Урок добра "Вчимося бути добрими людьми"

Про матеріал

Урок з різними видами діяльності дітей на уроці.Спрямований на ознайомлення із загальнолюдськими цінностями; вміння творити добро в повсякденному житті; виховувати бажання бути добрими, чуйними, відповідальними.

Перегляд файлу

 

 

Тема  Вчимося бути добрими людьми

Мета: продовжувати ознайомлювати дітей із загальнолюдськими цінностями. Розвивати вміння творити добро в повсякденному житті. Виховувати бажання бути добрими, чуйними, відповідальними.

Обладнання:  аудіозаписи, плакати  картки з прислів'ями, малюнки дітей, портрет В.О.Сухомлинського та його твори,  малюнок сонечка, кросворд, музичний супровід.

Тип уроку: інтегрований.

                                                Хід уроку       D:\ВСЕ\Документи\Сухомлинський\images (6).jpg                                         

Людина починається з добра, а добро

відчиняє засуви будь-яких дверей чи брам.

                                                                                                       В.О.Сухомлинський

 

І. Організаційна частина

1. Вітання від вчителя

                                    «Доброго дня!» - мовлю за звичаєм.

                                    «Доброго дня !» - кожному зичу я.

«Доброго дня! « - людям бажаю.

«Доброго дня !»  - всіх я вітаю.

     Будьте здорові і посміхніться

За руки дружно всі візьміться.

2. Діти

Будемо друзі ти і я,

Ми усі одна сім'я.

  • Який настрій  у вас від такого привітання?
  • Давайте, утворимо коло, скажемо один одному гарні побажання, передаючи його, з рук в руки.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

Побажавши один одному добра, ми разом із вами полинемо у прекрасний світ. Але для цього  потрібно спочатку відгадати кросворд.

1.Що у великій кількості мало важить? (Радість)

2. Що їсть без зубів? (Совість)

3. Що сушить без вогню? (Журба)

4. У вогні не горить, у воді не тоне. (Правда)

5. Хто найбільше бачить? (Розум)

 

р

а

д

і

с

т

ь

 

с

о

в

і

с

т

ь

ж

у

р

б

а

 

 

п

р

а

в

д

а

р

о

з

у

м

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

У нас сьогодні незвичайний  урок, а урок Доброти. Нехай цей урок принесе задоволення від дуже потрібної роботи – це творити добро.

ІV. Сприймання  й осмислення нового матеріалу.

  1. Скарбничка читача. Відомості про В.О. Сухомлинського.

Головними словами нашого уроку стануть прекрасні слова відомого педагога, мудрого учителя, чудової людини В.О.Сухомлинського « Людина починається з добра…»

Василь Олександрович віддав дітям красу і тепло своєї душі, він ніс на долоні своє щире серце, бо був насправді доброю і щирою людиною. В його палкому серці жила велика доброта і любов до всього світу. Василь Сухомлинський не тільки учив дітей, він прищеплював кожному з них найкращі людські якості, виховував у них доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до матері  і до людей та рідної Вітчизни.

  1. «Мозкова атака»

    Д О Б Р О Т А

ЛЮБОВ

 

СПІВЧУТТЯ

ТУРБОТА

ЛЮДЯНІСТЬ

МИЛОСЕРДЯ

ЧУЙНІСТЬ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Читання віршованих рядків

Учениця

Доброта, як промінь сонця,

Що з'явився десь в імлі,

Пригорнувся до віконця

І розлився по землі.

Учень

Доброта, як ласка мами.

Віддає любов сою.

Ніжить серденько так само,

     Як і пісенька в гаю.

Учениця

Доброта, як щедрість літа,-

Радість, щастя і краса!

Як волошка серед жита,

Ще, як дощик і роса.

Учитель

Пам'ятайте, любі діти,

Істина така проста!

Найцінніше в цілім світі –

Це любов і доброта.

4.Вправа «Інтерв'ю»

  • Як ви вважаєте, що означає слово «добрий»? (Той, хто людям робить добро; поважає людей)
  • Що означає слово «милосердний»? (Той, який готовий надати допомогу; поспівчувати.)
  • Що означає співчувати? (Ставитися з розумінням до горя іншого. )
  • Що таке людяність? (Прихильне ставлення до людей; уважність до чужих потреб.)

Підсумок:  Добрий той, хто робить добро іншим, надає допомогу, поважає

людей, уважний до чужих потреб.

5.Читання віршованих рядків

Учень

Людина починається з добра,

Із ласки і великої любові,

Із батьківської хати і двора,

З поваги, що звучить у кожнім слові.

Учениця

Людина починається з добра,

Із світла, що серце переповняє,

Ця істина, як світ, така стара,

А й досі на добро нас надихає.

Учень

Людина починається з добра,

З уміння співчувати, захистити –

Це зрозуміти всім давно пора,

Бо ми прийшли у світ добро творити.

Учитель

Від рідної хати дитину

Веде у широкий світ

Ота єдина стежка,

Що дарує красу і цвіт.

Іди по тій стежці, дитино,

Даруй, любов і тепло,

І пам'ятай, ти – людина!

Вчись, думай, твори добро.

6.Розповідь учителя

За старою легендою, коли народжується дитина, Бог запалює на небі нову зірку і посилає до дитини ангела-охоронителя. Уві сні ангел цілує дитину тричі: в чоло – аби вона зростала розумною; в личко – щоб була красивою; в груди – аби здоров'я, любов та доброта вселилися в її душу.

7. Вправа «Асоціативний кущ»

(Діти записують на промінцях слова, які асоціюються з словом «добро»)

 

 

 

 

             Д О Б Р О

 

 

 

Прикріплені промінці утворили сонечко, яке засяяло і в класі стало світліше.

Запам'ятайте!  Добра  людина схожа на ясне сонечко, тому що всіх вона зігріває своєю любов'ю, турботою, ласкою, щирістю та щедрістю.

8. Учитель   Щоб людині добре жилося, працювалося, щоб вона мала гарне самопочуття, й середовище має бути сприятливим, комфортним. У державі повинні панувати мир і процвітання, у колективі доброзичливі взаємовідносини, у сім'ї – добробут і любов. Якщо ви хочете, щоб оточуючі поважали вас, прислухалися до вашої думки, навчіться поважати їх, любити, допомагати їм.

9. Читання віршованих рядків «З чим можна порівняти добру людину?»

Учениця

                З чим можна порівняти нам добру людину?

                 З небом безмежним в безхмарну годину.

                 З сонцем, що сяє і всіх зігріває.

                З ніжністю мами, що нас обнімає.

 

Учень

                 І з джерельцем, що дає до водиці

                 Спраглими вустами у жару притулиться.

                  З ніжним теплом і усмішкою тата.

                  І з вітерцем, що злітає крилато.

Учениця

                  З хлібом  духмяним, що з печі виймають.

                  З веснами ще, як сади зацвітають.

                  І з вечорами, що йдуть з оксамитами.

                  З теплим світанням, що ллє промінцями.

                 З чуйністю, ласкою й казкою мами.

V. Оздоровча хвилинка

Добре те, що сонце світить! (Руки вгору)

Добре те, що вітер віє! (Коливаються)

Добре те, що цей наш ліс разом з нами ріс і ріс! (Присідають)

Добре те, що в нашій річці синя, не брудна водиця! (Купаються)

І мене матуся рідна після школи зустрічає . (Стрибають)

Добре гратися на дворі. (Плескають)

Добре вчитися у школі! (Сідають за парти)

VІ.Узагальнення та систематизація знань

1.Робота  над прислів'ями

Ще здавна люди прагнули до добра і ненавиділи зло. І цю думку вони відтворювали в прислів'ях, які передаються з вуст у вуста .

        Робота в парах

Кожній парі видаються «розсипані» прислів'я. Учням потрібно зі слів і словосполучень зібрати прислів'я, а потім усім розповісти про це.

  1. Добре слово людині, що дощ у посуху.
  2. Добре слово і залізні ворота відчиняє.
  3. За добро добром платять.
  4. Все добре переймай, а злого уникай.
  5. Перший крок до добра – не роби зла.
  6. Не копай іншому яму, бо й сам у неї впадеш.
  7. Не одяг красить людину , а добрі діла.
  8. Добро довго пам'ятається.
  9. Світ не без добрих людей.
  10. Хто людям бажає добра, той і собі має.

2.Читання й обговорення оповідань про добро   ( Робота в групах)

D:\ВСЕ\Документи\Сухомлинський\загруженное (2).jpg

1-ша група -  В.О.Сухомлинський «Добре слово»

2-га група -  В.О. Сухомлинський  «Всі добрі люди – одна сім'я»

 

3.Хвилинка поезії 

Складання вірша про те, яким треба бути в житті, бо ж всі ми з вами прийшли у цей світ для добра. Останнє слово кожного другого рядка ви добираєте в риму самі.

Щедро ллє проміння сонце

 У твоє й моє ВІКОНЦЕ,

Щоб в теплі ми виростали

Й світло людям  ДАРУВАЛИ.

 

Й де б ми  в світі не були

Щоб завжди любов НЕСЛИ,

Щастя, радість і тепло,

Щоб чудово всім БУЛО.

 

В світ прийшли ми: я і ти

Для любові й  ДОБРОТИ!

Будь привітним і прихильним,

Добрим, лагідним і СИЛЬНИМ.

 

Вчися правдою прожити,

Теплим словом  вмій ЗІГРІТИ.

Вчись завжди допомагати

І людині СПІВЧУВАТИ.

 

І старайся так прожити,

Щоб, як сонечко, СВІТИТИ!

І в душі завжди неси

Теплий промінь ДОБРОТИ!

4.Музична пауза

Вчитель музики – Діти, давайте пригадаємо пісню  про добро. яку ми вчили на уроці. Та заспіваймо дружно,всі разом!

Одна земля, одна надія,

І сонечко на всіх одне.

Воно усіх теплом зігріє,

Воно ніколи не мине.

ПРИСПІВ

І буде знов весна на світі

Надію людям дарувать.

І будем ми на світі жити,

І про добро пісні співать.

А ми бажаєм всім добра,

А ми бажаєм всім тепла,

Любові завтра і сьогодні.

А ми бажаєм всім добра,

Щоб наче сад весна цвіла,

Щоб зорі падали в долоні.

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія

  1. Створення книги «Добрі поради»
  1. Допомагати слабким, старим,

хворим, хто потрапив у біду.

  1. Прощати помилки іншим.
  2. Не бути жадібним.
  3. Не заздрити.
  4. Жаліти інших.
  5. Поводитись так, щоб іншим було приємно з вами.
  6. Бути завжди привітним.
  7. Не змушувати хвилюватися за себе.
  8. Не капризувати, не бурчати.
  9. Помилилися – визнайте це.
  10. Сказали – зробіть.
  11.  Забули – поросіть вибачення.
  12. Не можете сказати правду – поясніть чому.
  13. Не видавайте чужих таємниць.
  14. Добро повертається.

VІІІ. Домашнє завдання

        Відобразити своє уявлення про доброту в малюнках.

C:\Users\Руслан\Desktop\images (31).jpgC:\Users\Руслан\Desktop\загруженное (27).jpg      

 

 

 

C:\Users\Руслан\Desktop\загруженное (28).jpgC:\Users\Руслан\Desktop\images (33).jpg

 

 

 

 

 

 

Список використаних джерел:

1.Сухомлинський В.О. Вибрані твори. – К.: Рад. Школа, 1976

2.Сухомлинський В.О. Гаряча квітка. – К.: Веселка, 1978

3.Лаврєнт'єва  Г.  Джерела доброти. – К.: А.С.К .               

  

 

docx
Додано
16 листопада 2018
Переглядів
349
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку