведення підсумків занять.

Виставлення поурочного балу. Основними помилками, котрих важко було запобігти, були інтонування, вимови та узгодження часів. Складність перекладу полягала в обтяженості речень тексту синтаксичними ускладненнями та складнопідрядним характером будови більшості речень. Оцінка виставляється по сукупності правильно виконаних завдань.

  1. Домашнє завдання.

Підготувати переказ тексту порівнюючи досвід лікування в існуючих оздоровчо-профілактичних закладах України. Подумати та визначити точно вид умовних речень  на лексичному матеріалі відповіді.

 

 

 

 

doc
Додано
12 березня
Переглядів
39
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку