Галина Краєва,
учителька початкових класів,
спеціалістка ІІ категорії
комунальний заклад «Вінницький ліцей №6»
Урок «Я досліджую світ» (інтегрований курс), 1 клас
Тема місяця «Весна»
Тема. Створення простих медіапродуктів. Запис елементарних повідомлень. Весняні пригоди. Ознаки весни у живій природі.
Мета. Ознайомити учнів із весняними явищами у живій природі; вчити спостерігати, характеризувати ознаки у живій природі; розвивати мовлення школярів, пам’ять, увагу, дрібну моторику рук; закріпити виховувати любов до природи.
Очікуванні результати навчання здобувачів освіти:
-записує елементарні повідомлення за допомогою слів, у яких позначає звуки відомими буквами.
Обладнання: ноутбук, інтерактивна дошка, індивідуальні картки.
Перебіг уроку
Промінчик весняний заглянув у клас.
І в коло велике зібрав, друзі, нас.
Давайте з’єднаєм долоньки свої.
І радо всміхнемось.
Я вам, ви – мені.
- Діти подивіться скільки гостей завітало до нас . На Україні кажуть: «Гість у дім – радість в нім»
-Дякуємо, що завітали до нас на гостину. Давайте привітаємось із нашими гостями.
2. Обмін інформацією.
Поясніть, як ви розумієте кожне прислів’я?.
Сині хмари – на тепло і дощ.
Грак прилетів – скоро сніг зійде.
Голуби розворкотілися – на тепло.
3. Щоденні новини
Для кожної пори року, місяця характерна своя погода, тому зараз давайте подивимось у вікно і скажемо, яка погода зараз у березні за вікном.
- Погода за вікном?
-Який сьогодні день?
- Яке сьогодні число?
-Який день тижня? Який він по рахунку?
-Яка сьогодні погода?
-Яка пора року?
ІІ. Основна частина
1. Повідомлення теми уроку.
На сьогоднішньому уроці ми з вами розглянемо найхарактерніші ознаки весни в живій природі. Поговоримо про народні прикмети, прислів’я та приказки про весну, дізнаємося, коли і як зустрічали весну наші предки, будемо вчитися працювати в команді. Навчимось визначати тему і головну думку простих медіатекстів, висловлюватимемо свої думки та почуття.
2. Актуалізація знань
У нашої весни є три брати. Назвіть їх.
Ми з вами навмисно об’єднались у 3 групи, оскільки весна триває саме 3 місяці. Так і назвемо групи, в яких ви будете працювати («березень», «квітень», «травень»)
Для того, щоб дізнатись хто яку назву отримує, потрібно розв’язати перше завдання.
3. Вправа «Шифрувальник»
Завдання для І групи. Оберіть парні числа в числовому ряду.
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
|
А |
Б |
П |
Е |
Т |
Р |
А |
Е |
Л |
З |
Ф |
Е |
С |
Н |
В |
Ь |
ІІ група, оберіть не парня числа в числовому ряду.
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
|
К |
Б |
В |
П |
І |
Р |
Т |
Ж |
Е |
З |
Н |
Д |
Ь |
ІІІ група, оберіть круглі числа.
|
|
12 |
20 |
22 |
30 |
32 |
40 |
42 |
50 |
52 |
60 |
62 |
70 |
|
Т |
П |
Р |
І |
А |
Н |
В |
Л |
Е |
Б |
Н |
З |
Ь |
Як називають ці місяці (весняні). Поясніть значення їхніх назв.
Відомий вам переклад наз цих місяців на англійську мову.
4. Фізкульхвилинка. Month
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Наш урок перериває відеодзвінок. Будемо відповідати, можливо важливе оголошення для нас.
Хто це до нас телефонує?
Зима: Добрий день! А що це вас тут так багато зібралось.
В.: У нас сьогодні дуже важливий урок, ми про весну хочемо дізнатись більше.
Зима : Весну. А я її замкнула. Не прийде весна до вас. Нічого ви про неї не дізнаєтесь. Навіщо вам та весна?
В.: Давайте скажемо для чого нам Весна. Чому ми її чекаємо.
Продовжіть речення. « Я чекаю весну, тому що….»
Зима: Ну добре, вмовили, відпущу коли виконаєте всі мої завдання
В.: Будемо рятувати Весну.
Інтерактивні вправи від мультимедійного видавництва «Розумники»
№ 1.
З приходом весни, відбуваються зміни у навколишньому середовищі, які це зміни обери.
Книга 4, тема 1,№4
№ 2.
Весна приходить не сама, а з своїми друзями. Відгадайте загадку і дізнайтесь хто вони.
Різнобарвні, запашні
Розквітають навесні
Люблять їх дорослі й діти
Здогадались, хто це? Квіти.
З першими промінчиками тепла розквітають і перші квіти. Називаємо ми їх першоцвіти.
№ 3
Прочитайте назви квітів. Оберіть квіти, які перші розквітають весною.
Книга 4, тема 1, №10
Як називають ці квіти? Який з цих квітів ви найчастіше зустрічаєте.
№4
Запишіть в зошиті слово підсніжник.
Звукобуквений аналіз слова підсніжник
[ п’ і д с н’ і ж н и к ]- 10 зв., 10 б., 3 скл.
За збір підсніжників передбачена відповідальність за статтею 88-1, ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафи значно збільшили у середньому доведеться заплатити 1700 гривень за трав'янисту рослину. За кожну зірвану рослину з Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення.
Наприклад, за зірваний підсніжник, шафран за 1 екземляр – від 50 грн.
№ 5
Яку компенсацію заплатить людина за 3 зірваних квітки, які занесені до Червоної книги.
50грн + 50грн +50 грн = 150 грн
Оберіть всі можливі варіанти,, щоб отримати дану суму
100 грн + 50 грн
50 грн+ 50 грн + 50 грн
Із першими квітами пробуджуються і комахи та жуки, вилазять із своїх шпаринок де всю зиму зимували.
Ось одна комашка до нас завітала. Тому піднімайтесь і зустрічайте її.
Фізкультхвилинка. Бедрик.
№ 6.
Весна прикрашає нашу землю кітами. Чи можемо ми її назвати найкрасивішою? А от найголоснішою її називають поправу. Чому, послухайте уважно.
Релаксаційна хвилинка.
Навесні повертаються до рідних країв птахи.
Лелека, жайворонок, соловей,шпак, зозуля, гуси.
А чому птахи змушені покидати рідні краї з настанням холодів.
№ 7.
Зимонька підготувала завдання.
Розглянь одну з частин карти світу. Дізнайся, з яких країн повертаються у рідний край такі птахи, як білий лелека, ластівка та шпак.
Назвіть ці країни?
На яких материках вони розташовані?
Як ми напишемо ці назви?
№8
Які птахи повертаються до рідного краю 19 березня? Його ще називають символом нашої Батьківщини.
Інформаційна хвилинка.
Так, лелека – є символом нашої Батьківщини. Українці вірять, що він приносить тепло і мир в рідний край.
Спочатку прилітають самці, облаштовують, як правило, минулорічне гніздо, а вже трохи згодом прибувають самички і допомагають у цій справі. Величезне гніздо лелека будує протягом декількох років, а добудовує його щорічно, і люди допомагають пташкам у цьому. Самичка відкладає 3–6 яєць. Батьки-лелеки висиджують яйця по черзі, але вночі їх завжди зігріваєсамичка. Пташенята вилуплюються через 32 дні.
№9.
Торік у село Підгірці лелека прилетів 19 березня. Вони облаштували гніздо і 20 квітня самка – лелека знесла яєчка.
Через 32 дні з’явились маленькі лелеченята. Яка це була дата?
Відомо вам, як називають цього птаха у народі.
( Чорногуз, бузько, бусол)
ІV. Підсумок уроку. Рефлексія
На магнітній дошці силует безлистого дерева. В учнів на парті квіти. Спробуємо оцінити міцність наших знань.
Якщо ви запам’ятали, які ознаки весни у ж, то прикрасьте квіточками наше чарівне деревце, якщо ж з даної теми вам потрібно ще трішки підучити матеріал, залиште квіточки на парті. Подаруєте деревцю, коли будете готові.
Щось Зима вже довго не озивається…Мабуть заслухалась, а може уже пішла від нас?
Погляньте хто це?...
Весна: Діти, я дуже вдячна вам за визволення з полону Зими.
І за давнім звичаєм, дарую вам і нашим гостям жайворонків.
Учитель на підвіконні кошик із випічкою у формі пташечок і роздає їх усім присутнім в класі.
А ось про давній звичай зустрічі весни із печивом у формі жайворонків, про ознаки весни у неживій природі і багато-багато цікавих весняних таємниць ми дізнаємось на наступному уроці ЯДС.
Використані джерела:
https://trening.rozumniki.ua/video/lesson_3/index.html
https://www.youtube.com/watch?v=2RjiJa4Xc60