Бандурський ліцей
Мигіївської сільської ради Миколаївської області
Підготував вчитель початкових класів
Лисенко Ольга Іванівна
Українська мова (3 клас)
ТЕМА. Власні і загальні іменники. Велика буква у власних іменниках.
Мета.
Ключові компетентності:
Вміння вчитися:
навчально-організаційні вміння і навички:
- дотримується режиму розумової праці під час виконання навчальних завдань; організовувати свою працю для досягнення результату;
загально мовленнєві вміння і навички:
- виділяє під час читання і слухання важливі за змістом слова; нове, незрозуміле;
ІКТ- компетентності
- знаходить у тексті конкретні відомості; працювати з різними джерелами інформації ;
загальнокультурна:
- дотримується правил поведінки на уроці;
здоров’язбережувальна:
- розпізнає правильне і неправильне сидіння за партою;
соціальна:
- почуватися частинкою класу, жити з ним спільним життям, співпрацювати в команді.
Предметні компетентності: Сформувати в учнів знання про власні і загальні іменники,закріпити уміння розрізняти і писати власні іменники з великої букви і з малої(загальні назви) розвивати усне мовлення, вміння сприймати критично інформацію для досягнення цілей, виокремлювати необхідну інформацію з різних джерел, удосконалювати орфографічні навички, сприяти патріотичному вихованню.
Обладнання. Презентація, фізкультхвилинка, мікрофон, картки з завданнями, карта України,цеглинки Лего( червоний,жовтий ,зелений колір)
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Перебіг уроку
І. Етап орієнтації
Емоційне налаштування.
- Доброго дня, діти. Я рада бачити вас сьогодні на уроці такими усміхненими та здоровими.
Встаньте ,діти, всі рівненько
Підрівняйтеся гарненько
Посміхніться до гостей,
Привітайтесь:»Добрий день!»
Пролунав дзвінок, Починаємо урок.
Працюватимем старанно, Щоб почути у кінці,
Що у нашім третім класі і дівчатка і хлоп’ята-молодці!
Етап визначення мети
-Я пропоную на початку уроку представитись гостям- назвати своє прізвище,ім’я та по батькові.
Слова:довіра,порядність,акуратність,байдужість,креативність,неорганізованість,брехливість,злість,витримка,мудрість( записані на дошці).
-Які слова ви б хотіли запросити на урок?
-Які з цих слів заважають вчитися?
-До якої частини мови вони належать? Чому?
Етап проектування
5.Робота в зошиті- виконання вправ 1 і 2 с.98-99
6.Фізкультхвилинка. https://www.youtube.com/watch?v=8HvWHkDLDqM
7.Робота в парах і групах.
8. Рефлексія.
Етап організації навчальної діяльності.
Урок продовжимо ми без зупинки
з каліграфічної хвилинки
- Молодці. А тепер відкрийте зошити, запишіть:
П’яте грудня
Класна робота
Запишемо речення під диктовку.
Україна- твій рідний край,твоя земля,де ти народився і зростаєш.
- Як написали слово «Україна»? Чому?
2. Мотивація навчальної діяльності.
-Чому слово Україна написали з великої букви?
-Чи потрібно нам знати,які іменники пишуться з великої букви, а які з малої?
_Може хтось уже здогадався і скаже,якою буде тема уроку?
3.Вивчення нового матеріалу. Пояснення вчителя.
Продовжуємо наше знайомство.В нашій прекрасній країні у кожного є свій маленький куточок- село,вулиця, де ви народилися і живете.То ж назвіть свою адресу.
- Діти, сьогодні ми познайомимось з новими мовознавчими термінами: “власні іменники”, „загальні іменники” та написанням великої букви у власних іменниках.
Допоможе нам у цьому перегляд презентації про написання власних і загальних назв.
Загальні іменники - це назви, що даються багатьом предметам. Загальні іменники пишуться з малої букви. Наприклад: місто, село, театр.
Прізвища, імена, по батькові людей, клички тварин, назви країн, міст, сіл, вулиць, річок, гір, морів - це власні іменники. Власні іменники пишуться з великої букви. Наприклад: Шевченко, Київ, Дніпро, Карпати( перегляд презентації)
4.Робота за підручником.
Опрацювання правила на с.98 дітьми
Виконання вправи 1(записати своє прізвище,ім’я, по батькові)
Виконання вправи 2( виписати загальні і власні назви за зразком по 4 слова)
Загальні:
Власні:
Ділимось на дві групи за рядами:1 група- 1 ряд, 2 група- 2 ряд. Виберіть головного , хто буде відповідати за виконане завдання і презентувати.
Кожна група отримує листок з картою міст України і записує їх на ньому: 1 група- міста на букву Х, а друга- міста на букву Ч. Хто перший виконає правильно завдання і презентує, той і переміг.
Вибираємо собі пару і виконуємо завдання . Кожна пара отримує картку , де потрібно написати правильно 5 загальних і власних назв із словосполучень і презентувати свою роботу.
Вправа «Незакінчене речення»
Власні іменники потрібно писати….
Загальні іменники потрібно писати….
Найцікавішим на уроці було…
Гра «Мікрофон»
На сьогоднішньому уроці я навчився..
Я навчилась..
Підсумок уроку.
Визначте свій настрій про засвоєння вивченого матеріалу за допомогою лего: червоний- не засвоїв/ла
Жовтий – було важко
Зелений- все зрозуміло
Я дарую вам напам’ять квітку,щоб вміли писати загальні і власні назви слів.
Домашнє завдання – вивчити правило с.98 та виконати вправу 3- виписати з тексту власні назви.
Дякую всім за плідну роботу.
1