Тема уроку. Весна дарує кожному що треба і що хочеться.
Д. Чередниченко «Різні краєвиди».
Мета уроку. вчити учнів сприймати змальовані словами образи
природи рідної землі у прозовому творі;
узагальнити знання учнів про початок весни, вчити спостерігати за змінами у природі;
розвивати зв’язне мовлення;
виховувати любов до природи.
Обладнання: пошукові таблиці слів, чистомовка, картки- блискавки.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності учнів.
А) За технологією «Мікрофон».
- Чого ви чекаєте сьогодні на уроці ?
Б) за технологією «Незакінчені речення» продовжити речення
- Природа рідного краю це .........
- Я буду оберігати природу рідного краю, тому що .....
Висновок. Природу рідного краю потрібно оберігати.
В) Технологія «Хороше – погане»
|
Що доброго робить людина для збереження природи. |
Що поганого робить людина для збереження природи. |
|
|
|
ІІ.Повідомлення теми і мети уроку.
Прочитайте тему уроку за технологією «Вилучи зайве».
Вуеісена дуатірукє колжнотму, ащо трубиа і щіо ухочертьося.
І весела, й яснолиця,
Дивна в сонечка сестриця.
Роботящу вдачу має
Землю зелом засіває.
Заквітає яр і поле
Принесе у ліс обнову .
Відгадали, хто вона?
Ну , звичайно , це ....... ( весна)
Оголошення очікуваних результатів.
Сьогоднішній урок навчить нас:
ІІІ. Актуалізація, надання необхідної інформації .
А) Робота за пошуковою таблицею слів. ( Додаток 1)
Б) Робота над чистомовкою. Робота в парах. (Додаток 2 №6)
ІV. Опрацювання оповідання Д. Чередниченка «Різні краєвиди».
А) Вправа на миттєве сприймання слів.
Робота з картками-блискавками:
Шпак, дрізд, зяблик, журавель, жайвір.
Б) Читання «пірамідок» слів.
Ряст Барва Ранні
Підбіл Бентежно Пильнуй
Жевріють Пересвистуються Примічай
Витнуться Малесенький ридивляйся
- Прочитайте першу « пірамідку» згори донизу.
Чи всі слова зрозуміли ?
-Знайдіть найдовше слово.
Поділ дітей на дві групи.
А) Читання за технологією « Взаємонавчання».
Завдання для груп.
І група читає до слів «О-о, ті пташки, мабуть, ніколи такі веселі не бувають, як зараз.»
ІІ група читає до кінця.
Розповідь учнів за змістом прочитаного.
Б) Читання оповідання вголос «ланцюжком».
- Поміркуйте про яку пору року йдеться? Доведіть свою думку.
3. Аналіз змісту.
- Яку першу ознаку весни помітив оповідач?
- Що з’явилося у ліску?
- Чому пташки так радіють?
- З яким почуттям автор розповідає про пташок?
- Які зміни можна побачити в полі?
- Що люди роблять?
- Яка головна думка оповідання?
Продовжіть порівняння:
«Усе оживає, мовби ....» (земля прибирається в коштовні шати).
«Попід хмарами двоє, мовби ....» (танок якийсь водять у небі ).
«Три тополі височать у полі, мов ....» (острівець).
Користуючись текстом оповідання, доповніть речення за змістом.
«Весна дарує кожному, що треба, що хочеться».
Землі ..... ...... .
Ліску ... ... .
Полям ... ...
Людям .... .... .
V. Підсумок уроку.
- Де побував оповідач ?
- Що він побачив і почув у лісі, в полі?
- Чи можемо сказати, що він уважний і спостережливий?
- Розкажіть про свої враження від перебування серед весняної природи.
- Побудуйте сенкан до слова « Весна».
Виразно читати текст твору.
Намалювати малюнки до теми «Весна».