Україна в роки Другої світової війни

Про матеріал
Розробка на тему "Україна в роки Другої світової війни" охоплює найважливіші події участі українського народу у 1939-1945 рр..
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Пам'ятає врятований світ Виховна година присвячена 70-річчю закінчення Другої світової війни

Номер слайду 2

Відлітають, мов журавлині ключі, роки у вічність… Але літа не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Ми не чули гарматного грому, Ми не бачили жахів війни, Тільки з книг нам сьогодні відомо, Як вмирали Вітчизни сини. З кінофільмів ми знаємо нині, Як палали в пожежах міста, Залишалися села в руїнах, Диму сморід і скрізь гіркота.

Номер слайду 5

В 2015 році світ відзначає 70-річчя закінчення Другої світової війни

Номер слайду 6

Весною 1945 року Європа була визволена, а 2 вересня мілітаристська Японія підписала акт капітуляції.

Номер слайду 7

Їх прийняла війна, лишивши списки Загиблих у праведнім бою, Застигли в тузі обеліски, В гранітнім каміннім строю.

Номер слайду 8

І вклонімось всі ми низько до землі їм, Квітами встелиш їх тернистий шлях.

Номер слайду 9

Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу осені, а разом з нею і Дня закінчення Другої світової війни.

Номер слайду 10

Мільйонам людей назавжди врізався в пам'ять перший день Другої світової війни. 1 вересня 1939 року, коли нацистська Німеччина напала на Польщу.

Номер слайду 11

Війна …, грізним смерчем ввірвалась вона в мирне життя. І стих дитячий сміх...

Номер слайду 12

ВІЙНА… 1118 днів і ночей Ввірвалась в мирне життя людей Кругом війна, жорстока і невпинна Вночі палають села і міста І все це неповторна і свята Твоя єдина в світі Україна За тіло матері розп'яте Сини на пару піднялись.

Номер слайду 13

ВІЙНА… 1118 днів і ночей Ввірвалась в мирне життя людей Кругом війна, жорстока і невпинна Вночі палають села і міста І все це неповторна і свята Твоя єдина в світі Україна За тіло матері розп'яте Сини на пару піднялись.

Номер слайду 14

Мільйони людей забрала Друга світова війна та Велика Вітчизняна війна. Це важко усвідомити. Смерть однієї людини - це трагедія. А коли мільйони...

Номер слайду 15

Номер слайду 16

На окупованій території німецькі загарбники почали втілення плану «Ост», генеральної ідеєю якого була депортація слов'янського населення в Сибір. Нацистська верхівка взялася активно проводить онімечення українських земель. Окупанти перетворили Україна в аграрно-сировинний придаток рейху ресурсом для окупантів стало багатомільйонне населення України. Проводилося впровадження трудової повинності в окупованих областях. На захопленій території впроваджувався «новий порядок». Тобто відмежування від усього того, що робилося комуністичною владою. В містах та інших населених пунктах вводився комендантську годину, тобто заборона з'являтися місцевим жителям на вулицях з 18-ї вечора до 5-ти ранку; порушників розстрілювали.

Номер слайду 17

КЛЯТВА В нас клятва єдина і воля єдина, Єдиний в нас клич і порив: Ніколи, ніколи не буде Вкраїна Рабою німецьких катів.

Номер слайду 18

Жертви «нового порядку»

Номер слайду 19

Нинішній вид на територію Яновського табору (нині - виправний заклад) Члени зондеркоманди 1005 позують на тлі костемольної машини в Яновському концтаборі. (червень 1943 - жовтень 1943) Меморіальний камінь, на місці Яновського концтабору у Львові

Номер слайду 20

Танго смерті Під час тортур, катувань і розстрілів, завжди грала музика. Оркестр складався з ув'язнених, вони грали одну й ту ж мелодію - «Танго смерті». Автор цього твору залишився невідомим. У числі оркестрантів були - професор Львівської державної консерваторії Штрікс, диригент опери Мунд та інші відомі єврейські музиканти. Фото оркестрантів було одним з обвинувальних документів на Нюрнберзькому процесі, під час повішення оркестру наказували виконувати танго, під час тортур - фокстрот, а іноді ввечері оркестрантів примушували грати під вікнами начальника табору по кілька годин поспіль. Напередодні звільнення Львова частинами Радянської Армії, німці збудували коло з 40 осіб з оркестру. Охорона табору оточила музикантів щільним кільцем і наказала грати. Спочатку був страчений диригент оркестру Мунд, далі за наказом коменданта кожен оркестрант виходив у центр кола, клав свій інструмент на землю, роздягався догола після чого був страчений пострілом в голову. Оркестр з ув'язнених (Яновський табір)

Номер слайду 21

Концтабір "Уманська Яма" На місці птахоферми і глиняного кар'єру цегляного заводу розміщувався концтабір "Уманська Яма". Глибина кар'єру досягала 10 м, площа перевищувала 300 кв.м. На території ями ніяких споруд не було - полонені цілими днями знемагали під пекучим сонцем на голій землі. Лише для тяжкопоранених використовувалося накриття, де раніше сушили цеглу. За весь час тут побували понад 75 тисяч полонених. Від голоду, ран і хвороб кожну добу гинуло близько 100 осіб. За даними німецького командування 14 серпня 1941 в Уманському таборі перебувало 50 000 радянських військовополонених. У краєзнавчому музеї міста знаходяться цеглини з написами полонених "Уманської Ями".

Номер слайду 22

Голокост Особливу увагу приділяли окупанти систематичного і планомірного знищення єврейського населення. Ця політика отримала назву голокост (в перекладі з ін грец. «Знищення вогнем», «жертвопринесення»). В Україні масові вбивства євреїв почалися в Житомирі. Одним із найжорстокіших актів геноциду проти єврейського населення в Україні вважається масовий розстріл у Бабиному Яру в кінці вересня 1941 р. в Києві. Тільки 29-30 вересня 1941 р. нацисти вбили в Бабине Яру 33731 єврея. Гітлерівці створювали спеціальні місця концентрації євреїв - гетто. В Україні таких гетто налічувалося кілька десятків, найбільші в Кам'янець-Подільському, Львові, Харкові. Під час нацистської окупації в Європі було знищено 6 млн євреїв, четверта частина жертв припала на Україну.

Номер слайду 23

Гастарбайтери На окупованих територіях гітлерівці розгорнули пропагандистську кампанію, закликаючи працездатних людей на роботи до рейху, які отримали назву «гастарбайтери». Гастарбайтер - це іноземець з тимчасового найму. Гастарбайтерів з Україною використовували на важких роботах. Значна частина гинула. Тих хто бажав їхати на роботу в »прекрасну Німеччину» ставало все менше, тому вивіз придбав примусовий характер. Протягом 1942-1944 рр.. окупанти вивезли з України 2,4 млн чоловіків і жінок працездатного віку. Відправлення радянських громадян на примусові роботи до Німеччини

Номер слайду 24

Евакуація підприємств і робітників на Схід 1941

Номер слайду 25

ШІСТЬ МІЛЬЙОНІВ ЄВРЕЇВ - РОЗСТРІЛЯНИХ, УДУШЕННЯ В ГАЗОВКАХ. ШІСТЬ МІЛЬЙОНІВ - І КОЖЕН ОКРЕМО. ЦЕ - ПАМ'ЯТЬ, ЩО ПРОТИВЛЯТЬСЯ ЗАБУТТЮ. ЦЕ - ПОКЛИК ЛЮДЕЙ ДО ВЗАЄМНОЇ БЛИЗЬКОСТІ, НЕДОСТУПНОЮ БЕЗ ЗАБОРОНИ НА ВБИВСТВО. ЦЕ - ПЕРЕКОНАННЯ: НІ ГЕНОЦИДУ ПРОТИ «КОГОСЬ», ГЕНОЦИД ЗАВЖДИ ПРОТИ ВСІХ. ОСЬ ЩО ОЗНАЧАЄ ГОЛОКОСТ. МИХАЙЛО ГЕФТЕР, «ВІДЛУННЯ ГОЛОКОСТУ»

Номер слайду 26

Жертви в'язниці № 3, м. Золочів, червень 1941 р.. Тіла замордованих, розкладені для упізнання на подвір'ї в'язниці № 1 (по вул. Лонцького) м. Львів.Червень 1941 р.

Номер слайду 27

Спеціальний магазин для "фольксдойче". Київ, 1941-1943 рр. Окупанти біля речей, реквізованих у радянських громадян. 1942 р.

Номер слайду 28

Табір військовополонених червоноармійців. Житомир, 1944 р. Вид території тюрми для радянських військовополонених і цивільного населення в с. Чкалове Нікопольського району Дніпропетровської області. 1944 р.

Номер слайду 29

Розкопки могили розстріляних нацистами радянських громадян в Дробицькому яру. Харків, 1944 р. Кладовище стаціонарного табору військовополонених в м. Славуті Кам'янець-Подільської області. Квітень 1944 р.

Номер слайду 30

Кісткодробарка, що використовувалась для переробки на добрива людських кісток у створеному гітлерівцями Янівському таборі смерті (м. Львів)

Номер слайду 31

Тотальний терор

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Спалено заживо 60 сімей в с. Раска Фашистська окупація За роки окупації в Україні було знищено 215 сіл.

Номер слайду 35

Нацистський окупаційний терор: каральна акція знищення сіл с. Раска

Номер слайду 36

Фашистська окупація Найбільше страчених місцевих жителів до 7 тис чоловік було в с.Корюківка на Чернігівщині.

Номер слайду 37

Фашистська окупація За останніми даними, замордували та стратили на українській землі 5 млн. 264 тис. осіб — кожного шостого із тих, хто так чи інакше опинився на захопленій фашистами території держави.

Номер слайду 38

А скільки матерів, сестер, коханих чекали і не дочекалися своїх синів, братів, чоловіків. У народі надаремно кажуть, що час не владний над материнським горем.

Номер слайду 39

Б. І. Пророков. Із серії «Це не повинно повторитися"

Номер слайду 40

Вклад українців в Другу Світову війну У лавах радянської армії воювало понад 7 млн. українців. Кожен другий з них загинув на фронті, кожен другий з тих, хто залишився живим, став на все життя інвалідом.

Номер слайду 41

Серед вищих офіцерів, зокрема командуючих фронтів та армій, було чимало українців. Найвідоміші з них — А.Єрьоменко, С.Тимошенко, Р.Малиновський, М.Ватутін, П.Рибалко, К.Москаленко, С.Руденко, та ін. Генерали, які визволяли Київ: Ватутін, Рибалко, Москаленко

Номер слайду 42

Номер слайду 43

Іван Кожедуб Тричі Герой Радянського Союзу. Загальна кількість збитих літаків – 81.

Номер слайду 44

Номер слайду 45

Номер слайду 46

Багато представників української землі стали і повними кавалерами ордену Слави. З 7 млн. орденів і медалей, вручених солдатам і офіцерам радянської армії, 2,5 млн. одержали жителі України.

Номер слайду 47

Не слід забувати і про бійців УПА, через лави якої пройшло близько 500 тис. осіб, які так само боролись за незалежність Батьківщини. 120 тисяч укра-їнців воювали в армії Анти-гітлерівської коаліції (США, Канади, Франції, Польщі).

Номер слайду 48

Це чоловіки та жінки, які походили з різних куточків України та світу; воювали у регулярних арміях та були партизанами; служили як у допоміжних формуваннях, так і на передовій; пройшли всю війну або героїчно загинули в боротьбі. Майже всі дістали високі відзнаки країн, за які вони воювали.

Номер слайду 49

Номер слайду 50

Як відомо, з 2015 року Україна вшановує пам’ять полеглих у Другій світовій війні під європейським та традиційним українським символом — квіткою маку. Цьогоріч вперше 8 травня став Днем пам’яті та примирення, а 9 травня — Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Номер слайду 51

На відзнаку мужності і героїзму українського народу, який захищав свою землю від поневолювачів, почесне звання "Місто-герой" було присвоєно…

Номер слайду 52

Києву

Номер слайду 53

Одесі

Номер слайду 54

Керчі

Номер слайду 55

Севастополю

Номер слайду 56

Саме під час Другої Світової війни Євген Патон розробляє вітчизняний спосіб механічного зварювання, а академік Доброхотов – броньовану сталь. Завдяки масовому запро-вадженню цих методів в оборонній промисловості, значно збільшився випуск танків Т-34.

Номер слайду 57

Номер слайду 58

Втрати України у віні були колосальними, як матеріальні так і людські. 740 міст і 28 тис. сіл лежали у руїнах

Номер слайду 59

У сумній статистиці людських втрат Україна займає перше місце. За час війни тут загинуло близька 8 млн. чол., з них 5 млн – мирні жителі. Мільйони втрат – нам неможливо їх згадати, мільйони втрат – нам неможливо їх забути.

Номер слайду 60

Поряд із солдатами у роки війни воювали і тварини – собаки, коні, поштові голуби.

Номер слайду 61

поштова голубка по кличці Мері

Номер слайду 62

Голуб з портативним фотоапаратом експериментально використовувався під час війни німцем Юліусом Нойброннером

Номер слайду 63

Цього корабельного кота прозвали «непотоп-люваним Семом». Він мешкав в роки Другої Світової війни на німецькому лінкорі, британському есмінці і авіаносці і пережив загибель всіх 3-х кораблів. Коли лінкор був потоплений британської ескадрою, чорно-білий кіт, який плавав на уламках корабля, був помічений англійськими моряками з який повертається на базу есмінця «Козак» та взятий на борт. Кілька місяців тварина провела на «Козаку», а після загибелі корабля кіт знову вижив і якийсь час провів на березі в Гібралтарі. Потім він був перенесений на авіаносець «Арк Ройял». Після того, як корабель торпедував німецьким підводним човном, він затонув. Однак всі до єдиного моряки і льотчики, а з ними і Сем, були врятовані підійшовшими на допомогу судами. Далі було прийнято рішення залишити Сема на березі. Котеня-талісман виглядає з дула гармати на кораблі HMAS Encounter «Непотоплюваний Сем»

Номер слайду 64

Собака з котушкою на спині прокладає зв'язок В роки Другої світової війни службові собаки витягали з поля бою поранених, перевозили вантажі, доставляли повідомлення та документи, розміновували міста, села, знешкоджували міни.

Номер слайду 65

За роки Другої світової війни службові собаки витягли з поля бою понад 535 тис. поранених, перевезли більше 5 тис. тонн різних вантажів, доставили більше 200 000 тисяч повідомлень та документів. Розмінували 3 000 міст і сіл, знешкодили біля 500 000 мін і фугасів.

Номер слайду 66

Собаки-герої, які віддано несли службу на боці радянських військ. Найвідомішими персонажами є: шотландський колі Дік, німецька вівчарка Діна і пес Джульбарс.  Ось він - герой боїв по кличці Дік Рудо-білий Дік приймав участь у розмінуванні Лисичанська, Ленінграда, Сталінграда і Праги. У загальній складності на його рахунку більше 12 тисяч розмінувань ворожих зарядів. Виявивши міну з годинниковим механізмом у фундаменті Павловського палацу під Ленінградом, пес зумів врятувати будівлю від руйнування, а солдат - від неминучої загибелі. 

Номер слайду 67

Джульбарс був нагороджений медаллю «За Бойові Заслуги» - безпрецедентний випадок, коли собака удостоїлася військової нагороди. Мінно-розшукова собака на прізвисько Джульбарс, виявив 7468 мін і більше 150 снарядів.

Номер слайду 68

На Параді Перемоги услід за солдатами з собаками мінно-розшукової служби командир 37-го окремого батальйону розмінування майору Олександру Мазоверову було дозволено не карбувати крок і не віддавати честь головнокомандувачу, оскільки він ніс на руках бійця 14-ї штурмової інженерно- саперної бригади Джульбарса на шинелі Й. Сталіна.

Номер слайду 69

Пам'ятник собакам-підривникам у Волгограді «19 серпня 1943 на перегоні Полоцьк - Дрісса підірвано ешелон з живою силою противника. Знищено 10 вагонів, виведено з ладу велику ділянку залізниці. Від вибуху цистерн з пальним на всій ділянці поширилась пожежа. З нашого боку втрат немає».  Загиблим на війні чотириногим бійцям встановлено памґятники. Один з них стоїть у селі Легедзиному під Уманню.

Номер слайду 70

Пам'ятник прикордоникам та їх собакам у с. Легедзино під Уманню. "Зупинись i поклонись… 150 їx службових собак лягли смертю хоробрих у тому бою. Вони залишились навiчно вiрними присязi рiднiй землi"...

Номер слайду 71

Йшов 1945 рік. Велика Вітчизняна війна радянського народу проти фашистських загарбників наближалася до переможного кінця. Навесні Радянська Армія підійшла до столиці фашистської Німеччини - міста Берліна.

Номер слайду 72

Рейхстаг.1 травня1945. 30 квітня. По Рейхстагу!Вогонь!

Номер слайду 73

Над рейхстагом замайорів Червоний прапор, який першим підняв українець Олексій Берест. Цей прапор символічно став прапором Перемоги над фашизмом. Гарнізон ворога капітулював у ніч на 2 травня.

Номер слайду 74

Після завершення війни в Європі останнім противником залишалася Японія

Номер слайду 75

Капітуляція Японії.1945. 6 і 9 серпня США скинули атомні бомби на японські міста Хіросіму та Нагасакі (загинуло та скалічено 250 тис. чоловік). 9 серпня у війну проти Японії вступив СРСР. Атомне бомбардування американцями міста Хіросіма, 6 серпня 1945 р.

Номер слайду 76

Війна проти Японії. Панорама 1945 року.

Номер слайду 77

Хочеться зібрати всі квіти землі і покласти їх до ніг ветеранів.

Номер слайду 78

Номер слайду 79

Номер слайду 80

Номер слайду 81

Література

ppt
До підручника
Історія України (рівень стандарту, академічний) 11 клас (Струкевич О.К., Романюк І.М., Дровозюк С.І.)
Додано
16 квітня
Переглядів
249
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку