Урок закріплення вивченого про дієслово

Про матеріал
Дана розробка допоможе повторити і закріпити знання учнів про дієслово,як частину мови, формувати вміння розпізнавати дієслова серед інших частин мови,визначати час.знаходити антоніми і синоніми до дієслів.Ровивати усне і писемне мовлення,пам'ять.критичне мислення;виховувати любов до природи,розвивати творчу уяву.
Перегляд файлу

Гордашевська Наталія Миколаївна,

вчитель початкових класів,

спеціаліст вищої категорії

Калинопільського ліцею №2

Звенигородського району

Черкаської області

4 клас

Тема. Дієслово

Мета.  Повторити і поглибити знання учнів про дієслово,  як частину мови, формувати вміння розпізнавати дієслова серед інших частин мови, змінювати час дієслів; знаходити антоніми і синоніми до дієслів; доцільно і правильно вживати дієслова у власних висловлюваннях; розвивати усне і писемне мовлення, пам’ять, критичне мислення; виховувати любов до природи, розвивати творчу уяву.

Обладнання. «Асоціативний кущ», вправа «Знайдіть дієслово»,

                                   Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

1.Вправа «Емоційне налаштування»

Гарний настрій всі ми маємо,

До роботи приступаємо.

Дружно всі відповідаємо,

Бо знання ми здобуваємо.

2.Вправа «Очікування»

Чого кожен з вас очікує від уроку? ( Я очікую, що на уроці буде цікаво; дізнаюсь про щось корисне, важливе;   будемо працювати в групах; парах. Цей урок навчить мене робити висновки, думати, відповідати)

А я вам бажаю уроку плідного, результативного, повчального.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку

ІІІ. Робота над темою уроку

 3.Вправа «Асоціативний кущ»

 

                Частина мови            Що робить?                  Дія предмета

                                                      Що зробить?

 

                     

            Змінюється                Дієслово                     В реченні присудок

за часами і числами

   

                                          завершена

                                     незавершена дія

4.Метод «Карусель»

Назвіть дії оточуючих предметів: стоїть , висить, слухає, відповідає, пише, працює, дивиться, запитує…

5.Метод «Вибір»

а) Знайдіть назву предмета за дією

Летить, біліє, кружляє, рипить…(  сніг)

Любить, пестить, варить, сварить…(мама)

Вчить, розказує, показує…(вчитель)

Пише, мислить, рахує, малює, відповідає (учень)

б) Знайдіть дієслово

Зима, зимовий, зимує.

Водій, водити, водний.

Лютує, лютий, лютневий.

6.Робота в групах

Змінити дієслова, щоб речення звучало правильно. Визначити час дієслів.

 

 (Настати) весна. Із теплих країв (прилетіти) шпаки, ластівки, лелеки. Птахи (турбуватися) біля своїх гнізд.

  •          Яка пора року незабаром настане? Як зміниться природа?  Хто повернеться із теплих країв? А яка мрія усіх українців?

7.Фізкультхвилинка

Щоб ніколи не хворіти, треба вправи вам робити.

Із-за парт швиденько встали,

 спинки гарно розрівняли.

 На носочки піднялись і до сонця потяглись.

 Руки разом опустили і швидесенько присіли.

 Потім встали, руки в боки, всі красиво робим кроки.

 

8.Робота в парах

 

 Підкресли в прислів’ях дієслова-антоніми

Микола на уроці хотів вийти з класу, а Аліса – зайти.

Сміливий там знайде, де боягуз загубить.

 Вогонь палить , а вода сушить.

 Згода дім будує, а незгода руйнує.

Діти пробудилися, а дорослі заснули.

Я завжди радію успіхам друзів і сумую, коли їх спіткають невдачі.

Дібрати дієслова –синоніми

Іти - …,     (крокувати, ходити, шкандибати)

Робити - … (працювати)

Балакати - … (говорити, розказувати, повідомляти)

9.Гра «Показуха»

Покажи слово: копати, шкандибати,  крокувати, перелазити, переносити, 

       сіяти, полоти.

       Що ви можете сказати про ці дієслова?

       ( Всі ці дієслова відповідають на питання що робити? Закінчуються на –ти.

         Яку форму вони мають?  

ІV . Підсумок уроку                     

10.Вправа «Самооцінка»

C:\Users\Admin\Desktop\Цегла.jpg

 

V.Домашнє задання

Вставте у текст пропущені дієслова. Визначте час.

                                                     У лісі

    _________ сонечко і __________ все навколо. Раненько ________ діти, адже вони сьогодні _________ до лісу.

     Як цікаво в лісі! __________ від вітру сосна. Суворо __________ міцні дуби. Десь _________ зозуля. У кущі __________ дикий голуб. Усе цікавить дітей…

 

 

docx
До підручника
Українська мова 4 клас (Криган С. Г.)
Додано
22 лютого
Переглядів
177
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку