Урок математики
Тема: порівняння чисел у межах 5. Складання рівностей та нерівностей за малюнками.
Мета: формувати вміння визначати розміщення предметів у просторі, складати рівності за малюнками, узагальнювати за спільними ознаками; продовжувати роботу над формуванням в учнів уміння порівнювати числа, предмети; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій; вдосконалювати вміння писати цифри; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Хід уроку
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Вірш: сіли всі рівненько діти
Посміхнулися усі
Всі готові працювати?
Всі готові – молодці!
Вправа «Настрій»
Оберіть геометричну фігуру, настрій якої сподобався.
2. Актуалізація опорних знань
Гра «Весела руханка»
Молодці, чудово пограли.
Робота в зошиті. (прописи с. 23, з. 4)
Хвилинка каліграфії
Конкурс красунь
Гімнастика для пальчиків
Їжачок замерз вночі
В кулачок звернувся
А як сонечко зійшло
Знову розвернувся.
Розв’язування задач (усно)
Я читаю задачу, а ви пальчиками показуєте відповідь.
Півень залетів на тин,
А за ним іще один.
Скільки півників усіх?
Полічіть-но швидше їх.
Три веселі киці
Грались на травиці.
Песик теж до них прибіг –
Скільки котиків усіх?
У Катюші є три грушки,
Дві їй ще дала подружка.
Скільки має грушок
дівчинка Катюша?
- Що зображено на малюнку?
(складання рівності про прикордонників)
Знайдемо та виконаємо з. 5
Руханка.
Робота з зошитом с. 22, з. 1 Порівняй слова за кількістю букв. Постав знаки <,>, або = . (самостійно)
Перевірка
з. 2 – Що зображено на малюнку?
Руханка
з. 3
Логічна задача.
На столі лежать олівці трьох кольорів: червоного, синього, зеленого.
Треба викласти їх так, щоб червоний не був першим і не був посеред олівців. Де ж буде червоний олівець?
Підсумок
Рефлексія