Урок з української мови з використанням елементів STEM- освіти для учнів 1 класу Тема: «Свійські тварини»

Про матеріал
Розширювати знання дітей про свійських тварин, дослідити значення свійськиї тварин для життя людей. Формувати навички дослідницької діяльності, вміння класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті. Навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками. Розвивати фантазію, уяву, кмітливість, закріплювати обчислювальні навички;
Перегляд файлу

Леб’язька філія

Зачепилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Зачепилівської селищної ради

Зачепилівського району Харківської області

 

Урок з української мови з використанням елементів STEM- освіти

для учнів 1 класу

Тема: «Свійські тварини»

26115158.jpg     

 

 

 

 

 

 

Підготувала

Вчитель початкових класів

Ткач Л.О

 

 

 

Мета: розширювати знання дітей про свійських тварин, дослідити значення свійськиї тварин для життя людей. Формувати навички дослідницької діяльності, вміння класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті. Навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками. Розвивати фантазію, уяву, кмітливість, закріплювати обчислювальні навички;

Тип уроку: вивчення нових знань.                                                   Обладнання: ілюстрації за темою, матеріали до ігор, мікрофон, таблиці для самостійної роботи.

ХІД УРОКУ

І.Організація учнів до уроку.

1. Привітання.

Встаньте, дітки всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене.

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь:Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий наш урок!

2. Перевірка готовності до уроку.           ІІ. Зіткнення учнів з проблемою й висловлювання певних гіпотез.

- Уявіть,що трапилось диво – і ви перетворились на тваринку. Виберіть, ким ви хочете бути. Ви - тваринка, тому можете рухатися так, як вона, видавати ті самі звуки, поводитись так само. 

- Що для вас було важко?

- Чи можна перетворитись на тваринку?

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.     Фронтальна робота «Мозковий штурм»
  • Якою буває природа?
  • Які ознаки мають живі організми?
  • Які є тварини?
  • Як відрізняти одну тварину від іншої?
  1.               Вправа на визначення змістової ознаки ряду слів.

Промовимо назви тварин хором (за малюнками): собака, кішка, кабанчик, корова, вівця, коза.

  • Чи можна об’єднати ці слова  в одну групу?Якщо так, то за якою ознакою?
  • 3185_640x360.jpg2019-2.jpgЧому їх називають свійськими?

 

 

 

snimok-1-6.jpg

lamm-1120x1120.jpg5944.jpgsobaka_lezhat_trava_56156_1366x768.jpg

 

 

 

 

 

 

ІV. Визначення теми і мети уроку.

  • Як ви думаєте про що на сьогоднішньому уроці піде річ?
  • Діти, сьогодні на уроці ми будемо вивчати свійських тварин, їх ознаки та характеристики. Будемо досліджувати їх значення у житті людей.

V. Робота над гіпотезами, висловленнями учнями.

Фізкультхвилинка

  1. Гра «Ланцюжок»

Діти по черзі називають свійських тварин і доводять чому це свійська тварина, а не дика.

  1.          Вправа «Опиши тваринку»

Учні усно складають опис улюбленої свійської тваринки. Називають її характеристики.

  1.          Робота в парах. Вправа «Засели тварин»
  • Кожна тваринка має своє житло. Ваше завдання визначити місце для житла кожної тваринки. З цим завданням ви будете працювати парами.
  •  
  • depositphotos_157739834-stock-illustration-henhouse-with-funny-birds-on.jpg21.jpg
  •  

 

 

 

  •  

 

 

n1894575.jpg

 

1015284850.jpg

 

 

 

 

 

  • 000016.jpgkartinki24_cartoons_pkv_0013.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

kisspng-hare-domestic-rabbit-rabbit-5ab41132b54611.9348855815217503227425.jpg

istockphoto-164568535-612x612.jpg

 

 

 

 

 

clip-art-chickens-158752.jpg

 

81Y5SvYc8qL._SL1500_-600x600.jpg

 

 

 

 

 

 

depositphotos_77222537-stock-illustration-horses-mare-and-foal-vector.jpgdepositphotos_15333317-stock-illustration-barn-on-white-background.jpg

 

 

 

 

 

  1.          Робота групами.  Гра «Хто чим корисний?»
  • Свійські тварини важливі та потрібні для життя людини. Ваше завдання дослідити кожну тварину та з’ясувати чим вона корисна та що люди отримують від неї. Працювати будете в групах.
  1.          Гра «Назви дитинча»

Корова – теля

Свиня – порося

Вівця – ягня

Кролиця – кроленя

Курка – курча

Гуска – гусеня

Коняка – лоша

Собака – цуценя

Індичка – індича

Кішка - кошеня

  1.          Гра «Чи вірити ви, що?....
  • У кожного з вас на парті – таблиця. Я читатиму твердження, а ви ставте «плюс», якщо згодні з ним, і «мінус», якщо не згодні.

Свійським тваринам будинки будують люди.

 

Свійські тварини добувають їжу самі.

 

Свійські тварини корисні людям.

 

Тварини які живуть біля людей називають – дикими.

 

Свійські тварини мають клички.

 

Всі тварини які існують на землі є свійськими.

 

Свійські тварини виводять потомство.

 

 

VІ.Обговорення гіпотез. Загальний висновок. 

  1. Вправа «Мікрафон»
  • Якою була тема нашого уроку?
  • Хто такі свійські тварини?
  • Чи маєте ви свійських тварин дома?
  • Чим корисні свійські тварини?
  • Яку б тваринку ви б хотіли завести вдома?
  • Навіщо нам потрібні тварини?

 

 

 

 

docx
Додано
10 березня
Переглядів
429
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку