|
|
|
Подорож по країні скороченого множення |
|
7 клас |
Тема: Подорож по країні формул скороченого множення
Мета: Повторити і узагальнити вивчений матеріал; показати важливість формул скороченого множення.
Розвивати творче і логічне мислення учнів, розумову діяльність,увагу, пам’ять, послідовно та чітко висловлювати свої думки та впевнено їх захищати.
Виховувати працьовитість, почуття взаємодопомоги, активність, ініціативність, спостережливість, кмітливість, зацікавленість до предмету.
Хід уроку
Діти, чи подобається вам подорожувати?
А що треба знати, вирушаючи до будь-якої країни?
Звичайно мову.
«У математики існує своя мова – це формули» – так говорила видатна жінка-математик Софія Ковалевська.
Вирушаємо миз вами у загадковий світ формул.
А які формули скороченого множення ви знаєте?(учні формулюють формули)
Отже, наша подорож починається.
Перша зупинка – «Зупинка усних вправ.»
На цій зупинці ми застосуємо повторені формули.
|
|
|
Подорожуємо далі. «Ой, зупинка помилок.»
Небезпечно затримуватися тут на довго, але треба знайти всі помилки.
Знайдіть помилку.
Молодці, все виправлено.
Подорожуємо далі. Але чомусь наш поїзд не їде. Надійшов закодований сигнал, нам треба його розкодувати, щоб продовжити подорож.
А тепер трохи відпочинемо і зробимо зарядку.
Якщо вираз не підходить до вивчених формул, то один хлопок, якщо підходить, то два хлопка
|
|
|
.
Подорожуємо далі. Нас чекає «Зупинка натхненної праці».
Доведемо, що
Відомо, що
Тоді
Звідси випливає рівність
Перенесемо доданки
Зведемо подібні доданки
З цього випливає
Учень біля дошки розказує показує математичний софізм.
|
|
Цікаво,як давно відомі формули скороченого множення?
Зупинка «Історичні відомості.»
|
|
|
|
|
|
|
|
Зупинка «Самостійна робота»
1. Обчислити:
а)
б)
2. Розв’яжіть рівняння
.
3. Розкладіть на множники
.
Зупинка «Логічні вправи»
|
|
|
|
|
|
Яка тема нашого уроку?
Які формули ми сьогодні повторили?
Що нового ви дізналися?
Ви добре попрацювали. Молодці!
Подорож благополучно завершилася.