Тема : Досліджуємо роль прикметників у мовленні.
Мета: пригадати вивчене про прикметник у 3 класі, вміти знаходити прикметники у реченні,визначити його значення і роль у мовленні; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, граматичну пильність, вміння узагальнювати мовні явища та робити висновки,формувати компетентність спілкуватися рідню мовою; виховувати повагу до рідно мови.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань
Обладнання: цеглинки Лего, предметні малюнки, словники синонімів та антонімів, картки з завданнями.
Хід уроку
--Сьогодні до нас на урок завітали гості. Привітайтеся , будь ласка.Сідайте.
2. Покажіть свій настрій з яким Ви прийшли на сьогоднішній урок за допомогою цеглинок Лего.
Гарний, добрий чи поганий?
Чого ви сподіваєтесь від нашого уроку?
2.Актуалізація опорних знань.
1.Каліграфічна хвилинка.
Зз им маз м зи
--Складіть слово із цих складів.
Зима
2 Асоціативний кущ.
--А з чим асоциацюється у вас слово Зима. Яка вона?
У вас прозвучали слова .До якої частини мови вони відносяться? ( Іменник)
А сьогодні ви дізнаєтесь ще про одну частину мови, назву якої ви дізнаєтесь із словникового диктанту.
3.Словниковий диктант
— Пригадайте та запишіть правильно словникові слова.
Вперед, ліворуч, щотижня, внесок, трамвай, аеродром, цемент, вранці, мізинець, океан.
Перевірте .
Підкресліть 2 букву в слові вперед.
Підкресліть 5 букву в слові ліворуч.
Підкресліть 4 букву в слові щотижня.
Підкресліть останню букву в слові внесок.
Підкресліть 4 букву в слові трамвай.
Підкресліть 2 букву в слові аеродром.
Підкресліть останню букву в слові цемент.
Підкресліть 4 букву в слові вранці.
Підкресліть 4 букву в слові мізинець.
Підкресліть 2 букву в слові океан.
— Це і є тема нашого уроку. Сьогодні ми повторимо і виконаємо вправи, які допоможуть вам узагальнити й систематизувати знання з теми «Прикметник» та дослідити роль прикметників у нашому мовленні. Тож розпочнемо нашу подорож по
чарівному лісу. Наші лісові тваринки приготували нам завдання.
Повторюємо правила роботи в групі. ).
І група: Поширити речення прикметниками.
Ліс….вечір. У … … кожухах сплять ялинки. …замети вкрили … пеньки та …листя. Зима одягла у … шуби і шапки дерева та кущі. Холод запорошив все … снігом.
Слова для довідок: зимовий, білих, пухнастих, снігові, старі, осіннє, теплі, блискучим.
2 група: До поданих прикметників дібрати антоніми.
Сладне (завдання)__________________
Важка ( задача)________________________
Порожня ( кадка )__________________________
Погані (люди) ____________________________
Велика ( крига) ___________________________
Біла ( хустинка) _________________________
3 група: Підкреслити прикметники і визначити закінчення.
Повіває теплий вітерець. З полів долинають чудові запахи польові квітів. Та раптом на горизонті з’явилася чорна хмара. За секунду щось гучно загриміло. Пішов рясний дощ.
Діти з ОП.
Справжній володар листяного лісу-дуб. На величезному стовбурі розкинулись віти із зеленим жорстким листям.
5.Перевірка роботи в групах.
7.Повідомлення домашнього завдання.
Вивчити првило, на ст73 Впр.154
6.Підсумок уроку
Ось ми і добрались до головної ялинки. Вона підготувала нам невеличкі подарунки. Щоб їх получити треба відповісти на запитання. (Вибирають іграшку)
В конверті купони.