Урок-кросенс "Виготовлення різдвяного чобітка"

Про матеріал
Мета: навчальна: познайомити учнів з новою формою роботи на уроці – урок-кроссенс, розглянути інформацію про історичні відомості святкування Різдва в країнах Європи та використання новорічних атрибутів в житті людей, навчитися виготовляти виріб, вдало підібравши необхідний вид оздоблення. Розвиваюча: розвивати творчі здібності, навички самостійної роботи. Виховна: виховувати акуратність і старанність під час виконання роботи, проявляти інтерес до рукоділля.
Перегляд файлу

Овруцький ліцей №3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок-кросенс

«Виготовлення різдвяного чобітка.

Оздоблення виробу»

6 клас

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель предмету

«Технології»

Дубовська Світлана Володимирівна

 

 

 

 

 

 

 

2024 р.
Відкритий урок з технологій.  Урок-кроссенс.

Дівчата 6 клас

  

Тема: Виготовлення різдвяного чобітка.

           Оздоблення виробу.

 

Мета: навчальна: познайомити учнів з новою формою роботи на уроці – урок-кроссенс, розглянути  інформацію про історичні відомості святкування Різдва в країнах Європи та використання новорічних атрибутів в житті людей, навчитися виготовляти виріб, вдало підібравши необхідний вид оздоблення.

            Розвиваюча: розвивати творчі здібності, навички самостійної роботи.

            Виховна: виховувати акуратність і старанність під час виконання роботи, проявляти інтерес до рукоділля.

 

Обладнання: мультимедійна презентація, зразки готових виробів, необхідний роздатковий дидактичний матеріал, оздоблювальні елементи, робочий інструмент.

 

Тип уроку: комбінований

 

                                             Хід уроку

І. Організаційна частина.

Доброго дня, мої найкращі побажання всім учасникам нашого уроку. Маю надію, що на наш урок ви не забули взяти з собою гарний настрій, позитивні емоції. Пропоную вам всім посміхнутися та налаштуватися на творчу співпрацю.

Перевірка присутніх учнів на уроці.

Перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.

Сьогодні ми продовжимо працювати над виготовлення нашого виробу, будемо фантазувати, творити, мислити та креативити. Робота над виробом перебуває на стадії закінчення – його оздоблення. І так, як незабаром всі ми будемо святкувати Різдво, то хочеться вірити, що Святий Миколай обов’язково покладе в нього найбажаніший для вас подарунок. 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Сьогодні наш урок ми проведемо в незвичній для нас формі, спробуємо його побудувати в новому форматі, використавши такий прийом роботи, як крос сенс. Тим самим, познайомимо сьогоднішніх гостей з нашою роботою на уроках, а також для себе пригадаємо технологічний процес створення нового виробу «Різдвяного чобітка»

На деяких наших уроках, ми вже намагалися частково використовувати цей прийом, це була робота більш поверхнева, а сьогодні зробимо її більш глибшою.

Розповідь вчителя

Крос сенс – це головоломка нового покоління, візуальний асоціативний ланцюжок, який складається з 9 зображень, кожне з яких пов’язане з попереднім і наступним зображенням. Центральна картинка об’єднує по змісті всіх. Це сучасний прийом візуалізації навчального матеріалу.  Наше завдання сьогодні буде розгадати зашифровані 9 секторів кроссенсу, об’єднати їх в одне ціле та провести практичну роботу з оздоблення виробу.

  (на дошці прикріплена схема кроссенсу з зашифрованими секторами)

Давайте розпочнемо нашу роботу.

За правилами крос сенсу робота розпочинається з центрального сектору.

Центральний сектор – це власне тема нашого проекту «Різдвяний чобіток». Сьогодні ми продовжуємо роботу над нашим виробом, робота перебуває на стадії закінчення, адже оздоблення виробу завершальний етап. Маю надію, що по закінченню нашої роботи , ваші вироби задовольнять ваші бажання.

Продовжуючи роботу далі, ми переходимо до першого кроку.

Крок перший.

Нам необхідно заповнити перший сектор.

Для цього,  на ваших робочих місцях лежать паперові викрійки чобітків. Пропоную вам на них написати свої очікування та прикріпити до центрального сектору.

(учні виконують завдання, кожна дитина зачитує та прикріплює на перший сектор).

Крок другий «Творчий проект»

Для заповнення другого сектору вам необхідно, з хмари слів, що перед вами на екрані, вибрати слова, що пов’язані з термінологією проектної діяльності і вписати на власні паперові хмаринки та прикріпити їх на крос сенс.

( технологія, проект, цукерки, конструкційні матеріали, шаблон, супермаркет, викрійка, робочий інструмент, лінійка, творчість, пенал, морозиво, креслення)

Крок третій. «Конструкційні матеріали»

Всі ми знаємо, що виготовлення будь якого виробу неможливе без того чи іншого конструкційного матеріалу.  Всі вони мають свої характеристики та властивості. Для нашого виробу вдало підходять такі матеріали, як тканина, фетр.

Необхідно заповнити сектор «Конструкційні матеріали, їх види».

( на робочих місцях дітей знаходяться картки з написами різних конструкційних матеріалів. Вчитель зачитує властивості матеріалу, діти мають відгадати, найпершому учневі дається право прикріпити вірну відповідь до крос сенсу.

  1. Цей матеріал широко використовується у будівництві, електротехніці, машинобудуванні. Він є твердим, міцним, з нього виготовляють інструменти, деталі машин, різних механізмів, предмети побуту. (метал)
  2. Цей матеріал отримують зі спиляного та очищеного від кори і гілок стовбура дерева, його широко використовують в будівництві, меблевій галузі, виготовляють різні предмети побуту, він не проводить електричний струм. (деревина)
  3. Цей матеріал тонкий і щільний, легко рветься та ріжеться, виготовляють його з целюлози деревини . (папір)
  4. Матеріал штучного походження, прозорий, твердий, крихкий. Використовують в побуті, будівництві, медицини тощо. Є сировиною для виготовлення бісеру. (скло)
  5. Конструкційний текстильний матеріал, який широко використовується в швейному виробництві, створений шляхом переплетення ниток, має різні характеристики та властивості, велику кольорову гамму та великий асортимент. (тканина)
  6. Листовий, пористий цупкий матеріал, виготовлений шляхом валяння або набивання, чудовий матеріал для творчості, легко ріжеться, клеїться, зшивається. Досить пухкий, не зносостійкий. (фетр).

Крок четвертий.

Конструюючи будь-який виріб, ми намагаємося його уявити: форму, розміри. Виготовляючи, щось вигадуємо, придумуємо нове. Цей метод досить широко використовують в народній творчості, без нього неможливо створити виріб власними руками.

Для заповнення четвертого сектору, вам необхідно із певного набору літер скласти слово, що і буде відповіддю на питання 4 сектору.

(метод фантазування)

            Я н ф а в а н у н а з т

Крок  п’ятий .

Різдво.

Різдво є одним з найголовніших свят не тільки для українців, а й для всієї європейської спільноти. Свято Різдва святкується з поколінні в покоління, притримуючись певних традицій та вірувань. Різдвяні традиції глибоко сягають корінням в життя наших пращурів, несучи в собі певний зміст. Різдво-це свято в родинному колі: колядки,  щирі вітання, різдвяні страви, ворожіння і звичайно подарунки.

Сьогодні до уроку ви підготували невеличкі повідомлення про те, як святкують Різдво в різних країнах світу.

          (розповіді дітей. Виступаючи, дитина прикріплює зірочку до крос сенсу. Зірка – символ Різдва).

Крок шостий.

Вироби-аналоги

Проектуючи власну модель виробу, іноді буває складно придумати її самому. Тому під час проектування та виготовлення уважно вивчають різноманітні малюнки,  фотографії, зразки готових виробів, все те, що може надихнути на створення власного виробу. Вироби, які взяті за основу під час розробки конструкції нового виробу, називають виробами-аналогами.

 (на екрані демонстрація виробів-аналогів)

Робота в групах.

Завдання: кожній групі пропонується відкрити свій конверт. В конверті знаходяться деталі, з яких необхідно скласти новий виріб. Завдання на правильність та швидкість.

Крок сьомий.

Шов «вперед голкою»

Переглянувши вироби-аналоги, сформувавши уявлення про власний виріб, ми приступаємо до роботи: виготовляємо паперовий шаблон, переносимо викрійку на тканин, виконуємо ручне зшивання деталей. Зараз ми всі разом пригадаємо технологію виконання ручного шва «вперед голкою».

Увага на екран

Тестові завдання  (робота в робочих зошитах)

  1. Основний інструмент для виконання ручних швейних робіт:

а) голка

б) нитки

в) тканина

2. Світло на робочу поверхню повинно падати:

а) зверзу або спереду

б) зліва або спереду

в) справа або спереду

3. Виконують шов «вперед голкою» рухаючись:

а) справа наліво

б) зліва направо

в) не має значення

4. Усі стібки та проміжки між ними мають бути:

а) різної довжини

б) однакової довжини

5. Довжина стібка не повинна бути більшою за:

а) 10 мм

б) 9 мм

в) 7 мм.

6. Чи може бути шов «вперед голкою» тимчасовим:

а)  так

б)  ні

 

Відповіді:  1-а, 2-б, 3-а, 4-б, 5-в, 6-а

 

Крок восьмий. Оздоблення

Практична робота.

Виготовлення за паперовими шаблонами деталей оздоблення з фетру: обведення контуру, вирізання, приклеювання шляхом гарячого склеювання, приклеювання інших декоративних елементів.

 

IV. Підведення підсумків

Підводяться підсумки роботи. Чи справдилися очікувані результати роботи?

Аналіз причини типових помилок. Демонстрація кращих робіт. Оцінювання.

 

 

 

doc
Додано
15 березня
Переглядів
62
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку