Урок читання.Робота з дитячою книжкою В. О. Сухомлинський «Посиротив».

Про матеріал
Робота з дитячою книжкою В. О. Сухомлинський «Посиротив». Формування предметних компетентностей: поглиблювати знання учнів про життя та творчість українського письменника, педагога В.О. Сухомлинського; працювати над правильністю та виразністю читання вголос, вчити передавати в інтонації слова героїв, оцінювати їхні вчинки, виявляти мотиви їхньої поведінки. Розвивати критичне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення учнів, сприяти вмінню висловлювати свої судження та аргументовано їх доводити. Виховувати любов до всього живого, до рідної природи; бажання охороняти її багатства та красу; сприяти вихованню добрих почуттів.
Перегляд файлу

1

 

20 лютого                                                    Читання

Тема:

Клас

Інклюзія

Робота з дитячою книжкою

В. О. Сухомлинський «Посиротив».

Робота з дитячою книжкою

В. О. Сухомлинський «Посиротив».

 

Мета:

Клас

Інклюзія

формування предметних компетентностей:

Поглиблювати знання учнів про життя та творчість українського письменника, педагога В.О. Сухомлинського; працювати над правильністю та виразністю читання вголос, вчити передавати в інтонації слова героїв, оцінювати їхні вчинки, виявляти мотиви їхньої поведінки. Розвивати критичне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення учнів, сприяти вмінню висловлювати свої судження та аргументовано їх доводити. Виховувати любов до всього живого, до рідної природи; бажання охороняти її багатства та красу; сприяти вихованню добрих почуттів.

 

формування предметних компетентностей:

Поглиблювати знання учня про життя та творчість українського письменника, педагога В.О. Сухомлинського; працювати над правильністю та виразністю читання вголос, вчити передавати в інтонації слова героїв, оцінювати їхні вчинки. Виховувати любов до всього живого, до рідної природи; бажання охороняти її багатства та красу; сприяти вихованню добрих почуттів.

 

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозу­вати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; уміти висловлювати рефлексивні та оцінні судження;

комунікативної: володіти позитивними навичками спілкування, уміти налагоджувати взаємодію під час ро­боти в парі, будуючи відповідним чином свої висловлювання;

інформаційної: уміти здобувати з підручника необхідну інформацію; соціальної/громадянської: уміти працювати в парі з усіма в колективі; загальнокультурної: дотримувати норм мовленнєвої культури, правил поведінки на уроці.

Обладнання: робочі листи, індивідуальні картки для дитини з ООП, твори В. О.Сухомлинського, презентація, м’яка іграшка, оцінювальні жетони, сигнальні картки «Світлофор»,смайли.

           Очікувані результати:
-учні вміють читати художні твори;
-створюють словесні картинки до твору;
-чітко висловлюють свої судження відносно прочитаного;
-уміють самостійно працювати, а також у парах;
– розвивати творчу уяву; критичне мислення;
-цінують своїх пращурів, вивчають їх творчість.

                                                  Хід уроку

Учні класу

Дитина  з  ООП

 

І. Організаційний  момент. Привітання. (1 слайд)

 - Добрий день!В добрий час!

Рада, діти ,бачить вас!

Всі почули ви дзвінок?

-Так. Він покликав на урок!

Кожен з нас приготувався,

На перерві постарався.

-Зараз сядуть лиш дівчата,а за ними  і хлоп ‘ята.

 ІІ . Створення емоційної атмосфери

— Діти, запрошую вас на урок читання.

Кожен урок – це подорож, а перед дорогою люди завжди відчувають різні почуття. У дорогу люди брали з собою торбинку. Я також маю дві торбинки. У темну торбинку я заберу весь ваш смуток, страх, тривогу, а ось цю світлу відкрию і подарую з неї вам радість, піднесення, інтерес, добро, захоплення.

 - Сподіваюсь, що ці приємні почуття дійдуть до ваших сердець і допоможуть здійснитись усім вашим очікуванням і сподіванням. І сьогоднішній урок буде уроком творчості, натхнення і добра. Подаруйте один одному смайлик.

А щоб  урок був цікавим, вам треба бути:      (2слайд)

  • Уважними!  
  • Розумними!
  • Організованими!
  • Кмітливими!

 Вправа «До успіху»

-А для того ,щоб наш урок був успішним і продуктивним , нам потрібно дотримуватися  правил доброчесності

(3-4 слайди)      

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні до нас на урок завітала Читалочка. (5 слайд)      

Вона хоче почути,як ви читаєте,виконуєте завдання.

 

Похожее изображение

Хто  буде гарно працювати, отримає оцінювальні жетони (формувальне оцінювання)

 

Пнг Детская книга 31 фотоПнг Детская книга 31 фотоПнг Детская книга 31 фото

 

ІІІ. Підготовчі вправи

1.Артикуляційні вправи.

  •          Щоб ротик і язичок були на уроці слухняними, виконаємо зараз такі дихальні вправи:
    2.Дихальні вправи     (слайди 6-7)
    «Вогнище»,  «Святкові кульки».

3. Розчитування

Різний темп: повільно – швидко:

Різна гучність: тихо – гучно.

Жив жучок між бур’ янами, (слайд 8)

Жив без тата і без мами.

Жив і жив,і не тужив-

Жовтим листям ворушив.

4. Промовляння чистомовки (голосно – тихо, повільно- швидко)

Вправа «Чистомовку кажи чисто»

Сі-сі-сі - будьте впевнені усі, (слайд 9)

Уть-уть-уть - зимові місяці пройдуть,

 Не-не-не - засяє сонечко ясне,

 Іх-іх-іх - обігріє нас усіх.

 Ами-ами-ами - вже весна не за горами.

 Іти-іти-іти - їй зрадіють усі діти

 Ки-ки-ки - і звірята, і пташки,

 Ля-ля-ля - зрадіє матінка-земля!

ІV. Актуалізація опорних знань.

1. «Мікрофон»

  • Хто зображений на портреті? (10-11 слайди)
  • Хто такий В. Сухомлинський?
  • Що ви знаєте про життя педагога?(Де народився ,в якій родині)
  • Пригадайте назви творів В. Сухомлинського.
  • Чого навчають його твори?
  • 2.Реклама прочитаних творів(12 слайд)

  •  Оцініть роботу однокласника за допомогою  техніки «Дві зірки й побажання». (13 слайд)

 

  • — Наш урок ми присвячуємо творчості видатного педагога В. О. Сухомлинського. Твори В. Сухомлинського є тим яскравим промінчиком світла, що запалює в дитячих душах вогонь доброти. Він віддавав дітям красу і тепло своєї душі, він ніс на долоні своє щире серце, бо був насправді доброю і щирою людиною. У його палкому серці жили велика доброта і любов до всього світу. Він писав для дітей коротенькі повчальні твори. Твори допоможуть зрозуміти вам найбільшу мудрість — людина приходить у цей світ для добра.

V. Створення навчальної ситуації

1. Підготовка до сприймання твору

Учень із заплющеними очима тримає іграшкове серце (м’яке).

  • Який на дотик предмет, що ти тримаєш у руках? (М’який,ніжний.)
  • Розплющ очі та скажи, що ти тримаєш у руках.
  • Чи можна такими словами описати серце людини? Чому?
  • На які справи здатна людина з таким серцем?
  • А кому потрібні такі справи?
  • Що живе в серці такої людини?
  • Тепло ваших долоньок перетворить навіть крижане серце в добре, любляче.

Що, на вашу думку, означає слово добро? (Це корисна справа, добрий учинок.) Доброта? (Чуйне ставлення до людини.)

 

 Фоторобота, листівка "Годівнички - рятівнички"

— Яких дітей можна назвати добрими?

  • V.Оголошення  теми, мети уроку

— Отже, сьогодні ми прочитаємо твір В.Сухомлинського і  поговоримо про те, чому потрібно творити добро і через які справи ми можемо нести його людям і над якими необдуманими вчинками треба задуматись.

На уроці ми будемо працювати з сигнальними картками. Кому потрібна допомога, піднімає червону (15 слайд )

 

VІ.Сприйняття учнями  навчального матеріалу.

1.Загадка       ( 16слайд )

 Спритний,невеличкий,

У сіренькій свитці

Розшукує пшеничку,

Щоб трішки поживиться.

По дворах стрибає,крихти збирає.

Ростом він маленький,

Сірий,чепурненький.

Справжній молодець! Хто він? ( горобець)

2. Що ми знаємо про горобців? (знання з ЯДС) ( 17слайд )

У великих містах, де мало комахоїдних птахів, користь від горобців особливо велика, оскільки вони є головними винищувачами гусениць, жучків і інших ворогів рослин. Горобці — птахи товариські. Утворюючи зграйки, горобці легше помічають небезпеку і швидше знаходять корм. Оцінювання з боку однолітків: учні  , почувши відповідь  ,  дають один одному конструктивний зворотний зв ‘язок щодо почутої інформації)

(Оцінювання з боку вчителя)

3.Відгадайте назву твору.( із перших літер складіть слово) ) ( 18слайд )

Поведінка Обов’язок  Совість  И  Розум  Обман  Тихенько   И Відповідальність

Правильно,наш твір має назву «Посиротив» ( 19слайд )

4.Передбачення змісту твору( за ключовими словами).

 ( 20 слайд )

Юрко, рогатка, горобець, 5 пташенят, посиротив, учитель, мовчазний.                                слайд

Скласти розповідь за ключовими словами.

5.Словникова робота : посиротив, безрозсудний” (дати пояснення цього слова). ( 21 слайд )

6.Читання тексту із зупинками. ( 22-24слайд )

Вчитель читає першу частину.

-Про кого йдеться в першій частині тексту.

 «Сніжинка »

Далі читають учні, на парту яких впала сніжинка.
7.Перевірка передбачення
– Чиє передбачення було найближчим до тексту?

Фізкультхвилинка( 25 слайд )

 

8.Земля -небо(1частина).

9. Читання  для друга.( 2 частина)

10. «Хвости»(3 частина)

– Вони тепер лишилися без матері…

- Ну, що ж, іди на урок…

Уночі Юрко майже не спав…
(Оцінювання з боку вчителя)

11.  «Розвідники». Скільки разів зустрічається  слово Юрко? Назвіть сусідів числа 6. Скільки  має одиниць, склад числа, які числа можна помножити і отримати 6. (застосування математичних здібностей).

12.Підібрати слова близькі за значенням до слова безрозсудний.

Нерозсудливий,гарний,нерозважливий,нерозважний,безглуздий,бездушний,безсердечний,нечулий,

безжалісний, немилосердний, розумний, здібний. (26

слайд)

 

13. Питання за текстом(на листочках)

За початком поставити запитання.
З чим прийшов Юрко до школи?
Чому він опинився під кущем бузку?
– Кого він побачив під кущем?

-Який вчинок зробив хлопчик?

Чому Юрко не спав вночі?
Які наслідки мав вчинок Юрка?
-Як ви гадаєте,коли Юрко приніс рогатку,про що він тоді думав?

-Який наслідок мав вчинок Юрка?

-Чи можна було виправити зроблене Юрком?
Як вплинув цей вчинок на духовне здоров’я хлопчика?
Як ви думаєте, чи зрозумів хлопчик свою провину?
14. Незакінчене речення. «Мікрофон» (27

слайд)

– Подумайте і закінчить речення.
Безрозсудний вчинок може….
15.Робота в парах. Методика «Порушена послідовність» (28

слайд)

– Поставити речення за потрібними номерами.

Уночі Юрко майже не спав.

  • Голі, безпомічні, вони жалібно пищали, роззявляючи дзьоби.
  • Юрко прийшов до школи з рогаткою.

Камінець влучив у голівку.

Діти,оцініть свою роботу.  Чарівні лінієчки.

 

Перевірка(29 слайд)

( Оцінювання з боку однолітків: учні  , закінчивши роботу ,  дають один одному конструктивний зворотний зв ‘язок щодо роботи в парах)

(Оцінювання з боку вчителя )

 

15. Валеологічна пауза(відео) (30 слайд)

Заплющити очі,уявити зелений ліс,спів пташок.

Птахи – невід’ємна частина природи. Тому ніколи не забувайте, що в лісі не можна галасувати, голосно вмикати музику. Так можна злякати пташку, вона злетить з гнізда ,яєчка ,які вона висиджувала , захолонуть, і з них ніколи не виведуться пташенята. Краще послухайте мелодії лісу.

– Для чого ми живемо на Землі?                                      

– Прочитай та поясни прислів’я “Усе на Землі треба берегти!».

 

16.Гра «Моє серденько» (31 слайд)

 

– Записати слова, чим сповнюється серденько кожної дитини, коли вона думає про маму.

(Любов,чуйність,милосердя,доброчинність,мудрість, добро, ніжність, вдячність.)

Взаємооцінювання

 VІІ. Підсумок уроку

Рефлексія

 

– Чи сподобався вам урок?

– Що запам’яталося  вам найбільше?

– Що ще можна добавити до уроку?

– Які почуття ви винесли з цього уроку?

– Чи маєте щось змінити у своєму житті?

– Діти, а що ви побажаєте хлопчику з оповідання В.Сухомлинського?

-Подумайте. А як би ви закінчили оповідання?

Самооцінювання

Матеріал для самооцінювання "Дерево успіху"

Оцінювання

 

– Слово вчителя: Ви ще  маленькі. У вас усе життя  попереду. Тому у вас буде безліч  життєвих  ситуацій, з яких  потрібно знайти достойний  вихід. Мені   б хотілося, щоб ви  запам’ятали  сьогоднішній урок на все життя і росли дійсно Людьми з великої  букви.

Дякую за прагнення до успіху!

 

 

 

 

 

 

 

Емоційне налаштування на урок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учень виконує артикуляційні вправи, розчитується.

Вчитель його корегує

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учень самостійно читає чистомовку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Працює з класом

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бере участь у підготовці до сприймання тексту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За допомогою вчителя учень обирає позицію

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Колективна робота

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Колективна робота

 

 

Бере участь у фізкультхвилин

ці

 

Працює в парі

 

 

 

 

 

 

 

Учень отримує завдання на картці . З допомогою учителя добирає

близькі за значенням слова

 

 

 

 

 

 

 

Колективна

робота

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учень номерує речення, вчитель корегує

 

 

 

Оцінює свою роботу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учень,отримує картку.

Самостійно добирає декілька слів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бере участь у рефлексії

 

 

 

 

 

 

 

 

Самооцінюва

ння

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
23 березня
Переглядів
141
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку