УРОК-КАЗКА "ПОСЛІДОВНІСТЬ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 9. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. СКЛАДАННЯ РІВНОСТЕЙ ЗА МАЛЮНКАМИ.

Про матеріал
Урок-казка дозволяє закріпити вивчене на даному етапі в цікавій ненав’язливій формі. Формувати в учнів вміння складати рівності на додавання, порівнювати числа; повторити склад чисел від 2 до 9. розвиває мислення, увагу, зв’язне мовлення; виховувує інтерес до математики, старанність, взаємоповагу.
Перегляд файлу

УРОК-КАЗКА З МАТЕМАТИКИ 1 клас

Тема уроку: «Складання рівностей за малюнками. Послідовність чисел у межах 9. Порівняння чисел. Доповнення рівностей.

Мета: формувати в учнів вміння складати рівності на додавання, порівнювати числа; повторити склад чисел від 2 до 9; розвивати мислення, навички каліграфічного письма, увагу, зв’язне мовлення; виховувати інтерес до математики, старанність, взаємоповагу.

Хід уроку

І. Організація класу

Продзвенів уже дзвінок,

Розпочався наш урок.

Сьогодні гості завітали до нас.

Вас, шановні, вітає наш 1 клас.

Поверніться до гостей, дітки, і привітайтеся,

 Посміхніться і до мене поверніться.

Сьогодні до нас завітали ваші вихователі. Вони прийшли подивитися як ви за цей час подорослішали, чого навчилися, що вмієте робити. Покажемо чого навчилися?

Зараз ми будемо міркувати,

Додавати й рахувати,

Цікаві задачі розв’язувати, щоб розум розвивати.

Здогадатися неважко,

Не складна граматика,

Називають цей урок

Просто….(математика)

Девіз уроку:

Не викрикуй, не крутись,

На учителя дивись.

Якщо хочеш щось сказати –

треба руку піднімати.

-А що ми вчилися робити на уроках математики? (учні розповідають вірші)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-Сьогодні у нас незвичайний урок , урок-казка. Казка незвичайна – математична.

Математика – цариця наук. Вона присутня всюди: в природі, вдома, в школі. І сьогодні ми помандруємо до королівства Математики. Шлях, яким ми будемо йти, непростий. Перед королівством знаходиться казковий ліс. Нам потрібно пройти через нього. Тут на нас чекає багато цікавих пригод. Ми зустрінемось із казковими героями, які приготували нам математичні завдання. Після кожного правильно виконаного завдання ми будемо на крок ближче до замку королеви Математики. А побачити її ми зможемо лише тоді, коли виконаємо всі математичні завдання.

? +     -обчисли;                    <  ?  >    -порівняй;            ???       -розв’яжи.

Отож, ви готові? Тож розпочинається казка.

ІІІ. Актуалізація і систематизація опорних знань.

Математична розминка. Усна лічба

Увага! Почнемо  цікавої хвилинки – математичної розминки.

  1. Скільки малят на горі катається?

Троє в саночках сидять, один дожидається.

  1. Дружно мурахи живуть і без справи не існують.

Дві несуть травинку, дві несуть билинку,

Чотири несуть голки. Скільки їх скажи?\

  1. У садок до годівниці прилетіли 4 синиці.

     Потім ще дві птиці.  Скільки птиць на годівниці?

  1. Каже мати квочка: в мене 5 синочків і 4 дочки.

Скільки ж діточок у квочки?

1.Зупинка «Два цапики»

Ось до річки повертаєм, двох цапків ми зустрічаєм.

Маєм їм допомогти , ось цю річку перейти.

(діти будують місток. Вставляють пропущені числа)

2.Зупинка «Троє поросят і вовк»

Подивіться ви, малята,

Живуть в хатинці поросята

Треба їх порахувати, пригадати, як їх звати.

(Наф-Наф, Нуф-Нуф, Ніф-Ніф)

Ці веселі поросяти також вчаться рахувати,

Хочуть нам завдання дати,

За малюнками приклади розв’язати.

(складання рівностей за малюнками)

Каліграфічна хвилинка.

Математичний диктант.

3.Зупинка «Куций хвостик»

До нас наближається наступний казковий герой, будьте уважні!

Хто прийшов до нас у гості,

Довгі вушка, куций хвостик?

Він морквиночку шукав,

Й на галяві заблукав. (Зайчик)

Інформаційна хвилинка про зайчика.

(розставити морквинки з числами в порядку зростання, спадання)

4.Зупинка «Червона Шапочка»

Фізхвилинка

На лісовій галявині казковій

З’явилась дівчинка у шапочці червоній

Що за гостя, діти, це Дюймовочка?

Ні , це відома всім…..(Червона Шапочка)

Коли Червона Шапочка іде лісом, то завжди співає і танцює. І сьогодні вона з теж потанцює.

ІV. Формування та закріплення вмінь

Кого Червона Шапочка відвідувала? (хвору бабусю). Вона дуже любить свою бабусю, турбується про неї і хоче, щоб вона видужала. І пішла на лісову галявину назбирати суниць. адже варення з суниць – найкращі ліки від застуди. Допоможемо назбирати суничок. Сунички незвичайні – з числами, які треба порівняти і покласти у кошик.

Порівняння чисел

Бабуся вам дуже вдячна за допомогу. А нашій героїні треба повертатися до дому. Кого вона боїться?

Робота з геометричним матеріалом.

  •          З яких фігур складається вовк?

5.Зупинка «Слон»

Робота в парах

  •          Хто це? (слон) який у нього настрій?
  •          А чому він сумний, може трапилась якась біда?

Засумував великий слон,

Він загубив свій телефон.

І що йому тепер робити?

Треба до лікаря дзвонити.

Він другу ніч уже не спить,

Бо дуже зуб в нього болить.

  •          Діти, від чого зуби болять? (від солодкого)

Бесіда про корисну їжу.

Завдання: у кожної пари телефон з пропущеними числами. Вписати склад чисел. Кожній парі різне число.

6.Зупинка «Білка і їжак»

Білка з їжачком в лісочку –

Прийшли разом по грибочки.

Будем їм допомагати , грибочки збирати.

На шляпці – приклад, на ніжці- відповідь)

V. Підсумок уроку.

Гра «Мікрофон»

Подарунки від королеви Математики – математичні розфарбовки.

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 січня
Переглядів
46
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку