Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Розробка виховної години для 3-4 класів на тему: "Україна на карті Європи"

Про матеріал

Класна година для учнів 3 - 4 класів

Перегляд файлу

Україна на карті Європи

Україна на карті Європи

Тема: «Україна  на карті Європи»

Мета: Поглибити  знання  учнів про нашу державу – Україну;  її розташування на карті Європи; визначити протяжність кордонів України, ознайомити дітей з європейськими країнами, формувати громадянські якості: патріотизм,  людяність,  працьовитість, формування ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім’ї, самого себе, виховувати любов до Батьківщини, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: комп’ютер, звукозаписи,  презентація  «Україна на карті Європи», картки для роботи в групах, кольорові олівці, ручки, фізична карта України, глобус.

 

Хід  уроку:

 

       Діти, ось і закінчились літні канікули, ми знову всі разом. Розпочинається новий навчальний рік і мені  хочеться наш перший урок провести  як подорож. А з якою країни ми розпочнемо нашу подорож, розгадаєте?

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без батьківщини.

   Так , правильно, це Україна. Україна починається з нас самих, наших близьких. Де ж знаходиться наша країна? (карта, глобус)

     Коли ми подивимось на модель нашої планети – глобус, то побачимо там багато материків. Один із них – Євразія. Він має 2 частини  Європу і Азію. Європа – частина світу, що займає більшу частину материка Євразія. Площа Європи становить понад 10,5 млн км², населення — близько 730 млн осіб.

       На території Європи розташовані 48 незалежних держав та 8 залежних територій, що належать 4 державам. Крім того, ще 2 країни (Вірменія та Кіпр) не мають європейської території, однак, їх також відносять до Європи. Переважна більшість європейських країн  (33) мають вихід до моря, у тому числі 5 з них є острівними державами. 16 країн розташовані в середині континенту.

   Найбільшою за площею країною Європи, що повністю перебуває в її межах, є Україна, за кількістю населення — Німеччина. Також в Європі знаходиться найменша країна світу — Ватикан, та найбільша — Росія (40% площі).

   Україна – держава європейська не тільки за географічним положенням, але і за історичними, етнічним, культурним і духовним корінням. Вона – частина єдиного європейського простору. Географічний центр Європи знаходиться в Україні у селі Ділове в горах Рахівського району Закарпаття.(фото Я)

   Подивіться на карту України. Територія, яку заселяють українці, дуже велика. Щоб пройти її з заходу на схід,  долаючи щодня 30 км, потрібно 90 днів.

    Україна є суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенна Україна увійшла в сім’ю європейських народів після здобуття незалежності в 1991 р.  За площею – найбільша серед країн Європи. У світі  за територією – на 40 місці.  Її площа 604 тис. км. кв. Межує із 7 країнами: Білорусією, Росією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою.   Довжина кордонів – 7643 км, з них морських – 1050 км. Україну омивають два моря : Чорне і Азовське.  На земній поверхні переважають  рівнини. Але є і гори.

  • Тепер давайте згадаємо їх! Які гори України ви знаєте? ( Карпати та Кримські).
  • А які найбільші міста нашої країни ви знаєте? (Київ, Харків, Дніпро, Одеса та інші).
  • А  найбільші річки України які вам відомі? (Дніпро, Дунай, Південний Буг, Сіверський Донець).

  Чудово!Наша країна прекрасна! Вона має і річки, і озера, і моря, і гори. Вона потопає у зелені хоча має і свої маленькі пустелі. До вашої уваги я пропоную переглянути відео ,як підтвердження  моїх та ваших слів. «Україна – європейська держава» .   (відео про Україну Skycap)

              У 2017 року Україна є повноправним членом Євросоюзу,а це означає,що ми маємо можливість подорожувати вільно у 28 країн Європи. До Євросоюзу входять: Данія, Бельгія, Естонія, Ірландія і Великобританія; Греція; Італія, Іспанія і Португалія; Австрія, Франція, Фінляндія та Швеція; Угорщина, Кіпр, Латвією, Литвою, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Мальтою, Польщею, Словаччина, Словенія, Чехія, Болгарія та Румунія; Хорватія).

  • Діти, хто з вас вже бував у Європі? Що сподобалося найбільше?
  • На ваших столах є картка з назвою нашої країни. Майже кожна літера  є початком назви країни Європи. А зараз ми з вами відправимося у подорож та дізнаємося про найцікавіші факти цих країн.
  •  Хто вже здогадався , з якої країни ми починаємо нашу подорож?  (Презентація)

 

 

          У горщина

 К іпр

       Р  умунія

    А встрія

       Ї  (Іспанія)

        Н імеччина

       А (Бельгія) 

 

Угорщина!  Це одна з найдавніших країн Європ, країна-сусід, угорці їдять сало не менше ніж українці, а може, і того більше. Знаменитий кубік-рубік родом з Угорщини. Створений він був ще в 1974 році Ерном Рубеком. Кулькова ручка, кріптонова лампочка, Бейсік (мова програмування) — все це створено саме угорцями. Дуже розумний і винахідливий народ. Найдовший трамвай у світі «ходить» саме в столиці Угорщини, Будапешті. Майже 54 метри!  Всесвітньо відоме блюдо — гуляш, національний символ угорців. 10. Чи знаєте ви, що Угорщина славиться своїми гарячими витоками? Термальні води, на основі яких створюються спа-курорти. Місто Будапешт — є столицею Угорщини, дуже красиве і пізнавальне. Так що, якщо ви хочете просунутися в світ історії — ласкаво просимо.... 

       Кіпр.  Третій за величиною острів у Середземному морі. Один з найчистіших островів у світі. Ця місцевість відома своїми оливками величиною зі сливи, з них виготовляють найсмачнішу олію. Острів оточений легендами, а також богиня Афродита родом із Кіпру.

       Румунія.  Це «країна вампірів», там жив граф Дракула. Однак одним з найголовніших багатств Румунії є її природа. У першу чергу - це Карпати. У місті Байло Херкуляне є термальне джерело в красивому ущелину, і існує старовинний курорт з будинками у скелі по краю гірського потоку. Румунія  є нашим країною-сусідом.

      Австрія- найстаріше колесо огляду, найбільший смарагд, найперший у світі зоопарк, найбільше в Європі природне озеро, найвищий в Європі водоспад і саме високорозташованих поселення можна побачити саме в цій країні. Австрійці дуже пишаються своїми великими співвітчизниками, наприклад, Моцартом, що прожили більшу частину життя в Відні.

       Іспанія. Свято «Томатина» виникло в 1945 році, коли двоє друзів посварилися на вулиці міста Буньоль і почали кидатися помідорами. Відтоді воно стало  традицію.... П’ятиструнну гітару винайшли в Іспанії... Також ця країна відома своїми тореадорами.

       Німеччина - Жувальну гумку винайшли саме в Німеччині. Це зробив Ханс Рігел. Найпопулярнішим видом спорту в Німеччині є футбол. А збірна Німеччини є однією з найсильніших збірних футбольних команд на Землі.  Штраф за зірвану квітку становить близько 650 євро. Для того, щоб дитина могла їздити на велосипеді, в школі їй видають спеціальні велосипедні права. Бездомні часто заводять собак. Вони отримують додаткові гроші на їх утримання.

Бельгія . Це - п’ята найменша країна в Європі. Бельгія виробляє шоколад майже 400 років. Перший шоколад в Бельгії був виготовлений в 1635 році. Бельгія має більше замків ніж будь-яка інша країна в світі. Бельгія виробляє  80 % світових більярдних куль. Офіційними мовами в Бельгії є — Нідерландська — Французька — Німецька.

  • Діти, вам подорож сподобалася?
  • У кого з вас з’явилося бажання подорожувати насправді? Тож хай ваші мрії здійсняться!

 

       Кожен з нас повинен пам’ятати, що ми громадяни України, у кожного із нас своє завдання, ціль, мета – завжди була одна. Ми повинні любити і захищати і свою країну, повинні жити за законами нашої держави, які записані у Конституції України. Наша планета – чудова, тож давайте подорожувати та відкривати світ навколо нас.

 

docx
Додано
27 грудня 2017
Переглядів
1999
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку