Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

Розробка виховної години для 3-4 класів на тему: "Україна на карті Європи"

Про матеріал

Класна година для учнів 3 - 4 класів

Перегляд файлу

Україна на карті Європи

Україна на карті Європи

Тема: «Україна  на карті Європи»

Мета: Поглибити  знання  учнів про нашу державу – Україну;  її розташування на карті Європи; визначити протяжність кордонів України, ознайомити дітей з європейськими країнами, формувати громадянські якості: патріотизм,  людяність,  працьовитість, формування ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім’ї, самого себе, виховувати любов до Батьківщини, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: комп’ютер, звукозаписи,  презентація  «Україна на карті Європи», картки для роботи в групах, кольорові олівці, ручки, фізична карта України, глобус.

 

Хід  уроку:

 

       Діти, ось і закінчились літні канікули, ми знову всі разом. Розпочинається новий навчальний рік і мені  хочеться наш перший урок провести  як подорож. А з якою країни ми розпочнемо нашу подорож, розгадаєте?

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без батьківщини.

   Так , правильно, це Україна. Україна починається з нас самих, наших близьких. Де ж знаходиться наша країна? (карта, глобус)

     Коли ми подивимось на модель нашої планети – глобус, то побачимо там багато материків. Один із них – Євразія. Він має 2 частини  Європу і Азію. Європа – частина світу, що займає більшу частину материка Євразія. Площа Європи становить понад 10,5 млн км², населення — близько 730 млн осіб.

       На території Європи розташовані 48 незалежних держав та 8 залежних територій, що належать 4 державам. Крім того, ще 2 країни (Вірменія та Кіпр) не мають європейської території, однак, їх також відносять до Європи. Переважна більшість європейських країн  (33) мають вихід до моря, у тому числі 5 з них є острівними державами. 16 країн розташовані в середині континенту.

   Найбільшою за площею країною Європи, що повністю перебуває в її межах, є Україна, за кількістю населення — Німеччина. Також в Європі знаходиться найменша країна світу — Ватикан, та найбільша — Росія (40% площі).

   Україна – держава європейська не тільки за географічним положенням, але і за історичними, етнічним, культурним і духовним корінням. Вона – частина єдиного європейського простору. Географічний центр Європи знаходиться в Україні у селі Ділове в горах Рахівського району Закарпаття.(фото Я)

   Подивіться на карту України. Територія, яку заселяють українці, дуже велика. Щоб пройти її з заходу на схід,  долаючи щодня 30 км, потрібно 90 днів.

    Україна є суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенна Україна увійшла в сім’ю європейських народів після здобуття незалежності в 1991 р.  За площею – найбільша серед країн Європи. У світі  за територією – на 40 місці.  Її площа 604 тис. км. кв. Межує із 7 країнами: Білорусією, Росією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою.   Довжина кордонів – 7643 км, з них морських – 1050 км. Україну омивають два моря : Чорне і Азовське.  На земній поверхні переважають  рівнини. Але є і гори.

  • Тепер давайте згадаємо їх! Які гори України ви знаєте? ( Карпати та Кримські).
  • А які найбільші міста нашої країни ви знаєте? (Київ, Харків, Дніпро, Одеса та інші).
  • А  найбільші річки України які вам відомі? (Дніпро, Дунай, Південний Буг, Сіверський Донець).

  Чудово!Наша країна прекрасна! Вона має і річки, і озера, і моря, і гори. Вона потопає у зелені хоча має і свої маленькі пустелі. До вашої уваги я пропоную переглянути відео ,як підтвердження  моїх та ваших слів. «Україна – європейська держава» .   (відео про Україну Skycap)

              У 2017 року Україна є повноправним членом Євросоюзу,а це означає,що ми маємо можливість подорожувати вільно у 28 країн Європи. До Євросоюзу входять: Данія, Бельгія, Естонія, Ірландія і Великобританія; Греція; Італія, Іспанія і Португалія; Австрія, Франція, Фінляндія та Швеція; Угорщина, Кіпр, Латвією, Литвою, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Мальтою, Польщею, Словаччина, Словенія, Чехія, Болгарія та Румунія; Хорватія).

  • Діти, хто з вас вже бував у Європі? Що сподобалося найбільше?
  • На ваших столах є картка з назвою нашої країни. Майже кожна літера  є початком назви країни Європи. А зараз ми з вами відправимося у подорож та дізнаємося про найцікавіші факти цих країн.
  •  Хто вже здогадався , з якої країни ми починаємо нашу подорож?  (Презентація)

 

 

          У горщина

 К іпр

       Р  умунія

    А встрія

       Ї  (Іспанія)

        Н імеччина

       А (Бельгія) 

 

Угорщина!  Це одна з найдавніших країн Європ, країна-сусід, угорці їдять сало не менше ніж українці, а може, і того більше. Знаменитий кубік-рубік родом з Угорщини. Створений він був ще в 1974 році Ерном Рубеком. Кулькова ручка, кріптонова лампочка, Бейсік (мова програмування) — все це створено саме угорцями. Дуже розумний і винахідливий народ. Найдовший трамвай у світі «ходить» саме в столиці Угорщини, Будапешті. Майже 54 метри!  Всесвітньо відоме блюдо — гуляш, національний символ угорців. 10. Чи знаєте ви, що Угорщина славиться своїми гарячими витоками? Термальні води, на основі яких створюються спа-курорти. Місто Будапешт — є столицею Угорщини, дуже красиве і пізнавальне. Так що, якщо ви хочете просунутися в світ історії — ласкаво просимо.... 

       Кіпр.  Третій за величиною острів у Середземному морі. Один з найчистіших островів у світі. Ця місцевість відома своїми оливками величиною зі сливи, з них виготовляють найсмачнішу олію. Острів оточений легендами, а також богиня Афродита родом із Кіпру.

       Румунія.  Це «країна вампірів», там жив граф Дракула. Однак одним з найголовніших багатств Румунії є її природа. У першу чергу - це Карпати. У місті Байло Херкуляне є термальне джерело в красивому ущелину, і існує старовинний курорт з будинками у скелі по краю гірського потоку. Румунія  є нашим країною-сусідом.

      Австрія- найстаріше колесо огляду, найбільший смарагд, найперший у світі зоопарк, найбільше в Європі природне озеро, найвищий в Європі водоспад і саме високорозташованих поселення можна побачити саме в цій країні. Австрійці дуже пишаються своїми великими співвітчизниками, наприклад, Моцартом, що прожили більшу частину життя в Відні.

       Іспанія. Свято «Томатина» виникло в 1945 році, коли двоє друзів посварилися на вулиці міста Буньоль і почали кидатися помідорами. Відтоді воно стало  традицію.... П’ятиструнну гітару винайшли в Іспанії... Також ця країна відома своїми тореадорами.

       Німеччина - Жувальну гумку винайшли саме в Німеччині. Це зробив Ханс Рігел. Найпопулярнішим видом спорту в Німеччині є футбол. А збірна Німеччини є однією з найсильніших збірних футбольних команд на Землі.  Штраф за зірвану квітку становить близько 650 євро. Для того, щоб дитина могла їздити на велосипеді, в школі їй видають спеціальні велосипедні права. Бездомні часто заводять собак. Вони отримують додаткові гроші на їх утримання.

Бельгія . Це - п’ята найменша країна в Європі. Бельгія виробляє шоколад майже 400 років. Перший шоколад в Бельгії був виготовлений в 1635 році. Бельгія має більше замків ніж будь-яка інша країна в світі. Бельгія виробляє  80 % світових більярдних куль. Офіційними мовами в Бельгії є — Нідерландська — Французька — Німецька.

  • Діти, вам подорож сподобалася?
  • У кого з вас з’явилося бажання подорожувати насправді? Тож хай ваші мрії здійсняться!

 

       Кожен з нас повинен пам’ятати, що ми громадяни України, у кожного із нас своє завдання, ціль, мета – завжди була одна. Ми повинні любити і захищати і свою країну, повинні жити за законами нашої держави, які записані у Конституції України. Наша планета – чудова, тож давайте подорожувати та відкривати світ навколо нас.

 

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
docx
Додано
27 грудня 2017
Переглядів
413
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку