Урок математики
Тема: коло
Мета: ознайомити учнів з поняттям "коло", «точки», які належать колу і не належать; вчити моделювати коло; формувати обчислювальні навички; розвивати просторову уяву, логічне мислення, вміння аналізувати, поповнювати словниковий запас учнів; виховувати акуратність, увагу, інтерес до математики.
Хід уроку
І. Орг момент
- вступне слово вчителя
- привітання вірш
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок
Вправа «Оплески» перевірка готовності до уроку.
На урок потрібно мати: підручник, робочий зошит, друкований зошит, ручка, простий олівець, кольорові олівці, предмет круглої форми.
Всі готові, молодці, будемо працювати.
Вправа «Настрій»
Оберіть геометричну фігуру, настрій якої сподобався. Хто обрав цю? Хто цю?
Чудово, у віх гарний гастрій, бажаю, щоб такий настрій у вас був до кінця уроку.
Робота в робочому зошиті (вірш)
Дата, класна робота (5 листопада)
Каліграфічна хвилинка
Конкурс красунь (намалюйте корону над самим красивим числом). Візьміть кол. олівці, на полях намалюйте квадратик, як впоралися із завданням(самооцінювання).
Усний рахунок. Вправа «Числова геометрична розминка» (діти) Підсумок
Перевірка д/з: др. зошит с 37, з. 3
Фізкультхвилинка Гімнастика для очей
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Спробуйте прочитати незвичайне слово: ком – м + ло = коло.
або загадка: ця фігура не проста
не початку, не кінця,
окреслює усе довкола
має назву …коло
Сьогодні на уроці ви познайомитесь із…
Робота з геометричними фігурами
Хочу звернути увагу, якщо ми зафарбуємо коло, це вже буде круг, а коло – це межа круга.
з. 2 усно,
з. 3 письм 1 – разом
2- сам,
3 – разом у вас є у зошиті коло, поставте 2 точки, що належать колу і 2 точки , що не належать колу. Назвіть їх.
намалюйте квадратик, як впоралися із завданням(самооцінювання)
Фізкультхвилинка.
Робота з др. зошитом с. 38, з. 1
Робота в парах підр. с 49, з. 5 усн.
-Що замітили? Чому так? При перестановці доданків сума не змінюється.
Підсумок уроку
Ось і закінчується наш урок, проведемо
гру «Так чи ні»
Оцініть свою роботу на уроці - якщо все зрозуміли і все сподобалось на уроці – підніміть зелену цеглинку лего, якщо майже все зрозуміли – синю, якщо частково – жовту, якщо було не цікаво і нічого не зрозуміли –червону.