19 серпня о 18:00Вебінар: Ментальна арифметика: розвиваємо обидві півкулі головного мозку

Урок на тему "Створення відеокліпу"

Про матеріал

Конспект уроку з інформатики для 8 класу на тему: «Створення відеокліпу». Мета уроку:

актуалізувати знання про програму Windows Movie Maker; продовжити навчання застосуванню сучасного програмного забезпечення для вирішення повсякденних завдань;

розвиток теоретичного, творчого мислення, прагнення о креативності та самовдосконалення; розвиток навичок індивідуальної та групової практичної роботи; формування операційного мислення, спрямованого на вибір оптимальних рішень поставлених завдань, користуватися практичними знаннями та інструкціями.

виховання творчого підходу до роботи, бажання експериментувати; розвиток пізнавального інтересу, виховання інформаційної культури; професійна орієнтація і підготовка до подальшого самоосвіти до майбутньої трудової діяльності.

Перегляд файлу

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

 

 

 

http://www.newsoftplus.ru/img/moviemakercover.png

 

 

 

 

 

Розробка

уроку з інформатики

на тему:

«Створення відеофільмів»

 

 

 

 

Викладач інформатики:

Кабашна Л.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Миколаїв.

 

Тема: Практична робота «  Створення мультимедійних презентацій»    

Мета:

  •     Навчальні:
  • актуалізувати знання про програму Windows Movie Maker (призначення, можливості)
  • продовжити навчання застосуванню сучасного програмного забезпечення для вирішення
  • повсякденних завдань.
  •            Розвиваючі:
  • розвиток теоретичного, творчого мислення, прагнення о креативності та самовдосконалення;
  • розвиток навичок індивідуальної та групової практичної роботи;
  • формування операційного мислення, спрямованого на вибір оптимальних рішень поставлених завдань, користуватися практичними знаннями та інструкціями.
  • Виховні:
  • виховання творчого підходу до роботи, бажання експериментувати;
  • розвиток пізнавального інтересу, виховання інформаційної культури;
  • професійна орієнтація і підготовка до подальшого самоосвіти до майбутньої трудової діяльності.

Тип уроку: комплексне застосування знань, умінь, навичок.

Обладнання та наочність: дошка, НКК, інструкції з ТБ, мультимедійне обладнання, лист само оцінювання, картки з завданням.

Програмне забезпечення: Windows Movie Maker, папка зі зразками відео, фотографіями, музикою.

ХІД УРОКУ:

  1. Організаційний момент.
  2.  Актуалізація знань.

Уроки бувають різні: веселі, цікаві, творчі. Мені б хотілося, щоб ми сьогодні разом з вами створили цікавий, змістовний, творчий урок. 

 

« Навіть найпрекрасніша і потужна ідея марна до тих пір, поки ми не вирішили нею скористатися.Найцікавіше в ідеях - це пробувати їх на ділі». 

Річард Бах  - американський письменник, філософ і публіцист.

 

На мій погляд тема, яку ми з вами вивчаємо зараз найцікавіша. Сьогодні на уроці ми повторимо з вами основні теоретичні поняття з даної теми, виконаємо практичну роботу і перевіримо домашнє завдання з теми – створені вами проекти.

Експрес-опитування:

  1. Які дані називаються мультимедійними? Наведіть приклади.
  2. Назвіть джерела мультимедійних даних.
  3. Що називається презентацією?
  4. Які буваюь види презентацій?
  5. Яка презентація називається потоковою?
  6. Як запустити програму Windows Movie Maker??
  7. Як називаються невеликі за розмірами відеофільми?

Оголошення теми та мети уроку: тема Практична робота «Створення відео кліпу»
Мета: навчитися створювати відеокліпи, використовуючи програму Windows Movie Maker. Використовувати відеоефекти.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Питання до класу:
1. Які відео кліпи ви переглядали?
2.Які відео кліпи вам найбільше сподобались?
3.Як ви думаєте, які знання та навички вам потрібні для створення відеокліпу?
4. А тепер подумаємо, де ви зможете застосувати вміння створювати відеокліпи?
         Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйтесь правил безпеки та санітарно – гігієнічних норм. Через 10 хвилин після початку роботи зробіть вправи для зняття зорового напруження

  1. Комп’ютерне тестування.
  2. Практична робота на комп’ютері.

Переходимо до практичної частини нашого уроку.

Більшість людей вибирають професію емоційно і часто необдумано. Коли тобі всього 17-18 років, складно підходити до такого важливого кроку системно. Але ви вже обрали собі майбутню професію. Отже, тепер ми створимо разом з вами відеокліпи до вашої майбутньої  професії. Завдання стусуються предмета «Спецтехнологія» і різних видів і технік виконання робіт.

Скажіть, будь-ласка, як розуміти поняття «орнамент»? Які бувають види орнаменту?

Завдання перед вами, заготовки ви знайдете в папці на РОБОЧОМУ СТОЛІ індивідуальне для кожного.

 

ПРАКТИЧНА РОБОТА

 

На Робочому столі в папці ПРАКТИЧНА РОБОТА знаходяться відео кліпи та аудіо записи для використання при  створенні відео кліпу.

Початковий та середній рівні навчальних досягнень

1.Завантажити програму Windows Movie Maker.
2.Імпортуйте в проект: одне відео, десять фото, один музичний супровід.
3.Збережіть проект у власній папці.

Достатній рівень навчальних досягнень.

4. Встановіть відео ефекти за бажанням.
5.Настройте відео переходи за бажанням.

Високий рівень навчальних досягнень

6. Введіть титри та музичний супровід у фільм.
7.Збережіть фільм у власній папці.

Зверніть увагу на лист самооцінювання, який лежить на парті. Створюючи відеокліп, керуйтесь критеріями  для його оцінювання. Через 10 хв. Після початку практичної роботи виконати фізичні та зорові вправи.

  1. Демонстрація фільмів.

Поставили на кодування наших проектів у вигляді фільму. Я перевірю їх пізніше.

Сіли на місця. Давайте виконаємо невеличку зарядку для зняття втоми очей: закрили очі, покліпали ними, подивилися вправо, вліво. Дякую.

Людина – незвичайна істота. Вона має багатющій внутрішній світ. В ньому живуть думки та мрії, настрої та прагнення, мешкають також в цьому світі емоції та почуття. Які емоції ви відчували, виконуючи роботу? ( учні відповідають)

На сьогоднішньому уроці ми спробуємо зазирнути у наш внутрішній світ.

 Метод "Прес" (робота із прислів’ями) 
Гарний настрій – запорука здоров'я. 
Приносити добро іншим – робити радість собі. 
Смуток і страх підточують здоров'я. 
Веселий сміх – це здоров'я. 
Веселий настрій – половина здоров'я. 
Глянь на настрій і про здоров'я, не питай. 
Сміх краще лікує, ніж усі ліки. 
Радість сім хвороб лікує. 
Згода будує, а незгода руйнує. 
Сердите не буває сите. 
У кого серце вовче, той їсть, кого хоче. 
Не смійся братику з чужого упадку. 
Тіло в золоті, а душа в болоті. 

Ще у XIX ст. Л. М. Толстой писав: «Людина повинна бути завжди радісною. Якщо радість закінчується, шукай, у чому помилився»

Отже, зараз  ми з вами переглянемо деякі фільм.

Презентація проектів.

План захисту проектів

1. Привітання (Привіт шановні вчителі та члени команд)

2. Подання (Я... (імя та прізвище) хочу представити вам свій відеофільм... (назва))

3. Мета проекту (Мета нашого проекту - колективна робота за темою "Створення відеофільму фільму"

4. Коротко про результати роботи над проектом (в ході роботи над проектом ми навчилися створювати фільми, застосовувати настройки анімації, налаштування дії і зміну слайдів).

5. Можливе застосування даної роботи (на допомогу учневі при вивчені теми, або...).

6. Подяка за увагу до виступу (Дякую за виявлену увагу до мого виступу).

Відповіді на можливі запитання.

 

На столах у вас лежать карточки оцінювання фільмів, підпишіть її. Не забувайте оцінювати свою роботу.

  1. Підсумок.

Фільми, які ми не встигли розглянути сьогодні, розглянемо на слідуючому уроці, на ньому підведемо і підсумки практичної роботи.

Недаремно кажуть: «Життя прожити – не поле перейти». Величезне море людських емоцій переживає кожен із нас. Наше завдання - бути не рабом своїх почуттів, а стати їх господарем.

                                                        Гра "Тух–тиби–дух". 
Давня японська традиція радить, коли у людини псується настрій або погіршується емоційний стан, треба вимовити жартівливу фразу: «Тух–тиби–дух», – і на обличчі обов'язково з'явиться усмішка і настрій поліпшиться. 
На згадку кожному учневі (сюрприз):

 

Методи боротьби з негативними емоціями. 
 


  1. Дивіться на життя з почуттям гумору.
  2. Тримайте свої емоції під контролем. 
  3. Ніколи не скаржтесь - від цього легше не стане. 
  4. Не марнуйте здоров'я на тривоги і побоювання. 
  5. Намагайтеся більше любити себе. 
  6. Пам'ятайте, що нікому крім вас не вирішити вашу проблему. 
  7. Допомагайте іншим. 
  8. Не переставайте боротися. 
  9. Вчіться відпочивати. 
  10.       Просто чудово, коли у вас є улюблені заняття, вони принесуть багато позитивних емоцій. 
  11.       Думайте позитивно. 
  12.       Кричіть та плачте, іноді це буває корисно. 
  13.       Масажуйте скроні, тим самим ви усуваєте емоційне перенапруження. 
  14.       Слухайте музику. 
  15.       Порахуйте до десяти. 
  16.       Прогуляйтесь по місцевості з гарним краєвидом. 
  17.       Зверніться до шкільного психолога, якщо є така потреба. 
  18.       Підтримку шукайте серед тих, кому ви повністю довіряєте. 
  19.       Насолодіться гарним ароматом квітів. 

Інтерактивна вправа «Продовж речення»

Учні по черзі продовжують речення «На сьогоднішньому уроці я навчився….», «Сьогодні мені найбільш сподобалось …».

  1. Домашнє завдання.

Для більшості людей свято - віддушина в повсякденності. Кожен знаходить в ньому щось, що привертає найбільше. Приємного дійсно багато: можливість отримати або піднести подарунок, познайомитися з новими людьми, в кінці кінців, просто відпочити в хорошій компанії. Іноді важливий навіть не стільки свято, скільки попередні йому клопоти, які неприємними не назвеш. Ваша задача створити відеокліп до якогось свята.

 

 

 

 

 

 

 

doc
До підручника
Інформатика 8 клас (Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.)
Додано
8 січня
Переглядів
276
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку