Урок"Природні дива України.Знаходження дробу від числа.Задачі."

Про матеріал
Матеріал призначений для формування уміннь знаходити дріб від числа та розширенння знань про природні дива України. Урок містить цікаві ігри :"Математичні ланцюжки","Відшукай загублене число", тестові завдання.
Перегляд файлу

   Тема:   Природні дива України. Знаходження дробу від числа. Задачі на знаходження дробу від числа.

   Мета: формувати вміння учнів знаходити дріб від числа, вправляти у розв’язанні задач, які включають знаходження дробу від числа; ознайомити учнів з цікавими природними об’єктами, які є на території України; розвивати навички самоконтролю, увагу, мислення; формувати комунікативну компетентність; виховувати старанність у навчанні, допитливість; бажання берегти і примножувати багатства рідної землі.

   Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.

   Форма проведення: урок-подорож.

   Обладнання: комп’ютер, мультимедійна дошка, презентація з теми «Природні дива України», сигнальні картки, тестові завдання,смайлики  для визначення настрою

Хід уроку

  Організація класу

-Який урок ми розпочинаємо діти?

 

Слайд №1

 

Будем математику вивчати

та рідний світ свій пізнавати

 

Емоційне налаштування на роботу на уроці.

Учитель. Подивились всі на мене,

Усміхнулися усі.

Хто готовий до роботи? (піднімають руки)

Бачу, ви всі молодці.

Як ми будем працювати?

Учні. Дружно і активно

Учитель. А у зошитах писати?

Учні. Охайно і красиво.

Учитель. Як же будете відповідати?

Учні. Швидко, точно, вміло.

Учитель. Тож часу не гаємо,

Учні. Беремося за діло.

-З яким настроєм, діти, ви приступаєте до роботи? Позначте свій настрій на смайликах, які лежать у вас на партах.

(Слайд №2)

 

-У кінці уроку ми обов’язково порівняємо, чи змінився ваш настрій?

 

Актуалізація і корекція знань учнів.

-Я дуже хочу, щоб сьогодні ми провели цікавий і незвичний урок.

А щоб дізнатися, про що йтиме мова на уроці, вам потрібно виконати вправи для усного рахунку та розгадати ключові слова.

Усний рахунок.

1.Гра 2 «Математичні ланцюжки» (Слайд №3)

120:10           24·10         100:2          25·4         70+80           80·4           48:4          50+40

        -4                   :4              ·7           +900               :3           +280               ·3                 :3

    ·100                  ·4           -150             :10               ·4               :10               :9             ·100

   -650                  :10              :4               :5            :100                ·3             ·25                 :5

     150                  16              50              20                 2              180            100                60

      Н                      Р                Р                И                  П                  І                Д                  О

 

Хвилинка каліграфії

-Запишіть числа у порядку зростання і прочитайте перше ключове слово.  (Природні)

2.Гра «Відшукай загублене число» (Слайд№4)

320 +

+ 680

:10

+190

·100

 

· 4

· 2

80 +

 

              Д                              И                                                          В                      А

Знайди ключове слово.(Дива)

3.Знайти частину  від числа (Слайд№5)

к   год=…хв.          р кг=….г     р доби =…. год        к   хв =……с

 

Ї     ц =…кг         Н   год = …. хв             У т = ….. кг 

 

--Утворіть із розсипаних літер третє ключове слово.(Україна)

Повідомлення теми та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

-Отже, про що ми будемо говорити на уроці? (Слайд №6)

Ми будемо уявно подорожувати просторами нашої рідної Батьківщини і знайомитись з природними дивами, які є на нашій території. Чим більше математичних завдань ви виконаєте, тим з більшою кількістю  природних див України познайомитеся.

Розвиток математичних знань і вмінь учнів.

-Щоб познайомитись з першим природнім дивом, яке є на території України, вам потрібно написати математичний диктант і виконати завдання на картках.

1.Математичний диктант

Слайд № 7

 

    Висота найвищої вершини Кримських гір Роман – Кош – 1545 м, це на 516 м менше, ніж висота найбільшої вершини України гори Говерли.

Яка висота гори Говерли? (2061 м)

 

Слайд №8

 

     Площ Чорного моря становить приблизно 429 000 км², а Азовського моря (найменшого моря у світі) – 39 000 км². У скільки разів площа Чорного моря більша від площі Азовського моря? (у 11 разів)

 

Слайд №9

 

Довжина печери Озерної (на Тернопільщині) становить 114 км, це на 74 км менша, ніж довжина найдовшої печери на Україні та у Європі, яка називається Оптимістична (Тернопільщина). Яка довжина найдовшої печери на Україні?  (188 км)

 

Слайд №10

 

 Найбільше озеро в Україні – озеро Ялпуг (Одеська область, його середня глибина становить 6 м, що у з рази менше, ніж глибина ще однієї перлини нашої української землі, озера Синевир (Карпати), яке ще називають «морським оком». Яка середня глибина озер Синевир?  (18м)

 

Слайд №11

 

Довжина річки Дністер 1361 км, це на 840 км менше, ніж довжина найбільшої річки України – Дніпро. Яка довжина Дніпра? (2201 км)

 

Самоперевірка   (Слайд № 12)

 

Перевір себе

 

-Із завданням математичного диктанту ви справились. Отже, знайомимося з першим дивом нашої української землі.

Слайд №13

 

Зображення озера Світязь

 

Озеро Світязь знаходиться на Волині поблизу міста Шацьк. Воно є найглибшим озером в Україні. За свою неповторну красу воно було вибране одним із семи чудес України. Його вік понад 10 тисяч років. Місцеві жителі говорять, що Світязь має дивовижну  силу. Достатньо увійти у його кришталеву воду, щоб відчути, як душа наповнюється світлою радістю, а тіло здоров`ям.

 

2.Знаходження частини від числа

Щоб познайомитися з наступним природним  дивом України, пригадаємо правило, як знайти дріб від числа?

а)Усно знайдіть дріб від таких чисел (Слайд №14)

б)Робота за підручником.

- Молодці , ви швидко і правильно справились із завданням, тож знайомимося  із наступним природним дивом України.

(Слайд № 16, 17)

Мармурова печера

Це мармурова печера, яка знаходиться у Криму. Вона входить до п’ятірки найкрасивіших печер Європи. ЇЇ довжина більше2 км, а вік понад 2 млн. років.

Цю печеру утворюють декілька галерей-зал. Усі зали печери прикрашені різноманітними природними кам’яними відростками, які за допомогою спеціального освітлення перетворюються на дивовижні зображення: слоненя, троянду, Царівну – жабу, св.Миколая .

 

Фізкульхвилинка.

-Всі ви добре працювали, тож настав час відпочити.

-Якщо дружно і старанно виконаєте вправи, то відкриєте для себе третє природне диво України

(Слайд № 18)

Рухлива фізкультхвилинка

 

(Слайд №19)

Вправи для очей

  •      Швиденько покліпайте очима. Заплющить очі, спокійно порахуйте до 5 (2-3 рази)
  •      Міцно зажмурте очі, порахуйте до 3, відкрийте очі, подивіться удалечінь (2-3 рази)
  •      Зробити 3-4 кругових рухів очима вліво, вправо, розслабити очні мʼязи, подивитися удалечінь.

-Молодці, ви старанно виконували вправи. Знайомимося з третім природним дивом України.

(Слайди №20,21)

о. Хортиця

 

Це острів – заповідник Хортиця, він знаходиться посеред Дніпра і є найбільшим островом на цій ріці (довжина 12 км, ширина 2,5 км). На території цього заповідника діє музей, у якому зібрано близько 30 тис. експонатів, які розповідають про героїчне минуле наших предків – славних козаків.

 

3.Розвʼязування задач на знаходження дробу від числа.

-Про наступне природне диво України ви дізнаєтеся, якщо правильно розв’яжете задачі на знаходження дробу від числа.

а) Скласти і розв’язати (усно) задачу за коротким записом

 

 

 

 

(Слайд №22)

 

 

Берези –                                                         1)100:5·2=40(бер)

                                                                           2)100:4·2=50(дуб)          

Дубки –                 100 дерев                     3) 40+50=90 (дер)

Ялини-?                                                           4)100-90=10 (ял)         

                                                                          

 

б) Робота за підручником. (Розв’язування з коментуванням біля дошки)

(Слайд №23)

Умова задачі

 

- Молодці, із задачами ви справилися,знайомимося із наступними природним дивом України.

(Слайд №24, 25)

 

Дендропарк «Софіївка»

 

Це дендрологічний парк «Софіївка». У 18 столітті його заснував граф Станіслав Потоцький для своєї дружини, яка була гречанкою. Вона дуже сумувала за своєю батьківщиною, тому чоловік вирішив подарувати своїй дружині диво – сад, який би нагадував їй про Батьківщину, з красивими фонтанами, водоспадами, підземними ріками, красивими скульптурами і диво – рослинами.

Узагальнення і систематизація знань учнів

Про наступне  природне диво України ви дізнаєтеся, якщо правильно виконаєте тестові завдання.

(Слайд №26)

Тестові завдання

1. від 1 год становить

а) 48 хв.       б)30 хв.           в)20 хв.              г)80 хв.

2. Знайдіть    від 2481      

а)1234           б)827              в)1654              г)1320

3. Чому дорівнює    від площі прямокутника зі сторонами 10 см і 2 см?                      

             а)15 см          б)8см2                   в)20см2             г)8см

4. Учні мали обкопати 120 дерев у саду. Першого дня вони обкопали   від усіх

 дерев, а другого -    від усіх дерев. Скільки дерев залишилося обкопати учням?

а)30             б)40                     в)10             г)20

 

Слайд №27

Самоперевірка

1.а;

2.в;

3.б;

4.г.

 

 

 

 

 

 

 

 

-Молодці, з тестовим завданням ви справились, знайомимося ше з одним природним дивом України.

 

Слайд №28

Джуринський водоспад

 

Підсумок уроку. Рефлексія.

Ось така красива і дивовижна наша українська земля.

-Чи сподобався вам, діти наш урок?

-Які вміння для себе ви сформували?

-Який настрій ви маєте в кінці уроку? Покажіть його на зворотній стороні смайликів.

-Яке природне диво вам запам’яталося найбільше?

-Чи хотілося вам дізнатися про інші природні дива України?

-Що для цього потрібно робити?

-А ще, діти ,слід нам усім пам’ятати, що краса нашої землі може зникнути, якщо ми про неї не будемо дбати та берегти її.

 

 

 

Слайд №30

Щоб людям на Землі

Добре було жити,

Природу треба знати,

Берегти й любити!

 

 

Домашнє завдання.

 

 

Матеріал взято з мережі Інтернет

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
15 січня
Переглядів
195
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку