Урок-кейс "Харчування і здоров'я"

Про матеріал
Урок-кейс з основ здоров'я, метою якого є удосконалення вміння учнів працювати з кейсами.
Перегляд файлу

                                        Кейс – урок  « Харчування і здоровя»

                                                     Основи здоровя    2 клас

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\зуб1.jpg                                                               План уроку

            1.Як зберегти зуби здоровими. ( Пригадування вивченого)

 

А) Інсценізація вірша « У лікаря»

 

Б) Гра «Так чи ні» ( заповнення таблиці)

 

В) Перегляд мультфільму «Навіщо чистити зуби»

 

Г) Кейс «Айболитова математика»

 

2.Навіщо людина їсть? Який зв'язок між здоровими зубами і харчуванням? Чи слід вважати воду невідємною частиною харчування? ( Виступи груп)

 

3.Дитяча творчість «Моя улюблена страва» ( виставка малюнків та аплікацій).

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Мои документы\Мои рисунки\MP Navigator\2001_12_31\IMG_0015.jpg4.Музична фізхвилинка.

 

5. Кейс «Корисні поради»

 

6. Розгадування кросворду.

 

7.Презентація «Такі смачні й корисні вітаміни».

 

8. Кейс « Я піклуюсь про своє здоровя»

 

                                                       9. Рефлексія та самооцінювання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Харчування і здоровя.

Мета: ознайомити учнів із значенням харчування, а особливо вітамінів, для здоровя 

            людини; вчити вибирати корисну та здорову їжу; поглибити знання про значення

            зубів для живих організмів; удосконалювати вміння працювати в групі; розвивати

            критичне мислення, вміння аналізувати і робити висновки; виховувати бажання і

            прагнення вживати корисні продукти.

Очікувані результати: учні зрозуміють

  • залежність здорових зубів і здоровя людини в цілому;
  • значення корисної їжі, багатої на вітаміни, для гармонійного фізичного та психологічного розвитку людини.

Обладнання: вірші, таблиця; мультфільм;  матеріал для кейсів « Айболитова математика»,

                         «Корисні поради», «Народна мудрість про харчування»; презентація «Такі

                          смачні й красиві вітаміни»; кросворд; гра «Весела карусель».

                                                                       Хід уроку

1.Організація класу.

А)Привітання

Доброго ранку! Веселого дня!

В радість хай буде для вас навчання.

Адже, хто з вас щось пізнає нове –

Зможе здоровя зміцнити своє.

Тихо й рівненько за парти сідаймо!

Основи здоровя уже починаймо!

 

Б) Ознайомлення з планом уроку.

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\зуб1.jpg                                                               План уроку

            1.Як зберегти зуби здоровими. ( Пригадування вивченого)

                                                   А) Інсценізація вірша « У лікаря»

                                                   Б) Гра «Так чи ні» ( заповнення таблиці)

                                                   В) Перегляд мультфільму «Навіщо чистити зуби»

                                                   Г) Кейс «Айболитова математика»

                                      2.Навіщо людина їсть? Який зв'язок між здоровими зубами і харчуванням? Які є основні правила харчування? ( Виступи груп)

                                     3.Дитяча творчість «Моя улюблена страва» ( виставка малюнків та

                                                                                                                         аплікацій).

C:\Documents and Settings\Администратор\Мои документы\Мои рисунки\MP Navigator\2001_12_31\IMG_0015.jpg                                     4.Музична фізхвилинка.

                                     5. Кейс «Корисні поради»

                                     6. Розгадування кросворду.

                                     7. Презентація «Такі смачні й красиві вітаміни»

                                     8.Кейс «Я піклуюсь про своє здоровя».

                                     10. Рефлексія та самооцінювання.

В) Методика очікування

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Про що хотіли б дізнатися нове?

- Як ви думаєте, чи буде урок цікавим? Що допомогло вам це зрозуміти?

         Я сподіваюся, що ви будете сьогодні активними учасниками уроку, енергійними, творчими, працьовитими.

Сьогодні на уроці ви будете виконувати багато завдань  в групах. 1 група – Полунички.

2- Вишеньки. 3 – Яблучка.

Давайте пригадаємо правила роботи в групі.

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\slide_14.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\001.jpg 

 

 

 

 

 

 

2. Актуалізація опорних знань. Пригадування вивченого «Як зберегти зуби здоровими?»

А) Інсценізація вірша «У лікаря» ( автор, Таня, лікар)

Вчора ,у вівторок,

У міську лікарню

Привела до лікаря

Мама доню Таню.

Лікар каже дівчинці:

  • Що тебе турбує?

По обличчю бачу:

Що чомусь сумуєш.

Дівчинка тихенько мовила крізь сльози:

  • Солоденьке люблю

У великих дозах.

Зуби розболілись.

Я не маю сили!

Що мені робити,

Щоби не боліли?

Лікар хворі зуби

Їй запломбував

І під час роботи

Поради їй давав:

  • Любе ти, дівчатко,

Менше їж солодке,

Чисти вчасно зубки,

Щоб були в порядку.

 Овочі і фрукти

Не забудь вживати.

В них є вітаміни –

Не слід це забувати.

Видужала Таня.

Зубки вже здорові.

Бо хороший лікар

Поради дав чудові.

Б) Заповнення таблиці. Гра «Так чи ні»

( учні виходять по черзі до дошки, беруть смужку з написом, читають і розміщують у відповідну колонку таблиці)

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\зуб4.jpg 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\зуб2.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

В)Перегляд мультфільму  « Навіщо чистити зуби»

 

  https://www.youtube.com/watch?v=W3e70fCFgyM

 

Г) Кейс «Айболитова математика»

( Відгадайте загадки і ви дізнаєтесь, яка тваринка має скільки зубів. У кого їх кількість найбільша? Як ви думаєте, навіщо їй скільки зубів?) (Учні працюють в групах, отримуючи

Різні загадки)

 

 

 

                                                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Навіщо людині їсти? ( Виступ груп)

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\1439214646_vector-strawberry-collection-4-19.jpgа)Полунички.

 

 

 

 

 

Який шлях проходить їжа в організмі людини?

У роті їжа пережовується зубами, під дією слини починає розм’якшуватися, по стравоходу опускається в шлунок. Під дією шлункового соку їжа перетравлюється і потрапляє в кишківник. В ньому поживні речовини всмоктуються в кров і розносяться по всьому організму.

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\завантаження.jpg 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\img6.jpgб)Вишеньки  

 

 

 

(коротка розповідь за

   таблицею)

 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\105509239_apple_green.png 

 

в)Яблучка 

 

 

 

 

Основні правила харчування:

  • Приймай їжу 4 рази на день у той самий час
  • Не переїдай
  • Остерігайся гострої, жирної та солоної їжі
  • Під час їжі не розмовляй і не відволікайся
  •  

4.Перегляд виставки дитячих малюнків «Моя улюблена страва»

( вчитель узагальнено коментує)

 

5. Музична фізкультхвилинка «Весела руханка»

https://www.youtube.com/watch?v=6dDs907uDlg

 

6.Кейс «Корисні поради»

( Групи отримують кейси з завданнями. Описана ситуація, наприклад: Вітя навчається в 2 класі, але він дуже маленького зросту. На фізкультурі він стоїть останнім. Хлопчик мріє стати високим і сильним. Що ви порадите йому з продуктів харчування? Чому?)

 

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Мои документы\Мои рисунки\MP Navigator\2019_05_30\IMG_0001.jpg

 

 

 

1-опис ситуації

2- малюнки різних продуктів

3,4-розповідь про вплив певних продуктів на організм людини

5 – малюнок хлопчика чи дівчинки, відповідно до ситуації

                                                                  2

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\вытамыни.gif 

Вітамін А – яйця, сир, риба, морква, петрушка,

                      Помідори, абрикоси

Вітамін В – яйця, молоко, горох, квасоля, риба

 

 

Вітамін С – апельсин, мандарин, лимон, редька,

                     червоні яблука, капуста, цибуля

 

 

Вітамін Д – м'ясо, житній хліб, молоко,

                      риба, яєчний жовток

                                                                           3,4

 

Вітамін А - впливає на ріст дитячого організму, підвищує стійкість до хвороб. Допомагає зміцненню  зору.

Вітамін В – впливає на діяльність нервової системи.

Вітамін С – впливає на міцність нашого імунітету. Наш захисник від застуди.

Вітамін Д – сприяє росту і формуванню кісток та зубів.

 

 

 

7.Розгадування кросворду «Продукти»

 

 

1

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Як ще можна назвати те, що ми їмо? ( Продукти)

2.Розмелене в порошок зерно. (Борошно)

3.Обовязковий атрибут весілля, виготовлений із солодкого тіста. ( Коровай)

4.Смачний виріб з какао та цукру. (Шоколад)

5.Овоч червоного кольору, з якого варять борщ. (Буряк)

6. Зернова культура, з якої роблять олію, кашу, поп – корн. (Кукурудза)

7. Від застуди та хвороби, щоб настрашити хвороби, допоможуть… (вітаміни)

 

7.Перегляд презентації «Такі смачні й красиві вітаміни»

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\6b1323397c.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\kak_krasivo_sdelat_fruktovuyu_narezku_9.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\45023.jpgСлайди – оригінальна нарізка овочів і фруктів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Кейс «Я піклуюсь про своє здоровя!»

( Групи отримують кейс із таким завданням: визначити , який з продуктів має прострочений термін придатності. Крім цього в кейсі повинна бути маленька інструкція – підказка наприклад - сьогодні 15 жовтня 2018 року. Жовтень – це 10 місяць у році. У коробці -  кейсі підібрати по 3 продукти, які дітям добре знайомі: йогурт, чупа –чупс тощо)

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\maxresdefault.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\1525080246_4.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\завантаження.jpg9. Рефлексія. Само оцінювання.

(Діти ставлять різнокольорові кружечки магніти під тим смайликом, який вказує чи сподобався їм урок чи ні.)

docx
Додав(-ла)
Галатюк Галина
Додано
12 червня 2019
Переглядів
1986
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку