20 вересня о 18:00Вебінар: Numicon (Нумікон): проста математика для всіх

Урок на тему "Математика без віз або відсоток за кордоном"

Про матеріал
На цьому уроці ви зможете закріпити вміння розв’язувати задачі на відсотки, розвивати логічне мислення, творчу уяву та математичну компетентність, виховувати культуру оформлення задач. Тип: інтегрований математика - англійська мова, урок закріплення знань
Зміст архіву
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Підписання угоди

Номер слайду 3

Бориспіль

Номер слайду 4

Вартість квитка без багажу 62 євро, а з багажем на 24 % більше. Скільки грошей хлопці повинні віддати за квитки,якщо відомо, що 9 дівчат летять без багажу, а 10 хлопців з багажем?

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Вартість квитка без багажу 62 євро, а з багажем на 24 % більше. Скільки грошей хлопці повинні віддати за квитки, якщо відомо, що 9 дівчат летять без багажу, а 10 хлопців з багажем?

Номер слайду 7

Парфуми Dolce Cabbana Imperatrica, які в магазині Brocard коштують 850 грн, тут 650 грн. Обчисліть на скільки відсотків парфуми у Duty Free дешевші ніж у Brocard.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Відстань від Києва до Лондона 2134 км ми планували здолати за 2год , але за погодних умов, часу витратилося на 25 % більше. Через скільки годин ми прибули до Лондона?

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Курс сто гривень за 2,95 фунтів та 2% послуги банку EXCHANGE RATE OF 100 UAH IS 2.95 POUNDS AND 2% OF BANKING SERVICE

Номер слайду 12

За годину вартість машини була 2,5 фунтів, але, якщо брати на 10 годин, то сплачуєш лише 12 фунтів за кожну машину. На скільки відсотків виходить дешевше? The cost of the minidus per hour is 2.5 pounds, but if you take the car for 10 hours, then you should pay only 12 pounds per car. How much percent is the price of a vehicle ?

Номер слайду 13

Англійський обід

Номер слайду 14

Виключно для 9-го класу,вартість обіду буде знижено на 20%

Номер слайду 15

Номер слайду 16

SALE 40%!!!SALE40%!!! SALE40%!!!

Номер слайду 17

При купівлі від 5 штук, вони зроблять знижку ще на 5% від акційної ціни

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Моя зарплатня на 35 % менша, ніж зарплатня мого чоловіка футболіста, який отримує 19000$ в день My salary is 35% less than the salary of my husband who is a football player and receives $19000 per day

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Майстер повідомив, що важить ця прикраса 10г і складається з золота, 20% срібла та 5% індію. Який вміст золота в ланцюжку у відсотках і грамах ?) The goldsmith said that the weight of the decoration was 10 grams and it was made of gold, 20% of silver and 5% of indium. What is the content of gold in percent and grams?

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Від тривалого зберігання ячмінь втрачає за перший рік 3 % своєї маси, а за кожний наступний по 1 %. Скільки залишиться від 100 ц ячменю через 4 роки From prolonged storage of barley loses for the first year 3% of its weight, and for each next by 1%. How much will remain from 100 ts of barley after 4 years?

Номер слайду 25

Перегляд файлу

Урок алгебри в 9-му класі

Тема:МАТЕМАТИКА БЕЗ ВІЗ ( Розв΄язування задач)

Мета: закріпити вміння розв’язувати задачі на відсотки, розвивати логічне мислення, творчу уяву та математичну компетентність, виховувати культуру оформлення задач.

Тип: інтегрований математика - англійська мова, урок закріплення знань

Хід уроку:

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ.Мотивація навчання

 

 1. Сьогоднішній наш урок буде присвячений здобуткам України на міжнародній арені. Саме так! Можливість українців подорожувати світом відкрилася завдяки наданого нам безвізового режиму з країнами шенгенської угоди.(Відео про угоду ) Безвіз дав нам можливість побачити на власні очі красу європейського континенту, можливість навчатися у країнах Європи, знайомитися з новими людьми і переймати здобутки європейців. У ваших очах я бачу здивування до чого тут математика, відповідь проста математика безвіз – це круто. Вперше з чим ми зіштовхуємося в аеропорті чи вокзалі це вміння порахувати курс євро до гривні чи вартість квитка, хіба тут не працюють закони математики. Отож ми включаємо уяву, налаштовуємося на подорож та обрахунки, але для цього нам треба пригадати знання, які ми вже знаємо.
 1. Що таке відсоток? Як інакше називають відсотки?
 2. Як знайти відсоток від числа?
 3. Як знайти число за його відсотком?
 4. Як знайти відношення двох чисел?
 5. Формула простих відсотків?
 6. Формула складних відсотків?
 7. Коли яку формулу застосовуємо?
 8. Що означає збільшити число на 100%?
 9. Що означає зменшити число на 50%? 
 10. Який зв’язок між найпростішими значеннями відсотків і відповідними дробами? (ціле – 100%, половина – 50%, чверть – 25%, п’ята частина – 20%, три чверті -  75%, дві п’ятих – 40%) 
 11.  Де застосовуються відсотки? Людям яких професій потрібно вміти розв’язувати задачі на відсотки? 

 

На сьогоднішньому уроці з розв’язування задач, я спробую відповісти Вам на питання «А для чого нам це потрібно?Для чого  ми вивчаємо математику ? ». І так ми починаємо урок, тема якого «Математика без віз (без меж)»(Домашнє завдання). Ми будемо розглядати такі задачі, розв’язувати які в житті прийдеться більшості з вас. Для цього я попрохаю всіх присутніх на уроці ввімкнути  свою фантазію, і разом зі мною розпочати подорож до туманного Альбіону. І ось ми з 9 класом знаходимось в аеропорту «Бориспіль»(Слайд) біля квиткових кас, де два учні нашого класу пішли купити нам всім квитки. Від касира вони дізналися що:

Вартість квитка без багажу 62 євро, а з багажем на  24 % більше. Скільки грошей хлопці повинні віддати за квитки,якщо відомо, що 9 дівчат летять без багажу, а 10 хлопців з багажем?

Слово «відсоток» походить від латинського pro centum, що буквально означає «за сотню» або «зі ста». Відсотками дуже зручно користуватися на практиці, так як вони виражають цілі частини чисел в одних і тих же сотих частках. Знак «%» походить, як вважають, від італійського слова cento (сто), яке в процентних розрахунках часто писалося скорочено cto. Існує й інша версія виникнення цього знака. Передбачається, що цей знак стався в результаті безглуздої помилки, вчиненої складачем. У 1685 році в Парижі була опублікована книга - керівництво по комерційній арифметиці, де помилково складач замість cto ввів %.

Вперше опублікував таблиці для розрахунку відсотків в 1584 році Симон Стевін (слайд)- інженер з міста Брюгге (Нідерланди).

Відсотки застосовувалися тільки в торгових і грошових угодах. Потім область їх застосування розширилася, відсотки зустрічаються в господарських і фінансових розрахунках, статистиці, науці і техніці. Нині відсоток - це приватний вид десяткових дробів, сота частка цілого (прийнятого за одиницю).

 

62€ ∙ 0,24 + 62€ =76,88€ ціна квитка з багажем;

62€ ∙ 9 + 10 ∙ 76,88€ = 1326,8€ всього

Поки хлопці купували квитки дівчачі очі замилувала вітрина DUTY FREE і не тільки очі, але і доносився до них неймовірний запах напевно дорогих парфум.

Парфуми Dolce Cabbana Imperatrica, які в магазині Brocard коштують 850 грн, а тут 650 грн. Обчисліть на скільки відсотків парфуми у Duty Free дешевші ніж у Brocard.

Отже,ви всі отримали  квитки.

І так ми з вами в літаку.(Шум літака )

Відстань від Києва до Лондона 2134 км ми планували здолати за 2год , але за погодних умов,часу витратилося на 25 % більше. Через скільки годин ми прибули до Лондона?

2год ∙ 0,25= 0,5год

2год + 0,5год = 2,5год

 

Наш літак приземлився в аеропорту «Хітроу».(Слайд) Виявилося, що Настя взяла з собою тільки гривні, тому вона пішла їх міняти до відділення банку, де працівник банку повідомив: EXCHANGE RATE OF 100 UAH IS 2.95 POUNDS AND 2% OF BANKING SERVICE От бачити безвіз нам відкрив не лише можливості подорожувати, а і стимул до вивчення англійської мови, якою спілкується весь розумний світ(Курс  сто гривень за 2,95 фунтів та 2% послуги банку).

   Скільки грошей потрібно віддати Насті, враховуючи послуги банку, щоб купити 50 фунтів?

 

         100 UAH – 2,95фунтів

         ? х         -  50фунтів

 

       Х= 100∙50:2,95=1695 UAH

     1695 UAH ∙0,02+1695 UAH=1728,9 UAH    

 

 

Поки Настя міняла валюту, Юрко пішов замовити два мікроавтобуси для подальшої подорожі. The cost of the minibus per hour is 2.5 pounds, but if you take the car for 10 hours, then you should pay only 12 pounds per car. How much percent is the price of a vehicle ?  (За годину вартість машини була 2,5 фунтів, але, якщо брати на 10 годин,то сплачуєш лише 12 фунтів за кожну машину. На скільки відсотків виходить дешевше?)

1год – 1,2фунтів                            2,5фунтів – 100%

                                                         1,2фунтів -   х

                                                         Х=1,2∙100:2,5=48%

100% - 48% = 52% - дешевше

 

Приїхавши до центру столиці Великобританії,(Слайд лондона+ чай з молоком)всім захотілося їсти.

 Невагаючись, 9 клас завітав до ресторану Gordon Ramsay. Порахувавши, з'ясували, що за обід на 19 чоловік потрібно заплатити 201,88 фунтів, але за їх столом була табличка «The dinner cost will be reduced by 20 % exclusively for the 9th grade students» ( Виключно для 9-го класу,вартість обіду буде знижено на 20%).

Скільки кожен учень заплатить за обід зі знижкою?

   201,88фунтів - 201,88фунтів  ∙ 0,2 = 161,5 фунтів після знижки

   161,5 фунтів : 19 = 8,5 фунтів – заплатить кожен учень

 

Після ситого обіду, дівчата вирішили відвідати стадіон «Уемблі»слайд. На його території вони побачили фірмовий магазин спортивного одягу з яскравою рекламою SALE 40%. Всім дівчатам сподобалася футболка з Крістіану Рональду( слайд) , яка коштувала 20 фунтів. Продавець повідомила : «When they purchase more than 5 pieces they will earn a discount for 5% of the promotional price» ( При купівлі від 5 штук, вони зроблять знижку ще на 5% від акційної ціни ).

За скільки кожна з дівчат купила собі футболку, але у нашій гривневій валюті?

20фунтів ∙ 0,6 = 12фунтів – ціна футболки зі знижкою 40%

12фунтів ∙ 0,95 = 11,4фунтів – заплатила кожна дівчина(курс обміну фунти на гривні)

 

  Поки дівчата ходили на футбол, хлопцям сподобалася реклама з супер моделлю Вікторією Бекгем(слайд), їхньому здивуванню не було меж, не могло приснитися навіть у найкращому сні, що на показі мод познайомляться з цією  моделлю. Їхня розмова була щирою і продуктивною слайд. На питання «Скільки вона заробляє?»,Вікторія відповілаMy salary is 35% less than  the salary of my husband who is a football player and receives $19000 per day»  (Моя зарплатня на 35 % менша, ніж зарплатня мого чоловіка футболіста, який отримує 19000$ в день).

   Питання для хлопців, скільки заробляє Вікторія Бекхем за 6 робочих днів?

19000$ ∙ 0,65 = 12350$ зарплатня в день Вікторії

12350$ ∙ 6 = 74100$ за 6 робочих днів 

 

    Відео вулиці лондона з музикою.  Гуляючи вулицями Лондона, учні натрапили на виставку коштовностей. Всіх зацікавив дуже красиве колечко з зеленого золота. The  goldsmith said that the weight of the decoration was 10 grams and it was made of gold, 20% of silver and 5% of indium. What is the content of gold in percent and grams? ( Майстер повідомив, що важить ця прикраса 10г і складається з золота, 20% срібла та 5% індію. Який вміст золота  в ланцюжку у відсотках і грамах ?)

  100%- ( 20% + 5% ) = 75%- складає золото

  10г ∙ 0,75 = 7,5г – золота в ланцюжку

(Вперше індій виявили німецькі хіміки Фердинанд Райх (Ferdinand Reich) та Теодор Ріхтер (Theodore Richter) в 1863 році, проводячи спектроскопічний аналіз цинкової обманки. В 1864 році Ріхтеру вдалося виділити незначну кількість цього металу. Походження назви

Спектроскопічна лінія індію має колір індиго)

 

   Всі з гарним настроєм пішли в хостел відпочивати, бо наступний день також обіцяв бути цікавим , але серед учнів є хлопець який має неабиякий хист до сільського господарства і побачивши при дорозі знак фермерське господарство (слайд)переконав усіх без запрошення заїхати в гості поговорити із фермером, який проявив неабияку гостинність до неочікуваних гостей та розповів про втрати ячменю при тривалому зберіганні.

From prolonged storage of barley loses for the first year 3% of its weight, and for each next by 1%. How much will remain from 100 ts of barley after 4 years?

 

Від тривалого зберігання ячмінь втрачає за перший рік 3 % своєї маси, а за кожний наступний по 1 %. Скільки залишиться від 100 ц ячменю через 4 роки?

Розв'язання

(ц) – втрати ячменю за перший рік зберігання.

(ц) – маса ячменю після першого року зберігання.

Використаємо формулу складних відсотків.

Оскільки ячмінь втрачає у масі, то у формулі знак «—». Де р = 1%, n=3, A0=97 ц.

Отже, через 4 роки від 100 ц ячменю залишиться 94 ц.

Відповідь. 94 ц ячменю.

На уроці ми продуктивно попрацювали, а будь яка продуктивність має винагороджуватися , нагородою будуть бали і моя вдячність за працю.

Наша віртуальна подорож столицею туманного альбіону завершилась. Знаю що враження від реальної подорожі  були б набагато яскравіші. Безвіз відкрив шлях кожному з нас побачити неймовірні пейзажі інших країн,  саме головне ми можемо побачити як живуть інші люди у свої країнах і почерпнути все те найкраще, що є у них і вам майбутнім агрономам, банкірам, касирам, фермерам безвіз дав шанс втілити у рідній країні.(відео) Думаю що ви зрозуміли, що без цариці наук математики зробити реальним все намічене не вдастся, і щоб цей урок був не останнім кроком у досягненні тих вершин, які ви собі намітили на майбутнє. Хай вам все вдається, хай примножується добро у кожній українській домівці на славу Україні!

 

 

zip
До підручника
Алгебра 9 клас (Бевз Г.П., Бевз В.Г.)
До уроку
Розділ 4. ОСНОВИ КОМБІНАТОРИКИ, ТЕОРІЇ ЙМОВІРНОСТЕЙ ТА СТАТИСТИКИ
Додано
4 березня
Переглядів
197
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку